Vurdering
12345»   Varer pr. side   129 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af sterlingsølv (4)
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af sterlingsølv. Halskæde L. 48 cm. Vedhæng med cubisk zirkon. Ørestikker prydet med cubiske zirkoner. Fingerring, prydet med cubisk zirkon. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Samlet vægt 6,4 g. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der ...

Varenr: 6210803

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:01
DKK 450
Par solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld, 0.25 ct (2)
Par klassiske soltaire ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med diamanter, der brillant slebet på i alt 0.25 ct, Farve: Top Crystal (I), Klarhed: VS1. Vægt 0,50 gram. Ubrugte. Ligger i sort velourpose. (2)

Varenr: 6212891
DKK 4.600 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2022
19:03
DKK 3.600
Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld, 1.01 ct.
Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 1,01 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed VS2. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 2,9 g. Medfølgende AIG Milan certifikat.

Varenr: 6207978
DKK 28.000 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
19:13
DKK 22.000
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. guld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. guld. prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. 54. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 3.995. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230097

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:30
Moderne brillant-solitairering af guld og hvidguld på ca. 0.58 ct
Brillant-solitairering af guld og hvidguld i form af tre sammensatte ringe prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.58 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Vægt ca. 9,6 g. B. 0,8 cm. Ringstr. 56/17,8. Minimale brugsspor.

Varenr: 6212639
DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:30
DKK 10.000
THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med princess-cut diamant, ca. 0,25 ct.
THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med én princess-cut diamant i center, ca. 0.25 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Frontmål, inkl. fatning: 0,6 cm. Ringstr. 52,5/ 16,75. Vægt: ca. 4,2 gr. Stemplet: THE LEO - med isat mindre brillantslebet diamant for bogstavet O. ...

Varenr: 6212476
DKK 5.600 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:48
DKK 4.400
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.20 ct. 14 kt. guld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en lille hvidguldshjerte og en brillant på 0.10 ct. samlet ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 0.06 gram. Vejl. pris er 6.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230087

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
19:58
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,7 gram. Vejl. pris er 3.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6229236

20:12
DKK 1.700
Solitairevedhæng med brillant på ca. 0.12 ct. 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling sølv
Solitairevedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Dertil en kæde af sterling sølv er justerbar på 40 og 42 cm. Denne vare hidrører et konkursbo over smykker, ure, brillestel mm.

Varenr: 6218893

20:12
DKK 1.800
Et par solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld,i alt 0.44
Et par solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, prydet med 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.44 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS, monteret i rørfatning prydet med blade. Samlet vægt ca. 3 g. Ø. 0,6 cm. Lettere aldersrelateret brugsspor. (2)

Varenr: 6212622
DKK 7.600 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
20:12
DKK 6.000
Solitaire diamantring af 18 kt. rhodineret guld
Solitaire diamantring af 18 kt. rhodineret guld, prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 56, 17,8 mm. Vægt 2,9 g.

Varenr: 6226808

DKK 5.800 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
20:30
DKK 4.600
Keld Olsen. Solitaire diamant ring af 14 kt. rhodineret guld
Keld Olsen. Solitaire diamantring af 18 ct. rhodineret guld prydet med en brillantsleben diamant, ialt ca. 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 47, Ø14,9 mm. Vægt 2,5 g. Alm. brugsspor

Varenr: 6181122
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
08:53
Solitairering med cubic zirkonia af 8 kt. guld, str.54
Solitairering udført i 8 kt. guld, prydet med lille facetsleben cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca., 1,1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228113

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
12:49
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.06 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet hjerte af 14 kt. guld, samt med brillant på ca. 0.03 ct. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 2.795,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6229101

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
14:55
14kt Diamond solitaire earrings total 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt white gold set with cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS

Varenr: 6118211

DKK 37.250 BE, Antwerpen 03-07-2022
15:03
DKK 19.370
Solitaire diamantvedhæng med halskæde af af 14 kt. hvidguld, ca. 0.92 ct. (2)
Solitaire diamantvedhæng med halskæde af af 14 kt. hvidguld. Vedhæng prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.92 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Hertil Medfølgende AIG Milan certifikat. Italiensk. (2)

Varenr: 6207991
DKK 24.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
16:05
DKK 18.000
Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 2,7 gram. Vejl. pris er 5.495,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6224443

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
16:55
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af forgyldt sterling sølv (4)
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af forgyldt sterling sølv. Halskæde L. 43 cm. Vedhæng med cubisk zirkon. Ørestikker prydet med cubiske zirkoner. Fingerring, prydet med cubisk zirkon. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Samlet vægt 5,9 g. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varenr: 6210776

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:08
Diamonds by Frisenholm. En solitairering 14 kt. hvidguld med brillant
Diamonds by Frisenholm. En solitairering 14 kt. hvidguld med brillant på ca. 0.32 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstr. 51 ø16,1 mm. Vægt 2,1 g.

Varenr: 5772666

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:40
DKK 2.800
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld, ca. 0.50 ct.
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld med 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: P1. Ringstr: 53 ø 16.8 mm. Samlet vægt ca. 5,1 g.

Varenr: 6177763

DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
18:00
DKK 10.000
Par solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med prinsesse slebet diamant på i alt 0.25 ct, Farve: Wesselton (G), Klarhed: VS1, vægt 0,53 gram. Ubrugte. Ligger i sort velourpose (2)

Varenr: 6222993

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 03-07-2022
18:11
DKK 3.200
Krantz & Ziegler m.fl. To vedhæng med rubin og diamanter af 14 og 8 kt. guld (2).
Krantz & Ziegler m.fl. To vedhæng med rubin og diamanter af 14 og 8 kt. guld. Et vedhæng med en ovalsleben rubin med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.14 ct. FarveWesselton (H). Klarhed P1. L. 1,5 cm. Et solitaire diamantvedhæng med en brillantsleben diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton ...

Varenr: 6211262

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
18:19
Brillant-solitairering af 18 kt. guld på ca. 0.22 ct
Brillant-solitairering af 18 kt. guld med svungen ringskinne prydet med brillantsleben diamant på 0.22 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Utydeligt stemplet på ydersiden af ringskinnen. Vægt ca. 2,6 g. B. 0,58 cm. Ringstr. 48,5/15,5. Brugsspor på guld.

Varenr: 6215793
DKK 4.600 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:09
DKK 3.600
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld med old cut diamant på ca. 0.33 ct. London 2014
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med old-cut diamant på ca. 0.33 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS. Stemplet med engelske gold Hallmarks London 2014. Vægt ca. 2,4 g. B. 0,45 cm. Lille ringstr. 47/15. Brugsspor.

Varenr: 6212634
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:19
DKK 4.600
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af sterlingsølv (8)
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af sterlingsølv. Halskæde L. 48 cm. Vedhæng med cubisk zirkon. To par ørestikker prydet med cubiske zirkoner. Tre fingerringe, prydet med cubisk zirkon. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Samlet vægt 12,2 g. (8) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varenr: 6210830

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
19:29
Samling øreringe af sterlingsølv (16)
Samling øreringe af sterlingsølv, bl.a. perleformede, solitaires med cubisk zirkoner. Samlet vægt 7,1 g. Vejl. Udsalgspris 2.060 DKK. (16) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6210950

19:32
Solitairering med brillant på ca. 1.00 ct. 18 kt. hvidguld
Solitairering med brillant på ca. 1.00 ct. udført i 18 kt. hvidguld. Farve: Cape/M. Klarhed. VS. Ringstr. 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 5,2 gram. Rhodinering må påregnes.

Varenr: 6227856
DKK 28.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
19:32
DKK 20.000
Italiensk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld på 0.90 ct. IGI rapport medfølger
Italiensk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med større brillantsleben diamant på 0.90 ct. Måler ca. 5,90 x 5,96 x 3,87 mm. farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2. IGI rapport medfølger, dateret 2020. Rapport nr. 432017474 samt brillanten er med IGI lacerinskription på rundisten. ...

Varenr: 6205164
DKK 26.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
19:33
DKK 19.500
Samling øreringe af sterlingsølv (18)
Samling øreringe af sterlingsølv, bl.a. perleformede, solitaires med cubisk zirkoner. Samlet vægt 6,1 g. Vejl. Udsalgspris 2.060 DKK. (18) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6210948

19:36
Samling øreringe af sterlingsølv´, bl.a. perleformede, solitaires med cubisk zirkoner. Samlet vægt 8,2 g. Vejl. Udsalgspris 2.060 DKK. (18) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6210939

19:37