Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   171 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Diamonds By Frisenholm. Solitaire brillantring med brillant på ca. 0.31 ct. af 14 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Solitaire brillantring prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.31 ct. udført af 14 kt. guld. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 56 ø 17,8 mm. Vægt 2,3 g.

Varenr: 6121839

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:15
DKK 4.600
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.25 ct - 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø. = str. 54. Vægt ca. 4,5 gram. Vejl. pris er 15.800,-.

Varenr: 6037300

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
09:39
DKK 6.000
Design By Us Harakiri Mini lysekrone
Design By Us

 DKK 26.990,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Brillant- solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld
Brillant- solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.24 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS. Flankeret af 4 små hvide brillantslebne diamanter på ca. 0.02 ct. Vægt i alt 1,7 g. Vedhæng 0,7 x 0,7 cm. Kæde af 9 kt. hvidguld. L. 41 cm.

Varenr: 6113887
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:10
DKK 2.800
Brillant-solitairering af 9 kt. guld på 0.20 ct
Brillant-solitairering af 9 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på 0.20 ct. Farve:Top Cape (L). Klarhed: VS. Stemplet med carat i ringskinnen samt med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 1,6 g. B. 0,45 cm. Ringstr. 51,5/16,25.

Varenr: 6128160
DKK 3.400 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:30
Solitaire-brillantring af 18 kt. hvidguld på ca. 0.40 ct
Solitaire-brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.40 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Vægt ca. 5,5 g. Front Ø 0,87 cm. Ringstr. 55,5/17,5. Fremstår med brugsspor på hvidguld..

Varenr: 6117827
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:35
DKK 5.400
Brillant solitairevedhæng, 14 kt hvidguld, 1.70 ct
Italiensk brillant solitaire-vedhæng udført i 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 1.70 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI2. Leveres med hvidguldhalskæde i 14 kt hvidguld, L. 41,5 cm, stemplet Italy/ 585/ N.Y. Leveres i smykkeetui med certifikat. Ingen/ minimalt brugspræg.

Varenr: 6103375
DKK 36.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:43
DKK 29.000
Brillant-solitairering af 9 kt. guld på 0.20 ct. K-VS
Brillant-solitairering af 9 kt. guld prydet med brillantsleben diamant på 0.20 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: VS. Stemplet med caraten i ringskinnen samt med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 1,7 g. Front B ca. 0,41 cm. Ringstr. 56/17,75. Lettere brugsspor på guld.

Varenr: 6113876
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:48
Solitaire brillantring, 14 kt hvidguld, 0.79 ct
Brillant-solitaire ring udført i 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.79 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS2. Ringstr. ca. 17,5 mm/ 55. Stemplet N/ 585 mm. Leveres med smykke etui, æske og smykkerapport. Minimalt brugspræg.

Varenr: 6103355
DKK 20.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:51
DKK 16.000
Bernadotte & Kylberg Stockholm Lignum vase - lille
Stelton

 DKK 549,95
NYHED LAURITZshop

Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.06 ct. TW/VVS, 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillantørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Samlet ca. ca. 0.06 ct. Top Wesselton/G. Klarhed: VVS.

Varenr: 5817949

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
11:52
DKK 1.800
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.08 ct - 14 kt. guld, str. 50
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 15,75 mm. Ø. = str. 50. Vægt ca. 4,5 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6037005

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
11:53
DKK 3.600
Solitaire brillantring af 18 kt guld, ca. 0.18 ct.
Solitaire brillantring af 18 kt guld, ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 3,4 g.

Varenr: 6102115
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
12:27
DKK 1.900
Solitaire brillantvedhæng med brillant på ca. 0.15 ct. Dertil en kæde af sterling sølv
Solitaire brillantvedhæng, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 2,3 gram. Der medfølger en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 45 cm.

Varenr: 5919047

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:00
DKK 1.900
Diamonds by Frisenholm. En solitairering 14 kt. hvidguld med brillant
Diamonds by Frisenholm. En solitairering 14 kt. hvidguld med brillant på ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Ringstr. 54 ø 17 1 mm. Vægt 2,2 g.

Varenr: 5900354

13:37
DKK 4.800
Solitaire brillantvedhæng, brillant ca. 0.18 ct. TW/VVS. Der medfølger en kæde af sterling sølv
Solitaire brillant vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Der medfølger en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 50 cm.

Varenr: 5817930

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
13:40
DKK 4.200
Par Couture solitaire brillant ørestikker, ca. 0.18 ct. 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, satineret overflade, hver prydet med en brillant. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 8.800,-.

Varenr: 6036058

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:14
DKK 2.800
18kt Diamond solitaire earrings 1.20ct
Diamond solitaire earrings in 18kt set with brilliant cut diamonds 1.20ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI

Varenr: 6123365

DKK 37.250 BE, Antwerpen 09-12-2021
14:53
DKK 21.605
Design By Us Vintage Mini bordlampe
Design By Us

 DKK 6.990,00
NYHED LAURITZshop

14kt Diamond solitaire earrings total 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt rosé gold set with square cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (F-G) Top WesseltonClarity: VS

Varenr: 6099274

DKK 30.545 BE, Antwerpen 09-12-2021
14:55
DKK 14.155
Earrings 18kt with brilliant cut diamonds 1.15ct
Solitairearrings in 18kt white gold set with brilliant cut diamonds 1.15ct Colour: (H) Wesselton Clarity SI2

Varenr: 6077496

DKK 35.015 BE, Antwerpen 09-12-2021
15:27
DKK 18.252
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld, ca. 0.50 ct.
Diamonds by Frisenholm. Solitairering af 14 kt. hvidguld, ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: P1. Ringstr. 54 ø 17,10 mm. Vægt ca. 4,3 g.

Varenr: 5775223

DKK 17.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
15:53
DKK 13.500
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.25 ct - 14 kt. hvidguld, atr. 53½
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,10 mm. Ø. str. 53½. Vægt ca. 4,5 gram. Vejl. pris er 15.800,-.

Varenr: 6037350

16:17
DKK 6.000
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.08 ct. - 14 kt. rosa guld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. rosafarvet guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,9 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6038421

16:24
DKK 3.600
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.15 ct - 14 kt. guld, str55½
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,60 mm. Ø. = str. 55½. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varenr: 6037028

16:27
DKK 4.400
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.15 ct. - 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. Ø. = str. 56. Vægt ca. 5,5 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varenr: 6037671

16:30
Solitairering med brillant på ca. 0.15 ct
Solitairering / stolpe ring udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 6,6 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 11 gram.

Varenr: 5704548

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
16:40
DKK 4.800
Skriver Collection Hotmadi pude - rust (40x60 cm)
Skriver Collection

 DKK 699,00
NYHED LAURITZshop

Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.25 ct - 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. Ø. = str. 56. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 15.800,-.

Varenr: 6037291

16:49
DKK 6.000
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.08 ct - 14 kt. hvidguld, str. 50
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 16 mm. Ø = str. 50. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6037063

16:49
DKK 3.600
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.08 ct. - 14 kt. guld, str. 55½
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 55½. Vægt ca. 5,4 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6120258

16:59
DKK 3.600
Kranz & Ziegler, Couturering med brillant på ca. 0.12 ct. 14 kt. guld, str. 60½
Kranz & Ziegler, Couture solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 19,25 mm. Ø = str. 60½. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6084595

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
17:27
DKK 2.800
Kranz & Ziegler Couture, Edge, solitairering med brillant på ca. 0.15 ct - 14 kt. hvidguld, str. 58
Kranz & Ziegler Couture, "Edge" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø. 18,25 mm. = str. 58. Vægt ca. 4,5 gram. Vejl. pris er 9.800,-.

Varenr: 6037306

17:34
DKK 4.400
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.25 ct. - 14 kt. rosa guld, str. 53
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. rosafarvet guld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 5 gram. Vejl. pris er 15.800,-.

Varenr: 6038444

18:17
DKK 6.000
12345...6»