Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Juul Sofa model 401
Juul sofa model 401, designet af Jens Juul Eilersen. Sofaen er produceret og polstret i Steelcut Trio 144 og er monteret med børste stål ben samt at den er med tre store ryg puder. B.200 x H.39/67 x D. 95 cm.Udstillingsmodel som fremstår ubrugt. (Nypris kr. 31.677)

Varenr: 5817752

DKK 20.000 DK, Aalborg, Nibevej 31-10-2020
18:17
Jens Juul Eilersen. Sofa, model LIFT
Jens Juul Eilersen. To-pers sofa, model LIFT, betrukket med sort læder, vinkel ben i børstet rustfri stål. Ryg hynder og puder med dunfyld, sæde med koldskum og duntop. Justerbart rygstykke. L. 150. D. 90 H. 82 cm. Fremstår professionelt nypolstret ved professionel møbelpolster med sort anilin ...

Varenr: 5783428
DKK 28.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-10-2020
19:00
DKK 14.000
Susanne Jensen. Maleri Ønskebørn
Susanne Jensen cd. Olie på lærred. 'Ønskebørn'. 170 x 115 (189 x 133) cm.

Varenr: 5821032
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 31-10-2020
20:24
Eilersen. Tre-pers. sofa med chaiselong, model Odense
Sofa med chaiselong, model Odense. Ben af rustfrit stål. løse hynder i ryg og sæde betrukket med sort læder, mål ca. H. 78 L. 238 B. 140 cm. Udført hos Eilersen. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolstrer med sort anilin læder

Varenr: 5783523
DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-11-2020
19:10
DKK 17.500
Jens Juul Eilersen. Tre-pers sofa, model LIFT, betrukket med sort læder, vinkel ben i børstet rustfri stål. Ryg hynder og puder med dunfyld, sæde med koldskum og duntop. Justerbart rygstykke. L. 210. D. 90 H. 82 cm. Fremstår professionelt nypolstret ved professionel møbelpolster med sort anilin ...

Varenr: 5783445
DKK 38.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01-11-2020
20:36
DKK 19.000
Susanne Butcher. 'Ripples series II' 6/12
Susanne Butcher (f. 1966). 'Ripples series II' 6/12. Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 5792032
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 02-11-2020
20:44
Susanne Nessim
SUSANNE NESSIM (född 1944): (2), Blomma, signerade Nessim, färglitografier, nr 32/60 samt 43/110 ca 64x49 cm, oramade blad.

Varenr: 5826582
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 03-11-2020
16:42
Se mere
Jens Juul Eilersen. Tre-pers modulsofa samt puf, model Orion (2)
Jens Juul Eilersen. Tre-pers modulsofa samt puf betrukket med sort læder. Sæde hynder med koldskum og dunfylds top, vinkelben af børstet stål. L. 240 cm. Fremstillet hos Eilersen, model Orion. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varenr: 5819045
DKK 10.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-11-2020
20:12
Susanne Butcher. 'Ripples series II' 10/12
Susanne Butcher (f. 1966). 'Ripples series II' 10/12. Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 5792033
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 03-11-2020
20:44