Vurdering
   Varer pr. side   15 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Susanne Butcher. Figurkomposition
Susanne Butcher (f. 1966). Figurkomposition, olie på lærred, sign. SHButcher 2020. 50 x 120 cm. Uden ramme. Se også: 5819708.

Varenr: 5819706
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-04-2021
20:41
Susanne Butcher. 'Ripples series II' 7/12.
Susanne Butcher (f. 1966). 'Ripples series II' 7/12. Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 5932750
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 21-04-2021
20:40
Josephine Bergsøe Seafire Øreringe
Josephine Bergsøe

 DKK 4.950,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Soffa Streamline jens Juul Eilersen
JENS JUUL EILERSEN, "Streamline", soffa 3-sits med fotpall, skinnklädsel i färg "Toledo", etikettmärkt, soffans längd ca 225, sitthöjd 41 cm

Varenr: 6002858
DKK 7.311 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 21-04-2021
21:08
Se mere
Jens Juul Eilersen. Modulsofa med chaiselong. (3)
Jens Juel Eilersen. Modulsofa med chaiselong betrukket med brunt anilin læder. Fremstillet ved Eilersen A/S, Skamby. L. 327 Sh. ca. 38 D. 100/160 cm. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolstrer med brunt anilin læder.

Varenr: 5843040
DKK 60.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-04-2021
12:31
DKK 30.000
Jens Juul Eilersen. Sofa, model LIFT
Jens Juul Eilersen. To-pers sofa, model LIFT, betrukket med sort læder, vinkel ben i børstet rustfri stål. Ryg hynder og puder med dunfyld, sæde med koldskum og duntop. Justerbart rygstykke. L. 150. D. 90 H. 82 cm. Fremstår professionelt nypolstret ved professionel møbelpolster med sort anilin ...

Varenr: 5783428
DKK 28.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-04-2021
13:13
DKK 14.000
Jens Juul Eilersen. Tre-pers sofa, model LIFT, betrukket med sort læder, vinkel ben i børstet rustfri stål. Ryg hynder og puder med dunfyld, sæde med koldskum og duntop. Justerbart rygstykke. L. 210. D. 90 H. 82 cm. Fremstår professionelt nypolstret ved professionel møbelpolster med sort anilin ...

Varenr: 5783445
DKK 38.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-04-2021
16:58
DKK 19.000
Susanne Butcher. 'Ripples series' 7/12.
Susanne Butcher (f. 1966). 'Ripples series' 7/12. Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 5874249
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 22-04-2021
20:40
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie'
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med gråt 'Capture col. 4001', ben af sortlakeret metal og messing. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Vejl. udsalgspris 11.545 DKK. Udstillingsmodel, fremstår med plet på sæde.

Varenr: 5991705

DKK 6.600 DK, Herlev, Dynamovej 23-04-2021
09:26
Poul Henningsen PH Øksebord med hvid lampe - lys eg/hvid bordplade
PH Furniture

 DKK 27.895,00
NYHED LAURITZshop

Jens Juul Eilersen. Chaiselong, model Control
Jens Juul Eilersen. Chaiselong med stel af satin forkromet stål, betrukket med brunt læder, to lommer på bagside af ryg, justerbar ryg og fodstøtte, monteret med hjul. Fremstillet hos N. Eilersen, model Control. H. 39. L. 170. B. 85 cm. Fremstår med brugsspor, pletter på læder.

Varenr: 5999171
DKK 2.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-04-2021
20:15
Susanne Butcher. 'Ripples series II' 1/12.
Susanne Butcher (f. 1966). 'Ripples series II' 1/12. Figurkomposition. Olie på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 5932751
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 23-04-2021
20:41
Anton Juul Erthmann, parti med kolonihaver/sommerhuse
Anton Juul Erthmann (1878-1947), parti med kolonihaver/sommerhuse, olie på lærred, sign. i monogram, 50x65 cm. (67,5x83 cm). Fremstår med flere afskalninger.

Varenr: 5971894
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-04-2021
15:04
Susanne Butcher (f. 1966). Figurkomposition, olie på lærred, sign. SHButcher 2020. 50 x 120 cm. Uden ramme.

Varenr: 5819708
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-04-2021
20:41
Susanne Grønlund for Wendelbo. Armstol model 'Ollie', overpolstret med gråt 'Capture col. 4001', ben af sortlakeret metal og messing. H. 86, Sh. 40, B. 80 cm. Vejl. udsalgspris 11.545 DKK. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte håndteringsmærker.

Varenr: 5991581

DKK 6.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2021
09:58
Susanne Butcher. 'Confetti I'
Susanne Butcher (f. 1966). 'Confetti I', olie på lærred, sign. SHButcher. 90 x 120 cm. Uden ramme.

Varenr: 5819712
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2021
20:06
Susanne Butcher (f. 1966). Figurkomposition, olie på lærred, sign. SHButcher 2020. 80 x 80 cm. Uden ramme.

Varenr: 5958993
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-04-2021
20:10