Vurdering
   Varer pr. side   23 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Susanne Wind, 'Stiller Frühling' (bk)
Susanne Wind (b. 1965), 'Stiller Frühling', egg tempera on canvas, 2012, signature and date, title on reverse side of stretcher frame, approx. 70 x 100 cm. (bk)

Varenr: 5638405
DKK 11.920 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
15:49
DKK 335
Susanne Wind, 'Innocentia' (bk)
Susanne Wind (b. 1965), 'Innocentia', egg tempera on canvas, 2013, signature and date, reverse side with title on stretcher frame, approx. 80 x 120 cm. (bk)

Varenr: 5638403
DKK 14.155 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
16:55
DKK 2.794
Susanne Wind, 'Sommer im Park'
Susanne Wind (f. 1965), 'Sommer im Park', æggetempera på lærred, 2010, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 40 x 60 cm.

Varenr: 5638412
DKK 6.705 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
17:09
DKK 298
Susanne Wind, 'Maler im Park'
Susanne Wind (f. 1965), 'Maler im Park', æggetempera på lærred, 2010, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 30 x 45 cm.

Varenr: 5638418
DKK 4.842 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
17:19
DKK 298
Susanne Wind, 'Picknick im Park'
Susanne Wind (f. 1965), 'Picknick im Park', æggetempera på lærred, 2010, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 30 x 45 cm.

Varenr: 5638417
17:29
DKK 372
Susanne Wind, 'Eimsbüttler Marktplatz' (bk)
Susanne Wind (b. 1965), 'Eimsbüttler Marktplatz', egg tempera on canvas, 2014, signature and date, title on reverse side, approx. 50 x 75 cm. (bk),

Varenr: 5638407
DKK 8.940 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
17:49
DKK 335
Susanne Wind, 'Dreißig Zone'
Susanne Wind (f. 1965), 'Dreißig Zone', æggetempera på lærred, 2014, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 40 x 60 cm.

Varenr: 5638409
17:49
DKK 3.725
Susanne Kirså. Figurer på bænk med mobiltelefoner cd
Susanne kirs¨å f. 1963. Figur af bronze i form af figurer på bænk med mobiltelefoner, usign. H. 7, L. 11.5 cm

Varenr: 5674355
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
18:25
Susanne Wind, 'Poeten im Park III'
Susanne Wind (f. 1965), 'Poeten im Park III', æggetempera på lærred, 2010, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 30 x 45 cm.

Varenr: 5638415
19:59
DKK 298
Hans Hansen, 'Susanne', middagsbestik af sterlingsølv til 6 pers. (31)
Hans Hansen, 'Susanne', middagsbestik af sterlingsølv bestående af 6 middagsknive med blade af rustfrit stål (22 cm), 6 middagsgafler (18,5 cm), 6 dessertskeer (17,5 cm), 6 kagegafler (13,5 cm), 6 kaffeskeer (11,5 cm) samt sauceske (18,5 cm). Samlet vægt inkl. knive med stål ca. 1198 g. Fremstår ...

Varenr: 5661415
DKK 5.400 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
20:04
DKK 500
Susanne Grønlund for Fredericia Furniture. Barstol og spisestol, model 'Mundo' (2)
Susanne Grønlund for Fredericia Furniture. Barstol, model Mundo. Formspændt egefinér, Sh. 76 cm. Spisetol sortlaseret finér, Sh. 46 cm. Stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Udstillingsmodeller med brugsspor. (2)

Varenr: 5668178
DKK 1.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 30-05-2020
20:05
Juul Kristensen, Lounge Sessel der 1970er Jahre in Teak
Hans Olsen für Juul Kristensen. Massiver Teakholz-Sessel mit zwei losen Kissen, die mit Wollstoff bezogen sind. H. 79 cm, B. 57 cm,T. 79cmcm. Leichte altersgemäße Gebrauchsspuren vorhanden.

Varenr: 5674697
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 30-05-2020
21:03
DKK 335
Jens Juul Eilersen "Playground"
SOFFA, blocksoffa / bäddsoffa, design av Jens Juul Eilersen, modell "Playground", multifunktionell med flyttbara ryggklossar med halkfritt material på undersidan, ram av massivt trä, nozagfjädring, klädsel i ljust möbeltyg, dolda svartlackerade träben, höjd ca 40, 210x110 cm,

Varenr: 5676384
DKK 4.116 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 31-05-2020
10:42
Se mere
Jens Juul Eilersen. Daybed på stel af forkromet stål
Jens Juul Eilersen: Daybed på stel af forkromet stål, hynde overpolstret med sort skind. Udført hos Eilersen Furniture. Mål: L. 180, B. 85, H. 42 cm. Fremstår med brugsspor og mærker.

Varenr: 5677431
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-05-2020
14:52
Jens Juul Eilersen. Chaiselong model 'Control'.
Jens Juul Eilersen. Chaiselong med stel af forkromet stål, betrukket med kraftig brunt læder, justerbar ryg og forstøtte, forest monteret med hjul. Fremstillet hos N. Eilersen med fane herfra, model Control. H. 39. L. 170. D. 70 cm. Fremstår med lette brugsspor og patina.

Varenr: 5662390
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31-05-2020
18:54
Susanne Wind, 'Parkallee'
Susanne Wind (f. 1965), 'Parkallee', æggetempera på lærred, 2013, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 40 x 60 cm.

Varenr: 5638410
DKK 6.705 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-05-2020
18:56
DKK 335
Susanne Wind, 'Sommer in der Hagedornstraße' (bk)
Susanne Wind (b. 1965), 'Sommer in der Hagedornstraße', egg tempera on canvas, 2013, signature and date, title on reverse side on stretcher frame, approx. 80 x 120 cm. (bk)

Varenr: 5638402
DKK 14.155 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-05-2020
18:57
DKK 298
Susanne Wind, 'Eppendorfer Baum'
Susanne Wind (f. 1965), 'Eppendorfer Baum', æggetempera på lærred, 2013, signeret, med titel på bagsiden, ca. 40 x 60 cm.

Varenr: 5638408
19:09
DKK 372
Susanne Wind, 'Frühlingsmorgen II'
Susanne Wind (f. 1965), 'Frühlingsmorgen II', æggetempera på lærred, 2010, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 30 x 45 cm.

Varenr: 5638414
DKK 4.470 DE, Hamburg, Große Elbstraße 31-05-2020
19:29
DKK 298
Susanne Wind, 'Pförtnerhaus'
Susanne Wind (f. 1965), 'Pförtnerhaus', æggetempera på lærred, 2010, signeret og dateret, med titel på bagsiden, ca. 40 x 60 cm.

Varenr: 5638411
19:49
DKK 298
Jens Juul Eilersen. Chaiselong, model Control
Jens Juul Eilersen. Chaiselong med stel af forkromet stål, betrukket med kraftig sort læder, justerbar ryg og forstøtte, forest monteret med hjul. Fremstillet hos N. Eilersen med fane herfra, model Control. H. 39. L. 170. D. 70 cm. Fremstår med lette brugsspor og patina.

Varenr: 5599489
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-05-2020
20:30
Susanne Wind, 'Der Weg ist grün' (bk)
Susanne Wind (b. 1965), 'Der Weg ist grün', egg tempera on canvas, 2013, signature, reverse side with title on stretched frame, approx. 150 x 100 cm. (bk)

Varenr: 5653597
DKK 17.135 DE, Hamburg, Große Elbstraße 02-06-2020
18:08
DKK 298
Juul Kristensen, JK Denmark, lænestole og en sofa, teak, stof, Danmark, 1960'erne (4)
Juul Kristensen, tre lænestole og en sofa, teak, stof, fremstillet hos JK Denmark, 1960'erne. Siddegruppe bestående af tre armstole i teaktræ med løstliggende, beigefarvede puder, med producentbetegnelse på undersiden, H. 71 cm, siddehøjde: 43 cm, B. 75 cm, D. 72 cm, og en trepersoners sofa i ...

Varenr: 5662850
DKK 6.332 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 03-06-2020
19:52
DKK 298