Vurdering
12345»   Varer pr. side   121 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Værkstedvogn med 145 dele
Bearsafe, værkstedsvogn med 145 stykker værktøj heriblandt topnøglesæt, skruetrækkere, samt diverse tænger mm., fordelt i de 4 øverste af de 6 skuffer. Der er sikkerhedslås på alle skuffer plus en central nøglelås. 2 af de 4 hjul er drejelige for let manøvrering og udstyret med bremse. Mål: H. ...

Varenr: 4877350

DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-11-2020
17:24
DKK 1.900
Samling russiske fotografi udstyr (4)
Filmkamera, 'Quarz M', 8 mm, ca. 1965, med etui. Zenit 3M analog kamera (mgl. knap). 2 stk. Omo, Myr2, 8mm projektorer. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Varenr: 5839138
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-11-2020
17:59
Arne Jacobsen vippeaskebæger - stort
Stelton

 DKK 669,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Vintage Jack Nicklaus Champion Series - Mac Gregor - 1962/63Nicklaus Champion Serie 813 (12)
Vintage Jack Nicklaus Champion Series - Mac Gregor - 1962/63. Vintage golfjern, 813: 2 - 9, vintage woods, 813W: 1, 3, 4, putter: Spalding - TPM III, Touring Pro-model. Vintage 1962 Jack Niklaus, Champion Series 813, fremstillet hos Mac Gregor. Med vintage Mac Gregor-golftaske i læder og en ...

Varenr: 5742135
DKK 6.705 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-11-2020
19:08
DKK 335
E-Force elektrisk kabinescooter.
E-Force elektrisk kabinescooter i metallic brun lak. Må køres med knallertkørekort. stel nr. L3ZEGV1A1LT000385. L. 200 cm., H.150 cm. Vægt. 240 kg. Købt juni 2020. Kun kørt ca. 31 km. Af ekstraudstyr kan nævnes bakkekamera. Med følgende, registreringsattest, nøgler samt ladestik. Fremstår med få...

Varenr: 5839237
DKK 26.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-11-2020
20:56
DKK 19.000
Ginger möbler
GINGER, 1950-tal, bestående av: 2 garderober, 2 sänger, 1 soffa, 1 stol och 1 pall, samtliga möbler märkta "Ginger", höjder ca 6-25 cm

Varenr: 5853931
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 27-11-2020
21:13
Se mere
Oppustelig hoppeborg
Hoppeborg for børn. Produktet måler 360 x 270 x 210 cm og egner sig bedst til børn fra 3-10 år. Hoppeborgen er udstyret med et indelukket hoppe område og en lille rutsjebane. Den leveres med blæser, pløkker, reparations kit, samt en taske til opbevaring. Fremstår i orginal emballage mål: ...

Varenr: 5665617

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2020
11:28
DKK 650
Håndlavet jagtkniv.
Håndlavet jagtkniv. Klingelængde: 6,8cm.. totallængde:19,6 cm. Klinge smedet i kuglelejestål, forholk udført af Ibenholt med indlæg af elgben, poleret aluminium og skæftet af mazurbirk. Skeden udført i rålæder, indfarvet og præget. Kan kun erhverves til anerkendelsesværdigt formål, jagt - fiskeri...

Varenr: 5854796
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-11-2020
13:55
DKK 450
Konvolut Fotozubehör diverser Marken
Konvolut Fotozubehör diverser Marken. Unter anderem Novoflex - T- Noflexar 1:5.6, Metz 32 Z - 1, Braun 400M Logic, Polaroid Pro Cam. Altersgemäße Gebrauchsspuren vorhanden.

Varenr: 5575159
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-11-2020
18:20
DKK 298
Norman Foster serveringsbakke - stål/grå
Stelton

 DKK 999,95
NYHED LAURITZshop

Ikea fotpall
IKEA, "Medevi", fotpall, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerad, lös plymå, rutig klädsel, brännmärkt Ikea of Sweden Riksantikvarietämbetet Medevi Brunn L. OY, höjd ca 40, 65x65 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Varenr: 5854217
DKK 1.789 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 28-11-2020
18:40
Se mere
Matgrupp Åmells möbler
ÅMELLS MÖBLER, 5 dlr, matgrupp, "Ludvig", bestående av matbord med 2 iläggsskivor á 50 cm, höjd ca 74, diameter 115 cm

Varenr: 5854228
DKK 3.578 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 28-11-2020
19:03
Se mere
DeBerge - foto på alu-dibond, titel: 'Hold on Princess', 7/10
Fotografen DeBerge dokumenterer det usædvanlige i hverdagen i hele verden. Han kalder sig selv for en 'nomad of photography', og nomadetilværelsen genspejles i hans værkers mangfoldighed. DeBerge arbejder både med moderne digitalt udstyr og analoge metoder. Kunstner: DeBerge, titel: 'Hold on ...

Varenr: 5537412
DKK 4.470 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-11-2020
19:19
DKK 298
Soligor teleforsats
Soligor 1,5X teleforsats Ø.62/mm. til montering på Ø. 62 mm. objektiver. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 5833868
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 28-11-2020
20:02
Håndlavet jagtkniv med skæfte af fynsk valnød
Håndlavet jagtkniv med klinge fra Brusletto af stål 440C med rustikt look, oliehærdet og anløbet til 58 HCR, skæfte af grentvege af fynsk valnød, frontholk af ren-gevir fra Dovrefjeld, indlæg af marrokkansk thujarod og sølvplade, fangsnor med oxideret sølvperle. Med skede af vegetabilsk garvet, ...

Varenr: 5842586
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2020
20:10
DKK 1.200
Kajak Let

Varenr: 5695552

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-11-2020
20:20
Steffen Kehrle & Julia Landsiedl, Tischleuchte Modell Eraser für Moree, Germany
Tischleuchte Modell „Eraser 380“. Deutsches Design von Steffen Kehrle & Julia Landsiedl für Moree, Germany. Mehrfach bezeichnet. Quaderförmige Konstruktion aus silberfarben eloxiertem Aluminiumprofil und darin frei beweglichem Diffusor aus weißem Acryl, ausgestattet mit einer Lampenfassung E 27 ...

Varenr: 5805342

20:25
DKK 298
Poul Henningsen, bordlampe model PH 3/2, fremstillet hos Louis Poulsen
Bordlampe model PH 3/2, dansk design af Poul Henningsen, fremstillet hos Louis Poulsen. Formgivet i 1929. Konstruktion med fod og stamme i messing, udstyret med diffusorer af hvidt opalglas. Mål ca.: Ø 29 cm, H. 47,2 cm. Ny vare i original emballage.

Varenr: 5847733

DKK 7.078 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-11-2020
20:40
DKK 4.098
Design By Us Marble Art pendel
Design By Us

 DKK 2.790,00
NYHED LAURITZshop

Tischlampe, 1960er/1970er Jahre, Acrylglas
Tischlampe, 1960er/1970er Jahre. Lampenschirm aus Acrylglas in Eisglas-Optik. Schaft aus Metall und Glas, ausgestattet mit einer Brennstelle. H. ca. 88 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.

Varenr: 5823484
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-11-2020
20:45
DKK 298
Panasonic. Videokamera, model HC-MDH3
Panasonic. Videokamera, model HC-MDH3 med opbevaringstaske mrk. Fancier. Medfølgende manual, oplader samt ekstra-batteri. Fremstår med minimale/ ingen brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5854649
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-11-2020
20:48
DKK 1.200
Rado Herrenarmbanduhr
Rado Herrenarmbanduhr, Modell 'Diastar', in Keramik- und Stahlgehäuse, schwarzes Zifferblatt, Datumsangabe bei 6 "Position, Saphirglas, mit Keramikarmband ausgestattet mit vergoldeten Gliedern, Quarzuhrwerk. Maße ca. 35 x 28 mm. Tragespuren, Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität.

Varenr: 5705694
DKK 2.608 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28-11-2020
21:36
DKK 1.862
Soffbord Alberts möbler Tibro
ALBERT LARSSON, soffbord, 1960-tal, Alberts möbelfabrik Tibro, stomme fanerad i teak, undertill stämplad och daterad 1962, höjd ca 55 cm, skivans mått ca 65 x 139 cm

Varenr: 5856152
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 29-11-2020
15:24
Se mere
Skibslampe, aluminium og stål, 'Search Light'
Skibslampe, aluminium og stål, 'Search Light'. Uhyre svær konstruktion, H. 200, Ø 55 cm. Udstyret med E34 fatning/lyskilde. Fremstår med spor efter vejrlig. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. OBS. OBS. køber står selv for håndteringen ved udlevering

Varenr: 5832792
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2020
17:13
Pendler. Par pendler af råglas (2)
Pendler. Par pendler af råglas, udstyret med wire og lyskilde. H. 25 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varenr: 5834273
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2020
18:25
Tischlampe/Tischleuchte
Tischlampe/Tischleuchte. Konstruktion mit Lampenfuß in Balusterform, aus Messing, Schirm aus Stoff, ausgestattet mit 2 Brennstellen, Maße ca. H. 60 cm Dm. 34 cm. Gebrauchsspuren.

Varenr: 5856540
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-11-2020
18:55
DKK 298

Varenr: 5834268
19:03
Reflections Copenhagen Ophelia fyrfadsstage
Reflections Copenhagen

 DKK 900,00
NYHED LAURITZshop

Quintana Roo. Tri-cykel, model CD 0,1, Ultegra
Quintana Roo. Tri-cykel, model CD 0.1, Ultegra 10-speed. Fuld carbon, str. ML (55 cm.). Overrør 55 cm. Krankbox/top sadel i nuværende opsætning 79 cm. Pedalarme 175 mm. Carbon Clincher hjulsæt, H. 90 mm. udstyret med Bontrager R3 23 mm. dæk. Diverse tilbehør medfølger; Bont Riot sko str. 275 mm. ...

Varenr: 5824770
DKK 16.000 DK, Helsingør, Støberivej 29-11-2020
19:24
DKK 3.200
Paar große Deckenleuchten / Acryl Kugelleuchten der 1970er Jahre (2)
Paar große Deckenleuchten / Kugelleuchten der 1970er Jahre. Konstruktion mit Sockel aus lackiertem Metall und transparentem, rauchgrünem Acrylglasdiffusor, ausgestattet jeweils mit einer Lampenfassung E 27. Maße ca. H. 65 cm, Ø 49 cm. Leichte Gebrauchsspuren, Kunststoffoberflächen mit einigen ...

Varenr: 5523951
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-11-2020
19:30
DKK 298
Stehleuchte der 1990er Jahre Modell Arke von Potentiel, Paris
Stehleuchte / Halogenfluter der 1990er Jahre Modell Arke. Entwurf von Potentiel, Paris. Unterseitig bezeichnet. Verspannte, dimmbare Konstruktion aus farbig lackiertem Stahl und Stahlseil, Reflektor drehbar, ausgestattet mit einer Lampenfassung R7 s.Maße ca. H. 192 cm, B. 26 cm, T. 21 cm. Sehr ...

Varenr: 5783533
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-11-2020
19:40
DKK 298
Wandleuchte und Wand- / Deckenleuchte der 1970/80er Jahre von Glashütte Limburg, Germany (2)
Wandleuchte und Wand- Deckenleuchte der 1970/80er Jahre von Glashütte Limburg, Germany. Jeweils bezeichnet. Konstruktion mit Diffusor aus matt bzw. glänzend weißem Glaskörper und Montierung aus weiß lackiertem Stahlblech, Details verchromt. Jeweils ausgestattet mit einer keramischen Lampenfassung...

Varenr: 5757951
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 29-11-2020
19:45
DKK 298
Hängeleuchte der 1970er Jahre von Staff, Germany
Hängeleuchte der 1970er Jahre von Staff, Germany. Im Reflektor mit Herstelleretikett bezeichnet. Konstruktion aus lackiertem Aluminium und schwarzem Kunststoff, ausgestattet mit einer Lampenfassung E 27. L. 110 cm, Ø 41 cm. Leichte Gebrauchsspuren.

Varenr: 5831630
19:46
DKK 298
Bent Hansen. Lænestol, sort Divina uld, model Nino
Bent Hansen, drejelig lænestol 'Nino', udstillingsmodel. Firpasfod af børstet fladstål, lænestolen er drejelig og udstyret med en returmekanisme, Divina tekstilbetræk, med lille rygpude, sort lædebetræk. Betrækket kan åbnes med lynlås på bagsiden. H. 90,5 cm, siddehøjde ca. 46 cm, B. 62 cm, D. 60...

Varenr: 5850479
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2020
19:50