Vurdering
123»   Varer pr. side   74 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ring i 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0,15 ct
Ring i 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0,15 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VVS. Ringstr. 50/15,8. Vægt 3,3 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5694939
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2020
16:19
DKK 500
Diamond Queen, ring med brillant på ca. 0.10 ct (45)
Diamond Queen, ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17 = str. 53. Vejl pris er 9.790,-.

Varenr: 5668788

DKK 7.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2020
18:26
Solitaire vedhæng med brillant på ca. 0.03 ct TW/VVS
Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS.

Varenr: 5576359

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2020
19:12
2 vintage ringe Hugo Grün mm (små dia.)
Hugo Grün. Ring i 14 kt. hvidguld prydet med seks brillanter på samlet ca. 0.26 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS2 ringstr. Ø16.75/52.5. Ring i 14 kt. delvis satineret hvidguld isat to diamanter på samlet ca. 0.03 ct. Farve: Top Crystal-Top cape/I-L. Klarhed: VS1. Ringstr.Ø17.5/55. Samlet ...

Varenr: 5756219
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2020
19:25
Toftegaard, solitaire brillantring, ca. 0.10 ct, 14 kt. hvidguld
Toftegaard, solitaire brillantring, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H: Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,6 gram. Vejl. pris er 9.700,-. Ligger i gaveæske.

Varenr: 5704674

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2020
19:26
Et par vintageørestikker i 18 kt. guld i form af blomster med diamanter, 1.32 ct. (2)
Et par blomster-/firkløverformede ørestikker i 18 kt. guld prydet med hver 4 enkelslebne diamanter på tilsammen ca. 1.32 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VVS-VS. L. 3,2 cm. Vægt 15,6 g. Stemplet med fransk guldimportstempel, syretestet til 18 kt. Brugsspor. (2)

Varenr: 5749269
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2020
20:05
DKK 450
Toftegaard. Moderne brillantbroche af 14 kt. guld med perle
Toftegaard. Moderne broche af 14 kt. guld, prydet med én brillantslebet diamant på ca. 0.07 ct., farve: Wesselton (H), klarhed: VVS, samt eén saltvandskulturperle. L. 9 cm. Vægt: ca. 8,6 gr. Ø. perle: ca. 0,75 cm. Fremstår med lettere håndteringsspor.

Varenr: 5713510
DKK 5.800 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2020
20:07
Nina Koppel for Georg Jensen. 'Fusion' ring af 18 kt. rosa- og hvidguld med brillanter
Nina Koppel for Georg Jensen. Todelt 'Fusion' ring af 18 kt. rosa- og hvidguld, denne prydet med talrige brillanter samlet ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VVS1. B. 0.9 cm. Vægt 14.5 gr. Ringstr. 19.75/62, stemplet NK61. Med brugsspor i form af ridser.

Varenr: 5770081
DKK 10.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2020
20:10
DKK 6.200
Solitaire brillantvedhæng, ca. 0.50 ct. Wesselton/VVS
Cheri vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS.

Varenr: 5716290

DKK 23.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2020
21:11
Ring med brilliantslebne diamanter 1,15ct
Ring i18kt hvid rhod guld med brilliantslebne diamanter 1,15ct Central diamant 0,85ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VVS Ringstørrelse: 53 / 17mm

Varenr: 5701663
DKK 43.210 BE, Antwerpen 21-09-2020
21:58
DKK 21.605
Scrouples Prinsesse, par brillant ørestikker, ca. 0.06 ct
Scrouples, Par prinsesse ørestikker udført i 14 kt. guld, hver er prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H: Klarhed: VVS. Vejl. pris er 4.190,-

Varenr: 5668704

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
10:31
Moderne diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.02 ct
Diamantring af 14 kt. hvidguld flettet front prydet med talrige større og mindre baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.02 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: VVS-SI. Vægt ca. 5 g. B. 1,04 cm. Ringstr. 54/17,2.

Varenr: 5774321
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2020
11:24
Par Prinsess solitaire brillant ørestikker, ca. 0.26 ct
Par prinsesse ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med brillant på tilsammen ca. 0.26 ct. Wesselton/H. Klarhed. VVS. Vejl. pris er 14.990,-.

Varenr: 5668703

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
12:34
DKK 1.900
Loose brilliant cut diamond 0.53ct
Loose brilliant cut diamond 0.53ct Colour: (J) Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate

Varenr: 5429050

DKK 18.252 BE, Antwerpen 22-09-2020
14:25
DKK 5.588
Rubin- og brillantring i 18 kt. hvidguld ca. 1.30 ct.
Ring i 18 kt. hvidguld isat en synt. rubin flankeret af brillanter på samlet ca. 1.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø16.75/52.5. Vægt 6.7 gr.

Varenr: 5756242
DKK 11.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-09-2020
14:28
Miss D, solitairevedhæng med brillant, ca. 0.03 ct.
Miss Diamond, brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS.

Varenr: 5668729

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
14:29
Solitiare brillantvedhæng med brillant på ca. 0.06 ct TW/VVS
Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS.

Varenr: 5576367

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
15:55
Solitairering af 14 kt. hvidguld med brillant, ca. 0.15 ct.
Solitairering af 14 kt. hvidguld med brillant på 0.15 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VVS. Ringstr. 50,5 ø 16,0 mm. Vægt 3,9 g. Etui medfølger

Varenr: 5768978
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2020
16:31
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.06 ct. TW/VVS, 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Samlet ca. ca. 0.06 ct. Top Wesselton/G. Klarhed: VVS.

Varenr: 5576376

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
17:54
DKK 450
Diamond Queen ørestikker, ca. 0.10 ct
Diamond Queen, par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VVS. Vejl. pris er 7.190,-.

Varenr: 5668713

DKK 5.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
18:30
Diamond Queen solitairevedhæng, brillant ca. 0.05 ct., 14 kt. hvidguld
Diamond Queen solitairevedhæng, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Vejl. pris er 5.800,-.

Varenr: 5668724

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2020
19:13
Toftegaard solitairering med brillant på ca. 0.20 ct. 14 kt. hvidguld
Toftegaard, solitaire brillantring, udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne prydet med brillant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17,50 mm. Vægt ca. 5,2 gram. Vejl. pris er 16.500,-.

Varenr: 5723863

DKK 7.400 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2020
14:32
Chopard. Happy Diamonds ring af 18 kt. hvidguld med brillanter ca. 0.19 ct.
Chopard. Happy Diamonds hjertering af 18 kt. hvidguld med brillanter, i midten en bevægelig brillant. Samlet ca. 0.19 ct. Farve: Top Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø17/53. Vægt 7.3 gr.

Varenr: 5750876
DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-09-2020
15:05
Eternity halskæde med brilliantslebne diamanter 1,00ct
Eternity halskæde i 14kt hvidguld med brilliantslebne diamanter i alt ca. 1,00ct. Farve: (H) Wesselton Klarhed; VVS- VS Kædelængde: 45cmr> Klarhed: VS

Varenr: 5668168

DKK 12.665 BE, Antwerpen 23-09-2020
15:23
DKK 372
Diamond Queen, ring med brillant på ca. 0.10 ct
Diamond Queen, brillantring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VVS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,8 gram. Vejl. udsalgspris er 9.790,-.

Varenr: 5668789

18:30
Kulfiber vielsesringe af Anne Cohen (2)
Anne Cohen C6 vielses / forlovelsesringe af kulfiber. Herre ring str. 66. bredde 8mm. Brilliant 0.01black. Dame ring str. 54, bredde 4mm. Brilliant. 0.03 Top Wesselton/ VVS. Fremstår med minimale brugsspor. Æske samt certifikater medfølger. (2)

Varenr: 5736965
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2020
18:34
Toftegaard. Par solitare ørestikker af 14 kt hvidguld, 0.16 ct (2)
Toftegaard. Par solitare ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.16 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VVS, stemplet 585 samt JGTJ. Vægt 1 gram. Ligger i æske. Vejl. 7.900

Varenr: 5660557

DKK 5.600 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2020
18:40
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.24 ct. TW/VVS, 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med brillant på hver 0.12 ct. samlet ca. 0.24 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed. VVS.

Varenr: 5576386

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2020
18:45
En uindfattet smaragdsleben diamant på ca. 0.43 ct.
En uindfattet smaragdsleben diamant på ca. 0.43 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: VVS. IGI certifikat medfølger

Varenr: 5751120
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2020
18:54
DKK 500
Kronprinsessering med brillant på ca. 0.04 ct. 14 kt. guld
Kronprinsesse ring udført i 14 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vejl. pris er 7.390,-.

Varenr: 5668753

DKK 5.600 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2020
20:19
123»