Vurdering
   Varer pr. side   4 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Flör, acrylic on canvas, 'Queen Mum'
Flör, acrylic on canvas, 'Queen Mum', signature at lower right, Approx. dimensions: 50 x 70 cm.

Varenr: 5850462
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 05-12-2020
20:58
DKK 484
Royalt middagsservice af porcelæn fra Dronning Magrethes og Prins Henriks sølvbryllup (65)
Royalt middagsservice af porcelæn fra Dronning Magrethes og Prins Henriks sølvbryllup bestående af: 10 Middagstallerken, Ø 25 cm 8 Frokosttallerkener, Ø 20 cm 8 Boullionkopper 8 Underkopper 8 Kaffekopper 7 Underkopper 8 Tekopper 8 Underkopper Alle dele med lette brugsspor. Alle dele med ...

Varenr: 5832683
DKK 12.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-12-2020
17:46
Jørgen Gammelgaard TIP TOP pendel 4
Pandul

 DKK 2.823,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Marcos Byrd f. 1954 Marcos Byrd cd. Akryl på lærred, 'Katja Kean, the Real Queen of Denmark'
Marcos Byrd f. 1954. Katja Kean, the Real Queen of Denmark. Akryl på lærred. Sign. Marcos. Verso betitlet. 155 x 105 cm. U.R.

Varenr: 5844689
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-12-2020
08:18
DKK 5.200
Karta över skandinavien av Herman Moll
KARTA, Herman Moll, A New Map of Denmark and Sweden. According to ye Newest & most Exact Observations...To His Excellency Lord Bishop of Bristol Ld. Privy Seal & Her Majestys Plenipotentiary., circa 1720, delvis kolorerad, 61x103 cm.

Varenr: 5862575
DKK 4.470 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 07-12-2020
20:09
Se mere