Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 411  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Louis Vuitton solglasögon
LOUIS VUITTON, solglasögon, svarta plastbågar med loggan i silverfärg, märkt hand made in Italy, Louis Vuitton, Z03559W, originaletui samt dustbag medföljer
Varenr: 4978956
DKK 1.158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
12:16:00
Se mere
Omann junior. Par reoler i palisander(2)
Omann junior. Par reoler i palisander, ene reol med hylder, anden reol med hylder samt klaplåge forneden. H. 130 B. 120 D. 29 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor ridser og mærker. (2)
Varenr: 4979649
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:16:11
Pendel, Louis Poulsen, PH 5 af Poul Henningsen
Poul Henningsen for Louis Poulsen, PH5 pendel af lakeret aluminium, Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor bl.a. tryk & uorg. rep.
Varenr: 4979325
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
12:16:38
DKK 700
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), Vintervy, signerad Eri
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), Vintervy, signerad Eric Rhönnstad, olja på pannå, ca 34x48 cm
Varenr: 4978957
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-04-2018
12:18:00
Se mere
Glasbesætning Holmegårds vinranke (35)
Glasbesætning Holmegårds vinranke bestående af 10 snapseglas H 7cm. 7 likørglas H 9 cm. 4 glas H 10 cm. 7 glas H 12 cm. 6 glas H 10,5 cm 1 glas med andet rankemønster H 9 cm (35)
Varenr: 4959792
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:18:06
2 kartor Italien och Tyskland
KARTOR (2). ITALIEN OCH TYSKLAND. HOMANN, Tabula marchionatus Brandenburgici et ducatus Pomeraniae, Nürnberg, ca 1720, graverad karta, ca 430x530 mm.. HOMANNS ARVINGAR. Novissima et accuratissima.... Sicilia, Sardia, Corsica, Malta, 1762, graverad karta, ca 440x570 mm.. 2 st
Varenr: 4978958
12:20:00
Se mere
Ampel
AMPEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft, för sex ljus, träskuren och förgylld dekor, diameter ca 74, höjd ca 74 cm. . . Proveniens: Konstnären Richard Bergh
Varenr: 4978959
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
12:22:00
Se mere
Samling japanske dukkebilleder (3)
Samling japanske dukkebilleder H 43-71cm, D 5,5 cm(3)
Varenr: 4969950
12:23:00
DKK 450
Henry Kloss, Tivoli Audio model Two, samt højtaler. (2)
Henry Kloss, Tivoli Audio stereoanlæg Model Two, bestående af radio og højttaler. Virker ifølge kunden. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varenr: 4978429
12:23:27
Orientmatta
ORIENTMATTA, old, Ghom, silke på silkesvarp, signerad Qaemi, ca 198x129 cm
Varenr: 4978960
DKK 13.899 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
12:24:00
Se mere
Samling effekter fra postvæsnet. (16)
Samling effekter fra postvæsnet bestående af et emaljeskilt og 15 knapper og mærker af metal.
Varenr: 4976719
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:24:00
Actona par barstole med stel af forkromet metal(2)
Actona barstole med stel af forkromet metal, sæde og ryg af sort kunstskind. H. 103 cm. Med brugsspor. Sæder med gennemslid flere steder(2)
Varenr: 4969336
12:24:00
Fire kasketter (4)
Samling kasketter bestående af Tuborg kasket, Københavns Idrætspark kasket, Postkasket og kasket fra den russiske flåde. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4945345
12:24:06
Par cafependler af cremefarvet opalineglas med ophæng i stål(2)
Par cafependler af cremefarvet opalineglas med ophæng i stål H incl montering 35 cm, Ø 25 cm(2)
Varenr: 4976053
12:24:40
Soffa i rokokstil
SOFFA, 1800-talets slut, rokokostil, valnöt, träskuren dekor, blå plyschklädsel, längd ca 150, höjd 150, sitthöjd ca 42 cm
Varenr: 4978961
12:26:00
Se mere
Ring besetzt mit Engelshautkorallen-Kamee
Ring gefertigt aus 18kt. Gold (punziert), besetzt mit einer Engelshautkorallen-Kamee von ca.: 21 x 13,4 mm. Ringgröße ca.: 50, Durchmesser ca.: 15,9 mm. Gewicht ca.: 6,1 g. Der Ring befindet sich in einem Altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren.
Varenr: 4959624
DKK 2.233 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-04-2018
12:27:32
DKK 1.191
Asger Juel Larsen. Dame Blazer Jakke, str. S
Asger Juel Larsen. Dame Blazer Jakke, udført af bomuld og akryl, i sort farve, Front med treradet knaplukning, en brystlomme samt to lynlås lommer, Indv. delvist foret i polyester. Ærmegab med lynlås. Str. S. Fremstår ny og ubrugt.
Varenr: 4917445
12:28:00
Alvar Aalto taklampor
ALVAR AALTO, "Hand grenade", taklampor, ett par, Artek, Finland, modellnumer A 110, formgivna 1952, vitlackerade, höjd ca 33 cm
Varenr: 4978962
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-04-2018
12:28:00
Se mere
Loose Heartshaped diamond 0,34ct
1 Loose Heartshaped diamond 0,34ctcolour: Natural fancy yellowish brownClarity: SI
Varenr: 4966883
DKK 6.699 BE, Antwerpen 25-04-2018
12:29:00
DKK 3.163
Bent Karlby. Barcelona pendel af kobber
Bent Karlby. Barcelona pendel af kobber med otte lameller. H. ca. 36 cm. Ø. ca. 40 cm. Fremstår med enkle ridser samt brugsspor.
Varenr: 4978091
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:29:44
Fåtölj med fotpall skinn
FÅTÖLJ med FOTPALL, 1900/2000-tal, stomme i betsad bok, skinnklädda plymåer, Göte Möbel, etikettmärkt, sitthöjd ca 40 cm
Varenr: 4978963
12:30:00
Se mere
Omega gold watch in 14k with diamonds approx. 0.42ct
Omega gold watch in 14k rhod. white gold set with 28 round brillant cut diamonds 0.42 ct Movement: original Omega manually winding movement Original omega 14k white gold round case 23.3 mm in diameter. Omega logo on a crown Bezel: 14k white gold diamond bezel Crystal: Acrylic crystal Dial: ...
Varenr: 4976585
DKK 17.120 BE, Antwerpen 25-04-2018
12:30:00
DKK 5.583
Loose Brilliant cut diamond 0,20ct
1 Loose Brilliant cut diamond 0,20ctcolour: (F) Top WesseltonClarity: VS2 accompanied by a IGI diamond report
Varenr: 4966873
DKK 4.838 BE, Antwerpen 25-04-2018
12:30:00
DKK 2.977
Kompositioner serigrafier
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): (2) Kompositioner, varav en otydligt signerad, 96/100 resp 113/125, serigrafier, tryckta i Selecta Ateljén, ca 40x33 resp 15x16 cm
Varenr: 4978964
12:32:00
Se mere
Brosch med blå emajl dekor
BROSCH, 18 k guld med en seedpärla samt blå emajl dekor, G Dahlgren & Co, Malmö, 1917, längd ca 3.2 cm, totalvikt ca 3.7 g
Varenr: 4978965
12:34:00
Se mere
Rollei, Voigtländer m.m. Samling kameraer (6)
Rollei, Voigtländer m.m. Samling kameraer, bestående af Voigtländer Vito BL m/ obj. Voigtländer COLOR-SKOPAR 1:3.5/50 i etui, Voigtländer Vitomatic II a m/ obj. Voigtländer ULTRON 1:2 / 50, Rollei 35 no 3127012 m/ Carl Zeiss nr 4894018 Tessar 1:3,5 f= 40 mm i Rollei etui m/ defekt lynlås, ...
Varenr: 4979525
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
12:34:00
DKK 500
Fem karafler af glas (5)
Fem karafler af glas. En karaffel med sølvmontering H. 21 cm. To grønne karafler H. 17-25 cm. To karafler af klart glas H. 15-25 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (5)
Varenr: 4950331
12:34:00
Gudmar Olovson skulptur
GUDMAR OLOVSON (1936-2017): "Les deux arbres". signerad Gudmar, kallbrons, höjd ca 27 cm
Varenr: 4978966
DKK 13.899 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 25-04-2018
12:36:00
Se mere
Loose marquise cut diamond 0.69ct
Loose marquise cut diamond 0.69ctColour : (D) River Clarity: VS2 Accompanied by a IGI Certificate
Varenr: 4913036

12:36:00
DKK 9.676
Bang og Olufsen Beocenter 2200
Bang og Olufsen Beocenter 2200 uden fjernbetjening. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4978090
12:37:15
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 411  >>