Vurdering
   Varer pr. side   23 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Axel Søeborg, interiør med mand
Axel Søeborg (1872-1939), interiør med mand, olie på lærred, sign. AS, 53,5x52,5 cm. (67x66 cm). Fremstår med enkelte afskalninger.

Varenr: 6210156
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2022
12:20
Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Axel Salto. Div. tallerkner, porcelæn (6)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Axel Salto. Diverse dessert el. frokost tallerkner af porcelæn, 2. sort. Ø 21 cm. Enkelte brugsspor. (6)

Varenr: 6211452
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2022
12:32
Arne Jacobsen Munkegaardstolen - Valnød og sort
HOWE

 DKK 3.495,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Axel Peder Jensen cd. Olie på lærred. Landskabsparti.
Axel Peder Jensen (1885-1972) Landskabsparti. Olie på lærred. sign Axel P.J. H. 66 x 93 cm (84x111)

Varenr: 6210645
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2022
18:29
Axel P. Jensen. Landskab. Bogværk medfølger (cd)(2)
Axel P. Jensen (1885-1975). Landskab. Olie på lærred. Sign. Axel P. J. 52 x 67,5 cm (71 x 86 cm). Medfølger bogværk: 'Axel P. Jensen. Farveklang og penselkraft'. (2)

Varenr: 6210534
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-05-2022
19:15
Axel Salomonsen, København, stort bæger/urtepotteskjuler af sterlingsølv i barokform
Axel Salomonsen, København, stort bæger/urtepotteskjuler af sterlingsølv i barokform, korpus rigt dekoreret med blomster og bladværk, på tre kugleformede fødder, stemplet med mesterstempel for Axel Salomonsen, København. H. 14 cm. Vægt ca. 496 gr. Fremstår med brugsspor. Hidrører fra lukningen...

Varenr: 6186985
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
20:22
Axel P. Jensen. Landskabsparti (cd)
Axel P. Jensen (1885-1975). Landskabsparti, olie på lærred, sign. Axel P. J. 72 x 99 cm (83 x 110 cm).

Varenr: 6191486
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
20:23
Axel Locher for Bing & Grøndahl. 'Fiskerfamilie', figurgruppe nr. 2025
'Fiskerfamilie', figurgruppe af porcelæn formgivet af Axel Locher, udført hos Bing & Grøndahl. Nr. 2025. H. 31 cm. 1. sort. (men dog med nist på barnets hår).

Varenr: 6192777
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
20:28
Axel P. Jensen. Høstlandskab. (cd)
Axel P. Jensen (1885-1972). Høstlandskab. Olie på lærred. Sign. Axel P. J. 44. 66 x 87 cm. (76 x 98).

Varenr: 6191465
21:01
Dulong Kharisma øreringe med 10 brillanter - guld 18K (mellem)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 18.000,00
NYHED LAURITZshop

Axel Magnus Jensen. Tre skjorteknapper af 14 kt. guld samt Axel Holms slipseklips af sterlingsølv. (4)
Axel Magnus Jensen. Tre skjorteknapper af 14 kt. guld hver prydet med lille perle. Stemplet 585, AJ for Axel Magnus Jensen, København 1938-1949. Samlet vægt ca. 2,5 g. Front Ø 0,6 cm. Aldersrelateret brugsspor, den ene med trykket bagstykke. Samt forgyldt slipseklips af delvis forgyldt ...

Varenr: 6190350
DKK 1.100 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
21:01
DKK 850
Axel P. Jensen. Landskab med huse (cd)
Axel P. Jensen (1885-1975). Landskab med huse, olie på lærred, sign. Axel P.J. 30 x 49 cm (41 x 60 cm).

Varenr: 6191518
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 25-05-2022
21:15
Axel P. Jensen. Landskabsparti
Axel P. Jensen (1885-1975). Landskabsparti, olie på lærred, sign. 66 x 93 (85 x 112) cm.

Varenr: 6212312
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-05-2022
22:00
Louis Vuitton, skuldertaske af epi læder, model Saint Cloud
Louis Vuitton, skuldertaske af sort epi læder, model Saint Cloud. Indvendigt med et rum samt sidelomme. Udvendigt bagtil med lomme. Justerbar skulderrem. H. ca. 22 cm, B. ca. 24 cm. Produktionskode TH1905 Fremstår med få brugsspor, nogle ridser.

Varenr: 6195627
DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-05-2022
20:05
DKK 3.600
Louis Vuitton. 'Reporter PM' cross-body/ skuldertaske af Monogram Canvas
Louis Vuitton. 'Reporter PM' cross-body/ skuldertaske af Monogram Canvas med besætninger af kernelæder og hardware af forgyldt metal. To adskilte rum bag lynlås, hvor forreste rum er med indvendig åben lomme. Udvendigt i front desuden åben lomme kantet med kernelæder, justerbar brun skulderrem. ...

Varenr: 6210729
DKK 5.600 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2022
20:26
DKK 4.400
Louis Vuitton. Black Epi 'Noé', skuldertaske
Louis Vuitton Black Epi 'Noé', Skuldertaske. Noé. i sort Epi læder. Indvendig et stort rum med snørelukning. Justerbar skulderrem. For af rødt alcantara. Produktionskode: AR0915 H. 33, B. 27, D. 20 cm. Fremstår med almindelig lette brugsspor.

Varenr: 6210692
DKK 4.600 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2022
20:38
DKK 3.600
Gucci 'Swing' Tote i sort Pebbled læder, skuldertaske
Gucci 'Swing Medium', i sort Pebbled læder med tilhørende tag læder, samt magnetknaplukning. Indvendigt med interiør af sort læder og kanvas, samt lommer hvor en er med lynlåslukning. H. 28 cm, B. 33,5 cm, D. 15,5 cm.Serial Number: 354397.498879, QR: A016407525. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6200716
DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 26-05-2022
20:40
DKK 4.800
Axel Salto for Royal Copenhagen. Vase af stentøj nr. 21474. 1. sort
Axel Salto (1889-1961) for Royal Copenhagen. Vase af stentøj modeleret i spirende stil, dekoreret med bjørneglasur. Sign. Salto, nr. 21474. H. 8,5 cm, 1. sort. Fremstår med en luftboble i glasur.

Varenr: 6204564
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
20:54
DKK 12.000
Reflections Copenhagen Diamond spejl - lille (silver)
Reflections Copenhagen

 DKK 4.800,00
NYHED LAURITZshop

Prada. 'Argilla Vitello Daino' skuldertaske / Tote af lyst pebbled kalvelæder
Prada. 'Argilla Vitello Daino' skuldertaske / Tote af lyst struktur kalvelæder udført med knaplukning, gyldent hardware, dobbelt bærehank og justerbar skulderstrop. Indvendigt, stort åbent rum med sidelomme monteret med knaplukning samt sidelomme bag lynlås. Fór af lyst satin med præget signatur ...

Varenr: 6195894
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
21:07
DKK 4.800
Louis Vuitton. 'Noé' skuldertaske af rødt Epi læder
Louis Vuitton. 'Noé' skuldertaske af rødt Epi læder. Indvendig, et stort rum med snørelukning. Justerbar skulderrem. Fór af rødt alcantara. Monteret med gyldent hardware. Produktionskode: AR0986. Fremstillet august 1996 i Frankrig. H. 33 cm. B. 26 cm. D. 20 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6204544
DKK 4.600 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
21:10
DKK 3.600
Louis Vuitton. 'Babylone' skuldertaske af Monogram Canvas
Louis Vuitton. 'Babylone' skuldertaske af Monogram Canvas udført med besætninger af kernelæder, gyldent hardware, dobbelt skulderhank og lynlåslukning. Indvendigt, stort rum med lynlåslomme samt åben sidelomme og to penne-skjul. Fór af lyst alcantara. Produktionskode: VI0938. Fremstillet marts ...

Varenr: 6204440
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-05-2022
21:12
Kähler, Michael Andersen, Axella. Samling keramik (3)
Kähler, Michael Andersen, Axella. Samling keramik bestående af to fade Ø. 25,5 - 26 cm samt lågkrukke H. 10,5 cm. Fremstår med brugsspor, små afslag samt brændingsfejl. (3)

Varenr: 6184329
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-05-2022
09:40
Louis Vuitton, skuldertaske i epilæder. Model, Duplex bag.
Louis Vuitton, skuldertaske i epilæder. Model, Duplex bag. Tasken er udført i sort epilæder med hardware af forgyldt metal. Indvendigt med et stort rum, med to sidelommer hvoraf et er med lynlås. Fremstillet i Frankrig 1998. H. ca. 30 cm, B. ca. 40 cm. D. 11 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6207583
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-05-2022
11:59
DKK 3.400
Axel Cederholm. Christiansborg slotsplads
Axel Cederholm (1883 - 1971) Christiansborg slotsplads. Olie på lærred. Sign. Axel Cederholm -40. 72 x90(80 x 98)cm. Sidder løst i ramme. Fremstår med afskalninger og skrammer.

Varenr: 6213090
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-05-2022
20:12
Ejner Larsen & Axel Bender Madsen. Armstol.
Ejner Larsen & Aksel Bender Madsen. Armstol af røget eg, betrukket med indian red læder, H. 80 B. 70 sædehøjde 42 cm. Fremstillet hos Snedkermester Willy Beck, Fremstår med minimale brugsspor alderen taget i betragtning,

Varenr: 6085242
DKK 10.000 DK, Kolding, Platinvej 28-05-2022
20:30
DKK 8.000