Vurdering
12345...152»   Varer pr. side   4533 resultater Liste Galleri
Vedhæng med brillanter af 14 kt. guld, ca. 0.05 ct. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng prydet med brillanter, udført i 14 kt. guld. samlet ca. 0.05 ct. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 44 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6337324
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:00
DKK 1.470
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (6)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)
Varenr: 6305488
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:01
DKK 2.345
DKK 1.800
Persisk Patchwork løber, 370x84 cm
Persisk Patchwork løber, fremstillet af vintage fragmenter. Fejl i sammensyning kan forekomme. 370x84 cm
Varenr: 6280987
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:01
DKK 2.800
DKK 1.900
DKK 3.400
Hynde Anilinlæder til Wegners kinastol FH 4283
Hynde til Wegners kinastol i cognac Anilinlæder til FH 4283. Stol medfølger ikke.
Varenr: 5920944
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:02
DKK 1.345
DKK 900
Halskæde med vedhæng med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld
Halskæde med solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Længde justerbar på 40 og 42 cm. Samlet vægt ca. 1,2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6327952
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:04
DKK 1.675
DKK 1.300
Hyndesæt. Cognac læder
Hyndesæt med afrundet hjørner der kan bruges til Wegners lænestol fra Getama model GE 290. Sæde og ryghynde med skumfyld, betræk af Cognac læder. Bemærk: består af ét sæt med sæde og ryg. Modelfoto. Stol medfølger ikke, pasform ikke 100%, sædehynde skal presses på plads til GE 290. Ryghynde: ...
Varenr: 6245916
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:05
DKK 1.145
DKK 1.200
Halskæde med integreret vedhæng af 8 kt. guld
Halskæde med integreret vedhæng udført i 8 kt. guld, Længde er justerbar mellem 41 og 44 cm. Vægt ca. 1,2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6240600
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:06
DKK 745
DKK 500
Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)
Varenr: 6039770
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:07
DKK 1.845
Varenr: 5876100
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:07
DKK 1.345
DKK 900
Diamonds By Frisenholm. Et par diamant creoler (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par diamant creoler øreringe af 9 kt. hvidguld med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.28 ct. Ø. 2 cm. Samlet vægt 5,4 g. (2)
Varenr: 6306483
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:10
DKK 4.095
DKK 3.200
DKK 4.200
Vedhæng af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng af 8 kt. guld, prydet med en facetsleben cubic zirkonia. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde er 45 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6303181
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:10
DKK 710
DKK 500
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. guld str. 54
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. guld str. 54. Prydet med 95 diamanter i alt 0,87 ct. GH/SI1. Vægt 5,5 g.
Varenr: 6270416
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:13
DKK 10.095
DKK 7.000
DKK 10.000
Vedhæng med diamanter af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med diamanter. Samlet ca. 0.033 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Vejl. pris er 2.495,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6324628
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:14
DKK 1.110
Artroom for Menu. Model Nubuck . Loungestol
Artroom for Menu. Model Nubuck. Loungestol, stel af sortpulverlakeret stål, sæde og ryg betrukket med aniline læder fra Sørensen, designet af Artroom. Fremstillet hos Menu. H. 73 B. 76, Sh. 36 cm. Udstillingsmodel med ridser og mærker.
Varenr: 6275901
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:16
DKK 1.970
Vedhæng med rosenkvarts dråbe af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng prydet med en dråbeformet facetsleben rosen kvarts. af 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde er 45 cm. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6277080
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:16
DKK 855
09-02-2023
08:17
DKK 850
DKK 1.800
09-02-2023
08:18
Nick Ross for Menu. Model Tearoom Club chair.
Nick Ross for Menu. Model Tearoom Club chair. Loungestol betrukket med rødt møbelstof. H. 78, B. 70, D. 58, Sh. 47 cm. Udstillingsmodeller med håndteringsmærker.
Varenr: 6276136
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:19
DKK 3.610
DKK 2.800
DKK 6.000
Vedhæng med cubic zirkonia af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, prydet med en facetsleben cubic zirkonia, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 45 cm.
Varenr: 6320565
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:20
Says Who for Handvärk. Spisebordsstol - Model Paragon.
Says Who for Handvärk. Spisebordsstol. Model Paragon. Sæde og ryg udført af røget egetræ, stel af pulverlakeret stål. Udstillingsmodeller. Sh. 45,8 cm.
Varenr: 6313898
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:21
DKK 1.200
DKK 1.200
Vedhæng med brillant på ca. 0.05 ct. af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Udført i 14 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6270515
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:22
DKK 2.180
DKK 1.700
Emil Thorup for Handvärk. Coffee Table 90. Hvid
Emil Thorup for Handvärk. Coffee Table 90. Stel af hvidt pulverlakeret Stål. Bordplade sammensat af fire marmorplader fra italien. Mål: 96x96x32 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Varenr: 6316823
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:23
DKK 3.900
Moderne Kilim 244x174 cm.
Moderne Kilim 244x174 cm.
Varenr: 6305030
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:24
Vedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Mål på vedhæng 2,6x1,4 cm. Vejl. pris er 2.795,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6269488
Showroom: DK, Odense

09-02-2023
08:24
DKK 1.270
DKK 950
Varenr: 6039771
Showroom: DK, Herlev

09-02-2023
08:25
DKK 1.845
09-02-2023
08:25
DKK 7.400
DKK 5.600
DKK 8.000
Moderne Kilim 240x170 cm.
Moderne Kilim 240x170 cm.
Varenr: 6328491
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:26
Persisk kelim Patchwork 295x210 cm
Persisk kelim Patchwork, fremstillet af ældre kelim fragmenter. 295x210 cm
Varenr: 6310269
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:27
DKK 1.800
Moderne Kilim tæppe 228x166 cm.
Varenr: 6248253
Showroom: DK, Roskilde

09-02-2023
08:28
DKK 900
12345...152»