Kategori  Vurdering
   1 2  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1231, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1231. Modulerne er åbent med to store rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 104 Milk. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser ...
Varenr: 5353401
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
17:56:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1525, D. 46 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1525. Modulet er med to store skuffer samt to små skuffer. Alle skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 x B. 69,6 x D, 46,8 cm. Ophængslister medfølger ...
Varenr: 5362634
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
18:00:00
Peter J. Lassen. Montana SHL hæve- sænke bord, model HASHLJ180
Peter J. Lassen. Montana SHL hæve-sænke bord, model HASHLJ180 str. L. 181,7 cm. x D 90 cm. Bordet har elektrisk højdejustering (H. 70 - 120 cm.) med fuldt dækkende gavl i både højeste og laveste position. Gavlen er udført i eloxeret aluminium. Bordpladen er produceret i 30 mm MDF, der er fineret ...
Varenr: 5357924
DKK 7.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
18:25:00
Peter J. Lassen. Montana par væghængte skabe / sengeborde (2)
Peter J. Lassen. Par væghængte skabe / sengeborde af hvidlakeret MDF, front med låge, bag hvilken hylde. H. 47 B. 47 D. 20 cm. Vægbeslag medfølger. Fremstillet hos Montana. Fremstår med brugsspor, ridser samt enkelte små ujævnheder på topplade. (2)
Varenr: 5362474
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
18:39:00
DKK 950
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112, d. 38 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112. Modulerne er åbne med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Et modul er klargjort til Montana ben, model MBL126. ...
Varenr: 5362658
DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
18:42:00
DKK 950
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 30 cm
Peter J. Lassen. Montana model 1118. Modulet er med to heldækkende låger, bag hvilke en hylde, Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulet er med ophængslister. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor ...
Varenr: 5362705
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
18:43:00
DKK 700
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1112. Modulerne er åbne med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder et modul med løs ...
Varenr: 5362499
DKK 1.800 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
18:44:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1520P, D. 30 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1520P. Modulet er med to åbne rum samt to PUSH låger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder ...
Varenr: 5362392
18:45:00
DKK 1.200
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1231, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1231. Modulet er åbent med tre rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 10 China Red. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser.
Varenr: 5362570
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
18:46:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118G, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118G. Modulet er med to heldækkende låger af glas, bag hvilke glashylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...
Varenr: 5362573
18:47:00
DKK 500
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 46 cm
Peter J. Lassen. Montana model 1118. Modulet er med to heldækkende låger, bag hvilke en hylde, Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser.
Varenr: 5353394
18:56:00
Peter J. Lassen. Montana HIFI Sound Section, model SI13, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana HIFI Sound Section, model SI13. Modulet er med to heldækkende låger samt en klaplåge af perforeret metal, bag hvilke mulighed for opbevaring af HIFI udstyr samt kabelmagasin. Modulet er med hul i bagbeklædningen til kabelgennemføring. Modulet er produceret i 12 mm MDF, ...
Varenr: 5361149
DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
19:00:00
DKK 4.200
Peter J. Lassen. Montana Hall modul, model VI24, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana sidehængt modul, model VI24. Modulet er monteret med spejl på siden samt med seks åbne rum i siden, hver med én stofskuffe, model 7171BO. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black. Spejlet er fremstillet i 4 mm sølvglas spejl. H. 138 cm. x ...
Varenr: 5361227
19:07:00
Peter J. Lassen. Montana opstilling, D. 38 cm. (3)
Peter J. Lassen. Montana opstilling, bestående af: Model 1341, der er åbent med tre rum. Modulet er med to huller i bagbeklædningen fra kabelgennemføring. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 38 cm. Model 1143, der er med fire skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk. H. 69,6 cm. x B. ...
Varenr: 5362724
19:30:00
DKK 1.900
Peter J. Lassen. Tre Montana modul, model 1524 og 1325, D. 38 cm. (3)
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af: To model 1524, der er med tre åbne rum samt tre skuffer. Model 1325, der er med to åbne rum samt to store skuffer. Alle skuffer er med massive skuffesider samt fuldt udtræk, Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 ...
Varenr: 5362619
DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
19:44:00
DKK 4.400
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 4122P og 6120P, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 4122P, der er med fire store PUSH skuffer, alle med massive skuffesider samt fuldt udtræk samt model 6120P, der er med to heldækkende PUSH låger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. Modulerne måler hhv. H. 46,8 cm. ...
Varenr: 5362400
DKK 2.400 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
19:45:00
DKK 1.700
Peter J. Lassen. To Montana HIFI moduler, model 6112 og 6111, D. 38 cm. (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6112, der er åbent med to rum samt model 6111, der er med en klaplåge af perforeret metal, bag hvilke opbevaringsmulighed af HIFI udstyr, modulet er yderligere med hul i bagbeklædningen til kabelgennemføring. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med ...
Varenr: 5362579
19:49:00
DKK 500
Peter J. Lassen. Montana modul
Peter J. Lassen f. 1930. Modul af hvidlakeret MDF moduler med skydelåger, og hver med greb af aluminium samt hylde. H. 70,5 D. 38,5 B. 81,5 cm. Fremstår med småridser.
Varenr: 5357646
DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:13:00
Peter J. Lassen f. 1930. Modul af hvidlakeret MDF moduler med skydelåger, og hver med greb af aluminium samt hylde. H. 70,5 D. 38,5 B. 81,5 cm. Fremstår med småridser, område med lidt bobler i lak. Nederste styr til låge er flyttet.
Varenr: 5357648
DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:33:00
Joakim Lassen og Peter J. Lassen. DJOB Montana, cafébord
Joakim Lassen og Peter J. Lassen. DJOB for Montana, højdejusterbar cafébord / barbord, plade med lyseblå linoleum, stel af sølvlakeret stål og aluminium. H. 72 - 110 B. 80 D. 80 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varenr: 5353142
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-06-2019
20:33:00
Peter J. Lassen f. 1930. Modul af hvidlakeret MDF modul med skydelåger og lås, og hver med greb af aluminium samt hylde. H. 70,5 D. 38,5 B. 81,5 cm. Fremstår med bobler i lakken samt nøgle medfølger ikke.
Varenr: 5315519
DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:47:00
Varenr: 5357647
20:52:00
Peter J. Lassen.To Montana moduler. (2)
Peter J. Lassen f. 1930. To moduler af hvidlakeret MDF moduler med skydelåger, og hver med greb af aluminium samt hylde. H. 70,5 D. 38,5 B. 81,5 cm. Fremstår med småridser/skrammer samt tape rester. (2)
Varenr: 5341636
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:59:00
Peter J. Lassen. To Montana moduler, farve New White (2)
Peter J. Lassen. To montana moduler af 12 mm MDF med vandbaseret lak farve 101 New White. Hver Front med skuffe. H. 12,6 cm. B. 46,8. D. 30 cm og H. 24 cm. B. 46,8 cm. D. 30 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår med få brugsspor. (2)
Varenr: 5364003

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 19-06-2019
14:22:14
Peter J. Lassen. Montana modul med glaslåger, model 1118G, farve Nordic m.fl.
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118G, af 12 mm MDF med vandbaseret lak farve 09 Nordic, front med to låger af farvet, bag hvilke hylder. H. 69,6 cm. B. 69,6 cm. D. 30 cm. Udstillingsmodel. Små brugsspor og lette ridser kan forekomme.
Varenr: 5319851

17:57:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 4120, D. 30 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 4120. Modulet er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 02 Fjord. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor ...
Varenr: 5362489
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 19-06-2019
18:08:00
Varenr: 5362450
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-06-2019
19:00:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1231. Modulet er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 124 Amazonas. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser.
Varenr: 5363209
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-06-2019
19:09:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 6120G, D. 38 cm
Peter J. Lassen. Montana modul, model 6120G. Modulet er med to heldækkende glaslåger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White, lågerne er ligeledes bagsidelakeret i samme farve. H. 35,4 x B.69,6 x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. ...
Varenr: 5362473
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 19-06-2019
19:21:00
DKK 500
Peter J. Lassen. Montana modul, model 4120, D. 38 cm
eter J. Lassen. Montana modul, model 4120. Modulet er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 46,8 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor ...
Varenr: 5362490
19:21:00
 1 2  >>