Vurdering
12345...92»   Varer pr. side   2731 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par øreinge af 14 kt hvidguld med brillanter, 0.15 ct (2)
Par brillant ovale creoler / øreringe af 14 kt hvidguld, 19,8 x 16,5 mmprydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.15 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 2,8 gram. Fremstår ny og ubrugt(2)

Varenr: 5707334

DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-02-2021
18:53
DKK 1.800
Casio G-Shock, Mudmaster, armbåndsur, kunstmateriale m.m., i G-Shock æske, sort
Casio G-Shock, Mudmaster, sportsur / dress watch - kunstmateriale m.m. - GWG-1000-1A1ER 5463. Urskive m/ logo, arabertal m.m., quartz urværk m/ batteri, ur kasse Ø 55 mm inkl. krone, org. rem L. ca. 20 cm. G-Shock gaveæske samt brochure medfølger. Uret gik på vurderingstidspunktet, men ...

Varenr: 5861033

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
18:54
Reflections Copenhagen Carnival lamp no. 4
Reflections Copenhagen

 DKK 5.586,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

House of Amber. Armbånd med ravperler, ca. 15,5 g
House of Amber. Armbånd med runde polerede perler af mælkerav i forløb, Ø ca. 5,5 cm, perler Ø ca. 1,2 cm. Vægt ca. 15,5 g. Vejl. udsalgspris 10.600 DKK / 1.413 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over ...

Varenr: 5750478

DKK 3.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
18:56
House of Amber. Samling ravklumper af cognacfarvet rav 74,9g (7)
House of Amber. Samling på syv ravklumper af delvist poleret cognacfarvet rav 74,9,7 g. H. 1-2 cm. B. 1-3,5 cm. D. 3-7,5 cm. (7) . Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Varenr: 5745109

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2021
18:56
DKK 450
Bulova Chronograph, herrearmbåndsur, rustfrit stål / double i BULOVA æske
Bulova Chronograph, herreur / dress watch af rustfrit stål & double i BULOVA æske - 98A157. Urskive m/ logo, stregindeks m.m, quartz urværk m/ batteri, ur kasse Ø 45 mm inkl. krone, org. lænke af rustfrit stål & double L. ca. 19 cm. Bulova gaveæske m.m. Uret gik på vurderingstidspunktet, men ...

Varenr: 5861319

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
18:57
Sif Jacobs. Samling smykker af rosaforgyldt sterlingsølv (8)
Sif Jacobs. Samling smykker af rosaforgyldt sterlingsølv prydet med hvide cubic zirkonia, bestående af: To par øreringe, enkelt øresmykke samt tre ringe. Ring st.: 52 / 16,50 mm. 53 / 16,75 mm., 56,5 / 18 mm. Alle smykker stemplet: 925, SJ, Sif Jacobs. Samlet vægt: 24 gram. Vejl. udsalgspris: ...

Varenr: 5900434

DKK 2.200 DK, Aalborg, Nibevej 27-02-2021
18:57
Maki-E Art for House of Amber. Halskæde med vedhæng af dekoreret mælkerav. 26,8 g.
Maki-E Art for House of Amber. Halskæde med vedhæng af dekoreret mælkerav. kæde med perler af mælke og cognac rav. Vægt 26,8 g. Længde ca. 65 cm. Længde vedhæng 5,6 cm. B. 3,2 cm. Vejl. udsalgspris 22.600 DKK/3.013 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ...

Varenr: 5785328

DKK 6.600 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2021
18:58
Cruiser herrecykel med 7 gear - Lilla
Retro Cruiser MICARGI Cheetah Herrecykel med lilla stel, 7 Shimano gear. Udstillingsmodel, cyklen leveres samlet som på billed, dog kun samlet til fotobrug, det anbefales at efterspænde alle dele inden kørsel. Det anbefales at notere stel nr. ned da Lauritz.com ikke gemmer disse. Modelfoto.

Varenr: 5844422

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
18:58
DKK 450
Dulong Aura vedhæng (lille) på Stream kæde
Dulong Fine Jewelry

 DKK 900,00
NYHED LAURITZshop

Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.

Varenr: 4661975

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:00
Texas, Havefræser model Lilli 535TG.
Texas, Havefræser model Lilli 535TG. Der medfølger to traktorhjul samt regnslag. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor. Håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Varenr: 5942909

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:00
Amerikansk Offset Smoker BBQ grill, model Virginia

Varenr: 5029293

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:00
DKK 1.200
Håndvask af natursten, model 'Rania Cream',
Håndvask af natursten, model 'Rania Cream', Udhugget og håndforarbejdet ud af to stykker sten i farven Cream Marble. Ø. 40 cm. H. 90 cm. Modelfotos, da håndvasken er naturmateriale må små variationer forventes i farve samt åretegninger.

Varenr: 5654710

DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:00
Indskudsborde i hvidolieret eg
Indskudsborde i hvidolieret eg samt stel i sortlakeret stål, model Cost. Mål på største bord 56x44 cm. H. 43 cm. De 2 første billeder er Modelfotos, udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor.

Varenr: 5574621

19:00
Kurt Østervig. 'Lady Easy Chair' hvilestol
Kurt Østervig 1912-1986. 'Easy Chair' hvilestol, model Lady 12, betrukket med mørkegrå uld, skråtstillede ben af teak. B. 86 cm. D. 80 cm. H. 80 cm. SH. 45 cm. Designet af Kurt Østervig i 1961, som bl.a. er repræsenteret på Museum of Modern Art. Stolen er nu re-lanceret nummeret af Modern Danish...

Varenr: 5705768

DKK 18.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:00
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt., to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret og satineret hvidguld prydet med dråbeformet onyx. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M (L. inkl. knude 39 og 38 cm). Art. nr. hhv. A2633-502, A2518-002 og A2537-002. Medfølges af Ole Lynggaard-æske. ...

Varenr: 5928381

DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
19:00
House of Amber. Vedhæng af cognac rav og sterlingsølv. 14,4 g.
House of Amber. Vedhæng af cognac rav og sterlingsølv. 14,4 g. L. 4 cm. Vejl. udsalgspris 4.995 DKK. / 666 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Varenr: 5783600

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2021
19:01
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - sort eg (messing)
PH Furniture

 DKK 22.900,00
NYHED LAURITZshop

House of Amber. Halskæde af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af mælkerav. 9,0 g.
House of Amber. Halskæde af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af mælkerav. Vægt 9,0 g. Længde kæde ca. 45,5 cm. Vejl. udsalgspris 6.880 DKK/917 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 5924161

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2021
19:03
House of Amber. Armbånd af polerede ravperler, ca. 28 g
House of Amber. Armbånd med runde polerede cognacfarvede ravperler på elastikbånd, Ø ca. 1,1 cm. Indv. Ø ca. 5,5 cm. Vægt ca. 18 g. Vejl. udsalgspris 13.800 DKK / 1.840 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. ...

Varenr: 5912351

DKK 3.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
19:06
Halskæde med brillanthjul, 14 kt. guld, ca. 0.28 ct
Halskæde med tilhørende vedhæng, udført i 14 kt. guld, pavefattet med talrige brillanter. Samlet ca. 0.28 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Længde på halskæden er ca. 45 cm. Samlet vægt ca. 4,1 gram.

Varenr: 5717551

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:07
House of Amber. Halskæde af ravperler, ca. 30 g
House of Amber. Halskæde af cognacfarvede ravperler i forløb. Ø ca. 0,9 cm. Længde ca. 53 cm. Med skruelukning. Vægt ca. 30 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 20.100 DKK / 2.680 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af ...

Varenr: 5911348

DKK 5.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
19:07
Ole Lynggaard. m.fl. Samling halskæder og armbånd (13)
Ole Lynggaard m.fl. Samling halskæder og armbånd med ametyst, sort onyx, ferskvandskulturperler i forskellige farver med kvarts m.fl. Halskæde og armbånd af knytet sort nylonsnor med sort kvast med dupsko er udført af Ole Lynggaard. Halskæder L. ca. 41-90 cm. Armbånd L. 17-18 cm. Halskæder og ...

Varenr: 5944780

19:08
DKK 850
Deszine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Deszine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. ...

Varenr: 5871484

DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
19:08
Toftegaard. Fire moderne ringe og vedhæng af oxideret sterlingsølv (5)
Toftegaard. Vedhæng af sterlingsølv i snor af sort kautschuk gummi afsluttet med sølvlås. Snor L 53 cm. Vedhæng H. 3,8 x 3,8 cm. Vægt ca. 13,5 g. Samt fire moderne ringe af oxideret sterlingsølv. Samlet vægt ca. 27,2 g. Ringstr. 54/17, to ringe 56/18 og 59/19. Fremstår med ...

Varenr: 5920213

DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
19:08
Thomas Bentzen for Muuto. Bænk, model Linear Steel Bench
Thomas Bentzen for Muuto. Bænk i vejrresistent pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 46 L. 110 B. 39 cm. Fremstår i emballage. Modelfoto.

Varenr: 5807460

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
19:09
Dulong Kharisma halskæde - sølv (44 cm)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.900,00
NYHED LAURITZshop

Indskudsborde i hvidolieret eg og stål
Indskudsborde i hvidolieret eg samt stel i sortlakeret stål, model Finity. Ø: 60/43 cm. H. 45 cm. De to første billeder er modelfoto. Fremstår ubrugt i original emballage.

Varenr: 5574692

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:10
DKK 450
Håndvask af natursten, model 'Denada Cream',
Håndvask af natursten, model 'Denada Cream', Udhugget og håndforarbejdet ud af et stykke sten i farven Cream Marble. Ø. 40 cm. H. 12 cm. Modelfotos, da håndvasken er naturmateriale må små variationer forventes i farve samt åretegninger.

Varenr: 4888237

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
19:10

Varenr: 5807456

19:11
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv med ravperler og perlemor, ca. 24 g
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv med perler af sherryfarvet rav, Ø. ca. 1 cm og muslingeskaller af perlemor. Længde ca. 83 cm. Vægt ca. 24 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 8.695 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Varenr: 5874890

DKK 2.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
19:12
Halskæde med vedhæng med månesten og cubic zirkonia, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng er prydet med en dråbeformet månesten og cubic zirkonia. Dertil en halskæde af 14 kt. guld. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,9 gram.

Varenr: 5739927

19:12
Persisk Tabriz, 330 x 295 cm
Persisk Tabriz. Håndknytte tæppe udført af uld på bomuldstrend med rød bundfarve prydet med florale mønstre i gyldne, beige, blå og grønne garner. Mål ca. 330 x 295 cm. Fremstår med skiftende farvenuance alt efter lysindfald.

Varenr: 5622583

DKK 16.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-02-2021
19:12
12345...92»