Vurdering
12345...68»   Varer pr. side   2015 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,75 = str. 56. Vægt ca. 5 gram.

Varenr: 5817858

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
11:44
DKK 2.800
Ring in 18kt gold with diamonds & Ruby 1.50ct
Ring in 18kt white gold set with brilliant cut diamonds and Baguettes: approx 0.35ct. Ruby central stone: 1.15ctDiamonds Colour: (G-H) Top Weselton - WesseltonClarity: PRing size: 54/17.2Total weight: 1.81graccompanied by an IGI certificate

Varenr: 6106693

DKK 4.098 BE, Antwerpen 29-11-2021
11:45
DKK 2.235
Poul Henningsen PH Slangetaburet - hvid satin
PH Furniture

 DKK 4.490,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Hjertering med brillanter, 14 kt. hvidguld
Hjertering udført i 14 kt. hvidguld, prydet 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 3,25 gram.

Varenr: 5817770

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
11:45
Ring med diamanter, 14 kt. rosa guld
Ring udført i 14 kt. rosafarvet guld, prydet med diamanter, samlet ca. 0.465 ct. Farve: Wessselton/H. Klarhed. P. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,6 gram.

Varenr: 5817764

DKK 4.800 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
11:46
DKK 3.200
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmorfliser og lakeret stål stel. H. 75, B.185, D.50 cm. Udstillingsmodel fremstår uden brugsspor.

Varenr: 6077098

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
11:48
DKK 5.400
N. E. From smykker, 5 armringe (5)
N. E. From armringe, bestående af 4 åbne armringe, af hammerslået sterling sølv. Omkreds og bredde på de 3 armringe er ca. Bredde ca. 3 cm. omkreds ca. 18 cm. Bredde målt det bredeste sted er ca. 28 mm. Omkreds ca, 18 cm. Bredde målt det bredeste sted er ca. 15 mm. Omkreds ca. 17½ cm. ...

Varenr: 6062488

11:48
Emil Thorup for Handvärk, spisebord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, spisebord. Marmorfliser og sortlakeret stålstel. H. 75, B. 229, D. 92 cm. Udstillingsmodel, med mindre ujævnheder på flisekanter, uden brugsspor.

Varenr: 6077083

DKK 11.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
11:51
DKK 8.000
Menu. To stole, model 'Co' (2)
Menu. To stole, model 'Co'. Med stel af sortlakeret stål, fineret eg, en med polstret sæde. H. 80, Sh. 45 cm. Udstillingsmodeller med håndteringsmærker (2)

Varenr: 6094750

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
11:54
Design By Us Vintage Mini bordlampe
Design By Us

 DKK 6.990,00
NYHED LAURITZshop

Tre-pers. sofa model Chill
Tre-pers. sofa, model Chill. Betrukket med Velour Lux Petro. ben af sortlakeret metal. H. 84, B. 209, D. 87, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel, fremstår med enkelte mærker

Varenr: 6079693

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:00
Earrings in 18kt with brilliant cut diamonds 0.82ct
Earrings in 18kt white gold set with brilliant cut diamonds 0.82ct Colour: (I) Top Crystal Clarity; VS -SI

Varenr: 6064854

DKK 13.410 BE, Antwerpen 29-11-2021
12:03
DKK 7.450
Kæmpe Julemand, oppustelig, 3 meter
Kæmpe Julemand med sæk, 3 meter høj oppustelig med indvendig LED lys. Luftpumpe, pløkker og manual medfølger. Modelfoto, første og sidste foto passer i udseende, detalje fotos af anden julemand.

Varenr: 6122219

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:05
DKK 1.700
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Medium. Sofabord
Nichetto studio for Wendelbo. Model Floema Medium. Sofabord med plade af marmor, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Wendelbo. H. 40 Ø. 60 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor.

Varenr: 6085000

12:09
Diamant armbånd, 9 kt hvidguld, 0.12 ct
Diamantarmbånd udført af 9 kt hvidguld monteret med små brillantslebne diamanter på tre led samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-17,5 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varenr: 6101047

DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:12
DKK 1.700
Kranz & Ziegler Couture ring med brillanter, ca. 0.33 ct. 14 kt. rosa guld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillanter, samlet ca. ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 1,8 gram. Vejl. pris er 11.800,-.

Varenr: 6118308

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
12:15
DKK 3.600
Calmacollection. Modul Xl sofa, model 808 (4)
Calmacollection. Modul Xl sofa, model 808Produceret hos Danish Design Supply I Horsens. Blindstel bygget i 15 mm krydsfiner og knastfri fyrretræ. Alle tredele er FSC certificeret træ. No-sag stålfjedre i sæder. Betrukket med Breeze Fusion uldstof fra Gabriel. 42 kg koldskumspuder af Øko-Tex ...

Varenr: 6101507

DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:22
DKK 13.500
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Str.36
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Rund hals. Hægtelukning samt stiklommer. Detaljer i ruskind. Længde 75 cm. Brystvidde 100 cm. Str. 36. Nyproduceret.

Varenr: 6090779

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:24
Design By Us Ballroom Molecule lysekrone
Design By Us

 DKK 10.990,00
NYHED LAURITZshop

Nichetto studio for Wendelbo. Model Cinder Block. Modul puf
Nichetto studio for Wendelbo. Model Cinder Block. Modul puf betrukket med brunt/mørkegråt møbelstof. Kan Fremstillet hos Wendelbo. H. 40 B. 100 D. 100 cm. Udstillingsmode med minimale brugsspor.

Varenr: 6084795

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:24
DKK 3.600

Varenr: 6090778

12:25
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Str.40
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Rund halsudskæring. Hægtelukning samt stiklommer. Detaljer i ruskind. Længde 75 cm. Brystvidde 106 cm. Str. 40. Nyproduceret.

Varenr: 6090763

12:26

Varenr: 6090759

12:26
Kvadratisk spejle med ramme i genbrugsfyr. 100 x 100 cm. (12)
Kvadratisk spejle med ramme i massiv genbrugsfyr. 100 x 100 cm.

Varenr: 6094060

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:26

Varenr: 6090757

12:27

Varenr: 6090842

12:28
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varenr: 6098844

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:48
Zarah Voigt Nuages Baroque Miroir Décoré Earrings Pink Glitter Swirl
Zarah Voigt

 DKK 1.800,00
NYHED LAURITZshop

Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 6038880

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:57
Grå stenvæg, 13. m2
Stenvæg af ægte natur-skifer, 13 kvm. 100% natursten/natur-skifer til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Grå naturfarvet. Vægt ca. 400 kg, svarende til næsten halvdelen af afbilledet palle. Pakket i ...

Varenr: 6100231

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:58
DKK 1.900
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Cognac læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. NB. stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 6040440

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
13:00
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varenr: 6092810

13:03
Vedhæng med topas og brillanter af 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en rund facetsleben topas og brillanter, samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde på kæden er ca. 45 cm.

Varenr: 6033709

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
13:08
DKK 3.200
Persisk Patchwork Tæppe. 236 x 228 cm.
Persisk Patchwork Tæppe. Fremstillet af ældre Persiske tæppe og kelim fragmenter. 236 x 228 cm.

Varenr: 6117081

13:09
DKK 1.700
12345...68»