Vurdering
12»   Varer pr. side   51 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Karta
KARTA, 1700/1800-tal, "Contado Di Molise et Principato Vitra", delvis kolorerad, ca 38x50 cm

Varenr: 5735575
DKK 1.438 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-08-2020
10:03
Se mere
Lampe / Deckenleuchte / Wandleuchte für Staff
Lampe / Deckenleuchte / Wandleuchte für Staff. Konstruktion aus gebürstetem Aluminium im Space Age Design, eine Brennstelle. D. ca. 50cm, Altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell leichte Kratzer und kleine Delle.

Varenr: 5736435
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 11-08-2020
18:25
DKK 335
Comor Suisse, dykkerur, model: Ocean
Dykkerur, dameur, fremstillet hos Comor Suisse, urkasse i rustfrit stål. Automatisk urværk, fladt safirglas, sort lynette, datovisning på kl. 3. Gul urskive med selvlysende visere og tal. Vandtæt indtil 200 meter. Diameter ca. 29 mm, tykkelse: 11 mm, urrem bredde: 14 mm. Uret gik på ...

Varenr: 5702628
DKK 4.470 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-08-2020
18:50
DKK 2.608
MakerGear 3 D printer model M2
MakerGear 3 D printer model M2. Med fem medfølgende ruller plasttråd. Manualer og original kvittering fra 2016 medfølger. Fremstår samlet men ubrugt.

Varenr: 5728960
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-08-2020
19:17

Varenr: 5736434
19:25
DKK 335

Varenr: 5736432
19:45
DKK 335
Texas, Combi 800TGE maskine
Texas, Combi 800TGE maskine, monteret med fejekost. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor. Håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Varenr: 5736376
DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2020
20:10
DKK 1.700
J.P. Dahl-Jensen & Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Diverse dele stel m.m. (5)
J.P. Dahl-Jensen & Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Diverse dele stel m.m. af porcelæn, bestående af DJ tre musling formede askebægre nr. 80 / 84 1. sort. L. 7,5-17 cm, DJ bordlampe nr. 160 / 158 1. sort. H. inkl. mont. 25 cm, RC rundt fad m/ klassisk scene & guld 2. sort. Ø 33 cm. ...

Varenr: 5710529
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-08-2020
20:14
Kommode i rococoform af fineret rosentræ, 1900-tallets anden halvdel
Kommode i rococoform af fineret rosentræ, prydet med blomsterindlægninger af lyst og mørkt træ samt beslag af messing, svungne ben, sider og front med to skuffer, plade af sortbroget marmor, 1900-tallets anden halvdel. H. 75, B. 78, D. 38 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede ...

Varenr: 5733982
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-08-2020
20:22

Varenr: 5736433
20:25
DKK 298
Jacob Jensen, Modell: 742 New Line
Damenarmbanduhr aus der Designschmiede Jacob Jensen, Modell: 742 New Line. Quartzwerk, Edelstahl Gehäuse, Mineralglas, schwarzes Zifferblatt, Kautschuckarmband. Durchmesser ohne Krone ca.: 29 mm. Anstoß: 17 mm. Die Uhr ist ungetragen. Zum Zeitpunkt der Begutachtung lief die Uhr nicht, ...

Varenr: 5676312
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-08-2020
20:27
DKK 559
Temde, große Deckenleuchte / ceiling lamp der 1950/60er Jahre
Große Deckenleuchte / ceiling lamp der 1950/60er Jahre, wohl Temde Germany. Konstruktion aus Messing und massivem Holz, wohl Teak, ausgestattet mit acht Lampenfassungen E 14. Maße ca. L. 55 cm, Ø 90 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, die originale Textilverkabelung ist teilweise versprödet. bzw. ...

Varenr: 5684590
20:43
DKK 335
Karta Sanson
KARTA, Sansson, 1665. Masovie, delvis kolorerad, ca 41x54 cm

Varenr: 5735766
DKK 1.079 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 11-08-2020
20:46
Se mere
Pascal Mourgue, Stahlrohr Freischwinger / Stuhl Modell Biscia für Steiner, France
Stahlrohr Stuhl / Freischwinger Modell Biscia. Französisches Design der 1970er Jahre von Pascal Mourgue für Steiner. Freischwingende Konstruktion mit Gestell aus verchromtem Stahlrohr, Bespannungen aus schwarzem Kernleder, unter Sitzfläche mit Gummigurten.Maße ca. H. 78 cm, B. 46 cm, T. 49 cm. ...

Varenr: 5735071
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-08-2020
20:48
DKK 335
Poul Agger mfl., komposition m.m. (3)
Poul Agger mfl., komposition m.m, indrammet grafik, alle sign. Mål med ramme 63x51,5 cm. 20,5x29,5 cm. 40x35,5 cm. Fremstår med buler og pletter. (3)

Varenr: 5736278
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 12-08-2020
14:20
Spode England Konvolut Esservice, Kaffee- und Teeservice Model Mulberry (ca. 98)
Spode England Konvolut Esservice, Kaffee- und Teeservice Model Mulberry bestehend aus 1 Teekanne 5 Teetassen und 5 Untertassen 5 Kaffeetassen und 5 Untertassen 1 Milchgießer 1 Zuckerdose 11 Kuchenteller Ø 19,5 cm 4 kleine Schalen für Teebeutel 2 kleine Anbietschalen 6 Essteller Ø 26,5 ...

Varenr: 5710994
DKK 3.725 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 12-08-2020
18:02
DKK 335
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Varenr: 5518931

DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 12-08-2020
19:08
Fenster / Glasfenster, Glas und Holz, 20. Jahrhundert
Fenster / Glasfenster, Glas und Holz, 20. Jahrhundert. Verbleites Glasfenster aus rechteckigen, teils orangfarbenen Glassegmenten, teilweise mit einer Oberflächenstrukturierung, sowie mit einer weiß und grau lackierten Holzrahmung versehen, auf eine Plinthe montiert, Glasmaße: H.69cm, B.30cm, ...

Varenr: 5676126
DKK 1.676 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 12-08-2020
21:38
DKK 298
Parti silver
BESTICK, 92 dlr, silver, 18/1900-tal, bestående av bla: skedar, knivar, gafflar, tårtspade, delvis förgyllt, total silvervikt exkl knivar ca 2703 g

Varenr: 5737536
DKK 4.315 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-08-2020
12:00
Se mere
Jeppe Wikström colourprint
JEPPE WIKSTRÖM (född 1963): (4) Landskapsbilder, diptyker, delvis signerade, colourprint, rammått ca 54x87 cm

Varenr: 5737556
DKK 1.438 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-08-2020
13:15
Se mere
Rivarossi lok spår Ho
RIVAROSSI LOK , spår Ho, 2 delat diesellok FS Tee 442-201"Trans Europ Express" samt diesellok med räls, fabriksförpackningar medföljer

Varenr: 5737592
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-08-2020
15:33
Se mere
Værkstedvogn med 145 dele
Bearsafe, værkstedsvogn med 145 stykker værktøj heriblandt topnøglesæt, skruetrækkere, samt diverse tænger mm., fordelt i de 4 øverste af de 6 skuffer. Der er sikkerhedslås på alle skuffer plus en central nøglelås. 2 af de 4 hjul er drejelige for let manøvrering og udstyret med bremse. Mål: H. ...

Varenr: 4877352

DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-08-2020
15:45
Bordlamper. model Marala (2)
Bordlamper, model Marala, m/ kantede skærme, lamper m/ nickel/sort, forkromet metal m.m., H. 70 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 5693321

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 13-08-2020
15:53
Sven Dalsgaard. 'To-delt flag', 1974 (cd)
Sven Dalsgaard (1914-1999). 'To-delt flag', akryl på lærred, indrammet i tilhørende ramme lavet af kunstneren selv - olie, blyant og matlak på træ - sign. på rammen Sven Dalsgaard samt dateret 1974. 44 x 54 cm (64 x 84 cm). Fremstår med få småpletter. På bagsiden dedikeret til kunstnerens nære ...

Varenr: 5696307
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-08-2020
19:46
DKK 14.500
Jeppe Wikström colourprint
JEPPE WIKSTRÖM (född 1963): (4) Kompositioner/ landskapsbilder, triptyker, delvis signerade, colourprint, rammått ca 54x101 cm

Varenr: 5737669
19:52
Se mere
Brillant- og safirkors af 18 kt. guld, 1900-tallets anden halvdel
Brillant- og safirkors af 18 kt. guld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.20 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS. Flankeret af 4 cabochonslebne safirer. 1900- tallets anden halvdel. Vægt i alt ca. 13,3 g. Kors incl. øsken L.5,6 cm. Kæde L. 60 cm. Fremstår med aldersrelateret ...

Varenr: 5738254
DKK 9.400 DK, Vejle, Dandyvej 13-08-2020
20:40
Jeppe Wikström colourprint

Varenr: 5737729
21:52
Se mere
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord, massivt sæbebehandlet egetræ, udstillingsmodel
Jacob Plejdrup. Langbord / plankebord af massivt sæbebehandlet vild eg med naturkant, medeformet stel af sortlakeret metal. Formgivet i 2017. Fremstillet hos dk3, model highlight table, mrk. herfra. H. 74, L. 270, D. 100 cm. Udstillingsmodel, med lettere brugsspor. Modelfoto.

Varenr: 5686632
DKK 17.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 14-08-2020
12:42
Bordlamper. model Marala (2)

Varenr: 5693323

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 14-08-2020
12:50
Bijouterier
BIJOUTERIER, bl a ringar, halsband, armband, delvis med turkoser och koraller, i smyckesskrin

Varenr: 5737835
DKK 1.079 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 14-08-2020
16:48
Se mere
12»