Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
8 Stühle, Eiche, Buche, Ammerland und 1 Hocker, 19./20.Jh. (9))
8 Stühle, Eiche, Buche u.a., Ammerland und 1 Hocker, 19./20.Jh.. Verschiedne Formen. Runde Beine und Verbindungsstreben. Rückenpfosten mit Zapfenbekrönungen und geschweiften Rückenstreben.Variierende Binsendurchflochtene Sitze. HxSHxBxT: 97/108 x 51/45 x 46 x 38/36 cm. Hocker HxDm: 66 x 33 cm. ...

Varenr: 5738906
DKK 2.235 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-09-2020
16:15
DKK 298
Gadelampe af metal
Gadelampe af metal, med skærmsider af glas, mrk. Foster & Pullen, Bradford. Stamme er delt i to(skal svejses sammen). Total L. 337 (165 / 172) cm. Fremstår med brugsslitage herunder rust. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 5767959
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 27-09-2020
17:36
Milus herreur
Herrearmbåndsur fra Milus, udført med urkasse i 14 kt. guld (stemplet). Urskiven består af en antik mønt. Manuelt optræk, fladt mineralglas, guldfarvede visere. Mål uden krone ca. Ø 34 mm, H. 6 mm, urrem bredde: 18 mm. Nr.: 608 RZS. Urremmen og dornlåsen er blevet udskiftet. Uret gik ...

Varenr: 5778630
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-09-2020
19:30
DKK 5.215
Peter J. Lassen. Montana Collection, AID modul, D. 20 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Collection AID medicin modul, der er med en heldækkende låge, bag hvilke hylde. Modulerne er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 164 Iris samt monteret med AID symbolet. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 20 cm. Ophængslister ...

Varenr: 5783915
DKK 1.500 DK, Aalborg, Nibevej 28-09-2020
19:28
DKK 700
Rolf Fransson mediebänk Arctic
ROLF FRANSSON, mediebänk, " Arctic", Voice, delbar i två moduler, högblank vit mdf, toppskiva i valnöt,
höjd ca 62, 240x50 cm

Varenr: 5784286
DKK 3.613 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 29-09-2020
18:24
Se mere
Asien / Japan. Ichimatsu dukke i montre, skåle, dele lakarbejde. m.m. (8)
Asien / Japan, 20 årh: Ichimatsu dukke i glasmontre, betræk af silke, 2 porcelænsskåle, dele lakarbejde og æske med spisepinde. Mål montre: 54 x 38 x 33 cm. H. dukke 45 cm. 2 p.skåle, Ø 20 & 14 cm. Stedvise brugsspor & patina, herunder f.eks enkelt rude med revne, ene porcelænsskål med hårrevne,...

Varenr: 5782029
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-09-2020
13:45
Silberanhänger (2)
Anhänger gefertigt aus 925 Silber (punziert), teilweise vergoldet. Maße ohne Karabiener ca.: 24 x 15mm, 13 x 13 mm. Gewicht: 6,2 g.

Varenr: 5778571
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 30-09-2020
15:05
DKK 298
Eberhard & Co., model: Traversetolo
Herrearmbåndsur fra Eberhard & Co., model: Traversetolo. Ref.: 21020/0445. Manuelt optræk, urkasse i rustfrit stål, glasbund, konvekst safirglas, hvid urskive med sorte, lysende visere og arabertal. Diameter uden krone, ca.: 43 mm, højde: 11 mm, urrem bredde: 21 mm. Original læderurrem ...

Varenr: 5744953
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 30-09-2020
18:30
DKK 4.470
Tekno mm. Samling biler mm (12)
Tekno. Samling varebiler, skraldebil, gravko og traktor. Medfølger 4 dele Vilmer, Lesney og Corgi. Fremstår med brugsspor, herunder afskalninger. (12)

Varenr: 5787970
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-10-2020
19:44
DKK 1.300