Vurdering
   Varer pr. side   5 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans Hansen. 'Charlotte' sæt bouillonskeer af sterlingsølv (12)
Hans Hansen. 'Charlotte' sæt bouillonskeer af sterlingsølv, L. 17 cm. Samlet vægt: ca. 559 gr. Fremstår med brugsspor. (12)

Varenr: 6060919
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-07-2021
20:18
DKK 450
Hans Hansen. 'Charlotte' middagsknive med skafter af sterlingsølv (11)
Hans Hansen. 'Charlotte' middagsknive med skafter af sterlingsølv, L. 21 cm. Samlet vægt inkl. monteringer: ca. 686 gr. Fremstår med brugsspor. (11)

Varenr: 6061172
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 31-07-2021
20:48
Bjørn Wiinblad Rosalinde krus - blå
Bjørn Wiinblad

 DKK 139,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

DANMARK. Lot bedre breve inkl. gode frimærkeløsebreve
DANMARK. Lot bedre breve inkl. gode frimærkeløsebreve. Bl.a. brev fra UERTERSEN 25.4.1855 sendt over HAMBORG 25.4 1855. Umiddelbart sendt retur igen og stemplet HAMBURB 30.4. Desuden diverse postale noatationer på både front og bagside. Spændende posthistorisk sag. Frimærkeløst brev annulleret ...

Varenr: 6055329
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 01-08-2021
19:29
DANMARK. Samling i 3 flotte hjemmelavede album umiddelbart komplet stemplet og ubrugt 1933-2000 i hovednumre.
DANMARK. Samling i 3 flotte hjemmelavede album umiddelbart komplet stemplet og ubrugt 1933-2000 i hovednumre givende en del pålydende.

Varenr: 6060441
19:30
Lot maritine effekter. (4)
Lot maritine effekter. Lot med bl.a. To Barigo (Ur/vejrstation/termometer) samt to lamper(4)

Varenr: 6064026
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-08-2021
20:54