Vurdering
12345...53»   Varer pr. side   1561 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder (2)
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varenr: 6159536

DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:05
DKK 2.800
Thomas Bentzen. Loungestol model Cover Lounge Chair.
Thomas Bentzen. Loungestol med sæde og kopstykke af formbøjet fineret grålaseret egetræ, stel af massivt grålaseret egetræ. Fremstillet hos Muuto, model Cover Lounge Chair. Original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6246250

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:07
Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varenr: 6162036

14:11
Hynde til Wegners skammel til gyngestol, model J16, cognacfarvet læder.
Hynde til Wegners skammel til gyngestol, model J16, af cognacfarvet læder.

Varenr: 6160305

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:14
DKK 500
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol.
Arne Jacobsen. Kontorstol betrukket med sort læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6175666
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:15
DKK 4.400
BruunMunch / Illums Bolighus. 3 pers. sofa, model Boah
BruunMunch / Illums Bolighus. Tre-pers. sofa, løse dunfylds hynder betrukket med Dunes cognac anilinlæder fra Sørensen læder A/S. Ben af sortlakeret metal. Model Boah. L. 206. model fotos. Fremstår i original emballageVejledende udsalgspris: 46.000 kr.Illums Bolighus har i samarbejde med ...

Varenr: 6278295

DKK 26.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:17
DKK 18.500
Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, sort læder

Varenr: 6245066

14:22
Par danske empire stole, ca. 1800 (2)
Par danske empire stole af rødmalet træ med gyldne detaljer, kopstykker prydet med sfinks og landskaber, sæder af fransk flet. ca. 1800. H. 83,5, SH. 43 cm. Aldersrelaterede brugsspor og senere flet (2)

Varenr: 6260793
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-10-2022
14:23
Hans Olsen for Bramin. Model 107. Par armstole (2)
Hans Olsen for Bramin. Model 107. Par armstole i sortlakeret træ, sæder og ryg senere betrukket med indian red elegance og sort elegance læder. Fremstillet hos Bramin, model 107. H. 74, B. 60, Sh. 43 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, skrammer på ben, ridser, brud på lakering og enkelte pletter...

Varenr: 6261863
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:31
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107), 4 stk. Betrækkene er udført af sort læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varenr: 6158812

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:42
14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole

Varenr: 6262534

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-10-2022
14:43
Arne Jacobsen. Fire 'Syver' stole Model 3107. (4)
Arne Jacobsen (1902 - 1971), sæt på fire 'syver' stole af formspændt krydsfinér, betrukket med sort anilin læder, ben af satin forkromet stålrør. Sh. 42 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. En fremstår foruden bunddæksel og højere Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor. (4)

Varenr: 6135246
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:44
DKK 7.000
Norm Architects for Menu. Model Habour. To stole (2)
Norm Architects for Menu. Model Habour. To stole med stel af hvid pulverlakeret stål, en stol med skal af plast, en med betræk. Fremstillet hos Menu. H. 80 Sh. 45 cm. Udstillingsmodeller med brugsspor. (2)

Varenr: 6094758

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:50
Hyndesæt til Børge Mogensens armstol model J52 (2)
Hyndesæt til Børge Mogensens armstol model J52. Betrukket med cognac læder. Monteret med bindestropper. (2)

Varenr: 6159842

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:51
Par barstole af sortlaseret ask (2)
Par barstole af sortlaseret ask, stel af sortlakeret metal. Ca. H. 78 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser, mærker, mindre afslag og brudt lakering på stel. Bemærk at stolene ikke har ens sæde (2)

Varenr: 6263630
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:56
Ompolstrings sæt til Safari stol, sort Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper af læder til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i sort læder.

Varenr: 6159155

15:06

Varenr: 6039772

15:07
Lænestol med sort læder, elevation. Høj model, Fåborg
Lænestol, høj model med elevation og drejefunktion, betrukket med sort læder, fod af sortmalet metal, model Fåborg. Købt hos Stolespecialisten, januar 2021. Strømforsyning og kvittering medfølger, H. 110 cm. Sædehøjde 46 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6259386
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
15:09
DKK 6.000
Hvilestol sort læder på forkromet fempasfod 'Furnhouse Delta'
Hvilestol 'Furnhouse Delta' betrukket med sort læder på forkromet fempasfod, justérbar ryg og indbygget fodstøtte. H.105 cm, b.76 cm, sh. 36/44 cm. Meget få brugsspor.

Varenr: 6276505
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-10-2022
15:09
DKK 1.700
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto Barstol, model Fiber Bar Stool (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto Barstol, model Fiber Bar Stool. Stel af lakeret metal, sæde og ryg af fiberkomposit, betrukket med grøn faux læder. H. 97,5 B. 42.5 D. 44,5 SH. 75 cm. Udstillingsmodeller, Model foto. (2)

Varenr: 6196916

15:10
Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper til armlæn samt til ben. Udført i cognac læder. Remme af sort læder.

Varenr: 6160725

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:18
Poul M. Volther for FDB. Model J48. Stol af sortlaseret eg
Poul M. Volther for FDB. Model J48. Stol af sortlaseret eg, sæde betrukket med sort læder. Fremstillet hos FDB. H. 78, Sh. 45 cm. Udstillingsmodeller med håndteringsmærker og let løs samling på den ene side.

Varenr: 6258500

15:20
Par ROWAC arbejdsskamler, fremstillet hos Robert Wagner (2)
Par ROWAC arbejdsskamler, fremstillet hos Robert industriskammel,. Formgivet omkring 1930. Fremstillet hos Robert Wagner (RoWaC), Chemnitz, 1930'erne. Trebenet understel af metal, sæde af krydsfinér. Betegnet med producentmonogram. Mål: H. 55 cm, Ø 35 cm. Fremstår med alders brugsspor samt sæde ...

Varenr: 6092479
DKK 5.000 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
15:26
DKK 2.800
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Sort (5)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varenr: 6158451

DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:39
DKK 3.200
365º North for Wendelbo. Hug chair. Sort/brun
365º North for Wendelbo. Hug chair med stel og ben af pulverlakeret stål. Stol og hynde er betrukket med sort/brun møbelstof 'Baleno col.8'. H. 82. Sh. 41. D. 86 B. 87 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varenr: 6061106

DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:40
Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder

Varenr: 6040447

15:50
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)

Varenr: 6040894

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:51
Løjt Møbelfabrik, 20 årh. 6 spisestuestole af egetræ (6)
Løjt Møbelfabrik, 20 årh. 6 spisestuestole af massivt lakeret egetræ. Windsor-stil. Stedvise brugs- og aldersspor. H. 90. Sædeb. 40-41 cm. (6)

Varenr: 6268061
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
15:53

Varenr: 6158134

15:58
Thomas Bentzen, Muuto. Fem barstole model Loft Bar Stool (5)
Thomas Bentzen, for Muuto Barstol. Fem barstole Model Loft Bar Stool. 'Dusty rose'. Lakeret stel af metal. Ryg af egetræfiner. Sæde betrukket med stof. H. 108,5 cm. B. 42.5 cm. SH. 75 cm. Udstillingsmodeller. (5)

Varenr: 6260972

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:01
DKK 3.600
12345...53»