Vurdering
12345...37»   Varer pr. side   1092 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Spisebord af palisander.
Spisebord af fineret palisander med hollandsk udtræk. Monteret med runde tilspidsede ben. H. 76 cm. B. 140-260 cm. D. 90 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varenr: 6276376
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
13:37
Sidebord af kløvet træ
Sidebord af kløvet træ, holdt sammen med strop. H. 45, Ø. 60 cm. Fremstår med brugsspor og sorte mærkerpå ben. Proveniens: Nørrebro Teater

Varenr: 6259442
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
13:45
Muuto. Et par sideborde model Relate (2)
Muuto. Et par sideborde model Relate i pulverlakeret metal med plade af laminat. L. 34, B. 56, H. 60,5 cm. Fremstår med mærker, ridser og brugsspor. (2) Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle konkursauktionerne her

Varenr: 6260955
DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
13:46
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med skade i siden.

Varenr: 6094444

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
13:51
DKK 500
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg (2)
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg. Et modul med låger hvor bag hylder samt et med nedklappelig skriveplade hvor bag messinglampe, hylder og skuffe. B.100, H.110, D.33 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og mærker, finerafslag, nedklap låge med defekt hængsel. (2)

Varenr: 5925753
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:19
Bruunmunch. STORYby sofabord af Piet Grey marmor
STORYby sofabord . Designet af Claus Simonsen & Jacob Munch for Bruunmunch.Sofabord med bordplade af Piet Grey marmor monteret på stel af sort pulverlakeret stål. Mål: L. 150 cm H: 44 cm B: 50 cm. Udstillingsmodel. modelfoto. Variationer i marmor kan forekomme.

Varenr: 6278308

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:20
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor. Skade på siden.

Varenr: 6093655

14:27
DKK 500
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varenr: 6027671

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:37
Henning Larsen. Spisebord/cafebord af sortlaseret ask
Spisebord/cafebord med løs plade af sortlaseret ask, stel af sortlakeret metal, justerbar højde. Skruer medfølger ikke. Designet af Henning Larsen til Restaurant Karma Sushi. H. 74,5, B. 70/74, D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og brudt lasering på plade.

Varenr: 6263296
14:40
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af stål, plade betrukket med lyst læder. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varenr: 6229039

14:41
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med læder. Samlebeslag medfølger. H. 37, Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser, mærker og buler på plade.

Varenr: 6228605

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:43
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Black oil' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'black oil' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...

Varenr: 6132192

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-10-2022
14:52
Piet Hein. Ellipse bord i valnød.
Piet Hein. Ellipse bord med borplade i valnød og alukant, spændeben af sortlakeret stål. 150 X 100 cm. H.70 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6245340
14:54
Anretterbord/spisebord
Anretter- og spisebord i fransk landstil med udtræk samt to hylder. Topplade beklædt med eg på stel af sortbemalet træ. Måler: L. 131. B. 67, mål med klapper Ø. 130 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6199290
DKK 1.500 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
14:57
DKK 700
H. Villadsen-Nielsen København. Hammerslået sølvbestik (19)
H. Villadsen-Nielsen København. Hammerslået sølvbestik. Seks gafler L. 20 cm. Seks skeer L. 20 cm. Seks skeer L.18 cm. Ta ske L. 14 cm. Stemplet 1933. Samlet sølvvægt 1010 g (19)

Varenr: 6160849
DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:00
DKK 3.400
Poul Henningsen. PH 4/ 2,5 bordlampe, 1930/40'erne
Poul Henningsen. PH 4/ 2,5 bordlampe, rund fod af lakeret metal, stamme af bruneret messing, topdæksel af bakelit med lille afslag. Afbryderhus, fatningshus samt topskrue af bakelit. Topskruen med gennemgående hul. Monteret med overskærm af zink, mellemskærm og underskærm af hvid opalglas. H. 52 ...

Varenr: 6265416
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:09
DKK 8.000
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Bar Table. Rektangulært barbord
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Bar Table. Rektangulært barbord med plade af lysegrå linoleum, stel af lysegrå pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu, model Snaregade Bar Table. H. 103, B. 200, D. 90 cm. Fremstår med brugsspor og afslag på hjørne.

Varenr: 6134969

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:13
605536024014 - Spisebord. Model Alexia
Spisebord af FSC-certificeret træ, bordplade med laminat samt ben af egetræ. Model Alexia. Mål. 200x100x75 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6251539

15:16
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6025171

15:27
Hübsch Samling boliginteriør(11)
Hübsch Samling boliginteriør, bestående af vase af rosa farvet glas H. 18 cm. To fyrfadsstager af rosa farvet glas. To fyrfadsstager af blommefarvet porcelæn. Brevpresser af glas med ponk dekoration. Bordlampe af sortlakeret metal med røgtonet kuppel H. 51 cm. Knagerække med spejl af rødlakeret ...

Varenr: 6199832

15:47
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varenr: 6166179

15:54
Leica A60 stereoskop
Leica A60 stereoskop med tilhørende lysforsats model MEB123 og bordstativ. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6216388
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:54
DKK 5.000

Varenr: 6166138

15:55

Varenr: 6131508

16:04
Dahl-Jensen. Georg Dahl-Jensen. Kuglefomet bordlampe & skål, glaseret stentøj (2)
Dahl-Jensen. Georg Dahl-Jensen. Kuglefomet bordlampe & skål, begge af glaseret stentøj i changerende grønne farvetoner, stemplet DJ 14 m.m., lampe H. inkl mont. 20 cm & H. 9, Ø 22 cm. Enkelte brugsspor. (2)

Varenr: 6257515
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
16:09
Afterroom for Menu. Cafebord/barbord
Afterroom for Menu. Cafebord/barbord med stel af hvid pulverlakeret stål, plade af hvid laminat på MDF. H. 92 Ø. 68 cm. Udstillingsmodel med ridser og mærker.

Varenr: 6280701

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:26
DKK 500
Herman A. Kähler m.m. Diverse vaser, fad m.m. (5)
Herman A. Kähler m.m. Diverse vaser, fad m.m., bl.a. et par HAK vaser, dekoreret i brunlige nuancer m/ bladværk, enkelte chip, H. 16,5 cm, 2 stk. stentøjs bordlamper m/ glasurafstød, signeret Birgit m.m., H. m/ mont. ca. 42 cm, ovalt raku fad m/ bemaling, signeret m/ monogram 32 x 29 cm. ...

Varenr: 6273322
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
16:37
Konsolbord i massivt rustikt træ
Konsolbord fremstillet i massivt rustikt træ. Mål: H. 85 cm, D.40 cm, L. 120 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet

Varenr: 6176726

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
17:00
Ubekendt møbelproducent. Kvadratisk bord
Ubekendt møbelproducent. Kvadratisk bord, med hvidlaseret plade og stel af forkromet metal. H. 74 cm. 129 x 129 cm. Fremstår med brugsspor og mærker.

Varenr: 6263255
17:01
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', gul
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. gul lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 40 cm. Ø. 90 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6262922

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:17
12345...37»