Vurdering
   Varer pr. side   15 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
House of Amber. Træ med blade af dominikansk blå rav
House of Amber. Træ med blade af dominikansk blå rav. På stand af sten og træ. H. 18 cm. Vejl. udsalgspris 24.600 DKK./3.280 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Varenr: 5743253

DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-12-2020
17:35
DKK 450
Prada figursydd blus i vit bomull med stråveck
PRADA, figursydd blus i vit bomull med stråveck fram och rynkat knyt, dold knäppning, IT storlek 46

Varenr: 5861898
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 04-12-2020
11:18
Se mere
Collect Furniture KANT Bord - Tre toner røget olieret eg (51 cm)
Collect Furniture

 DKK 4.600,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

House of Amber. Udskæring med heste og træer af mælkerav, 108 gr.
House of Amber. Udskæring med heste og træer af mælkerav, 108 gr. H. 8,5 cm. B. 14 cm. Vejl udsalgspris 122.600 DKK./16.346 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Varenr: 5735299

DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2020
18:51
DKK 1.700
Baume & Mercier Reisewecker
Baume & Mercier Reisewecker, Edelstahl, Quartzwerk, silberfarbiges Zifferblatt mit Leuchtzeigern und arrabischen Ziffern. Nr.: 800249 Maße: 52 x 46 x 11 mm.

Varenr: 5730179
DKK 3.352 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 05-12-2020
18:34
DKK 2.235
Baume & Mercier Armbanduhr
Baume & Mercier Armbanduhr. Handaufzug cal. 775, weißes Zifferblatt, römische Ziffern, Mineralglas.Gehäuse aus Edelstahl Maße ca.: 28 mm x 28 mm Ref.-Nr. 751631/1725 Schwarzes Lederarmband mit Metalldornschließe. Tragespuren, Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität.

Varenr: 5807128
DKK 3.725 DE, Hamburg, Große Elbstraße 05-12-2020
20:44
DKK 2.235
Edition Vogue Baum und Pferdgarten Klänning stl 44
BAUM UND PFERDGARTEN, klänning, stl 44, mix siden/ viscos, maxidress modell, rosa botten med vävt mönster i två kontrasterande bruna nyanser, kinakrage och midja med rynkad resår, baksidiga dolda tryckknappar, lös underklänning, längd ca 123 cm, galge medföljer

Varenr: 5864267
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 06-12-2020
12:31
Se mere
Baume & Mercier Chronograph herrearmbåndsur
Baume & Mercier Classima chronograph herrearmbåndsur med urkasse af stål. Ø. 42 mm. Sort urskive med logo romertal, chronographfunktion og datorude ved position 3" Mekanisk urværk med automatisk urværk. Monteret med rem af sort krokopræget læder med spænde af stål. Uret kommer med boks og manual....

Varenr: 5820843
DKK 16.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2020
14:53
DKK 12.000
Hermann Anton Bantle, Blühender Baum
Hermann Anton Bantle (1872-1930), Blühender Baum, Farbkreidezeichnung, 1910, signiert und datiert, ca. 52 x 39 cm, hinter Glas gerahmt, mit Rahmen ca. 56 x 43 cm.

Varenr: 5840036
DKK 2.235 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-12-2020
16:44
DKK 298
Rosendahl x Zarah Voigt Julestjerne - forgyldt (Ø13 cm)
Rosendahl

 DKK 179,95
NYHED LAURITZshop

Baume & Mercier dameur
Baume & Mercier Geneve damearmbåndsur i urkasse af blankpoleret stål, blå urskive med timemarkeringer og arabertal samt datorude. Monteret med Morellato rem af sort læder (slidt). Quartz værk (trænger til nyt batteri). Ref. MV0451 47. Fremstår med alm. brugsspor, ridser. Certifikat fra Klarlund ...

Varenr: 5828770
DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-12-2020
19:32
Baume & Mercier 'Clifton'. Herreur i stål med sølvfarvet skive, 2010'erne
Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Clifton, ref.nr.: 65717, cal. BM11260, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med dobbelt foldelukke af stål, ...

Varenr: 5844599
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2020
20:04
DKK 7.000
Helga Radener-Blaschke, oil on canvas, 'Baum in Moll'
Helga Radener-Blaschke, oil on canvas, 'Baum in Moll', made at the end of the 1980s, signature at lower right, Approx. dimensions: 80 x 90 cm.

Varenr: 5672149
DKK 11.920 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 06-12-2020
20:47
DKK 298
Helga Radener-Blaschke, oil on canvas, 'Baum vor rotem Feld'
Helga Radener-Blaschke, oil on canvas, 'Baum vor rotem Feld', made at the end of the 1980s, signature at lower right, Approx. dimensions: 80 x 90 cm.

Varenr: 5672161
DKK 10.430 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 06-12-2020
21:06
DKK 298
Folke Wilhelmsson Berg
FOLKE WILHELMSSON BERG (Sverige, född 1896): Motiv av träd och landskap, olja på duk, signerad, 38 x 45,5 cm

Varenr: 5866045
DKK 1.092 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-12-2020
19:44
Se mere
Baume & Mercier 'Hampton'. Dameur i stål med perlemorsskive og brillanter, 2000'erne
Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Hampton, ref.nr.: 65406, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med romertal, urkasse prydet med brillantslebne diamanter, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål, quartz urværk. Mål: 20 x 33,8 mm. Indvendig L. ca. 17,5 cm. ...

Varenr: 5866265
DKK 9.600 DK, Vejle, Dandyvej 07-12-2020
20:35
DKK 7.600
Baume & Mercier 'Hampton'. Dameur i stål og guldkappe med perlemorsskive og brillanter, 2010'erne
Damearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Hampton, ref.nr.: 65641, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med romertal, datoangivelse ved 6" position, urkasse prydet med brillantslebne diamanter, optrækskrone prydet med brillant, safirglas, monteret med original lænke af stål og led med guldkappe,...

Varenr: 5866280
DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-12-2020
20:55
DKK 10.000