Vurdering
12345...11»   Varer pr. side   315 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Kommode i genbrugstræ
Kommode med tre skuffer i genbrugstræ med udskæringer på front og metalknopper. H. 72, B. 60, D. 40 cm. Fremstår med kantsalg på et hjørne.

Varenr: 6206416

DKK < 1.000 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
15:09
Mogens Kold, Kerteminde. Skænk af palisander
Mogens Kold, Kerteminde. Skænk af fineret palisander. Front med 4 låger og 3 skuffer. Bagpå monteret med metalskilt. 'Svævende' stel med medeformede ben. H. 71. D. 45. L. 240 cm. Stedvise brugs- og aldersspor, herunder kantafslag ved hjørne.

Varenr: 6272037
DKK 16.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
15:17
DKK 12.500
Skænk af eg, 1960'erne
Skænk af fineret eg, 1960'erne. H 70, 150 x 42 cm. Naturlig patina samt mgl. klap/låge. 2 nøgler.

Varenr: 6275614
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
19:29
Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af fem skuffer med greb, senere monteret på runde tilspidsede ben. 1970'erne. H. 81 B. 60 D. 40 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6198903
DKK 2.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
19:50
Holger Jensen for FDB. Kommode, egetræ, 1960'erne
Holger Jensen. Kommode af fineret egetræ, front med syv skuffer, stel af massivt egetræ. Fremstillet hos FDB Møbler. 1960'erne. H. 121 L. 90 D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel på topplade, finerafslag, flere skuffer går stramt, et løst greb.

Varenr: 6234361
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
19:52
DKK 1.800
Miniature barokstil dragkiste/kommode af egetræ, 20 årh.
Miniature barokstil dragkiste/kommode af egetræ, 3 skuffer i front, 20 årh. H. 65 B. 55 D. 38 cm.

Varenr: 6272594
19:59
Skænk af teak med fire låger, 1960'erne
Skænk af fineret teak med fire låger, 1960'erne. H 85, 200 x 42 cm. Alm. brugsspor.

Varenr: 6279160
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
20:11
Kai Kristiansen. Fire stole af teak og palisander, model 31 (4)
Kai Kristiansen. To stole af teak og to stole af palisander, model 31. Betrukket med uld. Sædehøjde ca. 44 cm. Brugsspor. (4)

Varenr: 6279155
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
20:12
DKK 3.200
Dansk møbelproducent. Kommode, teak
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ med front af seks skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 101 B. 63 D. 41 cm. Fremstår med ridser og mærker, enkelt åben finér på front, enkelte skuffer med let træghed.

Varenr: 6263534
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:23
Falsigs Møbelfabrik. Lille skænk, palisander
Falsigs Møbelfabrik. Lille skænk af fineret palisander, front af to låger bag hvilke hylder, senere monterede uoriginale runde tilspidsede ben af massivt mørkbejdset træ. 1960'erne. H. 67 L. 90 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor, stedvis lakslitage på topplade, enkelte små hakker.

Varenr: 6263361
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:26
Omann Junior. Skænk, palisander
Omann Junior. Skænk af fineret palisander med front af par låger bag hvilke hylder samt udtræksbakker, monteret på senere runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 78 B. 120 D. 44 cm. Fremstår med ridser og mærker samt skjolder, enkelt afslag på topplade.

Varenr: 6263539
20:27
Dammand & Rasmussen. Reolsystem/skænk af teak. (2)
Reolsystem/skænk fineret med teaktræ, front med skydelåger og hylder. Fremstillet hos Dammand & Rasmussen, mærkat herfra. 1960'erne. H. 69/109 B. 100 D. 28/44 cm. Fremstår med få brugsspor alderen taget i betragtning. (2)

Varenr: 6132977
DKK 5.600 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
20:33
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. 3 låger med glas hvor bag hylder. Industrielt design. H. 161 cm. B. 136 cm. D. 40 cm. Modelfoto.

Varenr: 6192754

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
20:35
DKK 3.200
Væghængt vitrineskab i lakeret træ
Væghængt vitrineskab i lakeret træ, profileret top, front med to låger,hvorbag 2 hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Øjer til ophængning monteret. B. 100 cm. D. 28 cm. H. 60 cm. Modelfoto.

Varenr: 6204273

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
21:00
Duba m.fl. Tre moduler af eg (3)
Duba m.fl. Tre moduler af eg bestående af modul med hylder, mærket Duba H. 105, B. 115, D. 31, modul med ben af stål og skydelåger bag hvilke udtræksbakker og hylder, nøgle medfølger ikke. H. 95, B: 115, D. 44, modul med jalousi låger bag hvilke udtræksholder og hylder H: 72, B: 102, D. 42 cm. ...

Varenr: 6262415
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
08:03
Kommode af lakeret eg
Kommode af lakeret eg med fem skuffer. Nøgle medfølger. H. 127, B. 127, D. 55 cm. Fremstår med ridser, pletter, tørrevne på sider og en skuffe med afslag på hjørne.

Varenr: 6277807
08:08
Hjørneskab med jalousilåge, teaktræ.
Hjørneskab af fineret teaktræ. Front med jalousilåge bag hvilke hylder, udtræksbakke samt øverst med to låger bag hvilke hylder, 1950/60'erne. H. 149 D. 62 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor

Varenr: 6241437
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
08:17
Dansk møbelproducent. Lav skænk af teak
Dansk møbelproducent. Lav skænk af fineret teak, skydelåger, hylder og skuffer, runde tilspidsede ben. H.81 x 190 x 48 cm. fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6280170
DKK 6.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-10-2022
11:13
Japansk kamferkiste.
Japansk kamferkiste af rigt udskåret træ, monteret med beslag af messing. H. 52, L. 94, D. 48 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6269057
11:27
Hans J. Wegner for Ry Møbelfabrik. To-delt reol af eg (2+1)
Hans J. Wegner for Ry Møbelfabrik. To-delt reol af eg, underdel med seks skuffer, overdel med hylder, toplåge bag hvilke plade, skuffe/indretning og lys. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik, mærket herfra. H. 180, B. 100, D. 34 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og hul i bagplade. ...

Varenr: 6238602
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
11:35
DKK 5.000
Udstillingsmontre i lakeret sort metal
Udstillingsmontre i lakeret sort metal, med vitrineskydelåger og glashylder. installeret belysning med LED lamper. Tryklås på døre - nøgle medfølger ikke. H. 90 cm. B. 90 cm. D. 15 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6277559
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
13:18
Hans J. Wegner. Model RY20. Skænk af teak (2)
Hans J. Wegner. Model RY20. Skænk af fineret teaktræ, overdel med to skydelåger bag hvilke hylder, underdel med seks skuffer. Fremstillet hos Ry-Møbler, model RY20, mærket herfra. H. 180, B. 180, D. 35/50 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mindre hvid malingrest på nedre kant af underdel, mindre...

Varenr: 6261231
DKK 18.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
13:22
DKK 14.000
Peter J. Lassen for Montana. Fire reolmoduler med hjul (4)
Peter J. Lassen for Montana. Fire moduler, lakerede med reolindretning, monteret med hjul. Hvert modul; H 114, 82 x 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (4)

Varenr: 6277693
DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
14:00
DKK 3.200
Ubekendt møbelproducent, høj skænk af teak og eg 1950'erne
Ubekendt møbelproducent, høj skænk fineret med teak på en sokkel af massiv eg, front med 4 skydelåger, 4 skuffer og skydelåger af glas, indvendig med hylder. 1950'erne. H.125 x 154 x d.44,5 cm. Få brugsspor, dog i de to øverste skuffer filt med pletter.

Varenr: 6280173
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-10-2022
14:35
Holger Christensens Møbelmagasiner. Kommode af eg
Kommode af eg, med otte skuffer. Bagpå monteret med plakette fra Holger Christensens Møbelmagasiner. H. 128 B. 80 D. 46 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6280219
15:02
Ærthøj Jensen & Mølholm Herning. Høj skænk af palisander,
Ærthøj Jensen & Mølholm Herning. Høj skænk af fineret og massiv palisander, front øverst med fire skydelåger, bag hvilke hylder, bag midterste låger barindretning med hylder og spejl samt par udtræksbakker i fineret palisander. Front nederst tre skuffer, stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne....

Varenr: 6266813
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
15:06
House of Sander.LOOM sideboard long, natur
LOOM sideboardet er udarbejdet i finer og har 3 skydelåger med indarbejdet glas. Stel i massivt træ og metal.Mål: H95 x B210 x D40 cm Farve: Natur. Vægt: 61,3 kg

Varenr: 6255229

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-10-2022
15:11
Tandlægeskab af hvidlakeret metal
Tandlægeskab af hvidlakeret metal, glaslåge, låge og glashylder. H. 171, B. 60, D. 36 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, skrammer og patina.Nederste låge låst, nøgle mangler.

Varenr: 6280731
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
15:42
Hundevad. Skænk af palisander
Hundevad. Skænk af fineret palisander, senere monterede runde tilspidsede ben, front med fire låger hvor bag hylder og skuffer. To nøgler medfølger. H. 77 cm., B. 216 cm., D. 44 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, afslag og reparationer.

Varenr: 6270838
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
16:14
DKK 10.000
Høj skænk af teaktræ
Høj skænk af fineret teaktræ. Front med fire skydelåger samt seks skuffer. H. 121 cm. B. 200 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6271762
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
16:24
12345...11»