Vurdering
   Varer pr. side   16 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Verner Panton 'Pantella' bordlampe
Verner Panton. 'Pantella' bordlampe af hvidt akryl plast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varenr: 6229915
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
19:14
Verner Panton for Louis Poulsen. Bordlampe, model 'Panthella'
Verner Panton. 'Panthella' bordlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 'Panthella'. H. 70 cm, Ø. 50 cm. Fremstår med gulnet stel, ridser og mærker.

Varenr: 6226767
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:27
DKK 650
Verner Panton. Et sæt på seks frisvinger stole 'Panton Chair', hvid. (6)
Verner Panton (1926-1998). Et sæt på seks frisvinger stole 'Panton Chair' af hvid formstøbt polypropylen. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vitra. H. 82/46 cm. Fremstår med lette brugsspor (6)

Varenr: 6124501
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
20:18
DKK 6.000
Verner Panton. Et sæt på ti frisvinger stole 'Panton Chair', hvid.(10)
Verner Panton (1926-1998). Et sæt på ti frisvinger stole 'Panton Chair' af hvid formstøbt polypropylen. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vitra. H. 82/46 cm. Fremstår med lette brugsspor (10)

Varenr: 6143296
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
14:41
DKK 10.000
Verner panton. 'Pantella' standerlampe
Verner Panton. 'Pantella' standerlampe af hvidt akryl plast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 126 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varenr: 6229913
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
11:21
Verner Panton. 'PantoFour-Lupo' stol
Verner Panton (1926-1998). 'PantoFour-Lupo', stol med skal af gråsort polypropylen, stel af grålakeret stål. Fremstillet hos VS Furniture. H. 80/47, B. 49 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6229152
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
19:52
Verner Panton. 'Panthella' standerlampe
Verner Panton (1926-1998). 'Panthella' standerlampe med skærm af hvid akryl, stamme af hvidlakeret metal, fod af plast. Afbryder på ledning. Fremstillet af Louis Poulsen med mærkat herfra. Fremstår med lette brugsspor, dog en stjernekrakelering på top.

Varenr: 6230944
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
20:25
Verner Panton, Cone Chair / Kræmmerhusstolen
Verner Panton (1926-1998) Lænestol, Cone Chair / Kræmmerhusstolen, drejesokkel på firepasfod, nyligt ompolstret med koskind samt vintage anilin læder på sædet, H. 84, sædeh. ca. 48 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6073265
DKK 10.000 DK, Kolding, Platinvej 02-07-2022
20:40
DKK 7.600
Verner Panton. VP bord, produceret af Montana
Verner Panton (1926 -1998). Cafebord, produceret af Montana. Bordplade Ø. 60 cm. H. 73,4 cm. Sort malet stel med trompet fod. Bordplade belagt med sort NANO Laminat. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale.

Varenr: 6227816
DKK 3.800 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
09:47
Verner Panton. Et par frisvinger stole 'Panton Chair', hvid. (2)
Verner Panton (1926-1998). Et par frisvinger stole 'Panton Chair' af hvid formstøbt polypropylen. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vitra. H. 82/46 cm. Fremstår med lette brugsspor (2)

Varenr: 6157170
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
14:15
Verner Panton. Et sæt på 12 frisvinger stole 'Panton Chair', hvid.(12)
Verner Panton (1926-1998). Et sæt på 12 frisvinger stole 'Panton Chair' af hvid formstøbt polypropylen. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vitra. H. 82/46 cm. Fremstår med lette brugsspor (12)

Varenr: 6196725
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:25
DKK 12.000
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, krom. (2)
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, af forkromet stål og aluminium. Fremstillet for Louis Poulsen. Ø. 25 cm. H. 33,5 cm. Original emballage. Modelfotos. Emballagemål: 40x31x31 cm. 2 Kolli. (2)

Varenr: 6112396

DKK 6.800 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
20:35
DKK 5.400

Varenr: 6173694
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
14:37
Verner Panton. Rundt sofabord, 'Cone table'.
Verner Panton, 1926-1998. 'Cone table'. Rundt sofabord med plade af hvid laminat med hvid gummikant, kegleformet stamme monteret på firpasfod af børstet stål. Fremstillet hos Vitra, ej mærket. H. 41. Ø 80. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6150498
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
20:38
Verner Panton. Et sæt på otte frisvinger stole 'Panton Chair', hvid.(8)
Verner Panton (1926-1998). Et sæt på otte frisvinger stole 'Panton Chair' af hvid formstøbt polypropylen. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Vitra. H. 82/46 cm. Fremstår med lette brugsspor (8)

Varenr: 6194958
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
20:24
DKK 8.000
Verner Panton. Lænestole og to-personers sofa, System 123 (2)
Verner Panton. Tre moduler i System 123 sammensat til; Lavrygget lænestol og to-personers sofa, overpolsteret med dybhæftet sort læder, monteret med armlæn og på trompetfod af forkromet metal. H. 82, SH. 35 cm, H. 82, SH 35, L: 132 cm. Krakeleringer i læder og to moduler med flænger på ...

Varenr: 6230691
DKK 8.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-07-2022
20:40