Vurdering
   Varer pr. side   15 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tage Klee, 'Aftenlys over Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Aftenlys over Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Monteret med håndlavet ramme af nøddetræ med ophæng. H.67 x 100 cm ex. indramning,

Varenr: 5799869

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-04-2021
15:52
Tage Klee, 'Sandmønster på Råbjerg Mile i Skagen i aftenlys'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Sandmønster på Råbjerg Mile i Skagen i aftenlys', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Monteret med håndlavet ramme af egetræ monteret med ophæng. H.67 x 100 cm ex. indramning,

Varenr: 5941663

16:42
DKK 450
Bernadotte & Kylberg Stockholm Aquatic skål - lille
Stelton

 DKK 499,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Tage Klee. 'Aftenslys i Råbjerg Mile Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Aftenslys i Råbjerg Mile Skagen', digitalprint på lærred med en silkemat overflade der ikke giver reflekser eller genspejling af omgivelserne. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 75 x 100 x 4 cm.

Varenr: 5654607

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-04-2021
17:07
Tage Klee, 'Klitter i Råbjerg Mile i Skagen i aftenlys'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Klitter i Råbjerg Mile i Skagen i aftenlys', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade.. Signeret. Ingen ramme, men monteret med ophæng på bagsiden. Signeret. H. 67 x 100 cm.

Varenr: 5979591

19:22
DKK 450
Emil Janus Weinreich. Fiskere på strand (cd)
Emil Janus Weinreich (1892-1975). Fiskere på stranden, olie på lærred, sign. E. Weinreich, Skagen. 67 x 98 (90 x 120) cm. Fremstår løst opspændt.

Varenr: 5983597
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11-04-2021
20:51
Ubekendt kunstner. Landsbyparti fra Skagen
Ubekendt kunstner. Landsbyparti fra Skagen, olie på lærred. Utydeligt signeret. 59 x 79 (71 x 91) cm. Fremstår med krakeleringer.

Varenr: 5992319
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-04-2021
11:35
Corby. Elektrisk buksepresser
Corby. Elektrisk buksepresser model 3300. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Proveniens: Ruths Hotel, Skagen

Varenr: 5962978
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 12-04-2021
18:38
Tage Klee, 'Storm på Gl. Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Storm på Gl. Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade med ophæng. Signeret. H.67 x 100 cm.

Varenr: 5993535

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 13-04-2021
16:00
Reflections Copenhagen Dallas Tray
Reflections Copenhagen

 DKK 3.800,00
NYHED LAURITZshop

Ole Weiss, 'September i Skagen' & 'Maj i Egå' (2)
Ole Weiss f. 1942, 'September i Skagen' & 'Maj i Egå', olie på lærred, sign. Ole Weiss samt sign. og betitlet på bagsiden 41x35 cm. (45x39 cm). (2)

Varenr: 5993635
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 14-04-2021
14:11
Tage Klee, Vippefyret i Skagen i aftenlys
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Vippefyret i Skagen i aftenlys, digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Ingen ramme men monteret med alu ophæng, signeret. 100 x 67 cm.

Varenr: 5786127

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 14-04-2021
16:42
Rosa Kildahl festkage til ca. 15 prs. - Til fordel for Ungdommens Røde Kors
BEMÆRK: Denne auktion er et gavekort, og kan ikke fortrydes Rosa Kildahl festkage til ca. 15 prs. En festkage i flere lag og med mousser til ca. 15 personer. Kagen kan afhentes hos Rosa på givet tidspunkt i løbet af 2021. Vejl. pris: DKK 1.000 kr. Varen er doneret af Rosa ...

Varenr: 5981360
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-04-2021
17:24
Corby. Elektrisk buksepresser

Varenr: 5946910
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 14-04-2021
18:30
Hansen & Sørensen. Sidebord fra One Collection.
Hansen & Sørensen. Sidebord fra One Collection. Bordplade af sort forbo linolium, ben af børstet stål. H. 43cm, Ø. 75cm. Fremstår med brugsslitage. Proveniens: Ruths Hotel, Skagen

Varenr: 5921712
19:08

Varenr: 5921835
19:18
Hansen & Sørensen. Side/sofaborde fra One Collection (2).
Hansen & Sørensen. Sideborde / sofaborde fra One Collection. Bordplader af sort forbo linolium, ben af børstet stål. H. 43cm, Ø. 55/75cm. Fremstår med brugsslitage. (2) Proveniens: Ruths Hotel, Skagen

Varenr: 5955154
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 15-04-2021
19:10