Vurdering
   Varer pr. side   14 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling damearmbåndsure (4)
Samling damearmbåndsure bestående af Cartagena af forgyldt stål, lyse skive, quartz urværk, Ø. 31 mm. Rado af forgyldt stål, model jubile, sort skive, quartz urværk, Ø. 18 mm. Tissot af stål, model 1853, sølvfarvet skive, quartz urværk, Ø. 23 mm. Skagen af stål, sølvfarvet skive, punktindeks af ...

Varenr: 6096815
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
18:25
Skagen. Samling damearmbåndsure (5)
Damearmbåndsure fra Skagen. Forskellige typer farvet skiver med punkt- og stregindeks, monteret på meshlænker, stålænke og læderrem, quartz urværker. Ø. 22-26 mm. Fremstår med brugsspor, ridser og sort ur med læderrem er med løs defekt glas. Batteriskift påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for ...

Varenr: 6098154
18:27
Poul Henningsen PH Lænestolen - lys
PH Furniture

 DKK 33.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Asta Nielsen-Fritsch. 20 årh. Fisker i skagen 1927
Asta Nielsen-Fritsch. 20 årh. Fisker i Skagen, olie på lærred, sign. Asta Nielsen-Fritsch - 27, 39 x 50 cm. (39 x 57 cm.)

Varenr: 6098262
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
18:46
DKK 900
Tage Klee 'Høfte ved Gammel Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Høfte ved Gammel Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. H. 67x100 cm.

Varenr: 6006506

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2021
19:45
Tage Klee 'Lige før solopgang på Sønderstrand i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Lige før solopgang på Sønderstrand i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. H.67 x 100 cm.

Varenr: 6050946

21:15
Tage Klee 'Skygger og kontraster på Råbjerg mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Skygger og kontraster på Råbjerg mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. H.67 x 100 cm.

Varenr: 6050954

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2021
20:01
Skagen 'Falster Smartwatch'. Multifunktion herreur, ca 2020'erne
Herrearmbåndsur fra Skagen, model Falster Smartwatch, ref.nr.: SKT5 102-282 1909, i urkasse og lænke af stål, digital skive, multifunktionelt ur, safirglas, genopladeligt batteri urværk. Ø. 40 mm. Medfølges af original boks, papirer samt oplader. Fremstår med minimale brugsspor (stadig i ...

Varenr: 6085772
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2021
20:41
Tage Klee 'Fodspor på Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Fodspor på Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. Monteret med håndlavet ramme af nøddetræ monteret med ophæng. H.67 x 100 cm ex. indramning,

Varenr: 6050963

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-10-2021
15:53
DKK 3.400
Poul Henningsen PH Armstol - sort
PH Furniture

 DKK 19.900,00
NYHED LAURITZshop

Tage Klee, 'Klitter i Råbjerg Mile i Skagen i aftenlys'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Klitter i Råbjerg Mile i Skagen i aftenlys', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade.. Signeret. Ingen ramme, men monteret med ophæng på bagsiden. Signeret. H. 67 x 100 cm.

Varenr: 6100121

17:30
DKK 2.800
Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn m.m. Samling figur, platter m.m. (6)
Royal Copenhagen / Kgl. P. & Bing & Grøndahl. Samling figur, platter m.m., bl.a. RC 3539 2. sort. H. 15 cm, RC 2465 1. sort. L. 23 cm, 4 stk. B&G Skagens platter Ø 21 cm i org. æsker. Enkelte brugsspor. (6)

Varenr: 6101319
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-10-2021
19:48
Ole Otto Ernst. Solbadende kvinder, Skagen Strand, 80 x 100 cm
Ole Otto Ernst (f. 1949). Solbadende kvinder på Skagen strand med fyret i baggrunden, olie på lærred, sign. O.O.Ernst, 80 x 100 cm UR.

Varenr: 6098750
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-10-2021
DKK 5.200
Samling damearmbåndsure, Skagen og Inex (10)
Samling damearmbåndsure af mærkerne Skagen og Inex. Almindelige brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet. (10)

Varenr: 6080972
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-10-2021
20:34
Trip-Trap, modelhuse. (6)
Trip Trap. Samling modelhuse af keramik bestående af: Hus fra Skagen H. 8 cm.'Skipper Hus' model 6H.'Weiss' Hus' model 5H.'Dukkehuset, Ærøskøbing' model 41.To 'Nyhavn 9' model 8H.Fremstår med brugsspor. (6)

Varenr: 6098937
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2021
14:32
Tage Klee 'Solnedgangslys over Råbjerg Mile i Skagen'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Solnedgangslys over Råbjerg Mile i Skagen', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Signeret. H.67 x 100 cm.

Varenr: 6050942

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-10-2021
18:19