Vurdering
123»   Varer pr. side   69 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg (2)
Hans J. Wegner for Ry møbler. Par reoler af fineret eg. Et modul med låger hvor bag hylder samt et med nedklappelig skriveplade hvor bag messinglampe, hylder og skuffe. B.100, H.110, D.33 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og mærker, finerafslag, nedklap låge med defekt hængsel. (2)

Varenr: 5925753
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:19
Herman A. Kähler m.m. Diverse vaser, fad m.m. (5)
Herman A. Kähler m.m. Diverse vaser, fad m.m., bl.a. et par HAK vaser, dekoreret i brunlige nuancer m/ bladværk, enkelte chip, H. 16,5 cm, 2 stk. stentøjs bordlamper m/ glasurafstød, signeret Birgit m.m., H. m/ mont. ca. 42 cm, ovalt raku fad m/ bemaling, signeret m/ monogram 32 x 29 cm. ...

Varenr: 6273322
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
16:37
Samling bordlamper (3)
Samling bordlamper af glas, metal og plastik. H. fra 55 - 66 cm. Ej testede. Fremstår med almindelige brugsspor. (3)

Varenr: 6273927
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:23
Skrivebord af mørklaseret og lakeret træ
Skrivebord af mørklaseret og lakeret træ, opsat på tilspidsede ben af mørkbejdset træ. Udstyret med skuffe i sarg, 120 x 62, H. 77 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6234720
DKK 3.600 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-10-2022
20:09
DKK 2.800
Egon Eiermann. Skrivebord
Egon Eiermann. Skrivebord med stel af sortlakeret metal med justerbar højde, løs plade af grå og hvid linoleum. H. 72-86, B. 120, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker og skjolder på kant. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle ...

Varenr: 6252548
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
20:15
DKK 1.300
Holmegaard. To bordlamper og to pendler samt Royal Copenhagen bordlampe. (5)
Holmegaard. Backgammon Opal bordlampe. H. 30 cm. inkl. montering. Lille Apoteker bordlampe. H. 17,5 cm. inkl. montering. Kro pendel af hvid opalglas med lysegrå overfang. H. 20,5 cm. P&T pendel af opalglas med grøn overfang. H. 20,5 cm. Torkil Olsen for Royal Copenhagen og Le Klint. Bordlampe af...

Varenr: 6240855
DKK 1.600 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
21:11
Thomas Bentzen For Muuto. Model Linear System. Skrivebord/arbejdsbord af eg (2+1)
Thomas Bentzen For Muuto. Model Linear System. Skrivebord/arbejdsbord af eg, plade af finer, runde ben. Fremstillet hos Muuto. H. 74, ca. B. 480, ca. D. 142 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Bordet er adskilt i to borde, samlebeslag/skruer medfølger. (2+1) Gør et kup ved at byde ...

Varenr: 6252793

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
10:29
Skrivebord af eg.
Lille skrivebord af fineret eg. Front med sek skuffer. H. 72 cm. B. 120 cm. D. 58 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6276367
DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
10:33
Thomas Bentzen For Muuto. Model Linear System. Skrivebord/arbejdsbord af eg
Thomas Bentzen For Muuto. Model Linear System. Skrivebord/arbejdsbord af eg, plade af finer, runde ben. Fremstillet hos Muuto. H. 74, B. 240, D. 142/147 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, rejst finer på et hjørne af plade og mærker. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. ...

Varenr: 6252792
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
11:44
Thomas Bentzen For Muuto. Model Linear System. Skrivebord/arbejdsbord af eg, plade af finer, runde ben. Fremstillet hos Muuto. H. 74, B. 240, D. 142/147 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Gør et kup ved at byde på auktioner fra konkursboer mm.. Se og byd på alle ...

Varenr: 6252791
12:23
Hübsch. Palle med boligudstyr. Lamper, vaser og lysestager(167)
Hübsch. Palle med boligudstyr. Bestående af 56 bordlamper af rødlakeret metal med pære H. 16,5 cm. Syv lysestager af sortlakeret metal H. 14 cm. 104 vaser af klart grønt glas H. 20,5 cm. Alt ubrugt i original emballage. Sælges på palle. Samlet vejl. udsalgspris 42580 kr.(167)

Varenr: 6135039

DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
13:28
DKK 7.000
Par kinesiske bordlamper af porcelæn, 1900-tallet (2)
Par kinesiske bordlamper af porcelæn dekoreret i farver med fugle, blomster og bladværk. H. med montering 73 cm. (2)

Varenr: 6278065
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 08-10-2022
16:45
Kventy og Sønner mfl. Bord samt sofabord (2)
Kventy og Sønner, lille skrivebord / Bord af fineret teak og bøg. H. 73 cm. B. 84 cm. D. 51 cm. Sofabord af fineret egetræ- H. 51 cm. 100 x 100 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6260446
17:06
Tysk lampeproducent. Par bordlamper (2)
Tysk lampeproducent. Par bordlamper af brunlakeret metal, flexarm, stamme af forkromet metal. 1970'erne. Fremstår med lettere røglugt samt en lettere skæv knap. (2)

Varenr: 6280779
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-10-2022
17:20
Egon Eiermann. Skrivebord

Varenr: 6252540
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
17:55
Lisbeth Brams, Knabstrup m.fl. Tre bordlamper (3)
Lisbeth Brams, Knabstrup, Royal Copenhagen m.fl. Tre bordlamper af glas og keramik. H. 35-37 cm. med fatning. En lampe uden fatning. Fremstår me dbrugsspor. (3)

Varenr: 6279202
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
19:02
Hans Agne Jacobsson. Et par bordlamper i brunt og hvidt metal(2)
Hans Agne Jacobsson. Et par bordlamper i brunt og forkromet metal max. H. 31 cm og hvidt og forkromet metal, max. H. 50 cm. Fremstillet af Elidus. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser. (2)

Varenr: 6243292
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
19:22
DKK 1.300
Hans J. Wegner. Skrivebord af teak og egetræ med klapper
Hans J. Wegner (1914-2007). Fritstående skrivebord med rektangulær plade af massiv teak og med to klapper af fineret teaktræ, stel af massivt egetræ. Sarg med tre skuffer med runde greb. 1960'erne. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT-305. Nøgle medfølger. H. 73 L. 136-232 B. 76 cm. Fremstår ...

Varenr: 6280628
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-10-2022
19:29
DKK 15.000
Peter J. Lassen. Montana HiLow2 elektrisk hæve- sænke skrivebord
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Hilow2 elektrisk hæve- sænke skrivebord, str. L. 200 x B. 80 /100cm. Bordplade i 19 mm MDF belagt med FORBO Linoleum farve 4132 Grey. Stel udført i sort lakeret stål, samt Linak DL11 elektriske motor ben med en løfte højde fra 60 - 125 cm. Kabelbakker er ...

Varenr: 6278766

DKK 6.000 DK, Aalborg, Nibevej 08-10-2022
19:30
DKK 650
Snedkergården. Samling kontormøbler af bøg. (25)
Snedkergården. Samling kontormøbler af massiv bøg bestående af et bredt skuffemodul med to skuffer til højre og en løs skuffe til venstre (ikke indsat) H. 38, B. 178, D. 60, et skrivebord med tre skuffer H. 73, B. 240, D. 100, en løs plade B. 240, D. 70, en løs plade B. 240, D. 60, fem løse ...

Varenr: 6182603
DKK 30.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
19:53
DKK 5.000
Studio Line/ Rosentahl. Par bordlamper (2)
Studio Line/ Rosentahl. Par bordlamper af porcelæn, dekoreret med brune blomsterdekorationer, monteret med brune stofskærme. Mrk. i bunden Rosenthal, Studio Line, Germany. H. inkl. montage: ca. 36 cm. Ant. bemalet af Bjørn Wiinblad, ca. 1970. (2)

Varenr: 6279047
DKK 1.200 DK, Kolding, Platinvej 09-10-2022
08:23
Asger Bay Christiansen. Fire bordlamper, kobber (4)
Asger Bay Christiansen. Fire bordlamper af kobber med bøjelig arm af messing. H. ca. 50 cm. Fremstillet hos Asger BC Lys, model BC1. Til montering i bordplade. (2)

Varenr: 6270346
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-10-2022
08:29
Hans J. Wegner Fritstående skrivebord af egetræ
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord af massivt og fineret egetræ, skuffer i den ene side. H. 69, B. 154, D. 83 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage.

Varenr: 6279572
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-10-2022
12:30
Et par kinesiske bordlamper (2)
Et par kinesiske bordlamper af porcelæn monteret på for af træ. H. inkl. slærme 76 cm. Skærme med brugsspor.

Varenr: 6281771
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-10-2022
13:34
To bordlamper monteret på træfod (2)
To industrielle bordlamper med sortlakeret skærm, ledinddelt stamme, monteret på træfod. H. ca. 75, Ø. 12 cm. Fremstår med brugsspor og patina. (2)

Varenr: 6275644
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-10-2022
15:02
Chatol af teak.
Chatol af fineret teak. Front med skuffer, skriveplade og låger bag hvilke hylde. Monteret med ben af bøg. H. 162 cm. B. 110 cm. D. 45 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6278787
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-10-2022
16:03
To kinesiske bordlamper (2)
To kinesiske bordlamper af porcelæn dekoreret med figurscenerier og skrifttegn. H. 26,5-28 cm ex. montering. Éne med signatur i bund. 1900 tallet. Aldersrelateret stand. (2)

Varenr: 6277566
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-10-2022
18:41
Børge Mogensen. Fritstående skrivebord af eg og teak
Børge Mogensen 1914-1972. Fritstående skrivebord af egetræ og fineret teak, front med seks skuffer, bagsiden med reol. H. 74 B. 156,5 D. 77 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6280814
DKK 3.200 DK, Aalborg, Nibevej 09-10-2022
18:50
Skrivebord. Moderne design.
Skrivebord. Moderne design. Udført af sortmalet træ, skuffe monteret under bordplade. Mål. 130x60x80 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6281565

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-10-2022
19:20
Par bordlamper af messing(2)
Par bordlamper af messing. H. 46 cm incl skærme. Fremstår med brugsspor.(2)

Varenr: 6276580
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-10-2022
19:52
123»