Vurdering
12345...25»   Varer pr. side   730 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6025171

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:27
Samling ass. sofapuder (11)
Samling ass. sofapuder i forskellige kvaliteter, en del velour, mindste pude 27 x 42 cm og største 68 x 68 cm. Få brugsspor.

Varenr: 6273267
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-10-2022
15:48
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa.
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med blåt fløjl stof 'Rails col.8' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Nedpakket, usamlet, i original brudt emballage. vejl-udsalgspris 19.995,-

Varenr: 6061361

DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:56
DKK 5.000
95610193137, 95640193137 Chaiselong sofa og skammel, model Eddie (2)
Chaiselong sofa, model Eddie betrukket med Vega dusty blue, knapsyet, ben af eg. H. 70, ca. B. 315 D. 150/90 , Sh. 40 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker. (2)

Varenr: 6272764

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:06
Børge Mogensen to pers. sofa læder model 2212
Børge Mogensen (1914-1972): To-pers. sofa med ben af mahogni, originalt betrukket med rødbrunt læder. Model 2212. Formgivet 1963. L. 157 cm. SH. ca. 42 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6181211
DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:12
DKK 20.000
Kaare Klint. Tre personers sofa, model 6092
Kaare Klint (1894-1954). Tre-personers model 6092. på otte benet stel af mahogni. Betrukket med græskstribet uld. Formgivet ca. 1940. Fremstillet hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 86 cm, B. 200 cm, SH. ca 39 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mærker på ben, særligt et ben,

Varenr: 6161083
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:50
DKK 9.600
Ubekendt møbelproducent. Kvadratisk bord
Ubekendt møbelproducent. Kvadratisk bord, med hvidlaseret plade og stel af forkromet metal. H. 74 cm. 129 x 129 cm. Fremstår med brugsspor og mærker.

Varenr: 6263255
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:01
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', gul
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. gul lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 40 cm. Ø. 90 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6262922

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:17
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med gråt møbelstof 'Baleno col.2' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Medfølgende tre puder i assorterede farver. Nedpakket i original emballage.

Varenr: 6060915

17:34
DKK 5.000
233174164301 - Modulsofa model Vincent (2)
Modulsofa model Vincent, betrukket med møbelstof, ben af sortlakeret metal. Bestående to moduler. L. 198 cm. D. 86 cm. SH. 40 cm. og L. 200 cm. D. 86 cm. SH ca. 40 cm. Udstillingsmodel. (2)

Varenr: 6250829

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:38
DKK 3.800
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmorfliser og lakeret stål stel. H. 75, B.185, D.50 cm. Udstillingsmodel fremstår uden brugsspor.

Varenr: 6077098

17:54
DKK 5.400
Sofabord med glasplade.
Sofabord med stel af forgyldt og bemalet træ. Bordplade af glas. 1900-tallets anden halvdel. H. 45 cm. B. 120 cm. D. 77 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6280696
18:02
125673 Chaiselong sofa model Astha (2)
Chaiselong sofa model Astha. Betrukket i 'Planet Grey Green', Ben af massiv eg. H. 83 L. 200 D. 157 / 83 Sh. 46 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med håndterings- og brugsspor. (2)

Varenr: 6232804

18:02
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord.
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord. Udført af massivt og fineret træ. Farve: Tan Rose. Mål. H. 46 Ø. 45 cm. Udstillingsmodel. Spor efter opbevaring. Modelfoto.

Varenr: 6251535

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:07
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sidebord med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med læder. Samlebeslag medfølger. H. 50, Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser på stel og buler på plade og ridser på stel.

Varenr: 6228617

18:08

Varenr: 6061941

18:14
DKK 5.000
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med læder. Samlebeslag medfølger. H. 37, Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser, mærker og buler på plade.

Varenr: 6228604

18:17
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6025168

18:20
150003134115 - Tre-pers.sofa model Holm
Tre-pers.sofa model Holm betrukket med knapsyet Velour Matt Dark Grey. Ben i valnød. H. 66, B. 204, D. 80, Sh. 38 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med hul i bund.

Varenr: 6250756

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
18:24
Nomad Dot modulsofa, betrukket med fløjl, karrygul (4)
Nomad DOT modulsofa betrukket med karrygult fløjl. Monteret med sorte metalben. På ryg er monteret knapper af fløjl. Sofaen består af 4 moduler (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Fløjl ...

Varenr: 6271111

DKK 7.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:36
DKK 6.200
Anderssen & Voll for Muuto. Oslo 3-pers Sofa.
Anderssen & Voll for Muuto. Model Oslo. Tre pers. sofa betrukket med møbelstof 'Steelcut 180' ben af pulverlakeret metal. Mål. H. 80, B. 200, D. 70, Sh. 43 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6247038

DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:38
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float,
Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float .Trepersoners sofa sammensat af tre moduler, betrukket med gult fløjl og gule knapper i ryg. Designer Emil Lagoni Valbak, har vundet flere priser, bl.a. Danish Entrepreneurship Award - DesignTalent 2015. Emil, udtaler bl.a. følgende om designet: ...

Varenr: 6270846

18:39
DKK 6.000
Sovesofa, model Clara
Sovesofa, model Clara, betrukket med Moss Shitake, ben af eg. H. 83, B. 217, D. 104, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6264189

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:47
Børge Mogensen. Fritstående To-pers. Kupésofa, model 2192
Børge Mogensen. Fritstående To-pers. Kupésofa betrukket med sort læder, løse hynder med dunfyld, ben af massivt egetræ. Formgivet 1971. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik, model 2192. H. 108 Sh. 41. L. 154. D. 90 cm. Fremstår senere ombetrukket.

Varenr: 6115415
DKK 39.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
18:48
DKK 29.000
Nomad Dot modulsofa, betrukket med fløjl, karrygul (6)
Nomad DOT modulsofa betrukket med karrygult fløjl. Monteret med sorte metalben. På ryg er monteret knapper af fløjl. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Fløjl Vedligehold: ...

Varenr: 6271118

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:51
DKK 9.400
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af stål, plade betrukket med rødbrunt læder. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varenr: 6229032

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
18:51
Sofa af teak med sorte læderhynder, 1960'erne
Sofa af teak med nyere sorte læderhynder, L 185 cm. 1960'erne. Alm. brugsspor.

Varenr: 6252927
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:54
Børge Mogensen. Fire pers. Sofa model 205 betrukket med brunt uldstof.
Børge Mogensen. Fire pers. Sofa model 205 med løse hynder betrukket med brunt uldstof, medeben af massiv egetræ. L.275 cm. D.85 cm. Sh.38 cm. Fremstår med brugsspor, pletter og snavs.

Varenr: 6273289
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
19:02
Nomad DOT modulsofa betrukket møbelstof med cognac knapper (6)
Nomad DOT modulsofa, 5-6 personers. betrukket med farvet møbelstof. Ben af sort metal. På ryg er monteret knapper med cognacfarvet læder. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk:...

Varenr: 6270871

19:05
DKK 9.400
Ole Nielsen. Daybed / briks model EM, bøgetræ
Ole Nielsen. Daybed / briks af massiv bøgetræ . Formgivet i 1969. Fremstillet for Nyt i bo, model EM. H. 31 L. 200 B. 70 cm. Fremstår med få / minimale brugsspor.

Varenr: 6184512
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
19:14
DKK 1.200
12345...25»