Vurdering
12345...13»   Varer pr. side   361 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Bruunmunch. STORYby sofabord af Piet Grey marmor
STORYby sofabord . Designet af Claus Simonsen & Jacob Munch for Bruunmunch.Sofabord med bordplade af Piet Grey marmor monteret på stel af sort pulverlakeret stål. Mål: L. 150 cm H: 44 cm B: 50 cm. Udstillingsmodel. modelfoto. Variationer i marmor kan forekomme.

Varenr: 6278308

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:20
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor. Skade på siden.

Varenr: 6093655

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:27
DKK 500
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table'
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af stål, plade betrukket med lyst læder. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varenr: 6229039

14:41
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sofabord/sidebord med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med læder. Samlebeslag medfølger. H. 37, Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser, mærker og buler på plade.

Varenr: 6228605

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:43
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6025171

15:27
Ubekendt møbelproducent. Kvadratisk bord
Ubekendt møbelproducent. Kvadratisk bord, med hvidlaseret plade og stel af forkromet metal. H. 74 cm. 129 x 129 cm. Fremstår med brugsspor og mærker.

Varenr: 6263255
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:01
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', gul
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. gul lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 40 cm. Ø. 90 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varenr: 6262922

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:17
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmor og stål.
Emil Thorup for Handvärk, konsolbord, marmorfliser og lakeret stål stel. H. 75, B.185, D.50 cm. Udstillingsmodel fremstår uden brugsspor.

Varenr: 6077098

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:54
DKK 5.400
Sofabord med glasplade.
Sofabord med stel af forgyldt og bemalet træ. Bordplade af glas. 1900-tallets anden halvdel. H. 45 cm. B. 120 cm. D. 77 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6280696
18:02
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord.
Thomas Bentzen for Muuto, Around sidebord. Udført af massivt og fineret træ. Farve: Tan Rose. Mål. H. 46 Ø. 45 cm. Udstillingsmodel. Spor efter opbevaring. Modelfoto.

Varenr: 6251535

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:07
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Mini O Table. Sidebord med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med læder. Samlebeslag medfølger. H. 50, Ø. 40 cm. Udstillingsmodel med ridser på stel og buler på plade og ridser på stel.

Varenr: 6228617

18:08

Varenr: 6228604

18:17
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Varenr: 6025168

18:20
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af stål, plade betrukket med rødbrunt læder. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varenr: 6229032

18:51
Sidebord af kløvet træ
Sidebord af kløvet træ, holdt sammen med strop. H. 45, Ø. 60 cm. Fremstår med brugsspor og sorte mærkerpå ben. Proveniens: Nørrebro Teater

Varenr: 6259439
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
19:21
Sofabord af palisander.
Sofabord med stel af palisander. Vendbar bordplade af palisander med ilagt mørk lilla formica. H. 48 cm. B. 90 cm. D. 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6241595
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
19:22
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Medium. Sofabord med løs plade af sort marmor, stel af pulverlakeret stål. H. 30, B. 60, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Varenr: 6280700

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
19:26
Mark Gabbertas for Gloster. Havebord / sidebord, Model 'Maya Lounge'.
Mark Gabbertas for Gloster. Havebord / sidebord. Topplade med lameller af massivt teaktræ, stel af grålakeret aluminium. Model 'Maya Lounge'. Til udendørs brug. Fremstillet ved Gloster, mærkat herfra. H. 60 L. 75 D. 30 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsspor, foruden enkelte ridser.

Varenr: 6252447
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
19:30
Sofabord af palisander og stål, 1960'erne
Sofabord af fineret palisander, fempasfod af stål. 1960'erne. Ø 109, H 54 cm. Fremstår med skævhed og forstærklet under bund.

Varenr: 6279836
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
19:50
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord model 'O table' med stel af messingfarvet stål, plade betrukket med lyst læder. Ø. 80 cm. H. 40 cm. Udstillingsmodel, ridser, mærker og buler. Plade ligger løst, skruer medfølger.

Varenr: 6229529

20:02
Væghængte sideborde af egetræ, 1960'erne (2)
Væghængte sideborde af fineret egetræ, 1960'erne. (2)

Varenr: 6279901
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
20:04
Wabi Sabi sidebord
Sidebord i Polare marmor. Mål: 62x30x30 cm Fremstår som nyt.

Varenr: 6214090

DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:04
Wabi Sabi sofabord
Sofabord i Upcyclet Hermelin marmor fra Norge. Mål: L100xB60xH32 cm.

Varenr: 6212273

DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:07
Wabi Sabi sofabord

Varenr: 6212274

20:08
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord, sortbemalet
Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med sortbemalet plade, stel af aluminium, trepas fod med profileret stamme. Fremstillet hos Fritz Hansen, 1984. H. 47 cm. Ø 89,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6273709
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
20:20
DKK 6.000
Severin Hansen for Haslev møbelfabrik. Sofabord, palisander
Severin Hansen. Kvadratisk sofabord af fineret palisander, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 50 B. 66 D. 66 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6234277
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:23
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord med plade af marmor
Dennis Marquart for OXDenmarq. Sofabord med løs plade af grøn marmor, stel af egetræ. H. 30, B. 60, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Varenr: 6188698

20:23
DKK 1.700
Sofabord af palisander, 1950-60'erne
Rektangulært sofabord af fineret palisander, 1950-60'erne. H 53, 136 x 58 cm. Alm. lettere brugsspor.

Varenr: 6276628
20:24
Dansk Design, sofabord i egetræ
Dansk Design, cirkulært sofabord model Ashler med stel i egetræ og plade med egefinér. Ø 60 cm. H. 47 cm. Fremstår samlet i original emballage.

Varenr: 6231435

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2022
20:25
DKK 1.800
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model All For One. Sofabord/sidebord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model All For One. Sofabord/sidebord med løs plade af eg, stel af sort pulverlakeret stål. Monteringsskruer medfølger. H. 50, Ø. 35 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker på stel.

Varenr: 6189045

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
20:32
12345...13»