Vurdering
12345...10»   Varer pr. side   284 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Henning Larsen. Spisebord/cafebord af sortlaseret ask
Spisebord/cafebord med løs plade af sortlaseret ask, stel af sortlakeret metal, justerbar højde. Skruer medfølger ikke. Designet af Henning Larsen til Restaurant Karma Sushi. H. 74,5, B. 70/74, D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og brudt lasering på plade.

Varenr: 6263296
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:40
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Black oil' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'black oil' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...

Varenr: 6132192

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-10-2022
14:52
Piet Hein. Ellipse bord i valnød.
Piet Hein. Ellipse bord med borplade i valnød og alukant, spændeben af sortlakeret stål. 150 X 100 cm. H.70 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6245340
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
14:54
Anretterbord/spisebord
Anretter- og spisebord i fransk landstil med udtræk samt to hylder. Topplade beklædt med eg på stel af sortbemalet træ. Måler: L. 131. B. 67, mål med klapper Ø. 130 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6199290
DKK 1.500 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
14:57
DKK 700
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Bar Table. Rektangulært barbord
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Bar Table. Rektangulært barbord med plade af lysegrå linoleum, stel af lysegrå pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu, model Snaregade Bar Table. H. 103, B. 200, D. 90 cm. Fremstår med brugsspor og afslag på hjørne.

Varenr: 6134969

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
15:13
605536024014 - Spisebord. Model Alexia
Spisebord af FSC-certificeret træ, bordplade med laminat samt ben af egetræ. Model Alexia. Mål. 200x100x75 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6251539

15:16
Afterroom for Menu. Cafebord/barbord
Afterroom for Menu. Cafebord/barbord med stel af hvid pulverlakeret stål, plade af hvid laminat på MDF. H. 92 Ø. 68 cm. Udstillingsmodel med ridser og mærker.

Varenr: 6280701

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:26
DKK 500
Spisebordsstol model 'Rosa', samt puff no.9 (2)
Spisestol model Rosa. Ben af sæbebehandlet eg, betrukket med 'Agnes Brown'. H. 76, B. 55, Sh 46 cm. Dsmt Puff no. 9. H. 40 cm.- Ø 56 cm. Ligeledes beturkket med 'Agnes Brown'. Udstillingsmodeller, (2)

Varenr: 6280712

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
16:57
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord, Ø 90 cm
Arne Jacobsen. Cafébord / køkkenbord årgang 2006 med cirkulær plade med hvid laminat, firpasfod fod af aluminium og forkromet metal. H. 70 Ø 90 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6237936
DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:35
DKK 5.000
Poul Kjærholm for PP Møbler. Model PK70. Kvadratisk bord af ask
Poul Kjærholm for PP Møbler. Model PK70. Kvadratisk bord af ask, plade med diagonale fyldninger, afsluttet på sekskantede ben. Fremstillet hos PP Møbler, mærket herfra. H. 67, B. 80, D. 80 cm. Fremstår med ridser, mærker og mindre pletter.

Varenr: 6273809
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
17:58
Norm Architects & Els van Hoorebeeck for menu. Spisebordsstol. Model Co Dining Chair, (2)
Norm Architects & Els van Hoorebeeck for menu. Spisebordsstol. Model Co Dining Chair. Sæde samt ryg af bøge- og eg finer. Sort pulverlakeret stel. Mål: H 80, SH 45, D 50,5, B 52 cm. Udstillingsmodeller. (2) Vejledende udsalgspris pr stol: 2.455 dkk

Varenr: 6273583

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:18
Spisebord af palisander med hollandsk udtræk, 1960'erne
Spisebord med rektangulær plade med hollandsk udtræk af finéret palisander, runde massive tilspidsede ben. H. 74 L. 150-258, B. 95 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg.

Varenr: 6247543
DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
18:53
DKK 1.800
Living&more. Spisebordsstole - Model Wilma - Boucle (2)
Living&more. Spisebordsstole - Model Wilma. Ben: FSC certificeret birketræ. Betræk: Oeko-tex boucle. Mål. 85 x 59 x 65 cm. Udstillingsmodeller nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto. (2)

Varenr: 6276862

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
19:14
Omann Jun. Spisebord af eg med udtræk
Spisebord af fineret og massiv lakeret eg med udtræk, H. 72 Ø 120 cm. Udført hos Omann Juniors Møbelfabrik. Nogle mærker og skrammer.

Varenr: 6279825
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-10-2022
19:45
Køkkenø
Kalager. Køkkenø af rødlakeret stål, bordplade af rustfrit stål, herunder opbevaringshylde. L.156, D. 85,5, H. 96 cm. Max belastning bordplade: 50 kg. Max belastning hylde: 16 kg Udstillingsmodel, minimale brugsspor.

Varenr: 6258563
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
19:49
DKK 4.400
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Counter Table. Rektangulært bord
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Counter Table. Rektangulært bord med plade af hvid linoleum, stel af hvid pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu, model Snaregade Counter Table. H. 93, B. 200, D. 90 cm. Udstillingsmodel med ridser og mærker.

Varenr: 6276381

20:05
Skrivebord af mørklaseret og lakeret træ
Skrivebord af mørklaseret og lakeret træ, opsat på tilspidsede ben af mørkbejdset træ. Udstyret med skuffe i sarg, 120 x 62, H. 77 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6234720
DKK 3.600 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-10-2022
20:09
DKK 2.800
Køkkenø

Varenr: 6270696
20:10
DKK 4.400
Piet Hein. Cirkulært bord på fempasfod, hvid
Piet Hein. Cirkulært bord på fempasfod, hvid laminat. Ø 120, H 71 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Stel med rust.

Varenr: 6279150
20:19
Rundt spisebord af palisander
Spisebord af palisander med klapper. Klapper kan slåes ned så det bliver firkantet. Mål udslået: 72 cm. Ø. 150 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6272763
20:26
Iskos-Berlin for Muuto. Still Cafeborde (2)
Iskos-Berlin for Muuto. Still Cafeborde. Bordplader med Nano-laminat samt stel af metal. Udstillingsmodeller, kant med nogle skader samt nogle rideser. Mål. 95x75x65 cm. (2)

Varenr: 6269881

20:29
Haslev. Spisebord i palisander med to tilhørende tillægsplader. Model 71 (3)
Haslev Møbelsnedkeri. Spisebord udført i palisander. Tilspidsede ben, bordplade med skrå kant. H. 72 cm. Ø 117 cm. To tillægsplader med sarg medfølger. Tillægsplader hver 50 cm. Fremstillet hos Haslev, stemplet heraf. Alm. aldersrelateret slitage, enkelte små afslag samt mørk plet på plade. (3)

Varenr: 6267293
DKK 8.000 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
20:32
DKK 6.000
Umi. Spisebordssofa
Umi. Spisebordssofa betrukket med Agnes Brown. Ben af sæbebehandlet eg. H. 89 cm. B. 161 cm. D. 62 cm. Sh. 50 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med skade på ene ben.

Varenr: 6206129

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
20:33
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Spisebord af mahogni.
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Rektangulært bord af fineret mahogni. H. 73 L. 140 B. 140 cm. Produceret hos Botium. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker.

Varenr: 6270701
DKK 2.000 DK, Kolding, Platinvej 07-10-2022
20:34
Dansk møbelproducent. Spisebord med hollandsk udtræk, palisander
Dansk møbelproducent. Spisebord med hollandsk udtræk med bordplade af fineret palisander samt stel af massivt bejdset bøgetræ, udtræksplade i begge ender a' 52 cm. 1960'erne. H. 75 L. 155-259 B. 90 cm. Fremstår med ridser og mærker - enkelt dybere ridse på plade, nuanceforskel samt ujævnheder på ...

Varenr: 6176556
DKK 5.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:35
DKK 1.700
Spisebordsstole, Model Malaga (6)
Spisebordsstole, 6 stk. Model Malaga, sæde og ryg betrukket med møbelstof, ben af pulverlakeret metal. Sædehøjde ved kant ca. 46 cm. (6) Modelfoto.

Varenr: 6258768

20:47
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål, tre tillægsplader medfølger (dog kan kun to benyttes). Fremstillet hos Fritz Hansen i 1887, mrk herfra. H. 71 B.150-250 D. 100 cm. Fremstår med lettere brugsspor, ...

Varenr: 6278526
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:56
Sibast møbler. Spisebordsstol af teak
Sibast møbler. Spisebordsstol af teak. Sæde betrukket med gørn stribet uld. H. 76 cm. B. 52 cm. Sh. 43 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder.

Varenr: 6280616
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
09:27
Ubekendt møbelproducent. Tre spisebordsstole af teak (3)
Ubekendt møbelproducent. Tre spisebordsstole af teak. Sæder betrukket med grønt stribet uld. H. 84 cm. B. 46 cm. Sh. 45 cm. Fremstår med tydelige brugsspor og overfladesnavs. (3)

Varenr: 6280614
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
09:32
Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord.
Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord med plade af fineret valnød med aluminium kant monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen, 2007. H. 69,5 cm. Ø. 75 cm. Fremstår med ridser, mærker og brugsspor.

Varenr: 6188591
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
10:03
12345...10»