Vurdering
   Varer pr. side   17 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Godot Sofa, fra Menu, To-personers, designet af Iskos-Berlin Godot
Sofa fra Menu, To-personers, designet af Iskos-Berlin. Betrukket med læder. H. 90 D. 75 L. 164 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med et knækket ben, nyt originalt ben til montering medfølger.

Varenr: 5775845

DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-12-2020
12:27
DKK 900
Retro smaragd- og diamantbroche af 18 kt. guld med perler og koraller, ca. 1950'erne, 0.40 ct.
Retrobroche af 18 kt. guld udført med blade af guld besat med brillant- og enkelslebne diamanter på tilsammen ca. 0.40 ct., 2 facetslebne smaragder og prydet med klaser af små perler og koralperler, ca. 1950'erne. Diamanter farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VS-SI. Mål 4,8 x 6 cm. Vægt 24,3 g. ...

Varenr: 5804933
DKK 12.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-12-2020
20:24
Erik Magnussen elkedel - 1,5 l
Stelton

 DKK 649,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Moderne brillantring af 14 kt. hvidguld
Moderne ring i 14 kt. hvidguld med kantet ringskinne og 'knækket' front prydet med 2 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS. Ringstr. ca. 51/16,25. Vægt: ca. 2,2 g. Fremstår med lettere håndteringsspor. Denne vare er en del af en samling moderne ...

Varenr: 5790926
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-12-2020
20:58
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv med vedhæng af mælkerav. 57 g.
House of Amber. Halskæde af forgyldt sølv med vedhæng af mælkerav. 57 g. Vedhæng af mælkerav knækket. Vejl. udsalgspris 32.800 DKK / 4.373 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varenr: 5743317

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2020
15:39
Butiksinventar, reol og tøjstativ, stål og glas (6)
Butiksinventar, reol af stål med 'væg' og 4 løse justérbare hylder af hærdet 10 mm glas, 2 matterede og to røgfarvede, h.148 x 92 x 75 cm samt højde justérbart tøjstativ h.ca. 103/156 cm. Brugsspor, ridser, 'væg' med afslag, en hyldeknægt knækket i svejsning.

Varenr: 5775258
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-12-2020
17:34
Hjørnestol
Hjørnestol med stel af mørkbejdset træ, sæde og ryg betrukket med møbelstof. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med brugsslitage, huller og pletter på stof, knækket spros.

Varenr: 5842056
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-12-2020
13:10
Godot Sofa, fra Menu, designet af Iskos-Berlin
Godot Sofa, fra Menu, To-personers, designet af Iskos-Berlin. Betrukket med lyst møbelstof. H. 90 D. 75 L. 164 cm. Fremstår med et knækket ben, nyt originalt ben til montering medfølger.

Varenr: 5775846

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-12-2020
16:03
Winter Herre cykel sort, 7 gears, 56 cm.
Winter Herre cykel sort, 7 gears, 56 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Manglende kabel til forbremse og knækket støttefod. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Sydsjællands-og Lolland Falsters Politi

Varenr: 5806516
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-12-2020
17:33
Jørgen Gammelgaard TIP TOP pendel 6
Pandul

 DKK 3.294,00
NYHED LAURITZshop

4 spisebordsstole med stel af sortlakeret stål, sæder med læder (4)
Ubekendt formgiver, 20 årh: 4 højryggede spisebordsstole med stel af sortlakeret stål, sæder betrukket med cognacfarvet kernelæder. Svungne rygge med tremmer; øverst drejede for optisk virkning. H. 111. Sædeh. 48, sb. 44 cm. Alm. stedvise brugsspor og patina; dog at nævne: tre sæder mangler een ...

Varenr: 5847774
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-12-2020
20:38
Ebel 'Classic Wave'. Herreur i stål med lynette af 18 kt. guld og lys skive, 1990'erne
Herrearmbåndsur fra Ebel, model Classic Wave, ref.nr.: 184903, i urkasse stål, lynette af 18 kt. guld, lys skive med forgyldte romertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original lænke af delvist forgyldt stål, quartz urværk. Ø. 35,5 mm. Indvendig L. ca. 19 cm. Fremstår med ...

Varenr: 5832949
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2020
20:44
Søren Nissen & Ebbe Gehl. Tre-pers. sofa
Søren Nissen & Ebbe Gehl. Tre-pers. sofa betrukket med grøn alcantara, stel af massivt, lakeret bøg. Fremstillet hos Nielaus, model Dina. L. 156 cm. Fremstår med brugsspor samt knækket midterpind.

Varenr: 5858373
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-12-2020
10:47
Modoluce. Pendel, model Quadrato
Modoluce. Pendel af sort bomuld, model Quadrato. H. 20 cm, B. og L. 50 cm. Udstillingsmodel med knæk på skærm. Vejl. udsalgspris DKK 6105. Lauritz.com Herlevs temaauktion over eksklusiv belysning og designlamper. Se og byd på alle udstillingsmodeller her.

Varenr: 5819402

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-12-2020
14:19
Samling tretårnet sølvtøj (5)
Samling tretårnes sølvtøj bestående af: Mælkekande i knækket svejfet barok stil med håndtag af ibenholt. H 16 cm. vægt 282 gram. Cohr Smørnæb med stjert af sortlakeret træ vægt 61 gram. Assiet Ø 11 cm stemplet C. Mich. 2 asietter 925S Ø 8 cm. Fremstår med brugsspor og graveringer. samlet vægt ...

Varenr: 5865141
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 07-12-2020
18:47
Iskos-Berlin, 'Fiber Bar Stool - Tube Base' Barstole (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto Barstol, model Fiber Bar Stool. Stel af lakeret metal, sæde og ryg af fiberkomposit, betrykket med møbelstof. H. 97,5 B. 42.5 D. 44,5 SH. 75 cm. Udstillingsmodeller, knækket svejsning v.fodstøtte. (2)

Varenr: 5805947
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-12-2020
19:17
Louis Vuitton. Skulder-/håndtaske. Monogram Canvas Ti
Louis Vuitton. Skulder-/håndtaske. Monogram Canvas Tivoli GM. Besætninger af kernelæder. Indvendigt et stort rum med lynlåslukning samt tre åbne sidelommer, justerbare bærehanke. Produktionskode: SP2058. Fremstillet uge 25 2008 i Frankrig. H. ca. 28, B. 44, D. 19 cm. Fremstår med brugsspor, ...

Varenr: 5832720
DKK 5.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-12-2020
20:40
Contro Forma, gyngestol/loungestol fra 1980'erne
Gyngestol/loungestol fra 1980'erne, fremstillet hos Contro Forma, Italien. Konstruktion med overflader i lamineret træmateriale, rørformede siddeflader af opskummet plast. Betegnet på korpusset med klæbemærkat. Mål: ca. H. 65 cm, B. 84 cm, D. 100 cm. Fremstår med små brugsspor, laminatet på ...

Varenr: 5687278
DKK 7.450 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 08-12-2020
20:40
DKK 298
Daniel Debiasi & Federico Sandri Ora skål - stor
Stelton

 DKK 799,95
NYHED LAURITZshop

Et par kinesiske stager af porcelæn, Qing, 1800-tallet (2)
Et par kinesiske stager af porcelæn dekoreret i blåt med figurer, drager og ornamentik, Qing, 1800-tallet. H. 35 cm. Monterede med kobberkanter, lysspyd er antageligt knækket af øverst. (2)

Varenr: 5816520
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2020
11:00
DKK 3.200