Vurdering
12345...52»   Varer pr. side   1559 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tesil silver art deco
CARL M COHR, tesil, silver, 1930-tal, Danmark, art deco, handtag och fotplatta i bakelit, svenska importstämplar, höjd 4, längd 13 cm

Varenr: 5636162
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:38
Se mere
2 pendler, model Chili i kobber (2)
2 Pendler, model Chili, dråbeformet, kobber lakeret metal & indvendigt kobber lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Varenr: 5637581

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:39
Haslev sofabord af teak
Haslev sofabord af teak, på lige ben, medfølgende klap. Splitter mangler til montering af klap. H. 32 cm. L. 120/152 cm. B. 79 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5600155
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
13:39
Seks hynder til stole model 3101 myren (6)
Seks hynder til stole model 3101 (myren). Betrukket med koskind, bagside med antiskrid (6) Stol medfølger ikke.

Varenr: 5626790

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
13:39
ikon Östeuropa
IKON, Jesu törnekröning, Östeuropa,1900-tal, tempera och olja på pannå, ca 38x29 cm. . Ingår i temaauktionen "Ikoner"

Varenr: 5636163
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:40
Se mere
Bræmer-Jensen og Jens Hougaard Design. 14 kt. smykkesæt med ametyster (4)
Bræmer-Jensen: Halskæde med vedhæng og øreclips af 14 kt. guld med cabochonslebne ametyster. L. 42 cm. Øreclips: 2,1 cm. Jens Hougaard Design: Cross-over ring af 14 kt. guld i moderne design med to cabochonslebne ametyster. Ringstr. 55. Samlet vægt: 37,5 g. Æske til øreclips medfølger. (4)

Varenr: 5546745
DKK 7.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-04-2020
13:40
Ikoner
IKONER (3) 1800- och 1900-tal, Gudsmodern samt bevingat helgon, tempera och olja på pannå, rizza samt en med metallram, den största ca 13,5x11 cm. . Ingår i temaauktionen "Ikoner"

Varenr: 5636164
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:42
Se mere
Solitairering med brillant på ca. 0.20 ct
Solitairering med brillant på ca. 0.20 ct. udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne med "Flying" brillant på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P1. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 10,3 gram. Udstillingsmodel med små spor deraf.

Varenr: 5573356

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:42
DKK 1.800
Ewald August Grauengaard, skovmotiv
Ewald August Grauengaard (1889-1962), skovmotiv, olie på lærred, sign. EW.G., 85x100 cm. (96x110 cm).

Varenr: 5623755
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:42
Eduardo Forlenza oljemålning
EDUARDO FORLENZA (Italien, 1861-1934): Porträtt av sydländsk kvinna, olja på duk, ca 40x30 cm

Varenr: 5636165
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:44
Se mere
Hjertering med 3 brillanter, 14 kt. hvidguld
Hjertering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.03 ct. Wesselton/H. Klarhed: SI. Vægt ca. 3,25 gram. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Varenr: 5576345

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:45
DKK 450
Spelmarker
SPELMARKER, 147 st, 1900-talets första hälft, i form av bl. karpfiskar, i askar, markernas längd ca 3-6 cm

Varenr: 5636166
13:46
Se mere
Kurt Nielsen, halskæde med Red Currant vedhæng, sterling sølv
Kurt Nielsen, halskæde med "Red Currant" vedhæng, sterling sølv. Længde ca, 7 cm. Længde på kæden er 50 cm., men er justerbar. Vejl. udsalgspris er 750,-. for kæden og 790,- for vedhænget.

Varenr: 5595893

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
13:46
4 Hay filtede uld tæpper, sorte, ca. 110x215 cm. (4)
4 Hay tæpper af sort filtet uld. Fremstår kraftigt smudsige samt der kan forekomme pletter. Ca. 110x215 cm. (4)

Varenr: 5627416
13:47
Sanisafe, brændhæmmende tæpper (9)
Sanisafe, brændhæmmende tæpper, grå. 6 stk: 120x90 cm. 3 stk: 180x90 cm. Fremstår nye og ubrugte og i indpakning. (9)

Varenr: 5610903
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:47
Skåp England
SKÅP med vitrinöverdel, 3 dlr, 1900-talets andra hälft, England, bemålat, beslag i mässing, bakstycke försett m spegelglas, hyllplan i glas, höjd ca 210, 158x43 cm

Varenr: 5636167
13:48
Se mere
Rud Jacobsen, landskab / komposition (2)
Rud Jacobsen, landskab / komposition, olie på plade, begge sign. Rud J, 39x22,5 cm. (42x25 cm). 31x50 cm. (35x54 cm). (2)

Varenr: 5610902
13:48
Reklamestand af alu & akryl, liggende i kuffert
Reklamestand af alu & akryl, liggende i kuffert. Fremstår som ny / minimale brugsspor.

Varenr: 5617242
13:48
54 øreskroge af forgyldt sterling sølv
54 ørekroge til smykkefremstilling, forgyldt sterling sølv. Højde ca. 4,5-5 cm. (54)

Varenr: 5626599

13:48
INwood, stavlimet, naturolieret massivt egetræs spisebord
INwood, stavlimet, naturolieret massivt egetræs spisebord med gennemgående stave af FSC certificeret europæisk eg. Skråtstillede ben af massivt egetræ. L. 200 cm. B. 100 cm. H. 74 cm. Bordpladetykkelse 37mm.

Varenr: 5578676

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:48
DKK 900
Alliancering with brilliant cut diamonds 1.75ct
Alliancering in 14kt white rhod gold set with 24 brilliant cut diamonds 1.75ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS & a few SI Ringsize: 55.5/17.7mm

Varenr: 5406082

DKK 20.488 BE, Antwerpen 09-04-2020
13:49
DKK 1.266
Bläckställ i mässing
BLÄCKSTÄLL, mässing, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, genombruten gallerdekor, på kulfötter, mått ca 26x11 cm

Varenr: 5636168
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:50
Se mere
Slangering med brillanter og smaragder - ca. 2.79 ct.
Brillant cocktailring af 18 kt. hvidguld i form af slange der snor sig om fingeren pavéret med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 2.79 ct. samt to smaragdøjne. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J), Klarhed: VS. Ringstr. 53. Vægt: 17,2 g. Fremstår med minimale brugsspor. Æske ...

Varenr: 5490528
DKK 27.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-04-2020
13:50
DKK 4.600
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld, damering med 3 brillanter (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner med punslet overflade, damering er prydet med 3 brillanter. Samlet ca. ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. 17 mm. = str. 53 og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 17,3 gram. (2)

Varenr: 5573406

13:50
DKK 1.200
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.12 ct. TW/VVS, 14 kt. hvidguld
Par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med en brillant på ca. 0.06 ct. Samlet ca. ca. 0.12 ct. Top Wesselton/G. Klarhed: VVS

Varenr: 5576382

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:50
DKK 450
Hyndesæt til Mikado stolen. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Johannes Foersom & Peter Hiort Lorenzen's Mikadostol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Første foto er modelfoto. Stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 5252609

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
13:51
KEITH HARING, (efter) 24876327952371
KEITH HARING, efter, 24876327952371, signerad K Haring 89, tusch, 29,5x34,5

Varenr: 5636169
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:52
Se mere
Gan Rugs Arabesco Kelim 240x170 cm
GAN RUGS, "Arabesco", kelim, ca 240x170 cm

Varenr: 5636170
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:54
Se mere
Søkikkert af messing på trefod
Søkikkert af messing. L. ca. 96,5 cm. Tilhørende stativ/fod af lakeret træ H. 150 cm, monteret med messing. 20. årh. (Modelfotos)

Varenr: 5635769

DKK 2.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-04-2020
13:54
DKK 1.200
Linie Design Trisquare matta 240x170 cm
LINIE DESIGN, "Trisquare", matta, handtuftad, ca 240x170 cm

Varenr: 5636171
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:56
Se mere
12345...52»