Vurdering
12345...57»   Varer pr. side   1697 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Henri de Toulouse-Lautrec, efter. Plakat, 'Divan Japonais'
Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), efter. Plakat, 'Divan Japonais' (1893), litografisk genoptrykt hos Edition Stedelijk Museum, Amsterdam 1900-tallets anden halvdel. 79 x 60 cm. Uden ramme.

Varenr: 6175575
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:00
DKK 900
Vans, Etnies og Volcom. Fire sweatshirts str. S. (4)
Vans, Etnies og Volcom. Fire sweatshirts str. S. Vejl. udsalgspris samlet 2.096 DKK. (4) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på ...

Varenr: 6201354

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:01
Christian Hvidt for Søborg Møbler. Fire reolmoduler, elmetræ (4)
Christian Hvidt. Fire skabsmoduler af massivt tapsamlet elmetræ, front med to låger med greb af messing bag hvilke arkivskuffer. Fremstillet hos Søborg Møbler. H. 83 cm. B. 90 cm. D. 48 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser. (4)

Varenr: 6254348
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:02
DKK 2.800
Grizzly og Element. Fem sweatshirts str. L
Grizzly og Element. Fem sweatshirts str. L. Vejl. udsalgspris samlet 3.395 DKK. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Varenr: 6201094

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:02
Lorenz Frølich. En diligence ankommer til Carlsbad, tegning

Varenr: 6196509
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:02
Pendant with a brilliant cut diamond 0.35ct
Pendant in 14kt white rhod gold set with a brilliant cut diamond 0.35ct Colour: (G)Top Wesselton Clarity: SI Chainlength: 40cm

Varenr: 6139738

DKK 6.332 BE, Antwerpen 16-08-2022
12:03
DKK 3.166
Hans Hansen, 'Arvesølv nr. 2', fiskeserveringsbestik af sølv (2)
Hans Hansen, 'Arvesølv nr. 2', fiskeserveringsbestik af sølv med gennembrudt dekoration, anno 1931. L. 25 cm. Samlet vægt ca. 244 g. Fremstår med brugsspor. (2) Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København. Se alle auktionerne her

Varenr: 6206266
DKK 1.400 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:03
234501240000242 - Lænestol, model Otis
Lænestol, model Otis Lænestol, model Otis, overpolstret med 'Maya Cream', ben af valnød. H. 76, B. 82, sh. 40 cm. Modelfotos. Udstillingsmodel med håndteringsmærker

Varenr: 6251128

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:03
Etnies, Vans og Dickies. Fem sweatshirts str. L. (5)
Etnies, Vans og Dickies. Fem sweatshirts str. L. Vejl. udsalgspris samlet 2.895 DKK. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på ...

Varenr: 6200489

DKK 1.100 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:04
DKK 850
V. Lenepveu. Fransk plakat, 'Musée des Horreurs', 1899-1900
Original, fransk, antisemitisk propagandaplakat, 'Musée des Horreurs No. 46 Léonora', med karikatur af Leonora Laure Rothschild (1837-1911), sign. i trykket V. Lenepveu, håndkoloreret litografi, trykt hos Impr. Gerant Lenepveu, 1899-1900. 65 x 50 cm. Uden ramme. Fremstår med brugsmærker og ...

Varenr: 6217783
12:04
Dickies, Vans og Etnies. Fem sweatshirts str. M. (5)
Dickies, Vans og Etnies. Fem sweatshirts str. M. Vejl. udsalgspris samlet 3.045 DKK. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på ...

Varenr: 6200445

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:05
DKK 900
Grouw robotplæneklipper / Robot lawnmover - S600 / 600 M2
Grouw robotplæneklipper / Robot lawnmover - S600 / 600 M2 med tilbehør, ubrugt i original emballage, emballage dog med opbevaringsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6253148
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-08-2022
12:06
DKK 1.900
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Petit Bucket. Monogram Canvas
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Petit Bucket. Monogram canvas. H. 25, B. 23, D. 16 cm. Hanke og besætninger af kernelæder, stort indvendigt rum med to mindre sidelommer, den ene med lynlåslukning, foer af lyst læder, indvendig kæde til fastgørelse af pung. Justerbare skulderremme. Medfølgende ...

Varenr: 6198111
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:06
T. Kirk . Atlingænder. Akryl på lærred.
T. Kirk . Atlingænder. Akryl på lærred. 41 x 33 UR.

Varenr: 6244506
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-08-2022
12:06
Frankrig. 20 francs GULD 1912
Frankrig. 20 francs GULD 1912, vægt ca. 6,5 gr.

Varenr: 6251742
DKK 3.400 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:06
Bænk, model Alex. cognacfarvet læder.
Bænk, model Alex. Betrukket med knapsyet cognac farvet anilin læder. 'Leather Hampton'. H. 49,B. 160, D. 52 cm. Original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6250882

12:07
Empire sennepskrukke med våbenskjold, København 1808
Empire sennepskrukke med hank, på korpus graveret våbenskjold med seksoddet stjerne over en liggende halvmåne, indvendigt forgyldt. Stemplet for uidentificeret mester med Københavnsmærke anno 1808 samt guardeinstempel. H. 13,5 cm. Vægt 113 g. Brugsspor, lille trykmærke på korpus. Hidrører fra ...

Varenr: 6224281
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:08
DKK 700
Arne Jacobsen. Fire 'Syveren' stole med cognac læder, model 3107, nybetrukkede (4)
Arne Jacobsen. Fire "Syveren" stole, model 3107 med skaller af formbøjet krydsfinér, stel af forkromede stålrør, sædehøjde ca. 44,5 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med cognac classic læder, dette ej udført hos professionel møbelpolstrer. En stol fremstår uden bundkapsel. ...

Varenr: 6198094
DKK 12.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:08
DKK 7.000
Ernst Reinhard Zimmermann. Opstilling med blomster, 1923
Ernst Reinhard Zimmermann (1881-1939). Opstilling med blomster, olie på lærred, sign. Ernst R. Zimmermann 1923. 69 x 78 cm (80 x 90 cm). Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer.

Varenr: 6159059
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:08
DKK 5.000
Tysk plakat, 'Rössli 20', 1900-tallets anden halvdel
Original, tysk reklameplakat for cigarer, 'Rössli 20 - "Unser Steckenpferd..."', offsettryk, 1900-tallets anden halvdel. 128 x 90 cm. Uden ramme. Fremstår med kantmærker i et hjørne.

Varenr: 6243241
12:08
DKK 700
Bengt Böckman. Grinden (Porten). (cd)
Bengt Böckman (1937-2014). Grinden (Porten). Stentryk. Sign. og nummereret Bengt Böckman -71, 47/99. Lysmål 38 x 30 cm. (55 x 46).

Varenr: 6210056
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:09
Mika Tolvanen for Muuto. Base Table, Cirkulært spisebord
Mika Tolvanen for Muuto. Base Table, Cirkulært spisebord. Bordplade af egefiner, sortlakeret aluminumsstel. H. 73 Ø 90 cm. Udstillingsmodel. i original emballage. Skruer medfølger ikke.

Varenr: 6197301

12:09
Carl-Henning Pedersen. Komposition fra mappen 'L'Ile d'Elle', 1998-1999 (cd)
Carl-Henning Pedersen (1913-2007). Komposition fra mappen 'L'Ile d'Elle', 1998-1999, farveradering med akvatinte, udført på kobberplader og trykt af Robert Dutrou, Paris, på BFK Rives papir, nr. 50/80, sign. Carl-Henning Pedersen. Billedmål/plademål: 42,5 x 33,5 cm. Bladmål: 59,5 x 45,5 cm. Uden ...

Varenr: 6231881
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2022
12:10
DKK 3.200
Mika Tolvanen for Muuto. Base Table, Cirkulært spisebord. Bordplade af egefiner, sortlakeret aluminumsstel. H. 73 Ø 90 cm. Udstillingsmodel. i original emballage.

Varenr: 6197300

12:10
Danmark, Frederik VIII 20 kr., guldmønt 1910
Danmark, Frederik VIII 20 kr., guldmønt 1910. Vægt ca. 9 gr.

Varenr: 6251719
12:10
DKK 3.200
Persisk Bakhtiari tæppe. 390 x 270 cm.
Persisk Bakhtiari tæppe. Uld på bomuld. 390 x 270 cm.

Varenr: 6197265
12:11
DKK 3.800
Indisk Tæppe 199 x 302 cm.
Indisk Tæppe med Sarough mønster. Uld på bomuld. 199 x 302 cm.

Varenr: 6193846

DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:12
DKK 5.000
Belgisk plakat, 'Big Country', 1986
Original, belgisk koncertplakat, 'Big Country', trykt hos Compoffset, 1986. 100 x 70 cm. Uden ramme.

Varenr: 6153126
12:12
To russiske sukkertænger af sølv, 1800-tallet (2)
To russiske sukkertænger af sølv, den ene med muslingedekoration og guardeinstempel med årstal 1850, den anden 1893. L. 13 og 15 cm. Samlet vægt ca. 88 g. Fremstår med brugsspor. Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København. Se alle auktionerne her (2)

Varenr: 6233836
12:13
DKK 700
Iskos-Berlin for Muuto. Fem armstole model Fiber armchair. (5)
Iskos-Berlin for Muuto. Fem armstole model Fiber armchair med sæde af formstøbt sort polyester, ben af Stained Dark Brown wood. H. 77 cm. Sh. 45 cm. B. 55 cm. Udstillingsmodeller, fremstår i original emballage. Modelfoto. (5)

Varenr: 6245911

DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-08-2022
12:13
DKK 5.000
12345...57»