Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...51»   Varer pr. side   1515 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Iskos-Berlin, for Muuto. To barstole, model Fiber Bar Stool. H. 65 cm(2)
Iskos-Berlin, for Muuto. To barstole, model Fiber Bar Stool. Sæde betrukket med Remix 383 fra Kvadrat. Stel af lakeret metal. SH. 65 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto (2)

Varenr: 6110421

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:03
Henrik Pedersen. Spisebord model Gate, Dark Green 208
Henrik Pedersen. Spisebord model Gate med bordplade af mørkegrønt linoleum, stel med lettere skråtstillede ben af sortlaseret ask. H. 75 L. 208 B. 95 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6131917

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-01-2022
12:05
Poul Henningsen PH Cirkelbord, foldbart med udtræksplader - sort egetræ
PH Furniture

 DKK 32.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Hjertering m/ diamanter, 9 kt hvidguld, 0.10 ct.
Hjertering med diamanter samt rillet ringskinne udført af 9 kt guld prydet med talrige små brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Farve: P. Ringstr. 16,5./ 52. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.

Varenr: 5490873

DKK 1.100 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:06
DKK 850
Brillantring af 14 kt hvidguld
Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.73 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed SI-P2. Ringstr. 54,5, Ø 17,4 mm. Vægt 2,8 g.

Varenr: 6107725
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:06
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld med front udformet som et hjerte prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 1,8 g.

Varenr: 6102109

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:09
DKK 1.800
Saga Mink. Superb Quality Farmed Mink. Frakke af mink. str. ca. 42
Saga Mink. Supeb Quality Farmed Mink. Frakke af mørkebrun mink, svinger model med indstikslommer, knap under krave samt hæklelukning. L. 95 cm. Indvendig ærmelængde 46 cm. Brystvidde 122 cm. Str. ca. 42. Fremstår med lette brugsspor, løs knap under krave.

Varenr: 6136110
DKK 6.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:10
DKK 5.000
Skænk, valnød
Skænk i finéret valnød og ben i gummitræ. Front med 2 skydelåger, 3 skuffer og 2 hylder. H. 75 cm. L. 160 cm. D. 45 cm. Modelfoto. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 168x53x60 cm.

Varenr: 5794845

DKK 4.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:10
DKK 3.200
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 120 x 50 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Varenr: 5965779
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-01-2022
12:11
DKK 4.800
Reflections Copenhagen Savannah Tray
Reflections Copenhagen

 DKK 2.950,00
NYHED LAURITZshop

Overpolstret lænestol.
Overpolstret lænestol betrukket med brun uld. Monteret med ben af mahogni hvoraf de forreste med hjul. H. 80 cm. Sædehøjde 41 cm. Fremstår med brugsspor og huller i betræk.

Varenr: 6131996
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:12
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 157 cm. B. 83 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6127069

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:14
DKK 700
Store Creoler m/ Diamanter, 14 kt hvidguld, 0.50 ct. (2)
Et par store diamantbesatte creoler udført i 14 kt. guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ø. ca. 3,3 cm. Vægt:4,8 gram. Stemplet FHP /585. Leveres i smykkeæske fra Diamonds By Frisenholm.(2)

Varenr: 6047457

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:14
DKK 6.200
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Ovalt spejl grå

Varenr: 6094319

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:15
Dansk møbelproducent. Stort vangesystem, palisander
Dansk møbelproducent. Reolsystem i palisander med diverse hylder, skuffesektion og to skabe med glas skydelåger. Skabe H. 41 B. 75 D. 37 cm. Vangere a 185 cm. Fremstår med brugsspor, skuffe med finerafslag. Lauritz.com garanterer ikke for eventuelle fejl og mangler.

Varenr: 6124664
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-01-2022
12:15
DKK 6.000
Tateishi Shoiji. Chaiselong
Tateishi Shoiji. Chaiselong/lænestol med krydsbenstel, udført i ege- og valnøddetræ, betrukket med lyst møbelstof. L. 170/182 cm. B. 60/76 cm. H. ryg 95 cm. Fremstår i emballage. Modelfoto.

Varenr: 6135558

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:18
DKK 5.200
Mika Tolvanen for Muuto, Model 'Visu Lounge Chair' eg
Mika Tolvanen for Muuto, model 'Visu Lounge Chair' Stel og sæde af egetræ. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6115852

DKK 2.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:18
Hans J. Wegner. Spisebord med to plader samt fire stole model CH20 (5+2)
Hans J. Wegner. Sortlakeret spisebord med to plader, H. 73 cm. B. 138 + 2 x 48,5 cm. D. 90 cm. Fire stole model CH20, sortlakeret, sæde betrukket med lyst læder. H. 73 cm. SH. ca. 45,5 cm. Fremstår med mærker og brugsspor. (5+2)

Varenr: 6111348
DKK 34.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:21
DKK 26.000
Arne Jacobsen Munkegaardstolen - Sort
HOWE

 DKK 3.283,75
NYHED LAURITZshop

Samling skæringer af eg 16-1700 tallet (5)
Skæringer af egetræ, fra nyere skænk, købt på egeskov i 1974, H 42 -8,5 cm, B 9,2/7,8/22,2 cm. fremstår med brugsspor (5)

Varenr: 6148918
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2022
12:22
14kt Diamond solitaire earrings total 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt yellow gold set with square cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (F-G) Top WesseltonClarity: VS

Varenr: 6120647

DKK 30.545 BE, Antwerpen 26-01-2022
12:22
DKK 14.155
Fritstående skrivebord af massivt lakeret ask
Fritstående skrivebord. Udført i lakeret ask. Tilspidsede ben. Tre skuffer med med soft close. Mål: L. 140 cm. D. 80 cm H. 77 cm Materiale: 20 mm massiv asketræ, massive askeben Skuffer: 3 stk med mål b. 45 cm H. 10 cm , skuffedybede (indvendigt) 38 cm, indvendig højde 6,8 cm Skuffebund ...

Varenr: 5904218

12:22
DKK 4.600
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Varenr: 5920289

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:24
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra (2)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder, fire vanger samt bøjler af hvid pulverlakeret stål. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr. ...

Varenr: 6052330

DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-01-2022
12:25
Stort kinesisk skab, grøn antikbemaling
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af grøn antikbemalet træ. Front med to låger samt fem skuffer. Monteret med metalbeslag på låger. H. 185 cm. B. 98 cm. D. 50 cm. Modelfoto.

Varenr: 6109846

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:26
Ubekendt maler. 'Det fantastiske land'
Ubekendt maler. 'Det fantastiske land'. Akryl og gouache på papir. Sign. monogram KAL. Lysmål 39 x 56 cm. (53 x 70). Bemærk teksten ændret.

Varenr: 6150453
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 26-01-2022
12:27
Royal Copenhagen Blå Mega Riflet Tallerkner og Krus
Royal Copenhagen Blå Mega Riflet Tallerkner og Krus bestående af5 Tallerkner Ø. 19 cm2 Krus 33 clFremstår ubrugt og i original æskerLauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Sydsjællands-og Lolland Falsters Politi

Varenr: 6150070
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-01-2022
12:27
DKK 1.700
Dulong ring - guld 18K med brillant (0,02 ct. F/G, vs, Ex. cut)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 7.900,00
NYHED LAURITZshop

Per Eli. Komposition

Varenr: 6149511
12:27
DKK 4.800
David Geckeler, for Muuto. Par barstole, model The Nerd Bar Stool. Rød (2)
David Geckeler. Par lave barstole med sæde og ryg af formspændt egetræ, stel med runde tilspidsede ben af massivt egetræ. Fremstillet hos Muuto. Mål: H. 79 B. 40 D. 46 SH 65 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto (2)

Varenr: 6110103

12:27
Ovale Creoler m/ brillanter, 9 kt guld, 0.21 ct. Et par (2)
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Varenr: 6047428

DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-01-2022
12:30
DKK 1.800
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord, sort
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord af eg, sort lakering. H. 65, B. 55, D. 30 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6026409

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-01-2022
12:30
Hjørneskab af mahogni, ca. 1900
Hjørneskab af fineret mahogni, ca. 1900. Rundet front med låge og skuffer. H. 156, B. 98, D. 69 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor, overfladiske mærker og skrammer.

Varenr: 6143615
12:31

Varenr: 6110415

12:33
12345...51»