Vurdering
12345...77»   Varer pr. side   2287 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld. Birmingham 2003
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.15 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Stemplet med engelske Birmingham gold Hallmarks 2003.Vægt ca. 2,7 g. B. 0,37 cm. Lille ringstr. 51,5/16,5.

Varenr: 5677381
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-07-2020
08:55
DKK 650
Persisk Kelim, 145x254 cm
Persisk Kelim, uld på bomuld. Nyvasket. 145x254 cm.

Varenr: 5654400
DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
09:17
DKK 450
Tre Pendler, model Station, messing (3)
3 Pendler, model Station, messing lakeret, metal, Ø 30 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (3) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. >br> HD-06

Varenr: 5715400

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-07-2020
09:17
Fire spisebordsstole af palisander (4)
Fire spisebordsstole med stel af palisander, runde tilspidsede ben, sæde og kopstykke nybetrukket med sort skai. H. 77, Sh. 45, B. 48 cm. fremstår med almindelige brugsspor. (4)

Varenr: 5711371
DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
09:43
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde (3)
Dansk Møbelproducent. Sæt på tre cirkulære sofaborde / sideborde udført i 22 mm MDF kerne belagt med sort højtryks-laminat. Uoriginalt stel af sortlakeret metal. Ø. 45 cm. H. 42 cm. Leveres usamlet. Skruer medfølger ikke. Bordpladerne kan vælges i farverne: sort / grå / hvid. Modelfotos. (3)

Varenr: 5712567

DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-07-2020
09:46
Trek, herrecykel. 6006
Herrecykel fra Trek med 21 gear. Fremstår med brugsspor, defekt sadel samt rust på kæde. Låst. Stel str. 44,5 cm. Stel nr. WTU316C3400H Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 5715454
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
09:52
2 standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, sort / messing (2)
2 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, sort / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og ...

Varenr: 5708495

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-07-2020
09:57
2 standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / crom (2)
2 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / crom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. ...

Varenr: 5708498

09:59
Hermès slipsar 2 st.
HERMÈS, slipsar, 2 st, märkta 7689 OA resp. 7618 TA,

Varenr: 5712273
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-07-2020
10:00
Se mere
Edvin Ollers oljemålning
EDVIN OLLERS, (1888-1959): Stilleben, signerad E Ollers, daterad 1939, olja på pannå, ca 41x51 cm

Varenr: 5712274
DKK 1.422 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
10:03
Se mere
Byrå Louis XVI-stil
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, Louis XVI-stil, bemålad, beslag i mässing, höjd ca 82, 88x46 cm

Varenr: 5712275
10:06
Se mere
Børge Mogensen stol
BÖRGE MOGENSEN, "BM 1", stol, stämplad Madsens fabrik, Danmark, patinerad ek med sitts i rotting

Varenr: 5712276
10:09
Se mere
Brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld
Brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, front prydet med 5 brillantslebne diamanter, i alt 0.25 ct. Samlet carat på diamanterne er stemplet i ringskinnen. Farve: Wesseton (H). Klarhed: SI. Stemplet med London import gold Hallmarks. Vægt ca. 6,7 g. B. 0,57 cm. Ringstr. 60/19,2.

Varenr: 5686660
DKK 4.600 DK, Vejle, Dandyvej 13-07-2020
10:10
Taklampa Hans-Agne Jakobsson
TAKLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft, stomme av mässing, 12 ljuspunkter med champagnefärgade glaskupor, diameter ca 56 cm, höjd ca 72 cm

Varenr: 5712277
DKK 2.133 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 13-07-2020
10:12
Se mere
Brillantring af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 0.30 ct. Lille ringstr. 50/16
Brillantring af 18 kt. guld og hvidguld, prydet med 3 pav'efattede brillantslebne diamanter, i alt 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet carat er er stemplet i ringskinnen med engelske import gold Hallmarks samt VA, 0.30. Vægt ca. 2,4 g. Front B. 0,37 cm. Lille ringstr. 50/16.

Varenr: 5707456
DKK 5.400 DK, Vejle, Dandyvej 13-07-2020
10:15
Sidobord "Amazonas" Offecct
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sidobord, "Amazonas" , Offecct, grönlackerad plåt med ABS-fotavslutning, skivor i två nivåer i assymetrisk form, höjd ca 41, ca 52x41 cm

Varenr: 5712278
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-07-2020
10:15
Se mere
Persisk Tabriz Tæppe 138x196 cm
Persisk Tabriz tæppe.Uld på bomuld, nyvasket. 1900-tallet første halvdel . 138x196 cm

Varenr: 5654425
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
10:16
DKK 500
Gungstol
GUNGSTOL, rygg och sits i sadelgjord, 1940-tal, sitthöjd vid kant ca 40 cm, djup ca 85 cm

Varenr: 5712279
DKK 1.777 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-07-2020
10:18
Se mere
Matta Kelim ca 297x202 cm
MATTA, Kelim, mönster i brun och beige färgställning, ca 297x202 cm

Varenr: 5712280
DKK 3.554 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-07-2020
10:21
Se mere
Ljusstakar nysilver
LJUSSTAKAR, 2 par, nysilver, 1900-tal, gustaviansk stil, höjd ca 19-25 cm

Varenr: 5712281
DKK 1.066 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-07-2020
10:24
Se mere
Servisdelar "English scenery"
WOOD & SONS, "English scenery", servis, totalt 54 dlr, varav 38 (blått)+4 (grönt)+12 (rött) dlr, flintgods, bestående av: 4 blåa samt 2 röda stora djupa tallrikar, 4 blåa djupa tallrikar, 4 blåa flata tallrikar, 4 gröna samt 3 röda förrättstallrikar, 1 röd mattallrik, 4 blåa djupa frukostskålar, 13 blåa samt 3 röda assietter, 1 blå kaffekanna (höjd ca , 2 blåa samt 3 röda kaffekoppar med fat, 2 tekannor (längd ca 28 resp ca 25), 1 blå marmeladsburk, 1 blå sockerskål, 1 blå serveringsfat med fördjupning (längd ca 22,5), 1 blå karott (längd ca 25 cm)

Varenr: 5712282
10:27
Se mere
Kasse med 12 flasker Chateau Durfort-Vivens, Margaux, France 2000
Kasse med 12 flasker Chateau Durfort-Vivens, Margaux, France 2000. Stand A. Har været opbevaret korrekt men lauritz.com indestår ikke for vinene drikkelighed.

Varenr: 5712626
DKK 4.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-07-2020
10:29
DKK 3.200
Deszine Talks. Skammel af stål og læder
Deszine Talks. Skammel med stel af stål. Sæde af sort læder med remme af brunt læder. H. 41 cm. B. 55 cm. D. 40 cm. Sammenklappelig. Modelfoto.

Varenr: 5543146

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
10:30
DKK 450
Albert Engström teckningar
ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940): Två ramade teckningar, motiv med marknadscen från Värmland samt gosse samtalandes med äldre herre, båda signerad Albert Engström, tusch och blyerts, mäter ca 22x27 resp 18x24 cm

Varenr: 5712283
10:30
Se mere
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld på 0.41 ct. London 2016
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld med brillantsleben diamant på 0.41. Farve: Lys Champagne. Klarhed: P1. Stemplet DGL med London gold Hallmarks 2016. Vægt ca. 2,9 g. Ø inkl. montering 0,48 cm. Ringstr. 51/16,25.

Varenr: 5682275
10:32
DKK 500
Parti silver
PARTI SILVERBESTICK, silver, bestående av bla: tårtspade, tänger, salladsbestick, skedar, delvis förgyllt, total silvervikt ca 958 gram

Varenr: 5712284
10:33
Se mere
Hermès scarves
HERMÈS, scarves i fouldarsiden, "Tahiti", märkt HERMES PARIS, ca 90x90 cm

Varenr: 5712285
DKK 1.422 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 13-07-2020
10:36
Se mere
Hörnskåp 1800-talets fösta hälft
HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft, invändig datering 1812, röd- och blåmålade dörrspeglar med dekor av blomsterbuketter, nyckelskylt i mässing, höjd ca 132, 80x57 cm

Varenr: 5712286
10:39
Se mere
Oidentifierad konstnär oljemålning
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Blomsterstilleben, signerad och daterad -15, akvarell, 36x55 cm

Varenr: 5712287
10:42
Se mere
Kildemoes, damecykel. 5980
Damecykel fra Kildemoes med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde samt sadel med krakeleringer. Låst. Stel str. 48 cm. Stel nr. WBK053693D Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 5715570
10:43
12345...77»