Vurdering
12345...53»   Varer pr. side   1566 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Erik Höglund, vas/flaska
ERIK HÖGLUND, vas/flaska, 1993, Strömbergshyttan, klar glasmassa med underfång i grönt, blått, mörkviolett och ljusblått, signerad undertill samt numrerad 23/250, höjd ca 15 cm

Varenr: 5636149
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:12
Se mere
André Courrèges klänning
ANDRÉ COURRÈGES, Paris, 1960-tal, rosa rak klänning med holkärm, ca stl 36

Varenr: 5636150
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:14
Se mere
Orientmatta troligen Meshed ca 383x290 cm
ORIENTMATTA, troligen Meshed, mönster av medaljong mot röd botten, ca 383x290 cm

Varenr: 5636151
DKK 2.749 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 09-04-2020
13:16
Se mere
Paolo Rizzatto & Alberto Meda for Luceplan.To sorte bordlamper, model Berenice (3)
Paolo Rizzatto & Alberto Meda for Luceplan. To sorte bordlamper, model Berenice. H. Armlængde. ca.50 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Varenr: 5625297
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
13:16
DKK 450
Kanna silver
KANNA, silver, (CFC), Carlman, Stockholm 1951, höjd 19 cm, vikt 287 g

Varenr: 5636152
13:18
Se mere
Zaria 18 k guld armbandsur Ryssland
ZARIA, damarmbandsur, 14 k guld, Ryssland, manuell, plexiglas, längd ca 19 cm vikt 32,1 g

Varenr: 5636153
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:20
Se mere
Persisk Hamadan løber, 300x105 cm.
Persisk Hamadan løber, uld på bomuld. 300x105 cm.

Varenr: 5461901

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-04-2020
13:22
Lisa Rinnevuo
LISA RINNEVUO (född 1972) komposition, signerad och numrerad Lisa Rinnevuo 108/190, färglitografi, bladstrl ca 46x24 cm

Varenr: 5636154
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:22
Se mere
Gustaviansk spegellampet
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, 1700-talets slut, förgylld och bronserad, krönande rosett, pärlstav, nertill lagerblad, ljushållare, höjd 49 cm, bredd 36 cm.

Varenr: 5636155
DKK 3.725 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 09-04-2020
13:24
Se mere
Jørgen Teik Hansen cd. Litografi
Jørgen Teik Hansen, f. 1947. Abstrakt komposition. Sign. i bly Jørgen Teik Hansen samt dateret '88. Litografi nr. 900/1200. UR. 38 x 56 cm.

Varenr: 5637106
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 09-04-2020
13:25
Stig Lindberg domino fat
STIG LINDBERG: "Domino", askfat, stengods, svart och vit glasyr, höjd ca 3, 15,5x15,5 cm

Varenr: 5636156
13:26
Se mere
Tamburmajor
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, stomme i betsat trä, krokar i kromad metall med mörkbruna knoppar, botten med marmorskiva, höjd ca 180 cm

Varenr: 5636157
13:28
Se mere
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, sort knapsyet uldstof. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med sort knapsyet uldstof polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)

Varenr: 5423356
DKK 2.200 DK, Vejle, Dandyvej 09-04-2020
13:29
Forlængersko til seks Arne Jacobsens Syver stole m.fl. (24)
Forlængersko til seks Arne Jacobsen stole bestående af: 24 forlængersko/ dupper/ dupsko. Hæver stolen med ca. 2 cm. uden synlig overgang. Kan anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208, Myren model 3101 samt T-Stol model ...

Varenr: 5514254

13:29
Erik Magnussen for Engelbrecths. Barstol model Chairik 117.
Erik Magnussen for Engelbrecths. Barstol model Chairik 117 af melamin med medestel af krom, sædepolstring sort Fame stof. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris 6.000 DKK.

Varenr: 5585695

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
13:29
Snoet guldring 18 kt.
Snoet ring af 18 kt. guld. Ringstr. 53/Ø16,8 mm. Bredde: 2,3 mm. Vægt: 2,3 g. Fremstår uden brugsspor.

Varenr: 5618253
DKK 1.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 09-04-2020
13:30
DKK 900
Royal Copenhagen. Musselmalet halvblonde stel af porcelæn (20)
Royal Copenhagen. Musselmalet halvblonde stel af porcelæn bestående af : 2 sidetallerkner nr 573. Ø. 19,5 cm. 6 sidetallerkner nr. 575 Ø. 16 cm. 6 kaffekopper med underkopper nr. 756. 4 kopper 2. Sort. Resten 1. Sort.

Varenr: 5636977
13:30
DKK 850
Scarf Hermès Brides de Gala
HERMÈS, "Brides de Gala", scarf, foulardsiden, Hermès Paris, ca 90x90 cm

Varenr: 5636158
13:30
Se mere
Asger Soelberg. DK3 Co-Pilot Spisebordsstol .
DK3 Co-Pilot Spisebordsstol m/læderpolster, stel af sortmalet eg. H. 80, SH. 46 cm. Fremstår med reparation på knækket stel.

Varenr: 5612812
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
13:30
Armband 18 k guld
ARMBAND, 18 k guld, fiskbenslänk, B Bäckmans Guld, Stockholm 1979, längd 18 cm, vikt ca 15 g

Varenr: 5636159
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:32
Se mere
Persisk Hamadan Tæppe 295 x 160 cm.
Persisk Hamadan Tæppe. Uld på bomuld. 295 x 160 cm. Nyvasket.

Varenr: 5575609
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
13:33
Gunilla Mann färglitografi
GUNILLA MANN (född 1947): Motiv från Norrtelje, signerad Gunilla Mann, numrerad 131/290, färglitografi, bladmått ca 43x29,5 cm

Varenr: 5636160
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
13:34
Se mere
Kirsten Hoppert & Steffen Kroll for COR. Lounge modul sofa med ekstra betræk
Kirsten Hoppert & Steffen Kroll for COR med tilhørende puf, model Nuba, fremstillet hos COR, Germany. Arrangementet kan sammensættes på flere forskellige måder.Træramme-konstruktion, betrukket med uld, afsluttet på forkromet stel i stål. Modul H. 70 cm. B. fra 100 til 1500 cm. Betræk trænger til ...

Varenr: 5599224
DKK 25.000 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
13:34
Ring med topas og diamanter, 14 kt. hvidguld
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en facetsleben topas, omkranset af talrige single-cut diamanter, samlet ca. 0.10 ct. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,5 gram. Vejl. pris er 5.495,-.

Varenr: 5574387

DKK 3.000 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
13:34
DKK 700
Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. str. 54
Solitairering udført i 14 kt. guld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 4,6 gram. Fremstår ubrugt. Vejl. pris er 8.995,-.

Varenr: 5626616

DKK 3.600 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
13:35
Solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv cross-over ringskinne med 2 hjerter der holder en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16½ = str. 52. Vægt ca. 4,6 gram. F vejl. pris er 8.995,-.

Varenr: 5573142

13:35
DKK 650
Glasföremål
GLAS Samling glasföremål, 9 dlr, från 1800-1900-talets första hälft, vaser, karaffer mm, höjd ca 11-25 cm

Varenr: 5636161
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 09-04-2020
13:36
Se mere
Tesil silver art deco
CARL M COHR, tesil, silver, 1930-tal, Danmark, art deco, handtag och fotplatta i bakelit, svenska importstämplar, höjd 4, längd 13 cm

Varenr: 5636162
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
13:38
Se mere
2 pendler, model Chili i kobber (2)
2 Pendler, model Chili, dråbeformet, kobber lakeret metal & indvendigt kobber lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.

Varenr: 5637581

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 09-04-2020
13:39
Haslev sofabord af teak
Haslev sofabord af teak, på lige ben, medfølgende klap. Splitter mangler til montering af klap. H. 32 cm. L. 120/152 cm. B. 79 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5600155
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 09-04-2020
13:39
12345...53»