Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 71  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Standerlamper / gulvlamper, model Single Mind, hvid / chrom (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Single Mind, hvid / chrom lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5473854

DKK 1.000 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
08:11:05
Standerlamper / gulvlamper, model Double Mind, hvid / messing (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / messing lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5493601

DKK 1.100 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
08:11:27
Hay. 2½-personers modul sofa model Mags
Hay. 2½-pers. modulsofa, model Mags, betrukket med sort Hallingdal uldtekstil fra Kvadrat. L. 228 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Modelfotos, lille variation i brugsspor, kan forekomme.
Varenr: 5415358
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-11-2019
08:51:00
DKK 500
Pendler / loftlamper, inkl. pærer, model Detroit (3)
Pendler / loftlamper inkl. pærer, model Detroit, lakeret metal, Ø. 15 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (3) br>Vedr. forsendelse garanteres der ikke for pærens stand.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper ...
Varenr: 5230149

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 13-11-2019
09:00:00
Bronzeskulptur, Puzzleman
Bronzeskulptur, Mazeman efter Dali i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Præget. "Dali" i bronzen. Af nyere dato. H. 28 cm.
Varenr: 5435101

DKK 2.600 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
09:29:04
Chanel. Skuldertaske, model 'Boy Reverso New Medium'
Chanel. Skuldertaske, model 'Boy Reverso New Medium'. Sort kalveskind, "Ruthenium" Hardware, regulerbar strop/kæde, kan også bæres "Cross Body". Tre rum, enkelt lynlåslukket siderum. H. 18, B. 28, D. 8 cm. Indkøbt Chanel Avenue Montaigne, Paris 2015. Fremstår med absolut minimale brugsspor i ...
Varenr: 5478263
DKK 23.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13-11-2019
09:35:00
DKK 6.200
Hyndesæt til Erik Ole Jørgensen. Tremmesofa, model J148 (4)
Hyndesæt til Erik Ole Jørgensen. Tremmesofa, model J148, udført i sort læder med en skumkerne. Modelfoto. Sofa medfølger ikke. (4)
Varenr: 5459749

DKK 3.400 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
09:43:00
DKK 850
Charles Eames, hyndesæt til model DSR/DSW (6)
Hyndesæt på seks hynder til Charles Eames skalstole, model DSR/DSW. Sort læder, fremstillet hos Bent Hansen. Fremstår med minimale brugsspor. (6)
Varenr: 5495839
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 13-11-2019
09:49:04
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Stol medfølger ikke. (6)
Varenr: 5459765

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
09:51:00
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)
Varenr: 5458874

DKK 3.600 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
10:00:00
Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld med cognacfarvede brillanter, i alt ca. 1.50 ct
Et par runde brillantørestikker af 18 kt. hvidguld og urhodineret hvidguld på siden, kugleformet front prydet med 34 cognacfarvede brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.50 ct. Klarhed: VS. 1900-tallets anden halvdel. Samlet vægt ca. 3,6 g. Front Ø 0,95 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, ...
Varenr: 5451113
DKK 5.600 DK, Vejle, Dandyvej 13-11-2019
10:00:00
Arne Norell Löven
ARNE NORELL, "Löven", fåtölj, 1960-tal,stomme i valnöt, lösa rygg och sittplymåer med textil klädsel sitthöjd ca 43 cm
Varenr: 5498268
DKK 2.075 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-11-2019
10:00:00
Se mere
Carl Einar Figge Fredriksson oljemålning
CARL EINAR "FIGGE" FREDRIKSSON (1887-1951): Blomsterstilleben, signerad och daterad Fredriksson -41, olja på duk, ca 65x54 cm
Varenr: 5498269
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-11-2019
10:02:00
Se mere
Dryckeshorn 1800-talets slut
DRYCKESHORN, 1800-talets slut, horn med monteringar av nysilver, höjd 52 cm
Varenr: 5498270
DKK 1.383 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-11-2019
10:04:00
Se mere
Et par kulturperle- og brillantørestikker af guld. 1900-tallets midte. (2)
Et par kulturperle- og brillantørestikker af guld prydet med 4 større og mindre saltvandskulturperler flankeret af 6 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Monteret med sikkerhedsskruer. 1900-tallets midte. Samlet vægt ca. 4,7 g. H. 1,8 cm. Perle Ø ...
Varenr: 5454501
DKK 4.600 DK, Vejle, Dandyvej 13-11-2019
10:05:00
Brillant- solitairering af platin. Lille ringstr. 48,5/15,5. GIA certifika
Klassisk brillant- solitairering af platin prydet med brillantsleben diamant på 0.82 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS2. Mål: 5,97 x 5,99 x 3,75 mm. Vægt ca. 4,8 g. Lille ringstr. 48,5/15,5. GIA certifikat, dateret 17 oktober. 2014. Rapport nr. 1189288810. Etui medfølger.
Varenr: 5471193
DKK 21.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-11-2019
10:05:00
DKK 6.400
Golvlampa Bergboms
BERGBOMS, golvlampa, 1900-talets andra hälft, stomme i krom, justerbar ljusarm, stommens höjd ca 120 cm
Varenr: 5498271
DKK 1.038 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-11-2019
10:06:00
Se mere
Skålar och fat Kina bla 1800-tal
SKÅLAR OCH FAT, 7 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal, polykrom dekor av fåglar och blommor, fatens diameter ca 13,5-28 cm, skålens diameter ca 19 cm
Varenr: 5498273
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-11-2019
10:08:00
Se mere
Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.30 ct. 1900-tallets midte
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med 3 diamanter med ældre slibninger,, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. 1900-tallets midte. Vægt ca. 2,6 g. Front B. 0,66 cm. Ringstr. 59/19. Fremstår ustemplet, testet til 18 kt. hvidguld.
Varenr: 5492859
DKK 4.400 DK, Vejle, Dandyvej 13-11-2019
10:09:00
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22. Sort læder. Kanvas medfølger. Stol medfølger ikke.
Varenr: 5459693

10:10:00
Tändare och bordständare bla. Ronson
BORDSTÄNDARE, 10 st, TÄNDARE, 5 st, mestadels Ronson
Varenr: 5498274
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 13-11-2019
10:10:00
Se mere
Skottlampor 5 st
VÄGGLAMPOR / SKOTTLAMPOR, 5 st, varav 2 med kupor, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, längd ca 40 cm
Varenr: 5498275
10:12:00
Se mere
Hay, Mags, to 2½ - pers. modul sofa med sort uld (2)
Hay.To 2½-pers. modulsofaer, model Mags, betrukket med sort Hallingdal uldtekstil fra Kvadrat. L. 228 cm. D. 94 cm. Sædeh. 40 cm. Der medfølger 2 puder til hver sofa. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.
Varenr: 5396082
DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 13-11-2019
10:13:00
Regitze Overgaard armring sterlingsilver
REGITZE OVERGAARD, "Curve", armring, sterlingsilver, för Georg Jensen, design nr 501, ca 6x7 cm, vikt 48,8 g, etui medföljer. ÖRHÄNGEN, 1 par, creoler, sterlingsilver, för Georg Jensen, höjd 1,2 cm, vikt ca 7,1 g , etui medföljer
Varenr: 5498277
DKK 1.383 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-11-2019
10:14:00
Se mere
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, cognacfarvet læder.
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af cognacfarvet skind. Vendbare med stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg.
Varenr: 5459707

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 13-11-2019
10:15:00
Albert Engström litografiskt tryck
ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940): Filipstads stadskällare, signerad Albert Engström, litografiskt tryck, ca 20x15 cm
Varenr: 5498278
10:16:00
Se mere
Biblioteksbord barockstil
BIBLIOTEKSBORD, barockstil, 1900-tal, höjd ca 75, 120 x 78 cm
Varenr: 5498280
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 13-11-2019
10:18:00
Se mere
Vaser 2 st Bertil Valiien Artist Collection Kosta
VASER, 2 st, glas, Bertil Vallien, Artist Collection, Kosta Boda, överfång i olika toner, signerade bla Kosta Boda B Valiien K89725, höjd ca 29 cm
Varenr: 5498281
DKK 1.038 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 13-11-2019
10:20:00
Se mere
5 Spinning ringe med diamanter, sterling sølv, str. S (5)
5 Spinning ringe udført i sterling sølv, ass. modeller, alle er prydet med diamant, str. S = str. 16,75 = str. 52-53. (5)
Varenr: 5456431

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 13-11-2019
10:21:00
Byrå 1800-talets slut
BYRÅ, 1800-talets slut, fyrå lådor, bemålad, beslag i mässing, insvängd front, höjd ca 84, 104x60 cm
Varenr: 5498282
DKK 2.075 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 13-11-2019
10:22:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 71  >>