Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 43  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
To væghængte vitrineskabe. Hvidbemalet. (2)
To væghængte vitrineskabe. Udført i hvidbemalet træ. Profileret top. Greb af patineret messing. Glaslåge hvor bag glashylde. H. 50 cm. B. 30 cm. D. 25 cm.
Varenr: 5319378

DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2019
08:58:00
Erling Johansson etsningar
ERLING JOHANSSON (född 1934): (3), Motiv av stugar vid stranden, interiör av en magasin samt ''Smålansk vinterskog'', signerade Erling J, daterade -78, samt numrerade 70/300, 60/60 och 9/40 etsningar, ca 11x14 cm, 10.5x17.5 cm och 14x17.5 cm
Varenr: 5413389
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-08-2019
10:00:00
Se mere
Hugo Carlberg oljemålning
HUGO CARLBERG (1880-1943): "Timmerkörare", signerad Hugo Carlberg, olja på duk, ca 50 x 55 cm
Varenr: 5413390
DKK 1.414 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-08-2019
10:05:00
Se mere
Diamanten Anhänger mit Kette
Anhänger mit Kette gefertigt aus 750er Gold, besetzt mit Diamanten von total ca. 0.40ct, Farbe: Top Crystal (I), Reinheit: VS - SI. Maße ca. Länge mit Anhänger 24cm. Gewicht ca. 8,5 Gramm. Tragespuren
Varenr: 5397866
DKK 3.725 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2019
10:07:35
DKK 596
Bordsplateau nysilver
BORDSPLATEAU, 1900-talets början, nysilver, spegelglas, gallerkant, höjd 6, 57x44 cm
Varenr: 5413391
DKK 1.414 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2019
10:10:00
Se mere
Andreas Mikkelsen collier
ANDREAS MIKKELSEN, collier, "Knot Bracelet", silver, märkt "A.MK 925S DENMARK", längd 37 cm
Varenr: 5413392
DKK 1.060 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2019
10:15:00
Se mere
Ljusstakar silver
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MEWA, stämplade 1997, höjd ca 7 cm, fyllda
Varenr: 5413393
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24-08-2019
10:20:00
Se mere
Vas art déco Ilse Claeson
ILSE CLAESON, Rörstrand, vas, 1930-tal, art déco, dekor i svart och grönt, höjd ca 12 cm
Varenr: 5413394
10:25:00
Se mere
Tikka Kombivåben. M07-M77K kal 12/70/222 rem. Våbennr. 52670
Tikka Kombivåben. M07-M77K kal 12/70/222 rem. PL 50 cm, TL 100 cm. Våbennummer: 52670. Fremstår med mærker på løbet, muligvis forsøgt forkortet ellers alm. brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Varenr: 5371393
DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2019
10:28:51
Vägglampa 1960-tal
VÄGGLAMPA, 1960-tal, Knud Christensen Agentur, Randers, Danmark, gullackerad plåt, riktbar skärm, diameter ca 19,5 cm, längd ca 30 cm
Varenr: 5413395
10:30:00
Se mere
Skammel med frynser
Skammel med frynser oprindeligt designet og udviklet til et hotelprojekt i mellemøsten af Danish Design Supply. Betrukket med møbelstof, ben af sort laseret egetræ. H. 37 cm. B. 50 cm. L. 70 cm.
Varenr: 5382886

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2019
10:32:00
Taklampa Carl Fagelund
CARL FAGERLUND, taklampa/plafond, Orrefors, glas och mässing, diameter ca 38 cm
Varenr: 5413396
10:35:00
Se mere
Apples. Rejsetaske samt skuldertaske i læder. (2)
Apples. Rejsetaske i brun læder med talrige rum. Forrest lille rum med lynlås. Praktisk som "håndbagage" ved flyvning. Kraftige lynlåse. Rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. cm. B. 40 cm. Længde med teleskophåndtag 105 cm. Dertil ...
Varenr: 5413658

DKK 1.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2019
10:35:13
Halvsides annonce i Ekstra Bladet
Halvsides annonce i Ekstra Bladet - 3 spalter á 365 mm - som skal indrykkes i avisen på en hverdag eller lørdag, senest en måned efter hammerslag. Annoncen placeres på bedst muligvis. Auktionsvinder leverer trykklart materiale, og overholder deadlines. Se: Materialekrav ...
Varenr: 4886411

DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2019
10:36:00
DKK 3.600
Sven Larsson matbord 1970-tal
SVEN LARSSON, stort, runt matbord, massiv, kraftig furu (skivans tjocklek 63 mm), med blåträ och kvistar, 1970-tal, Möbel-Shop Sven Larsson, höjd 68,5, Ø 150 cm, medföljer snurrbricka, Sven Larsson, massiv furu, Ø 59 cm
Varenr: 5413397
DKK 3.534 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-08-2019
10:40:00
Se mere
Uplands Herregårdar 1881 med 60 planscher
UPPLÄNDSKA HERRGÅRDAR 1881. KLINGSPOR, CARL ARVID & SCHLEGEL, BERNHARD (text) - NAY, ALEXANDER. Uplands Herregårdar med beskrifande text. Stockholm, F. & G. Beijers Förlag, 1881.. . Tvär folio. 247 x 335 mm. 60 färglitograferade planscher och 1 litograferat titelblad i färg (komplett).. Förlagets röda samtida hfrbd, titel i guld på övre pärm.. . Första delen började ges ut 1877.
Varenr: 5413398
10:45:00
Se mere
Pendler, model Chili, hvidlakeret, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, hvidlakeret metal indvendigt sølvlakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5360991

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 24-08-2019
10:45:20
Bordlamper, model Marala, hvid (2)
Bordlamper, model Marala, m/ hvid kantet skærm, nickel, forkromet metal m.m., H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5404115

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 24-08-2019
10:45:49
Bordlamper, model Indore (2)
Bordlamper, model Indore m/ skærme, metal, H. ca. 94 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5344736

DKK 2.000 DK, Kolding, Trianglen 24-08-2019
10:46:42
Børge Mogensen. FDB shakerbord / spisebord af eg
Børge Mogensen 1914-1972. Shakerbord / spisebord af massivt og fineret, lakeret egetræ. Fremstillet hos FDB, med stempel herfra. H. 73, L. 180 B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, liste langs pladens ene langside er limet.
Varenr: 5409801
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 24-08-2019
10:56:00
Unika vask af flodsten.
Unika vask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål 47 x 43 x 15 cm. Color: Riverstone.
Varenr: 5397007

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2019
10:58:00
Armstol, Model Harbour
Armstol fra Menu spaces, designet af Norm Architects, model Harbour, stel af pulverlakeret stål, betrukket med stof fra Hallingdal special bestilling. H. 82 B. 58,5 D. 55,7 cm. SH. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre hul på ryg, vejl. udsalgspris kr. 3.995,-
Varenr: 5361316

DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2019
11:00:00
Pendler, model Miss, sort (4)
Pendler, model Miss, sort, Ø 30, H. 30 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen vil ske via et eksternt...
Varenr: 5408230

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-08-2019
11:00:00
Spegel gustaviansk
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-talets slut, gustaviansk, dekor av pärlstav, bandfläta samt medaljonger, krön med urna flankerad av ymnighetshorn, höjd ca 148 cm
Varenr: 5413399
DKK 3.534 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2019
11:00:00
Se mere
Pendel lampe, Menu, Leonard Chandelier
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, Hvid med fem lyskilder, medfølger ikke. Ø 46 H. 15 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5380745

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 24-08-2019
11:00:03
5 st fickur
FICKUR, 5 del, samtliga nyckeldragare, Bikupan, boett i silver, innerlock metall, urverk märkt L.U.C, Fickur med tim 13-24 i rött, boett i silver, innerlock metall, 3 st Fickur, boett i silver, innerlock i metall, Diam ca 44-49 mm, 5 st klockkedjor medföljer
Varenr: 5413400
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-08-2019
11:05:00
Se mere
Grötskål samt kanna Göteborg
GRÖTSKÅL, KANNA, 1900-talets första hälft, Göteborg, med dekor av tomtar, flintgods, grötskålens längd 23 cm
Varenr: 5413401
11:10:00
Se mere
2Up, 3-personers sofa betrukket med velour-stof, model Marc
Marc 3 personers sofa betrukket med støvet grønt velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Varenr: 5351167

DKK 7.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-08-2019
11:13:00
DKK 850
Jakob Danhard glaserad keramik
JAKOB DANHARD, karott med lock samt skål, glaserad keramik med krackelerad glasyr, signerad, diameter ca 27 cm, höjd 24 respektive 17 cm
Varenr: 5413402
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2019
11:15:00
Se mere
Havemøbelsæt. Otte polyrattan stole samt bord med glasplade. (9)
Havemøbelsæt. Bestående af otte polyrattan stole med ben af sort pulverlakeret aluminiumsstel, hynder betrukket med sort vandafvisende stof. Bord med stel af sort pulverlakeret aluminium. Derudover polyrattan samt 5mm hærdet glas plade på 5 mm. Stol mål: H.90xB60xD65xSH48 cm. Bord mål: L. 228 cm....
Varenr: 5342050

DKK 8.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2019
11:18:00
DKK 2.800
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 43  >>