Vurdering
12345...86»   Varer pr. side   2562 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lænestol / armstol, rococoform
Lænestol i rococoform, med stel af sortlakeret træ, betrukket med grønt møbelstof. Sh. 39 cm. Fremstår med brugsspor på stel og stof.

Varenr: 6123280
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
12:12
Nanna Ditzel. Fire stole model Trinidad kirsebær (4)
Nanna Ditzel (1923-2005). Fire Trinidad stole af formspændt fineret kirsebærtræ, sæder betrukket med rødt uldstof, stel af forkromede stålrør. Model 3298. Formgivet i 1993. Fremstillede hos Fredericia Stolefabrik. Sædeh. 44 cm. Fremstår med brugsspor. (4)

Varenr: 6123136
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:13
DKK 4.200
Erik Magnussen skibslampe - lille
Stelton

 DKK 2.999,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

House of Amber. Halskæde og to vedhæng af sølv og rav, ca. 10 g (3)
House of Amber. Halskæde, Slangekæde, af sterling sølv. Længde 38 cm. To vedhæng af sterling sølv prydet med cherryrav. Vægt ca. 10 g. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.970 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 5927264

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
12:14
Jens Juul Eilersen. Modulsofa med chaiselong. (3)
Jens Juel Eilersen. Modulsofa med chaiselong betrukket med nøde brunt anilin læder. Fremstillet ved Eilersen A/S, Skamby. L. 327 Sh. ca. 38 D. 100/160 cm. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolstrer med brunt anilin læder.

Varenr: 5843040
DKK 30.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:14
DKK 18.000
Kranz & Ziegler Couture ring med brillanter, ca. 0.33 ct. 14 kt. rosa guld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. rosa guld, prydet med brillanter, samlet ca. ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 1,8 gram. Vejl. pris er 11.800,-.

Varenr: 6118308

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
12:15
DKK 3.800
Skydeskive af bemalet træ fra 1856 'C. Echkardt'
Skydeskive af bemalet træ fra 1856 med motiv fra Helsingør og påskrevet 'C. Echkardt'. Ø 63 cm. Aldersrelateret stand.

Varenr: 6123143
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
12:15
Engelsk diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld på 1.01 ct. London 2013
Engelsk diamant -solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med større prinsessesleben diamant på ca. 1.01 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: P1. Stemplet: DGL med Engelske London Hallmarks 2013. Vægt ca. 4,2 g. B. 0,65 cm. Ringstr. 54/17,25,

Varenr: 6112387
DKK 21.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
12:15
DKK 16.500
Meridiani chaiselong
Meridiani chaiselong betrukket med gråt møbelstof, H. 75, SH. 44, B. 285, D. 97 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123286
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:15
Louise Hindsgavl Stories of Eve Tenderness
Kähler

 DKK 4.999,95
NYHED LAURITZshop

'Grydestol' i sort skai fra 70'erne
'Grydestol' fra 70'erne i sort skai på firpasfod af metal. H. 70 cm, sædehøjde ca. 40 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6119295
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:15
Sorø Stolefabrik. Seks stole (6)
Sorø Stolefabrik. Seks stole med stel af egetræ, sæde og ryg betrukket med blåt møbelstof. Sh. 44 cm. Fremstillet hos Sorø Stolefabrik. Fremstår med brugsspor, pletter, falmet stof, enkelte finerafslag, rester fra klistermærker samt en stol med hul på stof. (6)

Varenr: 6086705
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
12:17
Globusbar samt barvogn (2)
Barskab formet som globus, monteret i stander af mørkbejdset træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker mv. Globussen er udvendigt dekoreret med verdenskort. H. 95 Ø. ca....

Varenr: 6121914
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
12:18
DKK 1.300
6615 Everton damecykel
Everton damecykel med 3 gear. Str. 51 cm. Stelnr. WBK041928A. Fremstår låst, med brugsspor, defekt eg på baghjul, rust på kæde, bagagebærer og baghjulsnav. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 6092279
12:18
Arne Jacobsen. Sofabord med firepas fod.
Arne Jacobsen 1902-1971. Sofabord med firepas fod, senere monteret bordplade af fineret palisander, stamme af forkromet metal og fod af aluminium. H. 47 Ø 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med uoriginal ny fineret plade i palisander.

Varenr: 6107670
DKK 7.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:18
DKK 6.000
Arne Jacobsen : Sæt på tre 7'er stole (3)
Arne Jacobsen (1902-1971) : Sæt på tre 7'er stole af formspændt krydsfinér, betrukket med sort kunstlæder, ben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Fremstår med reparation og svejsning på stel. To skaller med fast ryg. (3)

Varenr: 6123083
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-11-2021
12:20
DKK 650
Bang & Olufsen. BeoVision 7-40 med BeoLab 7-40 højtaler.
Bang & Olufsen. BeoVision 7-40 fladskærms-tv med BeoLab 7-40 højttaler, monteret på motoriseret gulvstand. H. i alt 125 cm. Skæm mål 63,5 x 107,5 cm. Fjernbetjening, samt div. manualer medfølger. Virker i flg. rekvirent. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Pinkode til tv: 3974

Varenr: 6104075
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:21
Calmacollection. Modul Xl sofa, model 808 (4)
Calmacollection. Modul Xl sofa, model 808Produceret hos Danish Design Supply I Horsens. Blindstel bygget i 15 mm krydsfiner og knastfri fyrretræ. Alle tredele er FSC certificeret træ. No-sag stålfjedre i sæder. Betrukket med Breeze Fusion uldstof fra Gabriel. 42 kg koldskumspuder af Øko-Tex ...

Varenr: 6101507

DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:22
DKK 13.500
Holmegaard Flow Glas - Klar
Holmegaard

 DKK 199,95
NYHED LAURITZshop

Daneline. Dobbeltlåget vitrineskab, hvidlakeret.
Daneline. Dobbeltlåget vitrineskab udført i hvidlakeret træ. Front med glaslåger hvorbag hylder, greb i messing. H. 212. B. 148. D. 44 cm. Udstillingsmodel, fremstår med løs samling i toppen.

Varenr: 6122000
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:24
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Str.36
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Rund hals. Hægtelukning samt stiklommer. Detaljer i ruskind. Længde 75 cm. Brystvidde 100 cm. Str. 36. Nyproduceret.

Varenr: 6090779

DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:24
Nichetto studio for Wendelbo. Model Cinder Block. Modul puf
Nichetto studio for Wendelbo. Model Cinder Block. Modul puf betrukket med brunt/mørkegråt møbelstof. Kan Fremstillet hos Wendelbo. H. 40 B. 100 D. 100 cm. Udstillingsmode med minimale brugsspor.

Varenr: 6084795

DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:24
DKK 3.600
Ukendt møbelproducent. Foldbar lænestol (Green)
Ukendt møbelproducent. Foldbar lænestol betrukket med grønt møbelstof. 192 x 75 cm. Fremstår ubrugt. (modelfotos)

Varenr: 6096237

DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
12:25
DKK 650

Varenr: 6090778

12:25
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Str.40
Levinsky. Vest af Rexrabbit. Rund halsudskæring. Hægtelukning samt stiklommer. Detaljer i ruskind. Længde 75 cm. Brystvidde 106 cm. Str. 40. Nyproduceret.

Varenr: 6090763

12:26
Kvadratisk spejle med ramme i genbrugsfyr. 100 x 100 cm. (12)
Kvadratisk spejle med ramme i massiv genbrugsfyr. 100 x 100 cm.

Varenr: 6094060

12:26

Varenr: 6090759

12:26
Design By Us Harakiri lysekrone
Design By Us

 DKK 40.690,00
NYHED LAURITZshop

Arne Jacobsen . Rundt cafébord Ø. 90 cm.
Arne Jacobsen. Rundt cafébord med plade af grå laminat, kant af matpoleret aluminium, monteret med firpasfod i aluminium med stamme af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen 2001. H. 70 cm. Ø 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Varenr: 6060132
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
12:27

Varenr: 6090757

12:27

Varenr: 6090842

12:28
Spisebord i massiv merbau træ,
Spisebord i massiv 40 mm stavlimet merbau træ stel af massiv hvid bemalet andet træ. H. 77. L. 230. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6037144
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
12:29
Kurt Nielsen, Par manchetknapper af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, et par klassiske manchetknapper udført i sterling sølv, model " KNDK 78" oval blankpoleret front. Mål ca: 3,1x2,4 cm. Vægt ca. 30 gram. Vejl. udsalgspris er 1.590,-. Ligger i gaveæske.

Varenr: 6095460

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
12:29
DKK 500
Hafnia. Dækketallerkener, teaktræ, 1960'erne (12)
Hafnia. Dækketallerkener af teaktræ. Stemplet Hafnia. 1960'erne. Fremstår med lettere brugsspor. (12)

Varenr: 6118182
12:30
DKK 500
12345...86»