Kategori  Vurdering
12345...57» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Damo pendler i mat sort metal (2)
Damo pendler i mat sort metal. Diameter 39 cm. 2x60w E27-fatning (stor). Fremstår ubrugt i original emballage. (2)
Varenr: 5466151

DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2020
08:23:57
Urban gulvlampe, Seeddesign
Urban gulvlampe, Seeddesign. Hvidmalet metal, med afbryder. H. 148cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Varenr: 5517739

08:24:17
Varenr: 5466141

08:24:36
Henrik Pedersen. Spisebord Model Gate, Sort.
Henrik Pedersen. Spisebord model Gate med sort bordplade i laminat, stel med lettere skråtstillede ben i massiv olieret eg. H 75, L 205, B 90cm. Fremstår ubrugt i original emballage.
Varenr: 5520091

DKK 3.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2020
08:25:00
DKK 1.800
Less gulvlampe af messing.
Less gulvlampe af mat messing med afbryder Højde 150 cm. Stor fatning (pærer medfølger ikke). Fremstår ubrugt i original emballage.
Varenr: 5515408

DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2020
08:25:32
Henrik Pedersen, spisebord, model Four
Henrik Pedersen, spisebord, model Four. Stel af sort pulverlakeret aluminium, bordplade af egetræ. L: 205 cm. B: 100 cm. Udstillingsmodel
Varenr: 5454981

08:25:52
Pendler, model Silent, hvid (6)
Pendler, model Silent, hvid, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (6) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varenr: 5489369

DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 18-01-2020
08:42:00
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Model 83. Fremstår i original emballage. (4)
Varenr: 5276838
DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2020
09:00:00
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 33 cm. B. 21 cm.
Varenr: 5051932

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2020
09:15:00
DKK 500
Berg Furniture.Par lænestole med skamler, sort læder (4)
Berg Furniture.Par lænestole med skamler betrukket med sort læder, ryg med vip, stel og armlæn af sortlaseret træ, Fremstår med slitage, skjold på nakkehynde. (4)
Varenr: 5557371
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2020
09:17:54
DKK 900
Pierre de Mougins. Le grand saut bleu
Pierre de Mougins (f. 1966 i Antony). Le grand saut bleu. Olie på agat. Signeret på bagsiden. I original æske. Betegnet med 'Unikat n°155' på æsken. Mål på agaten ca. 25 x 18 cm. Mål på æsken ca. 25 x 33 cm.
Varenr: 5480406
DKK 5.960 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-01-2020
09:28:29
DKK 298
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Varenr: 5337557

DKK 1.900 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2020
09:35:00
Svamplampa Monica Backström, Kosta Boda, samling glassvampar (7)
Svamplampa Monica Backström, Kosta Boda, samling glassvampar. Lampans höjd 26 cm övriga fr 5,5-21 cm. Lampan fungerade vid katalogisering, ingen garanti lämnas (7)
Varenr: 5557425
DKK < 1.000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 18-01-2020
09:59:50
DKK 321
Per Söderberg matbord
PER SÖDERBERG, matbord, "NEB", rektangulär, för No Early Birds, bordsskiva i plywood med topp av svart laminat, benställningar i svart pulverlackerat aluminium, höjd ca 73, 240x80 cm
Varenr: 5556831
DKK 8.555 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18-01-2020
10:00:00
Se mere
Rhodolith Granate (5)
Lot Loser Rhodolith Granate, Facettiert, Maße: ca. 3,7 x 3,3 - 7,1 - 6,0 mm. Gesamtgewicht ca. 4.29 ct.
Varenr: 5477465
DKK < 1.000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18-01-2020
10:01:02
DKK 298
Harald Markson
HARALD MARKSON (1909-85): Vårvinter, monogramsignerad o daterad -66, blandteknik på pannå, ca 33x46 cm
Varenr: 5556832
DKK 1.069 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-01-2020
10:04:00
Se mere
Orientalsk løber. Signeret. 360x78 cm.
Orientalsk løber. Signeret. 360x78 cm. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5557440
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2020
10:07:12
DKK 500
Skrivbord
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, fanérat i mahogny, beslag i mässing, delvis läderklädd skiva, höjd ca 77, 112x61 cm
Varenr: 5556833
DKK 1.426 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-01-2020
10:08:00
Se mere
Aage Rasmussen utställningsaffisch
AAGE RASMUSSEN, utställningsaffisch "Jens Olsens Verdens Ur, København rådhus", 1957, bladmått 100x61,5 cm
Varenr: 5556834
DKK 1.426 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18-01-2020
10:12:00
Se mere
Vitrinskåp
VITRINSKÅP, samtida, fanérat med ek invändigt med hyllplan, höjd ca 120, 60x47 cm
Varenr: 5556835
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18-01-2020
10:16:00
Se mere
Soffbord
SOFFBORD, 1960-tal, fanerad i teak, höjd ca 50, diameter 107 cm
Varenr: 5556836
10:20:00
Se mere
Salvador Dali litografi
SALVADOR DALI (1904-1989): ''Ultra-Surrealistic Corpuscular Galutska'', signerad Dali, 28/175, samt stämpelmärkt, färglitografi, plåttmått ca 52x41 cm
Varenr: 5556837
DKK 1.782 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-01-2020
10:24:00
Se mere
Christian Veilskov. 14 kt. guldcollier - 35.6 gr.
Chr. Veilskov, København 1963-1986. Leddelt guldcollier af 14 kt. guld monteret med kasselås med sikkerhedshasp. L. 43 cm B.0.8 cm, vægt 35.6 gr.
Varenr: 5430780
DKK 9.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2020
10:26:00
Monica Smetana oljemålning
MONICA SMETANA (född 1932): Flicka i blåbärsris, olja på duk, signerad, ca 60x48 cm
Varenr: 5556838
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 18-01-2020
10:28:00
Se mere
Tennfigurer
TENNFIGURER, ca 35 st, omkring 1900, ur olika serier, olika skalor, båtar, tält, djur, palmer
Varenr: 5556839
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-01-2020
10:32:00
Se mere
Bordslampa
BORDSLAMPA, 1900-tal, onyx samt mässing, Louis XVI-stil, i form av kolonn, höjd 75 inkl. skärm
Varenr: 5556840
10:36:00
Se mere
Golvlampa Josef Frank
JOSEF FRANK, modellnr 1842, golvlampa, Firma Svenskt Tenn, formgiven 1932, stomme i mässing, tredelad fot, svängd ljusarm, höj- och sänkbar
Varenr: 5556841
DKK 2.852 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-01-2020
10:40:00
Se mere
James Coignard litografi
JAMES COIGNARD (Frankrike, 1925-2008): Komposition, litografi, signerad J Coignard, numrerad 7/15 cm, bladmått 50x68 cm
Varenr: 5556842
10:44:00
Se mere
Tesil och fat
TESIL och FAT, silver och emalj, omkring 1900, fat stämplat David Andersen, diameter ca 7-9 cm
Varenr: 5556843
10:48:00
Se mere
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...
Varenr: 5463638

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2020
10:51:00
12345...57»