Vurdering
12345...83»   Varer pr. side   2478 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Eileen Gray. Sidebord, model E 1027
Eileen Gray 1878-1976. Justerbart sidebord, model E 1027. Stel i forkromede stålrør, løs bordplade af klar krystal glas. Formgivet 1927. Fremstillet hos ClassiCon med label herfra. H. ca. 68/98. Ø. 51 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varenr: 6221920
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
23:29
DKK 3.800
Aluminia, Lillerød mfl. Samling figurer og keramik(5)
Aluminia, Lillerød mfl. Samling figurer og keramik. Aluminia børnehjælpsfigur. Lillerød keramik: Stribet krus og barselspotte, mærket Lillerød i bund. Etienne van Wonterghem (1923-1986) Krus i blåt sign. E.v.W. i bund. Ubekendt kunstner figur i sandsten H. 18 cm Sign. E lo. 1941. Mærket DST i ...

Varenr: 6227688
DKK < 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
07:45
SaysWho for Dansk møbelproducent, armstole model Ø48 (8)
SaysWho for Dansk møbelproducent, armstole med skal polstret med møbelstof, model Ø48 med sortlakerede asketræs ben. SH 45 cm. Fremstår i original emballage. (8)

Varenr: 6182144

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
08:00
DKK 8.000
Footrest/Puff. Model Ellis.
Footrest/Puff. Model Ellis. Betrukket med 'Fabio Grey Green'. Ben af sort metal. H. 40 cm. B.88 cm. D. 50 cm. udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsspor.

Varenr: 6212914

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:00
Harry Østergaard. Et sæt på seks stole i palisander, model 61 (6)
Harry Østergaard. Et sæt på seks stole i palisander med tremmeryg, sæder betrukket med cognacfarvet vintage anilin læder. Fremstillet hos Randers Møbelfabrik. Model 61. Litt. Mobilia1961. H. 76 Sh. ca. 44,5 cmcm.Fremstår nybetrukket med cognacfarvet vintage anilin læder af dansk møbelpolstrer i ...

Varenr: 6098811
DKK 17.500 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:00
DKK 14.000
Jacques Auriac. Stor, fransk plakat for skomærket Bally, 1981 (cd)
Jacques Auriac (1922–2003). Stor, original, fransk reklameplakat for skomærket Bally, uden tekst, sign. i trykket, serigrafisk trykt hos Imp. I.P.A., Paris 1981. 145 x 117 cm. Uden ramme. Fremstår med foldemærker.

Varenr: 6175506
DKK 1.800 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
08:00
DKK 1.200
Hynde Anilinlæder til Wegners kinastol FH 4283
Hynde til Wegners kinastol i cognac Anilinlæder til FH 4283. Stol medfølger ikke.

Varenr: 6188860

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:00
DKK 1.200
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Cognac (5)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Betrukket med cognac læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varenr: 6158557

DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:01
DKK 3.800
Poul Hundevad. Skænk, palisander
Poul Hundevad. Skænk af fineret palisander, front med to låger bag hvilke hylder, runde tilspidsede ben af massivt palisander. H. 81 L. 110 D. 40,5 cm. 1960'erne. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6215137
DKK 4.000 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:01
Chaiselong modul. Model Vincent.
Chaiselong modul. Model Vincent. Betrukket med velour Lux Petro, løse hynder, monteret på fem ben af matlakeret sort stål. H. 65 cm. SH. 40 cm. B. 178 cm. D. 110 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6224260

08:01
Norm Architects for Menu. Harbour lounge table
Norm Architects for Menu. Harbour lounge table. Bordplade af Kunis Breccia stenart. Stel af sortlakeret stål. H. 50, Ø. 60 cm. Udstillingsmodel, fremstår med afslag på bordkant.

Varenr: 6094664

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:02
DKK 1.800
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (4)

Varenr: 6140474

DKK 1.900 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:02
Sofabord af genbrugs elmetræ
Sofabord af genbrugs elmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. H 45 x L 110 x D 55 cm. Vægt 85 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Varenr: 6215808

DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:03
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Barstole (2)
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Barstole. Udført af metal og træ. Sæder betrukket med møbelstof. Udstillingsmodeller. Mål. Sh. 75,6 cm. (2)

Varenr: 6158319

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:03
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (2)

Varenr: 6040502

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:04
Persisk Patchwork tæppe, 302x210 cm.
Persisk Patchwork tæppe, fremstillet af ældre kelim-fragmenter. 302x210 cm.

Varenr: 6155542

08:04
DKK 1.200
Persisk Bakhtiari Tæppe 122 x 297 cm.
Persisk Bakhtiari Tæppe. Uld på bomuld. 122 x 297 cm. Nyvasket

Varenr: 6167139
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:05
DKK 1.800
Afghansk Kelim, 303 x 202 cm.
Afghansk Kelim, uld på bomuld. 303 x 202 cm.

Varenr: 6158025

08:05
Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder

Varenr: 6040451

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:06
Stor, fransk plakat, 'Virages', 1969
Stor, original, fransk filmplakat, 'Virages' (USA: Winning) med Paul Newman, offsettryk, 1969. 160 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med folder (disse plakater er altid blevet sendt sammenfoldet til biograferne).

Varenr: 6199315
DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
08:06
DKK 1.800
Persisk kelim Patchwork, 310x220 cm.
Persisk kelim Patchwork, fremstillet af ældre kelim fragmenter. 310x220 cm.

Varenr: 6191788

DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:06
DKK 2.800
ITS varmebuffet
ITS varmebuffet model SB-H 220 på 3 x 1500 Watt. H. 138 cm. B. 215 cm. D. 87 cm. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med smuds og brugsspor.

Varenr: 6220924
08:07
C. Holm. Fiskebestik af sølv til 12 pers. (24)
C. Holm. Fiskebestik af sølv bestående af 12 fiskeknive og 12 fiskegafler. Udført 1948. L. 20,5 og 18 cm. Samlet vægt ca. 1248 g. Fremstår med brugsspor. (24)

Varenr: 6214505
DKK 8.400 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
08:07
DKK 6.600
Nomad Dot modulsofa, betrukket med fløjl, grå (6)
Nomad DOT modulsofa betrukket med gråt fløjl. Monteret med sorte metalben. På ryg er monteret knapper af fløjl. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Fløjl Vedligehold: ...

Varenr: 6209580

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:07
DKK 9.400
Hübsch. Samling boligtilbehør(14)
Hübsch. Samling boligtilbehør. Bestående af Vase af gråt porcelæn H.20 cm. Vase af glas H. 21 cm. Tre grå cylinderformede porcelænsvaser. Pendel af glas og kork H. 42 cm. To sorte væglysestager H. 31 cm. Tepotte samt fem krus. Samlet vejl. udsalgspris 2744 kr. Nyproduceret.(14)

Varenr: 6092097

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:08
DKK 500
Ole Wanscher. Sofabord, Senator.
Ole Wanscher. Sofabord med stel af massivt palisander. Senator-serien. Fremstillet hos Frandsen og søn. H. 46, B. 60, L. 150 cm. Fremstår med få aldersrelaterede brugssporVær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel...

Varenr: 6040741
DKK 6.400 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:08
DKK 5.000
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varenr: 6166089

08:09
DKK 500
Illum Wikkelsø. Tre-pers. modulsofa, model 'Plexus'
Illum Wikkelsøe (1919-1999). Plexus modul sofa af massivt eg med fransk rørflet i ryg og sider. Løse hynder betrukket med knapsyet uldstof. L. 192 cm. D. 70 cm. Sh. 38 cm. Fremstillet hos CFC Silkeborg, Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6211854
DKK 10.000 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:09
DKK 7.600
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med dråbeslebne og brillantslebne diamanter med på ialt ca. 0.31 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 51 Ø 16,2 mm. Vægt 2,0 g.

Varenr: 6130485

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:10
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2, sort
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2. Skal af sort plast, stel af sortlakeret stål. H. 80, Sh. 45, B. 56 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6027188

08:11
DKK 700
12345...83»