Kategori
Tid
Vurdering
Showroom
Nyproducerede varer
Gem liste   Opret søgeagent
   Varer pr. side   8 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans J. Wegner. Fritstående to-pers. sofa, model CH-102
Hans J. Wegner 1914-2007. Fritstående to-pers. sofa, model CH-102, meder og synlig ramme af rustfrit stål, fuldpolstret med gråt thor 301 læder Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, med mærke herfra. L. 151 cm. D. 77 cm H. incl ryghynde 72 cm. Udstillingsmodel, brugsspor kan forekomme.

Varenr: 5362384

Nyproduceret vare
DKK 35.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-07-2020
19:49
DKK 18.000
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5380661

Nyproduceret vare
DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 08-07-2020
13:54
DKK 300
Iskos-Berlin, for Muuto. Visu Lounge chair.
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Visu Lounge chair' Stel af træ, sæde skål af komposit. Farve model Dusty Green H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5320864

Nyproduceret vare
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 08-07-2020
15:48
DKK 300
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal i finér af eg, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (6)

Varenr: 5653356

Nyproduceret vare
DKK 13.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2020
19:25
DKK 300
Arne Jacobsen, Munkegaardsstole, rød læder (2)
Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt finér originalt betrukket med rød (Col. 5200) Panama læder fra Italienske Gruppo Dani, monteret på ben af forkromet stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår uden brugsspor, dog uden original emballage. (2)

Varenr: 5450542

Nyproduceret vare
DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2020
20:00
DKK 350
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt 'patina' behandlet olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.

Varenr: 5371506

Nyproduceret vare
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-07-2020
16:02
DKK 300
Arne Jacobsen. Bestik og tatøj (37)
Arne Jacobsen for Georg Jensen, bestik af mat rustfrit stål bestående af 8 skeer, 8 gafler, 8 knive, 8 teskeer. Samt et salatsæt, et serveringssæt og en kagekniv. Designet i 1957. I originale æsker (37)

Varenr: 5572056

Nyproduceret vare
DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-07-2020
13:22
DKK 300
Eero Saarinen. 'Womb chair', lounge lænestol med skammel, betrukket med 'Cato' uldstof (2)
Eero Saarinen 1910-1961. Lounge hvilestol, 'Womb chair' med tilhørende skammel, betrukket med 'Cato' uldstof (80% Woll / 20% Viscose), løse hynder i sæde og ryg, stel af sortlakeret stål. Formgivet 1946. Fremstillet hos Knoll med logo præget i stel. H. 95/42. B. 105. D. ca. 95 cm. Litteratur: ...

Varenr: 5410190

Nyproduceret vare
DKK 46.000 DK, Vejle, Dandyvej 13-07-2020
20:35
DKK 23.000
Mine søgeagenter