Kategori
Tid
Vurdering
Showroom
Nyproducerede varer
Gem liste   Opret søgeagent
   Varer pr. side   11 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (6)

Varenr: 5518332

Nyproduceret vare
DKK 13.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:00
DKK 450
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (4)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (4)

Varenr: 5324019

Nyproduceret vare
DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:05
DKK 400
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal i finér af eg, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (6)

Varenr: 5653356

Nyproduceret vare
DKK 13.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:20
DKK 300
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af hvide pulverlakeret stålrør. SH. 63 cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (6)

Varenr: 5646906

Nyproduceret vare
DKK 13.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:25
DKK 350
Arne Jacobsen, Munkegaardsstole, rød læder (2)
Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt finér originalt betrukket med rød (Col. 5200) Panama læder fra Italienske Gruppo Dani, monteret på ben af forkromet stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår uden brugsspor, dog uden original emballage. (2)

Varenr: 5450542

Nyproduceret vare
DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:55
DKK 400
Iskos-Berlin, for Muuto. Visu Lounge chair.
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Visu Lounge chair' Stel af træ, sæde skål af komposit. Farve model Dusty Green H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5320864

Nyproduceret vare
DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 03-06-2020
14:09
DKK 450
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort original læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort original læder. Returdrej. Fempas stjernefod af aluminium. Forkromet. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. SH. 48 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 5546314
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-06-2020
20:35
DKK 1.100
Arne Jacobsen. Bestik og tatøj (37)
Arne Jacobsen for Georg Jensen, bestik af mat rustfrit stål bestående af 8 skeer, 8 gafler, 8 knive, 8 teskeer. Samt et salatsæt, et serveringssæt og en kagekniv. Designet i 1957. I originale æsker (37)

Varenr: 5572056

Nyproduceret vare
DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-06-2020
13:37
DKK 350
Thomas Bentzen for Muuto, Enfold Sideboard
Thomas Bentzen, for Muuto. model 'Enfold Sideboard Low' Skænk af metal sider og ryg, samt låger. To hylder bag to låger. Top og bund af lakeret træ. H. 62 L. 124,5 D. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5451976

Nyproduceret vare
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 06-06-2020
14:07
DKK 1.600
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt 'patina' behandlet olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.

Varenr: 5371506

Nyproduceret vare
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-06-2020
14:38
DKK 300
Eero Saarinen. 'Womb chair', lounge lænestol med skammel, betrukket med 'Cato' uldstof (2)
Eero Saarinen 1910-1961. Lounge hvilestol, 'Womb chair' med tilhørende skammel, betrukket med 'Cato' uldstof (80% Woll / 20% Viscose), løse hynder i sæde og ryg, stel af sortlakeret stål. Formgivet 1946. Fremstillet hos Knoll med logo præget i stel. H. 95/42. B. 105. D. ca. 95 cm. Litteratur: ...

Varenr: 5410190

Nyproduceret vare
DKK 46.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-06-2020
20:32
DKK 23.000
Mine søgeagenter