Vurdering
   Varer pr. side   5 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Georg Jensen. Boligartikler (3)
Georg Jensen. Boligartikler. Lille skål af messing. Designet af Ilse Crawford. H. 6,2 cm. Ø. 12,5 cm. Bonbonniere af egetræ. Designet af Henning Koppel. H. 15,2 cm, Ø. 15,7 cm. Alfredo vase af mundblæst glas H. 20 cm. Ø. 20,4 cm. I originale æsker. (3)

Varenr: 5507256

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2050
09:04
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (4)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (4)

Varenr: 5324019

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-07-2057
19:30
DKK 1.200
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (6)

Varenr: 5518332

DKK 13.500 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2056
19:00
DKK 5.000
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal i finér af eg, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (6)

Varenr: 5653356

DKK 13.000 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2050
19:27
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort original læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort original læder. Returdrej. Fempas stjernefod af aluminium. Forkromet. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. SH. 48 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 5546314
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2020
19:54