Vurdering
   Varer pr. side   12 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Par Verner Panton. System 1-2-3 stole, rød uld (2)
Par Verner Panton 1926-1998. System 1-2-3 stole betrukket med rød tonus uld fra kvadrat, monteret på drejelig trompetfod af aluminium. Formgivet 1973. Fremstillet for Verpan. Fremstår med enkelte pletter på stoffet samt brugsspor i form af ridser på trompetfod.

Varenr: 5630698
DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-04-2021
19:45
Hjertering med 3 brillanter, 14 kt. hvidguld
Hjertering udført i 14 kt. hvidguld, prydet 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 3,25 gram.

Varenr: 5576342

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 07-10-2020
13:45
Rubin- og brillantring af 14 kt hvidguld med rubiner, ialt ca. 0.69 ct,
Diamonds By Frisenholm. Ring af 14 kt. rhodineret guld prydet med rubiner, samlet ca. 0.69 ct, flankeret af brillantslebne diamanter, samlet ca. 0.09 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed: SI-P1. Ringstr. 55. Vægt ca. 3.2 g.

Varenr: 5594983

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-05-2020
20:37
CopH. Tre puder - Rød (3) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5670211
CopH. Tre puder med knap af anden farve. Rødt uld. 38 x 38 cm. (3)

Varenr: 5412372
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 14-05-2020
15:08
DKK 850
Arne Jacobsen. Sæt på fire 'Syver' spisestole / stabelstole, model 3107, red label (4) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5677633
Arne Jacobsen. Sæt på fire 'Syver' stol, red label med formbøjet skal af hvidlakeret træ, forsidepolstret med rødt læder, monteret på stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. SH. 44/45 cm. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (4)

Varenr: 5455358
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2020
19:49
DKK 6.200
Ring med 3 brillanter i et hjerte, ca. 0.024 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter sat i hjerteform. Samlet ca. 0.024 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16,25 mm. = str. 51. Vægt ca. 4,4 gram.

Varenr: 5516078

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2020
19:42
Arne Jacobsen. 7'er spisestole / stabelstole, model 3107 (6)
Arne Jacobsen. 7'er spisestole / stabelstole med formbøjet skal af hvidlakeret krydsfiner, originalt forsidepolstret med rødt læder, monteret på stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107, mrk. med red label fra 2007. Sh. 44,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte ...

Varenr: 5652289
DKK 9.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-05-2020
18:30
DKK 7.000
Hjertevedhæng
Hjertevedhæng med brillanter ca. 0.40 ct. i alt og rubiner ca. 0.20 ct. i alt, indfattet i sølv og 18 kt. guld, vægt: 3 g, mål: 3 cm x 1 cm.

Varenr: 5539494
DKK 5.215 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31-05-2020
20:49
DKK 335
Rensch Nielsen, ring med hjerte med brillanter, 14 kt. guld
Rensch Nielsen, ring udført i 14 kt. guld, massiv punslet ringskinne, prydet med hjerte, fattet med med brillanter, samlet ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,50 mm. = str. 55. Bredde ca. 5,8 gram. Vægt ca. 12,5 gram.

Varenr: 5573383

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-06-2020
21:32
DKK 6.400
Par ørestikker med pink safirer og diamanter
Par ørestikker udført i 18 kt. hvidguld, hver prydet med princess-cut pink safir samt princess-cut diamant, Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed VS/P.

Varenr: 5541035
DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
19:47
DKK 2.800
Arne Jacobsen. Sæt på seks 'Syver' spisestole / stabelstole, model 3107, red label (6)
Arne Jacobsen. Sæt på seks 'Syver' stol, red label med formbøjet skal af hvidlakeret træ, forsidepolstret med rødt læder, monteret på stel af forkromet stål. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. SH. 44/45 cm. Fremstår med mærker, ridser samt brugsspor. (6)

Varenr: 5456003
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2020
20:02
DKK 4.200
CopH. Tre puder - Rød (3)

Varenr: 5670211
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 27-09-2020
13:02