Vurdering
12345...75»   Varer pr. side   2223 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Urremme af læder. (8)
Otte håndlavede urremme af læder. B. 18-21 mm. Fremstår ubrugte uden spænde.

Varenr: 6189063
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2022
15:48
To halsringe af sterling sølv af sterling sølv mm
2 halsringe, udført i henholdvis forgyldt sterling sølv med én shellperle, og en af rosaforgyldt sterling sølv med 2 facetslebne cubic zirkonia. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varenr: 6195348

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2022
16:04
Reflections Copenhagen Utah Vase
Reflections Copenhagen

 DKK 3.800,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, kobber. (2)
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2 af sort stål med kobber holdere. Original emballage. Nye og ubrugte (2) Første billede er modelfoto.

Varenr: 6016085

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2022
16:11
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på plade (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 59x53 cm (cd)

Varenr: 6208848
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-05-2022
16:25
To løbehjul og kælk
To ældre løbehjul samt kælk af lakeret metal og træ. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varenr: 6192367
16:26
5001. Fristaden Christiania. 1 Fed 2013 (2)
Fristaden Christiania 1 Fed 2013, Kobber og Sølv , Begge stemplet nr. 107 (2) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varenr: 6201225
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2022
16:27
DKK 1.200
Ubekendt kunstner. Kystparti med sejlbåd i oprørt hav, 1800-tallet
Ubekendt kunstner. Kystparti med sejlbåd i oprørt hav. Olie på lærred. Usign. 1800-tallet. 68 x 104 (78 x 114) cm. Fremstår med stødmærke og partier med afskalninger.

Varenr: 6195643
16:34
5001. Fristaden Christiania. 1 fed 1977
5001. Fristaden Christiania. 1 fed 1977 Sølv Vægt 6,8 gr. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varenr: 6199349
16:37
Poul Henningsen PH Træskammel - sort eg/valnød læder
PH Furniture

 DKK 19.900,00
NYHED LAURITZshop

Kurt Nielsen ørestikker med sølvkugler, model KNDK 80
Sølvsmed Kurt Nielsen, et par ørestikker udført i sterling sølv, model " KNDK 80" Længde henholdsvis 4,7 og 6,4 cm.

Varenr: 6199300

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2022
16:43

Varenr: 5786598

16:44
Frands Frandsen. Gadeparti. cd
Frands Frandsen (1885-1979). Gadeparti. Olie på masonit. Sign.: 'Fr. Fr.'. 23,5 x 33 (30,5 x 40) cm.

Varenr: 6194343
16:45
Kommode med spejl
Kommode af mahogni med tre skuffer samt opklappelig plade med spejl. H. 59, B. 90, D. 44 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6192776
16:54
Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Tenera fad & Minerva skål (2)
Royal Copenhagen / Kgl. P. Inge-Lise Koefoed Tenera aflangt fad m/ fugl af fajance nr. 119 / 2839 4. sort. L. 32 cm samt Bernd Munsteiner Minerva skål Ø 23,5 cm. Enkelte brugsspor. (2)

Varenr: 6191839
16:56
Chaiselong. Model Vilmar
Chaiselong. Model Vilmar. Betrukket med 'Forest Mole' møbelstof. H. 732 cm. B. 90 cm. L. 160 cm. Stel og ben af sæbebehandlet eg. Udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsmærker.

Varenr: 6181227

16:58
5001. Fristaden Christiania. 1 Klump 1991
5001. Fristaden Christiania. 1 klump 1991. Sølv. Vægt 9,7 gr. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varenr: 6199536
17:05
5001. Fristaden Christiania. 1 Fed 1988 'Bogart'
5001. Fristaden Christiania. 1 Fed 1988. "Bogart" Sølv. Vægt 9,1 gr. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varenr: 6199542
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2022
17:19
DKK 6.600
Dulong Kharisma øreringe - guld 18K (stor)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 13.500,00
NYHED LAURITZshop

SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, messing. (2)

Varenr: 5786618

17:19
Top til gadelampe.
Top til gadelampe med stel af lakeret aluminium. Skærm af plexiglas. H. 52 cm. Ø. 66 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6169779
17:22
Hjørnemodul, model Astha.
Hjørnemodul, model Astha. Betrukket med Agnes Brown. Ben af eg. H. 62 cm. B.90 cm. D. 80 cm. Sh. 35 cm. Udstillingsmodel, fremstår med smuds og hul i bunddækken.

Varenr: 6181266

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2022
17:23
Bo Sigvardson. 6 kompositioner, akryl på plade (cd) (6)
Bo Sigvardson (1952-2019). 6 kompositioner, akryl på plade, signeret. 20x15 cm. (6)

Varenr: 6207872
17:28
DKK 500

Varenr: 5786642

17:29
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2 af sort stål med kobber holdere. Original emballage. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6048983

17:31
Holmris B8. Kontorstol model Cobra, sort
Holmris B8. Kontorstol model Cobra med skal af sort plast hvor sæde er betrukket med sort møbelstof, monteret på drejbart og højdejusterbart stel af poleret aluminium, afsluttet på fempasfod med hjul. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6200217
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-05-2022
17:34
Cycle Spirit Motorcykeljakke
Cycle Spirit Motorcykeljakke med Drygate Climatec Membrane Str. XS. Fremstår med få brugsspor.

Varenr: 6200202
17:37
Poul Henningsen PH Slangetaburet - valnød læder
PH Furniture

 DKK 4.990,00
NYHED LAURITZshop

Santoku. To japanske knive, ubrugte (2)
Santoku. Japansk kokkekniv l. 31.5 cm. Brødkniv l. 33,5 cm. Begge X50CrMoV15. HRC58+-2. Ubrugte og i org. æsker (2)

Varenr: 6205400
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-05-2022
17:41
Daphne Golman. Komposition cd
Daphne Golman (f. 1975-). Komposition. Sign. DMA. Samt på bagsiden 'Daphne M Golman 1999'. Akryl på lærred. 78,5 x 97 cm. (85 x 105) cm. cd

Varenr: 6203541
17:43
Rolex. Led til oysterlænke
Rolex. Led til oysterlænke af stål, ca. mål 15 mm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6178730
17:43
Sofabord med glasplade.
Kvadratisk sofabord med glasplade, stel af forkromet metal, liste af messing. 110 cm. x 110 cm., H. 48 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser og skrammer.

Varenr: 6192247
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2022
17:47
Fritz Kraul. Vinterlandskab med to personer
Fritz Kraul (1862-1935). Vinterlandskab med to personer. Akvarel og bly på papir. Sign. og dateret: 'FKraul 1895'. 18 x 34 (24 x 40) cm.

Varenr: 6203048
17:48
(93) Kildemoes barnecykel, stelh. 33 cm
Kildemoes barnecykel. Stelnr. WBK205807C. orangelakeret stel, kurv foran og bagpå, 3 gear. stelh. 33 cm. Cyklen er uden lås. Fremstår med alders og brugsspor, smuds, ridser og stedvis rust. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den ...

Varenr: 6183502
17:56
12345...75»