Vurdering
   Varer pr. side   14 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Robert Jacobsen. Komposition, håndkoloreret ætsning (cd)
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition, unik håndkoloreret ætsning, sign. Robert Jacobsen. Bladmål: 55 x 74,5 cm (80 x 101 cm).

Varenr: 5671736
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 07-07-2020
20:20
DKK 4.200
Niels Erik Skovballe. 'Er det gæs?'
Niels Erik Skovballe (f. 1945). 'Er det gæs?', olie på lærred, sign. monogram 2014. 44 x 64 cm (56 x 76 cm). Dette værk er en del af en temaauktion over malerier, som Lauritz.com Vejle nøje har udvalgt til auktion iblandt de værker, der netop har været udstillet på Johannes Larsen Museet til ...

Varenr: 5672923
DKK 15.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-07-2020
20:10
DKK 4.400
Niels Erik Skovballe. 'Stilhed'
Niels Erik Skovballe (f. 1945). 'Stilhed', olie på lærred, sign. monogram 2004. 40 x 40 cm (44 x 44 cm). Dette værk er en del af en temaauktion over malerier, som Lauritz.com Vejle nøje har udvalgt til auktion iblandt de værker, der netop har været udstillet på Johannes Larsen Museet til Niels...

Varenr: 5672902
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-07-2020
20:20
DKK 2.800
Niels Erik Skovballe. 'Blomster jeg har plukket - i en øl som jeg har drukket'
Niels Erik Skovballe (f. 1945). 'Blomster jeg har plukket - i en øl som jeg har drukket', olie på lærred, sign. monogram 2008. 60 x 50 cm (64 x 54 cm). Dette værk er en del af en temaauktion over malerier, som Lauritz.com Vejle nøje har udvalgt til auktion iblandt de værker, der netop har ...

Varenr: 5672933
20:30
DKK 5.400
Niels Erik Skovballe. 'Danish Design'
Niels Erik Skovballe (f. 1945). 'Danish Design', olie på plade, sign. monogram 2004. 94 x 77 cm (99 x 82 cm). Dette værk er en del af en temaauktion over malerier, som Lauritz.com Vejle nøje har udvalgt til auktion iblandt de værker, der netop har været udstillet på Johannes Larsen Museet til ...

Varenr: 5672925
DKK 40.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-07-2020
20:40
DKK 20.000
Niels Erik Skovballe. 'Nøglen - hvor er nøglen?'
Niels Erik Skovballe (f. 1945). 'Nøglen - hvor er nøglen?', olie på lærred, sign. monogram 2012. 100 x 68 cm (109 x 78 cm). Dette værk er en del af en temaauktion over malerier, som Lauritz.com Vejle nøje har udvalgt til auktion iblandt de værker, der netop har været udstillet på Johannes ...

Varenr: 5672910
20:50
DKK 21.000
Niels Erik Skovballe. '»Ekan« (Robåden)'
Niels Erik Skovballe (f. 1945). '»Ekan« (Robåden)', olie på lærred, sign. monogram 2017. 68 x 99 cm (85 x 116 cm). Dette værk er en del af en temaauktion over malerier, som Lauritz.com Vejle nøje har udvalgt til auktion iblandt de værker, der netop har været udstillet på Johannes Larsen Museet...

Varenr: 5698531
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 08-07-2020
21:00
DKK 15.000
Vase af glaseret keramik
Vase af glaseret keramik. H. 33,5 cm. Fremstår med flere kantafslag og reperationer.

Varenr: 5710168
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-07-2020
13:21
GamFratesi for Gubi. To barstole model 'Beetle' (2)
GamFratesi for Gubi. To barstole model 'Beetle', skal overpolstret med mørkegråt uldstof, ben af sortlakeret metal. H. 107, Sh. 65, B. 49 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder enkelte overfladiske mærker. (2)

Varenr: 5691690
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-07-2020
16:56
GUBI. Par Stay Lounge Chair. (2)
GUBI. Par Stay Lounge Chair. Overpolstret med gråt velour, monteret på lav fod med returdrej. Fremstillet hos Gubi. H. 77, Sh. 40, B. 70 cm. Fremstår med enkelte mærker og brugsspor. (2)

Varenr: 5691692
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-07-2020
20:54

Varenr: 5691696
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 10-07-2020
19:03
DKK 500
Eksklusiv Camp Adventure glamping- og oplevelsespakke for 4 personer - Til fordel for Børns Vilkår
Eksklusiv Camp Adventure glamping- og oplevelsespakke for 4 personer Overnatning for 4 personer i yurt (mongolsk telt) Aftensmad og morgenmad Adgang til Skovtårnet Adgang til Klatreparken Læs mere her Lauritz’ stifter Bengt Sundström var for nylig på et inspirerede og aktivt besøg i ...

Varenr: 5704677
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-07-2020
16:00
DKK 4.600
Axel Salto, 'Fabeldyr', cd
Axel Salto (1889-1961). Litografi fra Klingen 1942. Fabeldyr. Sign. i bly Salto. 23 x 22,5 cm (26 x 25,5 cm).

Varenr: 5712014
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 12-07-2020
14:43
Josina Bergsøe. Rolling Hill ring - Til fordel for Pink Tribute
Josina Bergsøe. 'Rolling Hill' ring af 18 kt. guld prydet med prinsesseslebne diamanter, ialt ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ringstr. 56,5 ø 17,8 mm. Vægt 4,2 g. Denne auktion er en velgørenhedsauktion til fordel for Pink Tribute, som støtter kvinder i deres kamp mod ...

Varenr: 5702753
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 13-07-2020
19:24
DKK 950