Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 281  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Van Cleef & Arpels, MEMENTO wristwatch with alarm
Wristwatch made of steel & gold, Hand-winding mechanism with alarm, antique white dial, date display at 3 o'clock, Mineral glass. Diameter Ø approx. 35mm Ref.-no. 423003, 44206. No178. Green leather starp with metal pin buckle. Original box & papers Watch in working order. Lauritz.com ...
Varenr: 5297050
DKK 10.430 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-04-2019
22:20:00
DKK 5.588
Gubi , seks 3D barstole samt Y! højbord(7)
Gubi Chairs. Sæt på seks barstole, medestel af forkromet stål, formstøbt sæde af plast. Stemplet og etiket Gubi under sæde, SH. 75 cm. samt højbord med plade af sort laminat båret på stel sortlakeret metal. L. 240, B. 80, H. 105 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. (7)
Varenr: 5306733
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-04-2019
22:24:49
Lindlöfs Interiör ab. Lænestol, 1980'erne
Lænestol med stel af formspændt bøgetræ, ryg monteret med fransk flet, løse hynder betrukket med dybhæftet lyst uld. Fremstillet hos Lindlöfs Interiör ab. Sverige. Fremstår med brugsslitage samt begyndende hul på stof.
Varenr: 5307070
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-04-2019
22:30:00
DKK 450
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107
Varenr: 5274897
DKK 4.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-04-2019
05:19:00
Louis Vuitton, håndtaske, Limited edition
Louis Vuitton, håndtaske, Limited edition, Model: Alma BB Pink Jungle. Tasken er udført i printet pink og rød Vernis monogram læder. Tasken er med hardware af krom metal. Indvendigt med et stort rum samt lille sidelomme. Dustbag, skulderrem, nøgle og lås medfølger. Fremstillet i Frankrig 2016. H....
Varenr: 5254331
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
09:01:00
DKK 6.200
3 pendler, cylinderformet lampeskærm med chintz stof (3)
3 pendler med cylinderformet lampeskærme betrukket med chintz stof. Der medfølger pendel ophæng, H. 30 cm. Dia. 40 cm. Nye og ubrugte.)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (3)
Varenr: 5270127

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2019
09:06:13
Mette Hannemann. 'Siberien'. cd
Mette Hannemann. f. 1964. 'Sibirien'. Olie på lærred. sign. og dat. M. Hannemann 2006 samt betitlet på bagsiden. 150 x 100 cm.
Varenr: 5301626
09:07:00
DKK 8.200
Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ...
Varenr: 5015272

DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-04-2019
09:34:00
DKK 900
Granatarmband und Collier (2)
Armband und Collier gefertigt aus 800 Silber (punziert), besetzt mit facettierten Granaten im ovalen und runden Sternschliff und ovalen Cabochonschliff von ca.: 11 x 8 mm, 8 x 6 mm und D. 9,5 mm. Maße ca.: Armband L. 18,5 cm, B. 30mm, Collier L. 43 cm, Mittelteil ca.: 12,5 x 5,5 cm. ...
Varenr: 5301578
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 22-04-2019
09:53:00
DKK 410
Lounge havesæt, model Cayenne - Light Grey
Varenr: 4726239

DKK 7.600 DK, Odense, Kratholmvej 22-04-2019
10:00:00
DKK 3.800
Fotogenlampa mässing
FOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900, på kvadratisk fotplatta med kulfötter, kupa med veckad kant, brännarrör, total höjd ca 71 cm
Varenr: 5307562
DKK 1.171 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-04-2019
10:00:00
Se mere
Par Manhattan pendler, aluminium (2)
Par "Manhattan" pendler, med kugletop af aluminium med indvendig hvid kontrastfarve. Ø 25 H. 35 cm. Fremstår i original emballage. Emballage str.: 28 x 29 x 40 cm. (2)
Varenr: 5266851

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:01:00
Torgny
TORGNY LARSSON (född 1957): ''Vattenpelare'' multipel, signerad Torgny Larsson 6/10, patinerad brons, höjd inkl stensockel 22 cm
Varenr: 5307563
DKK 3.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-04-2019
10:03:00
Se mere
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Varenr: 5282534

DKK 3.800 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:03:00
Porslin, Kina 1700-/1800-tal
PORSLIN, Kina 1700-/1800-tal, 3 delar, tekopp med fat, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose, höjd 4,5 cm, bojan med handmålad dekor i blått, 1800-tal, höjd ca 18 cm, penselställ med handmålad polykrom dekor av blommor, 1800-tal, höjd ca 5 cm
Varenr: 5307564
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-04-2019
10:06:00
Se mere
Persisk Harsin Kelim tæppe 368x144 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 368x144 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Varenr: 5252874
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:07:00
En samling div. bijouteri i form af armbånd, halskæder og charms. (520)
En samling div. bijouteri i form af 100 armbånd med hjerteformet og kugleformet charm, 20 halskæder af flettet sort læder med hjerteformet vedhæng og 400 charms. (520)
Varenr: 5255766
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-04-2019
10:08:00
Tsavoritring af 14 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Bred ring af 14 kt. rhodineret hvidguld, prydet med 48 pavéfattede tsavoritter, ringstr. 55/Ø17,8 mm.
Varenr: 5235895

DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:09:00
Lomonosov Ryssland
LOMONOSOV, teservis, 15 dlr., porslin, Ryssland, 1900-talets första hälft/mitt, koboltblå glasyr med dekor i guld, bestående av: 12 tekoppar med fat, tekanna, gräddkanna samt sockerskål, höjd ca 7-15 cm
Varenr: 5307565
10:09:00
Se mere
Brillantørestikker af 18 kt hvidguld (2)
Et par ørestikker af 18 kt hvidguld med kvadratiske fronter prydet med til sammen to brillanter på ialt ca. 0.05 ct, Farve: Top Wesselton (G) Klarhed: P1 Mål på front ca. 5x5 mm. Vægt ca. 1,6 g (2)
Varenr: 5292611
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:10:00
Persisk Harsin Kelim tæppe 235x147 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 235x147 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Varenr: 5305192
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:11:00
Stekfat Kina 1700-tal
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder, bambu och pion i underglasyrblått, taggbård i kälningen, brättet med reserver, längd ca 41 cm
Varenr: 5307566
10:12:00
Se mere
Modellflygplan J 22
MODELLFLYGPLAN, 1900-talets mitt, modell J22, bemålad gjuten metall, längd 32, vingbredd 40 cm
Varenr: 5307567
10:15:00
Se mere
Jonas Lindvall ''Miss Holly'' barstol
JONAS LINDVALL, "Miss Holly" barstol, samtida, Stolab, svart lackerad ek med fotstöd i rostfritt stål, sitthöjd ca 63 cm, bredd ca 50 cm
Varenr: 5307568
DKK 1.562 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-04-2019
10:18:00
Se mere
Prada skuldertaske af sort kanvas
Prada skuldertaske af sort kanvas og besætninger af præget læder med hardware af krom metal. Indvendigt med et stor rum af læder, samt sidelomme med lynlås. H. ca. 35 cm, B. ca. 40 cm, D. ca. 14 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5247336
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:19:00
2 bordlamper samt 2 pendler, model Mathilde (4)
2 bordlamper med afbryder og monteret med sorte skærme samt 2 loft pendler af metal med nikkel finish. Model Mathilde. H. 33 og 31 cm. (4) Fremstår ubrugte & i org. emb.Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper ...
Varenr: 5223416

10:20:00
Persisk Kelim tæppe 124 x 129 cm.
Persisk Kelim tæppe. Uld på uld. 124 x 129 cm.
Varenr: 5236909
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 22-04-2019
10:20:00
Konsolbord af genbrugstræ
Konsolbord af genbrugstræ. H. 85 cm. B. 120 cm. D. 40 cm. Usamlet. Modelfoto. lmj04027
Varenr: 5292583

10:21:00
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort anilin læder. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med Sort anilin læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Stol medfølger ikke. (4)
Varenr: 5282881

10:21:00
Skrivbyrå, 1700-talkets andra hälft
SKRIVBYRÅ, omkring 1700-talets andra hälft, fanérad med alm, med intarsia, klaff med bakomliggande lådinredning samt lönnfack, 4 lådor, beslag i mässing, höjd ca 104, bredd 104 cm
Varenr: 5307569
DKK 3.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-04-2019
10:21:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 281  >>