Vurdering
12345...69»   Varer pr. side   2054 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Royal Copenhagen & Bing & Grøndahl (12)
Royal Copenhagen. Lam, nr. 2769. Gris, nr. 1400. Grise, nr. 683 (2. sort). Fugl. 1. sort. Bing & Grøndahl. Marsvin, nr. 2479. Lam, nr. 2562 og 2560. Fisk, nr. 2174. Samt tre fugle. 1. sort. H. 3,5-7 cm. Samt Lyngby fugl. (12)

Varenr: 6128007
DKK 1.200 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-12-2021
09:09
Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl (5)
Royal Copenhagen. Pige med ko, nr. 779. Isbjørne, nr. 2317. 1. sort. Kartoffelsamlersken, nr. 1549, 2. sort. H. 26 cm. Bing & Grøndahl. Pige med får af Axel Locher, nr 2010, H. 26,5 cm, 1. sort. Pige som læser, 1. sort. (5)

Varenr: 6128024
DKK 1.800 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-12-2021
09:11
DKK 1.700
Dulong Kharisma halskæde - sølv (44 cm)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

To pers. Lædersofa på stålstel
Tre pers. Lædersofa på stålstel. L.210 cm. H.80 cm. D.90 cm. Sh. 44 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6120379
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:14
Tonone Bolt bordlampe, orange
Tonone Bolt bordlampe, orange matlakeret stål, til justering af led. Stammehøjde 49 cm, skærmdiameter 22 cm. Fremstår med enkelte overfladiske mærker, skævhed af stammen, manglende messingnøgle.

Varenr: 6120829
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:23
DKK 650
Henrik Buster Bruun. To landskabspartier cd (2)
Henrik Buster Bruun (f. 1929). To landskabspartier, litografi 12/101 og 156/273. Sign. og dat. i bly. 53 x 43 (70 x 59) cm. (2)

Varenr: 6120440
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:34
Fodskammel, model Douglas XL
Fodskammel, model Douglas XL, betrukket med blåt møbelstof. Ben af valnød. H.42, B. 147, D. 80 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6104909

09:52
To pers. chaiselong, model Nora.
To pers. chaiselong, model Nora. Betrukket med Danny Dusty Blue. H. 82, L. 146, D. 112, Sh. 44 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6008036

09:53
7290 Living damecykel
Living damecykel med 7 gear. Str. 56 cm. Stelnr. WCR58936K. Fremstår låst, med brugsspor, defekt eg på baghjul, rust på skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 6122314
09:58
Preben Hornung - stregætsning, fladbidning
BORCH Editions

 DKK 5.000,00
NYHED LAURITZshop

Soulland for Bolia. Fire Tolerance garderobe hængere.(4)
Soulland for Bolia. Fire Tolerance garderobe hængere. Af metal. Til montering i loft. Fremstår med brugsspor (4)

Varenr: 6117543
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
09:59
7256 Kildemoes damecykel
Kildemoes damecykel med 7 gear. Str. 52 cm. Stelnr. WBK110896B. Fremstår låst, med brugsspor, huller i sadel, afslag på forskærm, rust på pedalarm og baghjulsnav. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 6122256
10:01
7292 Kildemoes damecykel
Kildemoes damecykel. Str. 48 cm. Stelnr. WBK034621E. Fremstår låst, med brugsspor, defekte gear, rust på pedalarm og baghjulsnav. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 6122316
10:03
Dobbelt hæve/sænke skrivebord (3)
Dobbelt hæve/sænke skrivebord, justerbar højde, stel af hvidlakeret metal, plader med hvid laminat, kabelskjuler, kabelhuller i bordplade. H. 61 B. 160, D. 160 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, ridser og løs plader. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Varenr: 6126332
10:12
Menu. Marble Wall Clock White.
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6094881

10:32
Fem spisebordsstole af bejdset eg. (5)
Fem spisebordsstole med stel af bejdset eg, sæder betrukket med sort uld. Fremstår med brugsspor, ridser. (5)

Varenr: 6117354
10:44
Menu. Marble Wall Clock af marmor, med visere i messing. designet af Norm Architects Ø.30 cm. Nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto!.

Varenr: 6094876

10:45
Sigma zoomobjektiv til Pentax AF (Z,PZ serier)
Sigma zoomobjektiv til Pentax AF (Z,PZ serier) 70-300 mm. F4-5,6 DL Macro. Fremstår ubrugt i original emballage.

Varenr: 6114975
11:02
Arne Jacobsen kande 2 l - powder
Stelton

 DKK 1.199,00
NYHED LAURITZshop

Samling lamper, model SC1 og SC2 (3)
2 pendler, 1 standerlamper,. Hvid- og sortlakeret metal. Udstillingsmodeller, fremstår usamlet. (3)

Varenr: 6098101

11:04
Poul Jupont. 'How openmindet can you get'. Komposition. cd
Poul Jupont (f. 1956). 'How openmindet can you get''. Komposition. Laveret tusch og collage på papir. Sign. og dateret Jupont 1992. Bladstørrelse 75 x 56 cm. (92 x 72). Erhvervet af nuværende ejer hos Asbæk.

Varenr: 6115622
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:14
Lise Malinovsky. Komposition. (cd)
Lise Malinovsky (f. 1957). Komposition, offsettryk, sign. og nummereret Lise Malinovsky, 298/300. Lysmål 48 x 36 cm. (61 x 48).

Varenr: 6120950
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:16
Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation med ur (4)
Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation af sortlakeret metal med sort skive bestående af barometer, termometer, hygrometer og vægur. Ø. 10 cm. Fremstår med brugsspor, barometeret med lille slidmærke på kant, uret virker ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Varenr: 6123343
11:17

Varenr: 6094874

11:27
Svend Engelund, cd. Landskab, Prøvetryk.
Svend Engelund (1908-2007). Landskab m/ figur. Litografi. Prøvetryk. Sign. Svend Engelund 56. Lysmål 53 x 63 cm, (73 x 63). Fremstår med aldersgulning.

Varenr: 6123217
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
11:31
DKK 450
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, kobber. (2)
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2 af sort stål med kobber holdere. Original emballage. Nye og ubrugte (2) Første billede er modelfoto.

Varenr: 5786599

11:37
4 stk. Excel Endless light dining version (4)
4 stk. Excel Endless light dining version med plads til 12 lys. Højde: 29 cm. Bredde: 68 cm. Dybde: 8 cm. (4)

Varenr: 6117643

11:55
Hans J. Wegner Opala bordlampe - mini
Pandul

 DKK 7.529,00
NYHED LAURITZshop

House of Amber. Fem halskæder af sølv, ca. 19 g (5)
House of Amber. Fem halskæder af sølv (sølv, forgyldt og rhodineret). Længde fra 42-80 cm. Samlet vægt ca. 19 g. (5) Vejl. udsalgspris samlet 1.735 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her ....

Varenr: 6068721

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
11:58
Vitrineskab af sortlakeret jern,
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Indvendig hvidlakeret. Profileret top Greb af sortlakeret jern. Låge hvor bag hylder. H. 205 cm. B. 55 cm. D. 36 cm. Vægbeslag medfølger. Udstillingsmodel

Varenr: 6120989

DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:00
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To hylder samt to låger hvor bag hylder. H. 152 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Vægbeslag med følger. Udstillingsmodel

Varenr: 6121006

12:00
Vitrineskab af sortlakeret jern.
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. Fire låger hvor bag hylder. H. 102 cm. B. 160 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6120976

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:00
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 157 cm. B. 83 cm. D. 40 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 6127057

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:14
Tom Krøjer. Portræt. (cd)
Tom Krøjer. (f. 1942). Portræt. Farveserigrafi, 38/40. Figurkomposition. Sign. og dat. Krøjer 1983. Bladstørrelse 148 x 108 cm. Uindrrammet

Varenr: 6112750
12:15
12345...69»