Vurdering
   Varer pr. side   7 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Agnete Varming, efter Piero della Francesca. To akvareller (2)
Agnete Varming, 1897-1983, efter Piero della Francesca. To akvareller, sign. 32 x 25 (40 x 34) & 29 x 31 (42 x 44) cm. Proveniens: Kunstnerens efterkommere.

Varenr: 5819459
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2020
10:15
DKK 1.800
Agnete Varming. Tre akvareller(3)
Agnete Varming, 1897-1983. Tre landskaber i to rammer, akvarel på papir, en sign. 30 x 41 (39 x 49) & 39 x 20 (69 x 55) cm. Proveniens: Kunstnerens efterkommere.

Varenr: 5819431
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2020
10:34
Norman Foster vandglas, 0,2 l (2 stk)
Stelton

 DKK 199,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Ludvig Find. Portræt af kunstnerens hustru
Ludvig Find 1869-1945. Portræt af kunstnerens hustru, olie på lærred, usign. Proveniens: ABR 281a/195, 1966. 59 x 45 (62 x 47). Mange afskalninger samt lille hul.

Varenr: 5819122
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2020
13:52
DKK 2.800
Agnete Varming. Gadeparti
Agnete Varming, 1897-1983. Gadeparti, akvarel på papir, sign. 30 x 43 (40 x 54) cm. Udstillet på kunstforeningen 1967. Proveniens: Kunstnerens efterkommere.

Varenr: 5819425
16:14
DKK 1.800
Agnete Varming. Landskab ved Assisi, 1950
Agnete Varming, 1897-1983. Landskab ved Assisi, akvarel på papir, sign. 17 x 31 (29 x 43) cm. Udstillet på Munkeruphus 1995. Proveniens: Kunstnerens efterkommere.

Varenr: 5819476
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-10-2020
18:12
DKK 3.400
Agnete Varming. Fire landskaber (4)
Agnete Varming, 1897-1983. Fire landskaber bl.a. fra Ørsted Præstegaard, olie på lærred, usign. et sign på bagside på udstillingsetiket. 35 x 53 - 58 x 73 cm. Et maleri med fugtspor. Enkelte afskalninger. Proveniens: Kunstnerens efterkommere.

Varenr: 5819251
21:30
Vera Nilsson. 'Gamla Slussen', cd
Vera Nilsson 1888-1979. 'Gamla Slussen', olie på lærred, betegnet på bagsiden. 33 x 41 (36 x 44) cm. Tegnestiftshuller i hjørner.

Varenr: 5818886
DKK 12.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-11-2020
18:51
DKK 12.500