Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bjørn Wiinblad. 'Eva' opsats. cd
Bjørn Wiinblad (1918-2006). 'Eva' opsats af glaseret keramik. Sign. og dat BW 77, dessin nr. V16. H. 50 cm. Fremstår med stedvise afslag.

Varenr: 5944313
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2021
19:00
Bjørn Wiinblad. Stor løgformet gulvlampe (cd)
Bjørn Wiinblad (1918-2006). Stor løgformet gulvlampe,korpus med modeleret dekoration, glasur i lilla og grå nuancer. H. 87 cm (eks. fatning). Fremstår med enkelte mindre glasurfejl.

Varenr: 5944287
DKK 25.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2021
19:40
DKK 1.900
Jørgen Gammelgaard TIP TOP Multi-skærm pendel
Pandul

 DKK 8.394,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Bjørn Wiinblad (1918 - 2006). Stor løgformet gulvlampe,korpus med modeleret dekoration, glasur i blå og grønne nuancer. H. 87 cm (eks. fatning). Fremstår med enkelte mindre glasurfejl.

Varenr: 5944323
DKK 4.400
Bjørn Wiinblad. Stor løgformet gulvlampe. cd
Bjørn Wiinblad (1918-2006). Stor løgformet gulvlampe af glaseret keramik, dekoreret i mange farver. Originalt løgkrukke senere omgjort til lampe med senere gennemboret hul til ledning. H. 107/86 cm. (med/uden fatningshus). Sign. i bund. Ej testet. Fremstår med stor brændingsfejl i bund.

Varenr: 5944286
DKK 35.000 DK, Herlev, Dynamovej 08-03-2021
21:00
DKK 12.000
Bjørn Wiinblad for Illums Bolighus. Lænestol
Bjørn Wiinblad (1918-2006) for Illums Bolighus. Lænestol med stel af grønmalet træ, løs ryg- og siddehynde i mønstret stof. H. 79 cm., B. 74 cm., D. 80 cm., sh. 37 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder slidtage på hynder.

Varenr: 5943755
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-03-2021
19:48
Bjørn Wiinblad. Løgformet unika krukke / terrin. cd
Bjørn Wiinblad (1918-2006). Løgformet unika terrin/krukke, korpus med modeleret dekoration, grøn, blå og brun glasur. H. 36 cm. Sign. og dat. i bunden. Enkelte kant/glasurafslag.

Varenr: 5944297
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 14-03-2021
20:56
DKK 13.500
Bjørn Wiinblad. 'Eva' opsats nr. V16. cd
Bjørn Wiinblad (1918-2006). 'Eva' opsats af glaseret keramik. Sign. og dat BW 82, dessin nr. V16. H. 50 cm. Fremstår med stedvise kant/glasurafslag.

Varenr: 5944268
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-03-2021
20:45
DKK 4.400
Bjørn Wiinblad. To flasker (cd) (2)
Bjørn Wiinblad (1918-2006). To flasker af glaseret keramik, dekoreret med kvinder med fugle. Sign. og dat. H. 38 cm. & 41 cm. En fremstår med mindre afslag i bund. (2)

Varenr: 5944300
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2021
15:39
DKK 1.200
Lyngby Porcelæn Rhombe Color krus - gul
Lyngby Porcelæn

 DKK 169,95
NYHED LAURITZshop

Varenr: 5972788
DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-03-2021
12:21
DKK 3.200