Vurdering
12»   Varer pr. side   42 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Havevaser / urner af patineret støbejern H. 38 cm (2)
Havevaser / urner af patineret støbejern H. 38 cm Ø 50 cm. Modelfoto (2)

Varenr: 5720533

DKK 3.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-05-2021
13:43
Havebænk i patineret jern
Havebænk i patineret jern. Mål ca. h. 82 cm d. 150 cm d. 50 cm sh. ca. 40 cm. diameter runding top 40 cm. Leveres usamlet. Modelfoto

Varenr: 5825690

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-05-2021
14:22
Hans J. Wegner Opala bordlampe - mini
Pandul

 DKK 7.529,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

2 europæiske turkisfarvede lammeskind (2)
2 indfarvede turkisblå lammeskind. Mål ca. 84x54 cm. og 88x53 cm. Bemærk: Stol og skammel medfølger ikke.Modelfotos, så lille variation i udtryk kan forekomme. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)

Varenr: 5933183

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 10-05-2021
15:22
2 europæiske plettede lammeskind (2)
2 plettede, langhårede europæiske lammeskind. Tyk blød kvalitet. Mål ca. 108 x 70 og 102 x 68 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen. Bemærk at stol medfølger ...

Varenr: 5962593

15:32
Rund havebænk i hvidmalet jern
Rund havebænk i hvidmalet jern. Mål ca. h. 79 cm Ø145 cm sh. 40 cm. Diameter hul i midten 40 cm. Modelfoto

Varenr: 5965695

DKK 4.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-05-2021
18:24
Havebord i bemalet jern
Havebord i patineret bemalet jern h. 67 x 82 x 57 cm Leveres usamlet.

Varenr: 6008096

DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-05-2021
18:52
DKK 450
En samling balkonborde, spande, væglamper og magasinholdere af lakeret metal. (30)
Fire kasser af metal med ruminddeling af violet-lakeret metal. H. 17 cm. B. 26 cm. D. 21 cm. 12 væglamper med skærme af lilla-lakeret metal. To balkonborde af hvidlakeret metal, H. 63 cm. L. 53 cm. B. 60 cm. To magasinholdere af rød plast. H. 28 cm. B. 38 cm. D. 11 cm. To magasinholdere af ...

Varenr: 6015254
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-05-2021
19:17
Reflections Copenhagen - Manhattan Grand Vase - Krystal
Reflections Copenhagen - Manhattan Grand Vase - Krystal. Materiale: Håndskåret krystal. Farver: Clear - Yellow - Rose - Brown. Mål: H 25.5 cm. B 23 cm. D 13.5 cm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor. Første billede er modelfoto. Vejledende udsalgspris 6.200 kr.

Varenr: 5979796
DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-05-2021
19:45
Holmegaard Flow Glas - Klar
Holmegaard

 DKK 199,95
NYHED LAURITZshop

Mogens Lassen for By Lassen (2)
Mogens Lassen for By Lassen. Stor Kubus Bowl, sort. Samt Kubus Lysestage - 8 lys H: 23 cm. B: 23 cm. D: 23 cm. Original emballage. Vejledende udsalgspris 1.799 DKK per stk.

Varenr: 5980787

DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-05-2021
19:50
DKK 1.200
Reflections Copenhagen - Utah - Vase - Krystal
Reflections Copenhagen - Utah - Vase - Krystal. Farver: Clear - Rose - Black. Materiale: Håndskåret krystal. Mål: H 27.8 cm. B 13 cm. D 13 cm. Fremstår med minimale/ingen brugsspor. Første billede er modelfoto. Vejledende udsalgspris 3.800 kr.

Varenr: 6016501
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-05-2021
Havemøbelsæt, Bord og otte stole, teaktræ (9)
Havemøbler af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med gemt tillægsplade og otte foldestole. H. 76. L. 180-240. B 120 cm. Stol, sædehøjde 45 cm. Fremstår i emballage. Emballagestr.: 122x182x16 + 3 x 114x48x19 cm. (9)

Varenr: 6018209

DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 10-05-2021
20:55
DKK 3.800
Cinas. 'Safira' havemøblement (5)

Varenr: 5959011

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 11-05-2021
08:28
2 krøllede hvide europæriske lammeskind (2)
2 krøllede hvide europæiske lammeskind. Mål ca. mellem 100x65 cm. og 90x60 cm. Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.

Varenr: 5950835

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 11-05-2021
14:43
2 lilla islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede lilla islandske lammeskind. Mål: 85x59 cm. 5og 91x60 cm. Bemærk stole medfølger ikke. Modelfotos (2)

Varenr: 5910686

14:48
Vase i terracotta med stiliseret dekoration
Vase i terracotta med stiliseret dekoration i jordfarver h. 25 cm Ø30 cm.

Varenr: 5997041

DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-05-2021
15:45
Rund havebænk i patineret jern

Varenr: 5996980

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-05-2021
17:15
DKK 500
Reflections Copenhagen Lisbon Cabinet
Reflections Copenhagen

 DKK 1.300,00
NYHED LAURITZshop

Krenchel. Stor Krenit skål i rød/ orange emalje, Ø. 38 cm
Herbert Krenchel 1922 - 2014. Formgivet i 1953. Stor krenit skål af rød /orangefarvet emaljeret metal. Ø 38 cm. H. 11 cm. Enkelte afstød samt slid under bund.

Varenr: 5983682
DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-05-2021
17:38
DKK 450
Spisebord / havebord af genanvendte planker fra huse.
Spisebord / havebord udført i flere hundrede år gamle genanvendte planker fra huse. Tappede samlinger. Kraftigt understel. Rustik stil. L. 200 cm. B. 100 cm. H. 75 cm. Plankerne stammer fra flere hundrede år gamle huse på øerne Kolot og Tubuk. Dette gør træet meget mættet og modstandsdygtigt.

Varenr: 6003184
DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 11-05-2021
17:58
Helge Christoffersen. Liggende kvinde med blottet bryst, figur af keramik (cd)
Helge Christoffersen (1925-1965), Liggende kvinde med blottet bryst, figur af delvist glaseret keramik, signeret under bunden HC. L. ca. 45. H. 25 cm. Fremstår med mindre reparation ved nedre kant, brændingsrevner under bunden.

Varenr: 5933343
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 11-05-2021
20:16
DKK 450
2 brune skandinaviske lammeskind (2)
2 skandinaviske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de brune lammeskind. Mål ca. mellem 100x75 cm. og 105x80 cm. Modelfotos. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. Stole medfølger ikke. Der er ikke ...

Varenr: 5900100

20:17
Plante krukker (2)
Par plante krukker af sort glaseret keramik.H. 60/90 , D. 38, B. 38 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte afslag, fyldte med grus / dækbark. Møbelhund medfølger ikke. (2)

Varenr: 6022665
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 11-05-2021
20:28
Thorkild Olsen. Vase af stentøj med okseblodsglasur, 1935 (cd)
Thorkild Olsen (1890-1973). Vase af stentøj med okseblodsglasur, med lav stilk på rund fod, udført hos Royal Copenhagen, under bunden sign. monogram samt dateret 1935, unika. H. 24,5. Ø 23 cm.

Varenr: 5694226
20:34
Tongzhi (1862-74). Kinesisk vase
Kinesisk vase af porcelæn, Tongzhi (1862-74). Blå og hvid glasur med motiv forstillende stor høne samt kyllinger og bladornamenter. Vasens højde: 58,5 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, samt flere hårrevner.

Varenr: 5997878
DKK 1.200 DK, Vejle, Dandyvej 11-05-2021
20:47
Emaljeskilt, 'Under Dansk Flag direkte til Canada og New York m.m.'
Emaljeskilt / reklameskilt, 'Under Dansk Flag direkte til Canada og New York m.m.', signeret Københavns Emaljeværk DAM, 19,5 x 10 cm. Fremstår let anløben / enkelte afstød. Lit. Gadens Blikfang af John Juhler Hansen lignende skilt omtalt s. 225 / 1408.

Varenr: 5957648
DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-05-2021
21:17
DKK 4.600
Reflections Copenhagen Chicago fyrfadsstage
Reflections Copenhagen

 DKK 1.450,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 5959028

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 12-05-2021
08:25

Varenr: 5959029

09:43
2 europæiske pink lammeskind (2)
2 lammeskind - indfarvede i en pink nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 85x57 cm. og 79x57 cm. (2)

Varenr: 5933174

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 12-05-2021
15:49
Kähler gulvvase med lys glasur 1930érne
Gulvvase fra Kähler´s keramiske fabrik dekoreret i beige og brun glasur h. 27 cm. Med glasur afskallinger

Varenr: 6012160
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-05-2021
17:24
Delft flisebillede med hollandsk bymotiv ca. 1900
Delft blåmalet flisebillede med hollandsk bymotiv efter maleri af Cornelis Springer (1817-1891), sign. monogram naar C. Springer og mærket med logo for Faiancerie de Delft, Holland, ca. 1900. 62 x 78 cm (70 x 86 cm). To fliser med revnedannelse, enkelte lette krakeleringer.

Varenr: 5948936
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-05-2021
20:19
Dækstole. Toronto. Sort (2)
Dækstole. 2 stk. Model Toronto. Farve: Sort. Mål. 99,0 x 56,0 x 160,0 cm. Udstillingsmodeller fremstår nedpakket i brudt original emballage (2) Modelfotos.

Varenr: 6023371

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-05-2021
10:04
DKK 650
12»