Vurdering
   Varer pr. side   22 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Halskæde af 18 kt.guld og hvidguld
Halskæde af 18 kt.guld og hvidguld. L. 45,5 cm. Stemplet 750. Vægt 3,5 g

Varenr: 6090188
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-10-2021
14:54
DKK 1.200
Georg Jensen. Samling marguerit smykker af sterlingsølv. (4)
Georg Jensen. Samling marguerit smykker af sterlingsølv bestående af marguerite vedhæng i sterlingsølv og med kronblade af lyserød emalje. Ø. ca. 18 mm. Halskæde ligeledes i sterlingsølv. L. ca. 46 cm. Par tilhørende ørestikkere Ø: 7 mm. L. 3cm. Minimale brugsspor (4)

Varenr: 6086541
DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2021
13:39
DKK 1.300
Reflections Copenhagen South Beach Vase
Reflections Copenhagen

 DKK 3.800,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Georg Jensen. Marguerit halskæde af forgyldt sterlingsølv
Georg Jensen. Marguerit halskæde af forgyldt sterlingsølv med hvid emalje. L. 40,5 cm. B. 1,9 cm. Fremstår som ny

Varenr: 6086525
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2021
15:33
DKK 1.900
Georg Jensen. Stor marguerit broche/vedhæng og halskæde af sterlingsølv (2)
Georg Jensen. Stor Marguerit broche Ø. 43 mm. af sterlingsølv med lyserød emalje. Halskæde L. 90 cm. Fremstår som ny (2)

Varenr: 6084772
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2021
18:32
DKK 1.300
Georg Jensen. 'Offspring' armring af sterlingsølv
Georg Jensen. 'Offspring' moderne armring af sterlingsølv design. nr. 433. Armbånd diam: ca. 7x5 cm

Varenr: 6090239
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2021
19:05
DKK 1.200
Georg Jensen. 'Sphere' smykkesæt af sterlingsølv med rosakvarts (2)
Georg Jensen. 'Sphere' smykkesæt med halskæde af sterlingsølv prydet med cabochonsleben rosakvarts. L. 43 cm. B. 11 cm. Sphere armring, Ø 5,5 cm. Str. M. Dessin nr. 473. (2)

Varenr: 6086598
DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-10-2021
20:40
Georg Jensen. Marguerit halskæde af sterlingsølv og vedhæng med sort emalje (2)
Georg Jensen. Marguerit halskæde af sterlingsølv med sort emalje. L. 40,5 cm. B. 1,9 cm. Marguerit vedhæng af sterlingsølv. Ø 1,8 cm. Fremstår som ny. (2)

Varenr: 6086531
DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-11-2021
14:33
DKK 1.900
Georg Jensen. ID armbånd af sterling sølv, dessinnr 447 af Flemming Eskildsen . .
Georg Jensen. ID armbånd af sterling sølv, dessinnr 447 af Flemming Eskildsen . Længde: ca 20,5 cm. Vægt: ca 32,7 gr .

Varenr: 6090259
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-11-2021
15:42
DKK 700
Rosendahl x Zarah Voigt Kræmmerhus - forgyldt
Rosendahl

 DKK 179,95
NYHED LAURITZshop

Georg Jensen. Årssmykkesæt 2011 af sterlingsølv, to halskæder og to par øreringe (4)
Georg Jensen. Årssmykkesæt 2011 af sterlingsølv bestående af to halskæder med vedhæng og to par ørestikker. Halskæde L.45 cm. (4)

Varenr: 6090248
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 01-11-2021
16:40
DKK 1.900
Georg Jensen. Samling 'Splash' armbånd (5)
Georg Jensen. Samling 'Splash' armbånd af læder i forskellige farver. L. ca. 40 cm. (5)

Varenr: 6086591
17:37
Georg Jensen. Marguerit halskæde af sterlingsølv med hvid emalje
Georg Jensen. Marguerit halskæde af forgyldt sterlingsølv med hvid emalje. L. 40,5 cm. B. 1,9 cm. Fremstår som ny. Stor samling Georg Jensen smykker. Se og byd på varerne her.

Varenr: 6086526
20:50
DKK 1.700
Georg Jensen. To halskæder af sterlingsølv (2)
Georg Jensen. To halskæder af sterlingsølv med Zephyr og Koppel Hjerte vedhæng. Udført i sterling sølv. Uåbnet i originale æsker. (2)

Varenr: 6090130
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-11-2021
16:40
DKK 950
Georg Jensen. Samling margueritsmykker af sterlingsølv (4)
Georg Jensen. Samling margueritsmykker af sterlingsølv bestående af to par øreringe af sterlingsølv. L. 3,5-5,5 cm. Et armbånd af sterlingsølv med en mariehøne med logo. L. 19 cm. et marguerit armbånd med en maruerit af sterlingsølv med sort emalje. L. 19 cm. (4)

Varenr: 6090270
DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 02-11-2021
19:40
Georg Jensen. to halskæder af sterlingsølv (2)
Georg Jensen. To halskæder af sterlingsølv med Zephyr og Infinity vedhæng. Udført i sterling sølv. Uåbnet i originale æsker. (2)

Varenr: 6090123
20:43
Georg Jensen. To halskæder af sterlingsølv bestående af bl. a. en zephyr halskæde. Halskæde L. 45 cm. Fremstår som ny. Etui medfølger(2)

Varenr: 6109585
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-11-2021
19:25
Henning Koppel for Georg Jensen. Stjernevedhæng med halskæde af sterlingsølv (2)
Henning Koppel for Georg Jensen. Stjernevedhæng med kæde, dessin 151 udført i sterlingsølv. Højde på vedhæng: 6 cm. Længde: på kæde: 60 cm. (2)

Varenr: 6086593
DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-11-2021
20:24
DKK 1.200
Poul Henningsen PH Skabet - lys eg
PH Furniture

 DKK 34.900,00
NYHED LAURITZshop

Henning Koppel for Georg Jensen. Stjernevedhæng med kæde,
Henning Koppel for Georg Jensen. Stjernevedhæng med halskæde, dessin 151 udført i sterlingsølv. Højde på vedhæng: 6 cm. Længde: på kæde: 60 cm.

Varenr: 6086587
20:25
DKK 1.200

Varenr: 6111112
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 08-11-2021
19:44
Georg Jensen. Julepynt af forgyldt metal (2)
Georg Jensen. Julepynt af forgyldt metal i form af et hjerte og en stjerne. Diam. 10 cm. med blå silkesnor (2)

Varenr: 6090240
DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 12-11-2021
19:35
Georg Jensen. Magic ring af 18 kt. guld med brillanter (2)
Georg Jensen, Magic ring med alliance inderring med brillanter udført af 18 kt guld, dessinnr. 131. Med udtagelig alliancering ligeledes i 18 kt guld, prydet med fem brillanter, ialt ca. 0.20 ct. Farve Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Ringstr. 53, Ø 17.1 mm. Vægt ca. 16,1 g. (2)

Varenr: 6086606
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-11-2021
20:41
DKK 7.800

Varenr: 6110972
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 13-11-2021
20:43
Armring med brillanter af 14 kt. guld, hvidguld og rødguld
Armring med brillanter af 14 kt. guld, hvidguld og rødguld brydet med brillanter, ialt ca. 0.10 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed SI. Indvendig mål: 6,1 x 5 cm. Vægt 7,8 g.

Varenr: 6086600
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 14-11-2021
18:38
DKK 2.800