Vurdering
   Varer pr. side   5 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hans J. Wegner. Lænestol, model AP15 fra 1950/60'erne
Hans J. Wegner, 1914-2007. Vintage lænestol med stel i massivt, bejdset bøgetræ, betrukket med uld, Formgivet i 1951. Fremstillet hos AP-Stolen, model AP-15. Fremstår med slitage, nogle huller i betræk. Denne vare er en del af en større temaauktion, Lauritz.com afholder i samarbejde med ...

Varenr: 6066275
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-05-2022
20:43
DKK 4.400
Dansk møbelproducent. Lænestol, bøg
Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af massivt bejdset bøgetræ, sæde og ryghynde betrukket med grønt møbelstof. 1950'erne. SH. 40 cm. Fremstår med slitage på stel samt armlæn. Denne vare er en del af en større temaauktion, Lauritz.com afholder i samarbejde med bæredygtighedsfestivalen ...

Varenr: 6181534
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21-05-2022
20:15
Design By Us Harakiri Mini lysekrone
Design By Us

 DKK 26.990,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Arne Jacobsen. Sofabord, palisander, Ø 60 cm
Arne Jacobsen. Sofabord med plade af fineret palisander, firpasfod af forkromet metal og aluminium. Ø 60 cm. H. 47 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1972. Fremstår med lettere brugsspor, små ridser, mærker.

Varenr: 6172337
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-05-2022
19:28
DKK 5.000
House of Sander. Spisestol / armstol. Brun
House of Sander. Spisestole / armstol af fineret mørkt træ, sæde af nappa læder, ben af aluminium. SH. Udstillingsmodel. Fremstår med få brugsspor. Denne vare er en del af en større temaauktion, Lauritz.com afholder i samarbejde med bæredygtighedsfestivalen Greenlight - se alle auktionerne her. ...

Varenr: 6185424
DKK 3.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-05-2022
08:03
Hans J. Wegner. To-pers. sofa, model 233/2
H. J. Wegner. To-pers. sofa af massivt ubehandlet bøgetræ, løse springhynder nybetrukket med cognacfarvet anilinlæder. Formgivet 1952, fremstillet hos Getama, Gedsted, model GE 233/2. L 126 cm, H 71 cm, SH 38 cm. Fremstår med nyrenoveret stel, dog lettere nuanceforskel/pletter på stel. Denne vare...

Varenr: 6173925
DKK 22.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24-05-2022
08:32
DKK 15.000