Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   166 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. seks halskæder af forgyldt sterlingsølv (6)
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. seks halskæder af forgyldt sterlingsølv. Kæde L. 42-45,5 cm. Samlet vægt 18,7 g. Vejl. Udsalgspris samlet ca. 2.675 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6229995

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
13:17
DKK 900
Tissot, Yema, Enicar m.fl. Tolv armbåndsure (12)
Tissot, Yema, Enicar m.fl. Tolv armbåndsure i stål,, mekanisk urværk pånær et Timex og Citizen. Fremstår med kraftige brugsspor, ridser og Enicar med manglende krone. Timex, Inexo og Enicar kunne ikke trækkes op. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på ...

Varenr: 6227001

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
16:34
Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Samling øreringe af sterlingsølv. Delvist forgyldte. Samlet vægt 27,3 g. Vejledende udsalgspris 3.345 DKK. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227352

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:02
Rabinovich m.fl. Seks halskæder af forgyldt sølv (6)
Rabinovich m.fl. Seks halskæder af forgyldt sølv med similisten. Længde 45 cm. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227159

19:02
Rabinovich m. fl. Samling øreringe af sterlingsølv. (20)
Rabinovich m. fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels forgyldte, oxiderede og rosaforgyldte. Samlet vægt 26,6 g. Vejledende udsalgspris 4.360 DKK. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227302

DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:29
DKK 1.300
Rabinovich m.fl. Seks halskæder af sterlingsølv (6)
Rabinovich m.fl. Seks halskæder af sterlingsølv og oxideret sterlingsølv. Enkelte med similisten og perler. Længde 42-50 cm. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227099

19:29
DKK 500
Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede. Flere par prydet med perler. Samlet vægt 21,2 g. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227488

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:30
Lund Copenhagen. Samling marguerit smykker (7)
Lund Copenhagen. Samling marguerit smykker af forgyldt sølv, bestående af; to armlænker Længde 20-25 cm. Øreclips Ø. 12 mm. Øreringe Længde 28 mm. Vedhæng Ø. 12 mm. (7) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Varenr: 6227140

DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:30
Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels forgyldte og oxiderede. Samlet vægt 12,5 g. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227329

19:31
DKK 500
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels forgyldte el. oxiderede. Et par prydet med cubisk zirkonia. Samlet vægt 22,4 g. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227473

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:32
San. Fem halskæder af sølv og oxideret sølv (5)
San. Fem halskæder af sølv og oxideret sølv. Længde 50-80 cm. Vejl. udsalgspris samlet 2.920 DKK. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227071

19:32
DKK 450
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Aagaard/Kranz & Ziegler, Lund m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede og forgyldte. Flere prydet med perler, et par med smykkesten. Samlet vægt 23,2 g. Vejledende udsalgspris ca. 4.510 DKK. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges ...

Varenr: 6227578

19:33
DKK 1.300
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (17)
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede og forgyldte. Et sæt med perler og flere cubisk zirkonia. Tre ear cuffs, sølv, oxideret og forgyldt. Samlet vægt 22,9 g. Vejledende udsalgspris ca. 3.295 DKK. (17) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varenr: 6227658

19:33
Otte halskæder af sølv med similisten (8)
Otte halskæder af sølv med similisten. Længde 42-45 cm. Enkelte med anløb. Vejl. udsalgspris samlet ca. 4.160 DKK. (8) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227149

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
19:33
Nordahl Andersen m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv (20)
Nordahl Andersen m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Forestillende bl.a frøer, katte og giraffer. Samlet vægt 10,4 g. Vejledende udsalgspris ca. 1.738 DKK. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne ...

Varenr: 6227672

19:34
DKK 500
Syv par øreringe af sølv, forgyldt og oxideret sølv (14)
Syv par øreringe af sølv, forgyldt og oxideret sølv. Mål fra 5-35 mm. (14) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227146

19:34
DKK 500
Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels forgyldte, oxiderede, perler og rosaforgyldte. Samlet vægt 10,2 g. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227318

19:35
Rabinovich m.fl. Samling øreringe af sterlingsølv. Tildels oxiderede og rosaforgyldte. Samlet vægt 9,5 g. Vejledende udsalgspris ca. 1.740 DKK. (20) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6227559

19:35
DKK 500
BNH, Herman Siersbøl m.fl. Samling smykker af sølv og forgyldt sølv (6)
BNH, Herman Siersbøl m.fl. Samling smykker af forgyldt sølv og bestående af to halskæder med fire vedhæng af sort onyx, cubiske zirkoner, granat og ferskvandsperle m.fl. Halskæder L. 42,0 -44,0 cm. Vejl. udsalgspris ca. 1818 DKK (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varenr: 6214888

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:24
DKK 500
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af sterlingsølv (4)
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af sterlingsølv. Halskæde L. 48 cm. Vedhæng med cubisk zirkon. Ørestikker prydet med cubiske zirkoner. Fingerring, prydet med cubisk zirkon. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Samlet vægt 5,3 g. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der ...

Varenr: 6210794

12:00
To halskæder af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af 8 kt. guld (2)
To halskæder af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af 8 kt. guld med cubiske zikoner. Samlet vægt 9,7 g. Længde kæde 40- 44 cm. Vejl. udsalgspris samlet 2.170 DKK. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Varenr: 6191683

12:14
DKK 650
Samling smykker af sterling sølv. (7)
Samling smykker af sterling sølv. Bestående af smykkesæt, halskæde og øreringe, prydet med blå aquamariner. L. 45 cm. øreringe L. 3,5 cm. Halskæde prydet med hjerte af 14 kt. guld og grå månesten. L. 46 cm. Halskæde L 80 med vedhæng af sort onyx. Halskæde L 45 cm. Samt to par øreringe det ene ...

Varenr: 6184993

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
13:01
Guld og sølv design Horsens m. fl. Samling halskæder af læder og sterling sølv. (6)
Guld og sølv design Horsens m. fl. Samling halskæder af læder og sterling sølv. L. 43-48 cm. Vejl. udsalgspris ca. 3.445 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6185633

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
19:51
DKK 500
Tre ringe af 8 kt. guld med cubiske zikoner. (3)
Tre ringe af 8 kt. guld med cubiske zikoner. Samlet vægt 7,8 g. Str. 50, 51, 52. Vejl. udsalgspris 5.275 DKK. (3) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6205783

DKK 1.900 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
19:55
Herman Siersbøl m. fl. Fem ringe af sterlingsølv (5)
Herman Siersbøl m. fl. Fem ringe af sterlingsølv med ametyst og ferskvandskulturperle. Ringstr. 51. Ø 16,2 mm. Samlet vægt 22,2 g. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Varenr: 6207132

20:01
Samling smykker af sterlingsølv med diamanter (8)
Samling smykker af sterlingsølv To halskæder, en halskæde med en brillantsleben diamant på ca. 0.01 ct. Farve: Top crystal (I). Klarhed VS. En halskæde med vedhæng med en syntetisk safir omkranset af zirkoner. Halskæde L. 44 cm. To par ørestikker, et par ørestikker, hver med en brillant på 0.01 ...

Varenr: 6206742

20:02
Rabinovich, Blossom Copenhagen m.fl. Fem par øreringe af sterlingsølv (10)
Rabinovich, Blossom Copenhagen m.fl. Fem par øreringe af sterlingsølv, oxyderet, forgyldte og sølv, prydet med mat sort og grøn onyx, ferskvandskulturperler m.fl. Samlet vægt 17,8 g. Vejl. Udsalgspris 3.515 DKK (10) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der ...

Varenr: 6210409

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
20:11
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af forgyldt sterling sølv (4)
Nordahl Andersen. Solitaire sæt af forgyldt sterling sølv. Halskæde L. 43 cm. Vedhæng med cubisk zirkon. Ørestikker prydet med cubiske zirkoner. Fingerring, prydet med cubisk zirkon. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Samlet vægt 6,4 g. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk ...

Varenr: 6210780

20:50
Rabinovich. Samling øreringe af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv(16)
Rabinovich. Samling øreringe af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv med ferskvandskulturperler, kvarts, månesten, cubiske zirkoner m.fl. Samlet vægt ca. 28,8 g. Vejl. udsalgspris ca. 4775 DKK (16) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com ...

Varenr: 6215647

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
21:16
Rabinovich. Blossom Copenhagen m.fl. Fem par øreringe af sterlingsølv (10)
Rabinovich, Blossom Copenhagen m.fl. Fem par øreringe af sterlingsølv, oxyderede, rosaforgyldte og sølv, prydet med citrin, grå månesten, perler mm. Samlet vægt 24,1 g. Vejl. Udsalgspris 4.085 DKK (10) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos ...

Varenr: 6210428

DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
21:23
DKK 1.200
12345...6»