Vurdering

Eksklusive havemøbler fra det tyske firma Gloster

Nu sommeren står for døren kan du byde på armstole, lænestole, solvogne og sofaer til indretningen af dit udeliv.

   Varer pr. side   6 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Gloster. Todelt modulsofa, model Tray
Gloster. Todelt modulsofa betrukket med gråt møbelstof, hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring, løse ryghynder, arm- samt ryglæn af massiv teaktræ, stel af gråt pulverlakeret aluminium. Til udendørs brug. Fremstillet for Gloster, model Tray. L. 286 cm....

Varenr: 6191261
DKK 20.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:19
DKK 13.000
Edi & Paolo Ciani. Seks spisestole, model Asta (6)
Edi & Paolo Ciani. Seks spisestole med stel af pulverlakeret rustfrit stål (farven Meteor), sæde og ryg udspændt med mesh / net (farven Granite). Stabelbare.Til udendørs brug. Fremstillet for Gloster, model Asta. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, afskalninger i lak, mærker. (6)

Varenr: 6191399
DKK 10.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
08:21
DKK 4.800
Henrik Pedersen for Gloster. Liggestol / solseng, model Kay
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng med stel af massiv teaktræ, justerbar ryg i fem niveauer af flerfarvet flettet polyrattan (farven Brindle), løs hynde betrukket med gråt møbelstof (farven Blend Coal), hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring. Til ...

Varenr: 6206308
13:09
DKK 6.200
Mark Gabbertas for Gloster. Par armstole, model William (2)
Mark Gabbertas. Par armstole med stel af hvid pulverlakeret rustfrit stål, sæde, ryg samt armlæn af massiv teaktræ. Fremstillet for Gloster, model William. Til udendørs brug. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte lettere ridser. (2)

Varenr: 6190800
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
14:15
DKK 4.800
Mark Gabbertas. Par armstole med stel af hvid pulverlakeret rustfrit stål, sæde, ryg samt armlæn af massiv teaktræ. Fremstillet for Gloster, model William. Til udendørs brug. SH. 45 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere brugsspor, enkelte lettere ridser, lettere rester fra maling. (2)

Varenr: 6190772
14:16
DKK 4.800
Edi & Paolo Ciani for Gloster. Lænestol, model Asta
Edi & Paolo Ciani. Lænestol med stel af pulverlakeret rustfrit stål (farven Meteor), sæde og ryg udspændt med mesh / net (farven Anthracite). Stabelbare.Til udendørs brug. Fremstillet for Gloster, model Asta. SH. 38 cm. Modelfoto, fremstår i original emballage.

Varenr: 6191110
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
18:28