Vurdering
   Varer pr. side   24 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Eyvind Olesen. Opstilling. (cd)
Eyvind Olesen (1907-1995). Opstilling. Olie på lærred. Sign. Eyv. Olesen 67. 48 x 68 cm. Uden ramme.

Varenr: 6177545
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
10:42
Tysk øreskål af sølv i barokform, Hanau ca. 1900
Tysk øreskål af sølv i barokform med graveret ornamentik, stemplet med pseudomærker fra Hanau ca. 1900. H. 4. Ø ekskl. hanke 12,5 cm. Samlet vægt ca. 170 g. Fremstår med brugsspor. Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København. Se alle auktionerne her

Varenr: 6186953
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
11:12
Eyvind Olesen (1907-1995). Opstilling. Olie på lærred. Sign. Eyv. Olesen 62. 44 x 67 cm. Uden ramme. Mindre krakeleringer.

Varenr: 6177245
11:17
Vintage syntetisk stjernesafir- og diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca 1.76 ct.
Vintage ring med kraftig ringskinne af 14 kt. hvidguld prydet i front med en cabochonslebet syntetisk stjernesafir, ca. 1.70 ct. flankeret på hver side af to mindre enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ca. 1960. Ringstr.: 45,5/ 14,5. Vægt: ca. 5,6 gr. ...

Varenr: 6190344
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
12:42
Marlene Juhl Jørgensen. Brillantring af 14 kt. satineret hvidguld, i alt ca. 0.14 ct.
Marlene Juhl Jørgensen, København. Kraftig ring med cirkulær ringskinne af 14 kt. satineret hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ringstr.: 52,5/ 16,75. Vægt: ca. 11,5 gr. Indridset navnetræk og lødighed. Lette brugsspor. Hidrører...

Varenr: 6189942
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
13:36
Erik Poul Fenster. Jadering og -vedhæng af 14 kt. guld, 1960'erne (2)
Erik Poul Fenster, Hellerup (1951-1997) m. fl. Ring og vedhæng af 14 kt. guld prydet med udskåret grøn jade. Ringstr.: 54,5/ 17,25. Vedhæng: L. 3,5 cm. Samlet vægt: ca. 7,2 gr. Brugsspor. (2) Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København. Grundlagt 1907.Se alle...

Varenr: 6190252
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
13:48
BHN´s Creations-Scandinavia. Ametystring af 14 kt. hvidguld
BHN´s Creations-Scandinavia, Frederiksberg (2002-2007). Ring med ornamenteret ringskinne af 14 kt. hvidguld prydet med firkantslebet 'cushioncut' lys-violet ametyst. Ringstr.: 53/ 17. Vægt: ca. 4,5 gr. Brugsspor. Hidrører fra lukningen af antikvitetsforretningen H. Danielsens Eftf., København. ...

Varenr: 6190024
DKK 1.400 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
15:00
Par brillant og smaragd ørestikker af 14 kt guld, 0.17 ct (2)
Par brillant og smaragd ørestikker af 14 kt guld. Diamanter er brillant slev´bet på i alt 0.17 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: Si-P1. Stemplet 14KT samt utydelig mester, syretestet til 14 kt guld. H. 8,5 mm, B. 6,7mm. Vægt 1,4 gram. Ligger i sort velourpose. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 6167758
DKK 3.400 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
18:06
Bræmer Jensen. Brilliant ring af 14 kt hvidguld, 0.10 ct
Bræmer Jensen. Brilliant ring af 14 kt hvidguld prydet med fem brilliant slebet diamanter på i alt 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI, ringstørrelse 57 / 18,25 mm, vægt 8,8 gram. Stemplet BrJ samt 585. Fremstår med almindelig brugsspor.

Varenr: 6178245
DKK 3.600 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
18:25
Diamant halskæde af 14 kt guld, 0.23 ct
Diamant vedhæng af 14 kt guld prydet med diamanter, der er baguette og brillant slebet på i alt 0.23 ct, Farve:Top krystal (I), Klarhed: SI-P1. Mål 7,5 x 8,5 mm, kæden kan reguleres i længden, L. 47 cm. Vægt 2,2 gram. Stemplet 585 samt mester. Ligger i æske. Udstillingsmodel - ubrugt.

Varenr: 6167653
DKK 3.800 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
18:36
Bvlgari. 'Quadrato', dameur af stål 29 x 29 mm
Bulgari, dameur af stål model Quadrato, ref.nr.: SQ 29 SS, serienr.: F006, urkasse og med integreret lænke af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, glat optrækskrone, safirglas, quartz urværk. 29 x 29 mm. Indvendig L. 19 cm. Medfølges af urkasse (ikke ...

Varenr: 6163339
DKK 4.800 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
20:24
DKK 3.800
Bvlgari 'Tubogas'. Dameur af stål med sort skive Ø 23 mm
fra Bulgari, model Tubogas, ref.nr.: BB 23 SS, serie nummer L264403, i urkasse og med integreret lænke af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, glat optrækskrone, safirglas, quartz urværk. Ø. 23 mm. Indvendig L. ca. 14 cm. Medfølges af sort urkasse (ikke Bvlgari). Uret gik på ...

Varenr: 6163300
DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
20:26
DKK 3.400
Design Asmussen, sæt på 3 dråbestager, 1, 2 og 3 dråber (3)

Varenr: 6170951

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
21:29
Mads Ziegler, Noble Tears, halskæde med rå diamanter, 14 kt. guld
Mads Ziegler, Noble Tears, halskæde udført i 14 kt. guld, prydet med rå diamanter, samlet ca. 1.50 ct. Længde justerbar på 40, 42 og 45 cm.

Varenr: 6152946
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
16:35
DKK 3.800
Vintage solitairering med safir, 14 kt. hvidguld, str. 54
Vintage solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en rund facetsleben safir. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,3 gram.

Varenr: 6191482
DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
13:58
Royal Copenhagen, armring af stering sølv, i lys blå æske
Royal Copenhagen, Armring udført i sterling sølv, indvendig omkreds 18½ cm. Er stemplet 925s samt i monogram. Vægt ca. 48,9 gram. Ligger i Georg Jensen æske

Varenr: 6190126
DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
15:21
Hans Hansen armring af sterling sølv, dessin 215
Hans Hansen. Åben armring udført i sterlingsølv. Dessin nr. 215. Indvendig omkreds ca. 18 cm. B. 2,0 cm. Vægt ca. 36,6 gram. Er stemplet Hans Hansen 925, Denmark samt 215.

Varenr: 6190257
DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 02-07-2022
15:33
DKK 2.800
Bvlgari 'Tubogas'. Dameur i stål med sort skive Ø 26 mm
Bulgari, model Tubogas, ref.nr.: BB 23 SS, serie nummer J272946, urkasse og med integreret lænke af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, glat optrækskrone, safirglas, quartz urværk. Ø. 26 mm. Indvendig L. 15 cm. Medfølges af urkasse (ikke Bvlgari) Fremstår med almindelig brugsspor. ...

Varenr: 6163320
DKK 4.600 DK, Aalborg, Nibevej 02-07-2022
20:36
DKK 3.600
Cobra plakat 'Tegn og tegninger' Gallerie Green Sorgenfri 1966, litografisk trykt
Cobra plakat 'Tegn og tegninger' Gallerie Green Sorgenfri 1966, litografisk trykt. H.53,5 x 51 cm. Aldersrelateret stand, monteringstape i hjørnerne.

Varenr: 6141651
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
21:00
Mabéperle- og dianmant ørestikkere, 18 kt guld (2)
Et par italienske ørestikkere af 18 kt guld prydet med Mabéperler og diamanter på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ø. ca. 14 mm, stemplede 750 mm. Monteret med effektiv 'Clips-lås' Vægt incl. perler ca. 14,2 gram (2)

Varenr: 6134621
DKK 4.600 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
15:21
DKK 3.600
Diamantring i 14 kt. guld ca. 0.30 ct.
Ring i 14 kt. guld prydet med en brillant på anslået ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VVS1. Der er yderligere fire diamanter på samlet ca. 0.10 ct. Farve: Cape/M. Klarhed: VS1. Ringstr. Ø19.25/60.5, vægt 5.9 gr. Alm. brugsspor.

Varenr: 6153543
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
19:23

Varenr: 6170952

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
15:57
Ole Lynggaard. Lille 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret hvidguld med onyx
Ole Lynggaard. Lille 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret hvidguld prydet med en dråbeslebet onyx. Art nr. A2633-502. H. inkl øsken 2,3 cm. Vægt 3,8 g. Medfølges af Ole Lynggaard-velourpose.

Varenr: 6190487
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
19:06
Hermés. Model 'Clipper' dameur af stål Ø 30 mm
Hermés Paris. Model 'Clipper' dameur af stål, urkasse Ø 30 mm, Serienummer 240687, champagnefarvet urskive med arabertal og logo, dato ved position #3, quartz urværk, lænle af stål med detajler af forgyld stål, foldelås. L.15,5 cm. Ligger i urkasse (ikke Hermes) Uret gik ved indlevering. ...

Varenr: 6163555
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-07-2022
20:27
DKK 3.200