Vurdering
12»   Varer pr. side   34 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Cinas. 'Safira' havemøblement (5)

Varenr: 6201728

DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
15:41
Sofasæt af formbøjet bambus / rattan (5)
Sofasæt af formbøjet bambus / rattan bestående af : tre-pers. sofa samt tre lænestole, løse sæde og ryghynder betrukket blomstret møbelstof. Sh. ca. 40 L. sofa: 160 cm Samt sofabord med plade af imiteret marmor, H. 52, L. 122, B. 72 cm. Fremstår med brugsspor, hynder med slitage samt huller på ...

Varenr: 6230624
DKK 1.800 DK, Kolding, Platinvej 03-07-2022
19:41
Cinas. Loungesofa - Model Rio
Loungesofa i pulverlakeret antracit aluminium med hynder og flip-ryg. Kan sammensættes på flere måder. Model Rio. Mål. 283 x 200 x 80 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. Vejl udsalgspris 10.999 dkk.

Varenr: 6231184

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
19:55
DKK 5.600
2 langhårede islandske sorte lammeskind (2)
To sorte islandske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. 85x60 cm. 98x63 cm. Bemærk at bænk medfølger ikke. Modelfotos. (2)

Varenr: 6081811

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
19:56
2 islandske mørkegrå lammeskind (2)
2 islandske lammeskind - indfarvede i en lysegrå nuance. Tyk og blød kvalitet. bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 80x70 cm. og 86x67 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og ...

Varenr: 6025989

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
14:41
2 europæiske mini lammeskind (2)
2 europæiske krøllede mini lammeskind, mål ca. 74x41 cm. og 72x48 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen.(2)

Varenr: 6018498

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
14:57
Edi & Paolo Ciani for Gloster. Lænestol, model Asta
Edi & Paolo Ciani. Lænestol med stel af pulverlakeret rustfrit stål (farven Meteor), sæde og ryg udspændt med mesh / net (farven Anthracite). Stabelbare.Til udendørs brug. Fremstillet for Gloster, model Asta. SH. 38 cm. Modelfoto, fremstår i original emballage.

Varenr: 6191107
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-07-2022
18:43
Studio WM for Menu. Havestol/spisebordsstol. Model WM String Dining Chair
Studio WM for Menu. Havestol/spisebordsstol. Model WM String Dining Chair. Stel af hvidt pulverlakeret stål. Mål: H 80, B 53, D 50, SH 45,5 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Vejledende udslagspris: 2.000 dkk

Varenr: 6193585

DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
19:17

Varenr: 6193584

19:18

Varenr: 6193580

19:21

Varenr: 6193583

19:27

Varenr: 6193581

19:28
Skargården, dækstol, mahogni med indlægninger af stål, samt løs nakkehynde
Skargården, dækstol udført i mahogni med indlægninger af stål, samt løs nakkehynde af lyst møbelstof. B. 56 cm. H. 110 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6157536
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
19:29
Samling puder, keder af sort læder (6)
Samling puder i forskelligt farvet møbelstof med keder af sort læder. 45 x 45 cm. Fremstår med minimale /ingen brugsspor. Ubrugt. (6)

Varenr: 6205578
DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-07-2022
19:32
DKK 900
David Rowland,1924-2010. Stabelbar stol model 40/4
David Rowland,1924-2010. Stabelbare stole model 40/4, sæde og stel i sortlakeret stål, hvilket gør den egnet til udendørs brug. Fremstillet hos Howe, Odense. Fremstår ubrugt, men kan have enkelte håndteringsmærker og uden original emballage.

Varenr: 6131180

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
19:40
DKK 500
David Rowland. Howe, 40/4 stabelstole (11)
David Rowland,1924-2010. Ti stabelbare stole model 40/4, sæde og stel i grålakeret stål, hvilket gør dem egnet til udendørs brug, samt en stoledolly i kraftigt lakeret stål samt en stoledolly i kraftigt lakeret stål. Fremstillet hos Howe, Odense. Fremstår ubrugte, men kan have enkelte ...

Varenr: 6127572

DKK 9.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
19:45
DKK 6.000
2 styks havestole. (2)
2 styks havestole. Herunder indlakering med mosaik. Samt stel af sortlakeret metal. Skade på en enkelt stol. Udstillingsmodeller. Mål pr stol: H 85, 54, sh 40. Fremstår med spor efter håndtering/opbevaring (2)

Varenr: 6188477

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
19:50
DKK 1.200
David Rowland,1924-2010. Ti stabelbare stole model 40/4, sæde og stel i patina lakeret stål, hvilket gør dem egnet til udendørs brug, samt en stoledolly i kraftigt lakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår ubrugte, men kan have enkelte håndteringsmærker og uden original emballage. ...

Varenr: 6127571

20:20
DKK 6.000
Edi & Paolo Ciani. Seks spisestole, model Asta (6)
Edi & Paolo Ciani. Seks spisestole med stel af pulverlakeret rustfrit stål (farven Meteor), sæde og ryg udspændt med mesh / net (farven Granite). Stabelbare.Til udendørs brug. Fremstillet for Gloster, model Asta. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, afskalninger i lak, mærker. (6)

Varenr: 6191399
DKK 10.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
18:58
DKK 4.800
Gloster. Todelt modulsofa, model Tray
Gloster. Todelt modulsofa betrukket med gråt møbelstof, hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring, løse ryghynder, arm- samt ryglæn af massiv teaktræ, stel af gråt pulverlakeret aluminium. Til udendørs brug. Fremstillet for Gloster, model Tray. L. 286 cm....

Varenr: 6191261
DKK 20.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
19:02
DKK 13.000
Henrik Pedersen for Gloster. Liggestol / solseng, model Kay
Henrik Pedersen. Liggestol / solseng med stel af massiv teaktræ, justerbar ryg i fem niveauer af flerfarvet flettet polyrattan (farven Brindle), løs hynde betrukket med gråt møbelstof (farven Blend Coal), hvorunder stærkt vandafvisende mellemstof for beskyttelse af fyld og hurtig tørring. Til ...

Varenr: 6206308
20:13
DKK 6.200
Samling puder i forskelligt farvet møbelstof med keder af sort læder. 45 x 45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Udstillingsmodel. (6)

Varenr: 6205566
DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
20:22
DKK 900
Samling puder i forskelligt farvet møbelstof med keder af sort læder. 45 x 45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (6)

Varenr: 6205564
DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-07-2022
08:40
DKK 900

Varenr: 6205565
09:04
DKK 900

Varenr: 6205977
09:32
DKK 900
Samling puder, keder af sort læder (4)
Samling puder i forskelligt farvet møbelstof med keder af sort læder. 45 x 45 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (4)

Varenr: 6205975
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-07-2022
09:33

Varenr: 6191110
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-07-2022
19:03
Hyndesæt til havestole, lav ryg, røde (8)
Hyndesæt, 8 stk. til havestole med lav ryg, vandafvisende og aftageligt betræk i polyester. L. ialt 86 cm. B. på sædehynde 46 cm. L. på ryghynde. Nye og ubrugte. N.B. stol medfølger ikke. (8)

Varenr: 6209311

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2022
19:10
DKK 900
Daneline, solvogn i teaktræ og antracit stel
Daneline, solvogn med stel og ergonomisk ryglæn i aluminium, pulverlakeret i farven antracit og stave af teaktræ. Designet af DaneLine designteam, mærke herfra. Udstillingsmodel, håndteringsmærker kan forekomme.

Varenr: 6212762

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2022
19:25
Daneline solvogn i artwood og hvidt stel
Daneline solvogn med stel og ergonomisk ryglæn i aluminium, pulverlakeret i farven hvid og stave af artwood. Designet af DaneLine designteam, mærke herfra.

Varenr: 6171421

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2022
DKK 1.700
12»