Vurdering
12345...10»   Varer pr. side   287 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Persisk Tabriz Tæppe. 390 x 271 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. 390 x 271 cm. Nyvasket. Fremstår med brugsspor, nuanceforskel og slidte frynser.

Varenr: 6081911
DKK 8.800 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:16
DKK 6.800
Persisk Nain Løber 85 x 390 cm.
Persisk Nain Løber. Uld på bomuld. 85 x 390 cm. Nyvasket

Varenr: 6117392
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:25
DKK 4.600
Kinesisk Løber 70 x 325 cm
Kinesisk Løber. Silke på silke. 70 x 325 cm. Nyvasket

Varenr: 6117383
DKK 7.400 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:27
DKK 5.800
Persisk Nain Løber 60 x 200 cm.
Persisk Nain Løber. Uld på bomuld. 60 x 200 cm. Nyvasket

Varenr: 6117388
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:29
Stort Persisk tæppe. 302 x 402 cm.
Stort Persisk tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 302 x 402 cm.

Varenr: 6083112
DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:30
DKK 6.800
Kinesisk Løber 70 x 310 cm.
Kinesisk Løber. Uld på bomuld. 70 x 310 cm, Nyvasket

Varenr: 6117384
DKK 3.600 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:32
DKK 2.800
Anatolsk Kurder tæppe 133 x 303 cm.
Anatolsk Kurder tæppe. Uld på uld. 133 x 303 cm. Nyvasket

Varenr: 6118064
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:36
Orientalsk Patchwork Tæppe. 291 x 198 cm.
Orientalsk Patchwork Tæppe. Fremstillet af ældre vintage tæppe fragmenter. 291 x 198 cm.

Varenr: 6012509

DKK 4.400 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
08:41
DKK 1.700
Afghansk tæppe 287 x 196 cm.
Afghansk tæppe, uld på bomuld. 287 x 196 cm.

Varenr: 6111693

09:28
DKK 4.400
Persisk Tabriz Tæppe. 375 x 293 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 375 x 293 cm.

Varenr: 6085873
DKK 15.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
10:08
DKK 10.000
Afghansk/Turkman Ersari Tæppe 395 x 267 cm.
Afghansk/Turkman Ersari Tæppe. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. 395 x 267 cm.

Varenr: 6085874
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
10:20
DKK 7.600
Afghansk Tæppe. 450 x 335 cm.
Afghansk Tæppe. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. 450 x 335 cm.

Varenr: 6085871
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
10:53
DKK 6.000
Persisk Sarab 65x295 , Nyvasket
Persisk Sarab løber, uld på bomuld. 65x295 cm. Nyvasket

Varenr: 6117375
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 05-12-2021
11:14
DKK 1.800
Pakistansk spisestue tæppe 420 x 290 cm
Pakistansk tæppe i Herregaardsstørrelse i målene 420 x 290 cm. Lette brugsspor

Varenr: 6124566
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-12-2021
13:15
DKK 1.700
Nordvestpersisk tæppe, 20 årh, 255 x 146 cm
Nordvest-persisk tæppe, 20 årh. 255 x 146 cm. Uld knyttet på uld. Stiliseret gentagelsesmønster på blå bund. Stiliseret ornamentik / gentagelsesmønster på blå bund. Brugspatina / brugsspor; herunder slid på frynser.

Varenr: 6125565
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
13:30
Persisk Nadjafabad tæppe, 350x220 cm
Persisk Nadjafabad tæppe, uld på bomuld. Nyvasket 350x220 cm

Varenr: 6103094
DKK 6.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
13:53
DKK 4.800
Persisk Keshan tæppe, 216 x 137 cm, 20 årh
Persisk Keshan tæppe med niche design. 216 x 137 cm. Uld knyttet på bomuld. 20 årh.s anden halvdel. Motiver med livets træ, par påfugle, fugle, blomster m.m. Rødt hovedfelt. Bort ligeledes med fugle og blomsterranker. Brugspatina og slitage, herunder slid på frynser.

Varenr: 6125569
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
14:00
DKK 1.700
Nain tæppe, lyst med blå ornamentik
Nain tæppe, lyst med blå ornamentik, uld på bomuld, 200 x 117 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte pletter samt lettere slitage på frynser.

Varenr: 6101422
DKK 3.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
14:15
2 tæpper. Persisk Abadeh & afghansk tæppe, 20 årh (2)
2 tæpper. Persisk Abadeh & afghansk tæppe. 20 årh. Medaljon & Bochara design med rækker af güls. Uld knyttet på bomuld & uld knyttet på uld. Stedvis brugspatina, pletter/skjolder og slitage, ene ende med skade. 205 x 114 cm. & 172 x 125 cm. (2)

Varenr: 6125562
14:30
Persisk Sabzevar tæppe, 345x250 cm.
Persisk Sabzevar tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 345x250 cm.

Varenr: 6103099
DKK 8.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
14:53
DKK 6.400
Persisk Heriz Tæppe 390 x 285 cm.
Persisk Heriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 390 x 285 cm.

Varenr: 6085914
15:00
DKK 7.000
Armensk Yerevan tæppe 195 x 290 cm.
Armensk Yerevan tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 195 x 290 cm.

Varenr: 6100868
15:18
DKK 4.800
2 tæpper i Bochara design, Pakistan, 20 årh (2)
2 tæpper i Bochara design med rækker af güls på rød bund, Pakistan, 20 årh. Uld knyttet på bomuld.154 x 93 cm. & 164 x 96 cm. Stedvis brugspatina, herunder slitage (2)

Varenr: 6125559
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
15:50
Persisk Tabriz tæppe, 300x200 cm
Persisk Tabriz tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 300x200 cm

Varenr: 6103093
16:02
DKK 4.400
Tre pakistanske tæpper. Bochara design m.m., 20 årh (3)
Tre pakistanske tæppe, 20 årh. Uld knyttet på bomuld. Ene tæppe med afkortede frynser. Bochara-design, samt gentagelsesmønster. Brugspatina / brugsspor, herunder stedvis slitage. Mål: 189 x 125, 192 x 123 og 135 x 80 cm. (3)

Varenr: 6125560
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 05-12-2021
16:30
Persisk Tabriz tæppe med Heriz design, uld på bomuld. 162 x 97 cm
Persisk Tabriz tæppe med Heriz design, uld på bomuld. 162 x 97 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på frynser samt snavset.

Varenr: 6101425
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
17:21
DKK 3.600
Persisk Heriz Tæppe 343 x 252 cm.
Persisk Heriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med lugtgener samt slidte kanter og frynser. 343 x 252 cm.

Varenr: 6086627
17:21
DKK 6.000
Persisk Keshan tæppe, 330x235 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 330x235 cm.

Varenr: 6103098
DKK 8.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
17:28
DKK 6.800
Persisk Nain.. Rundt tæppe, Ø. 80 cm.
Rundt Nain tæppe. Håndknyttet med en diameter på ca. 80 cm. Fremstår med stjernemedaljon og blad- og blomsterdekor i lyseblå, rødbrun og hvid. Flettet frynsekant. fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6109264
DKK 2.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 05-12-2021
17:41

Varenr: 6103092
18:09
DKK 4.400
12345...10»