Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Figuralt Kinesisk tæppe. 186 x 109 cm.
Figuralt Kinesisk tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med smuds samt brugsspor. 186 x 109 cm.
Varenr: 5272841
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-03-2019
18:16:00
Stort persisk Tabriz Petag tæppe, 571 x 391 cm.
Stort persisk Tabriz Petag tæppe, 1900 tallets begyndelse. Uld på bomuld. Fremstår med slitage / små huller. Tæppet er nyvasket. 571 x 391 cm.
Varenr: 5255897
DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-03-2019
18:18:00
DKK 12.500
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 302 x 199 cm
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 302 x 199 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, farvenuancer, forstærkninger.
Varenr: 5285156
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:15:00
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 223 x 169 cm
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 223 x 169 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, farvenuancer, reparationer/forstærkninger på bagsiden.
Varenr: 5278639
20:30:00
DKK 450
Tre Bokhara tæpper samt nomade sadeltaske (4)
Tre Bokhara tæpper, det ene et fragment, de to andre med ophæng. Samt nomade sadeltaske. 1900-tallets første halvdel. Mindste til største: 88 x 30 cm - 112 x 113 cm. Fremstår med slitage og reparationer, sadeltasken med senere indvendige puder. (4)
Varenr: 5277229
20:51:00
To kelim tæpper (2)
To kelim tæpper. Persisk Senneh, 1900-tallets første halvdel. 139x134 cm. Anatolsk 170x110 cm. (2)
Varenr: 5255908
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
15:49:00
DKK 5.000
To persiske tæpper, (2)
To persiske tæpper, Senneh 194x142 cm. samt Yazd 174x127 cm.
Varenr: 5255915
19:49:00
DKK 5.000
Antik kaukasisk Shirvan kelim. 300 x 90 cm.
Antik kaukasisk Shirvan kelim. Uld på uld. Fremstår med slitage. 300 x 90 cm.
Varenr: 5249769
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
20:09:00
Signeret Persisk Isfahan tæppe, 163x107 cm
Signeret Persisk Isfahan tæppe, kurkuld på silke. 163x107 cm
Varenr: 5255905
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2019
16:59:00
DKK 5.000
Persisk Kirman tæppe, 442x302 cm.
Persisk Kirman tæppe, syd Persien. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 442x302 cm.
Varenr: 5273135
DKK 8.000 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
16:21:00
To persiske tæpper, (2) Ghashghai og Qum
To persiske tæpper, Ghashghai 160x119 cm. og Qum, 203x138 cm. (2)
Varenr: 5255919
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2019
19:01:00
DKK 5.000