Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   217 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Bismarcks armlænke af 14 kt. guld
Bismarcks armlænke af 14 kt. guld. Vægt 15,5 g. Længde 20 cm.

Varenr: 6104514
DKK 4.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
08:59
DKK 3.600
Brillant -tennisarmbånd af hvidguld, i alt ca. 1.83 ct
Klassisk smalt brillant -tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 61 brillantslebne diamanter, i alt 1.83 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Vægt ca. 8,2 g. B. 0,29 cm. L. 19 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6094681
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
11:20
DKK 15.500
Dulong Kharisma armring - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 2.500,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Tennisarmbånd, 18 kt hvidguld, ca. 3.60 ct. River/ Top Wesselton.
Brillant tennisarmbånd udført af 18 kt hvidguld prydet med 45 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 3.60 ct. Farve: River-Top Wesselton (E-F). To diamanter dog Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Længde ca. 16,5 cm, monteret med integreret lås og to sikkerhedshasper. Stemplet 750 mm. Fremstår ...

Varenr: 6041285
DKK 40.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
12:11
DKK 30.000
Thomas Sabo Bracelet
Thomas Sabo Bracelet in sterling silver Length: 17cm

Varenr: 6103422

DKK 2.608 BE, Antwerpen 09-12-2021
12:59
DKK 1.266
Stjernearmbånd m/ diamanter, 9 kt guld, 0.11 ct
Stjernearmbånd udført af 9 kt rhodineret guld prydet med 5 stjerner hvoraf de tre er monteret med 18 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-18 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varenr: 6099967

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
13:35
DKK 1.800
Kongearmlænke i 14 kt. trefarvet guld
Kongearmlænke i 14 kt. hvid-, rød- og gulguld. L. 19 cm. B. 0,35 cm. Vægt 13,7 g. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6117014
DKK 4.400 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
13:58
DKK 3.400
House of Amber. Armbånd af ravperler med sølvlås, ca. 15g
House of Amber. Armbånd med runde polerede cognacfarvede ravperler i forløb på wire. Perle Ø ca. 0,7 cm. Længde ca. 20 cm. Kuglelås af sterling sølv belagt med rhodium. Vægt ca. 15 g. Vejl. udsalgspris 3.195 DKK / 426 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande ...

Varenr: 5904296

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
14:08
DKK 450
Randers Sølv armring af sterling sølv
Randers Sølv, armring udført i sterling sølv, svunget design. Kan åbnes. Lukke er forsynet med en sikkerheds hasp. Omkreds ca. 17½ cm. Vægt ca. 30 gram.

Varenr: 6120915

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
14:57
DKK 900
Dulong Aura armring - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.500,00
NYHED LAURITZshop

Italiensk armring i 18 kt guld, 13,5 gram
Italiens armring udført i 18 kt med integreret lås og sikkerhedshaspe, Ø. ca. 6,5 cm højde ca. 16 mm, stemplet Loto/ 750 mm. Vægt ca. 13,5 gram. Fremstår nyrenset med få brugsspor.

Varenr: 6128279
DKK 4.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
16:34
DKK 3.600
Armbånd med ferskvands kulturperle og brillant, 14 kt guld
Armbånd udført i 14 kt. guld, prydet med en barok hvid ferskvands kulturperle, samt en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde er justerbar mellem 17½ og 19½ cm. Vægt ca. 5,8 gram. Vejl. pris er 10.800,-.

Varenr: 6071550

DKK 4.800 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
17:41
DKK 3.800
Ole Lynggaard. Stor 'Filigran Dew Drop' charm i 18 kt. urhodineret hvidguld med onyx og brillanter
Ole Lynggaard. Stor 'Filigran Dew Drop' charm i 18 kt. delvis satineret og urhodineret hvidguld prydet med dråbeslebet onyx samt 3 brillantslebne diamanter på i alt 0,03 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Design: Charlotte Lynggaard. Art. nr. A2635-502. H. 2,8 cm. Vægt 6,5 g. Medfølges ...

Varenr: 6127849
DKK 9.600 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:02
DKK 7.600
Tennisarmbånd 14kt med brillantslebne diamanter 2.30c
Tennisarmbånd i 14kt hvidguld med brillantslebne diamanter 2.30ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: SI Længde: 18cm

Varenr: 6050914

DKK 26.075 BE, Antwerpen 09-12-2021
19:04
DKK 16.018
Georg Jensen. Halo armlænke m/ diamanter, 0.18 ct.
Georg Jensen. 'Halo' armbånd udført i 18 kt guld prydet med pavefattede diamanter på i alt ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS. Armbåndet har bidsellås, Længde ca. 18 cm. Stemplet GJ/ 750. Leveres i original smykkeetui samt yderæske fra Georg Jensen.

Varenr: 6092886
DKK 9.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-12-2021
19:13
DKK 7.200
Tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, brillanter i alt ca. 2.00 ct
Brillant -tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 71 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Lås monteret med skydelås monteret med dobbelt sikkerhedshasp. Stemplet 750 samt logo. B. 0,2 cm. Vægt ca. 8,4 g. L. 18,5 cm. Minimale brugsspor.

Varenr: 6128043
19:30
DKK 15.500
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv, armring udført i sterling sølv, front i form af 2 krydsende bånd. Lukke er forsynet med sikkerheds hasp. Omkreds ca. 17 cm. Vægt ca. 27 gram.

Varenr: 6120918

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 09-12-2021
19:47
DKK 650
Christian Veilskov, København. Massiv panzerarmlænke af 14 kt. guld
Christian Veilskov, København. Massiv panzerarmlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, L. 18,5 cm. B. ca. 8,5 mm. Vægt: ca. 33,3 gr. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123808
DKK 12.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
19:51
DKK 9.800
Dulong Piccolo Sunset armbånd med sort diamant og rå ædelsten - guld 18K
Dulong Fine Jewelry

 DKK 10.900,00
NYHED LAURITZshop

House of Amber. Armbånd med runde perler, ca. 19 g
House of Amber. Armbånd med runde polerede sherryfarvet ravperler i forløb, Ø ca. 5,5 cm, perler Ø ca. 1,1 cm. Vægt ca. 18 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 13.800 DKK / 1.840 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 5866752

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-12-2021
19:53
DKK 1.200
Vintage armring af 14 kt. tofarvet guld prydet med diamanter, ca. 1940'erne
Vintage diamantarmring af 14 kt. tofarvet guld prydet med 42 større og mindre enkeltslebne diamanter fordelt hele vejen rundt i let svungne kryds af hvidguld, i alt ca. 0.75 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Oplukkelig i siden med skjult skydelås. Ca. 1940'erne. Vægt ca. 20,9 g. B. 0,6 cm. ...

Varenr: 6104283
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:02
DKK 6.000
Brillant-armring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.58 ct.
Armring af 18 kt. hvidguld prydet med 50 brillantslebne diamanter monteret i tre, delvis forskudte forløb, i alt ca. 0.58 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: VS-P1. Armringen er forsynet med indstikslås med dobbelt sikkerhedshasp. Indvendigt mål: 5,4x5,2 cm. Vægt: ca. 15,2 gr. Fremstår...

Varenr: 6107451
DKK 11.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:05
DKK 9.000
Stjernearmbånd udført af 9 kt guld prydet med 5 stjerner hvoraf de tre er monteret med 18 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-18 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varenr: 6114646

20:09
DKK 1.800
Sting HD. Brillantarmbånd af 18 kt. guld med slangeskind
Sting HD. Brillantarmbånd af 18 kt. guld med slangeskind monteret med fem flytbare brillantcharms prydet med 89 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.08 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Lås stemplet Sting HD, 750. Vægt ca. 27,6 g. Front B. 1,18 cm. L. 22 cm. Lettere ...

Varenr: 6116503
DKK 25.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:22
DKK 19.000
Ole Lynggaard. Blondecharm i 18 kt. hvidguld med læderarmbånd (2)
Ole Lynggaard. Stor 'Blonde'-charm af 18 kt. blankpoleret hvidguld, mål inkl. øsken: 3,2 x 1 cm. Vægt 6 g. Hertil Ole Lynggaard-armbånd af sort læder, L. inkl. knude 44 cm. Smykkeetui fra Ole Lynggaard medfølger. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6106565
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:25
Quadrifoglio brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld
Quadrifoglio brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld med HB logo charm, front med tre let bevægelige rosetter og mellemled, i alt sat med 67 hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Armbåndet monteret med små hvidguldperler, elastisk og håndlavet med stræk ...

Varenr: 6121491
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:26
DKK 7.000
Brillantarmlænke af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 3.15 ct
Brillant-tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld prydet med 72 større og mindre brillantslebne diamanter i let doseret forløb og nuancer, største brillant ca. 0.18 ct til lås mindste brillant ca. 0.30 ct, i alt ca. 3.15 ct. Farve: Crystal-Top Cape- Cape (J-K-L-M). Klarhed: VS- SI. Monteret med dobbelt ...

Varenr: 6101615
20:26
DKK 19.000
Marlene Juhl Jørgensen Flow bracelet medium
Marlene Juhl Jørgensen

 DKK 2.800,00
NYHED LAURITZshop

Armbånd af 18 kt. delvis satineret hvidguld med brillanter og lapis lazuli
Moderne armbånd af 18 kt. delvis satineret hvidguld front med rombeformet led prydet med cabochonsleben lapis lazulii omkranset af 32 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet med SK logo samt 750 i tynd justérbar kæde afsluttet med ...

Varenr: 6119590
20:27
DKK 3.200
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 14,5 gr.
House of Amber. Armbånd af poleret cognac rav perler, 14,5 gr. Indvendig dia. 5,5 cm. Fremstår med små ridser og mærker Vejl. udsalgspris 8.600 DKK/1.146 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen...

Varenr: 6129171

DKK 2.800 DK, Herlev, Dynamovej 09-12-2021
20:28
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld, hhv.6.12 og 0.62 ct.
Armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med ovale, facetslebne rubiner på tilsammen ca. 6.12 ct. og brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.62 ct. i vekslende forløb. Diamanter farve: Wesselton-Top Cape (H-K/L), klarhed: VS og SI. L. 17 cm. B. 0.4 cm. Vægt 13,3 g. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6100619
DKK 22.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:36
DKK 17.500
Safir- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.69 ct
Smalt safir- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 4 større og 56 mindre runde facetslebne safirer, i alt ca. 2.47 ct., hvorimellem 60 små enketslebne hvide diamanter, i alt ca. 0.22 ct., integreret stiklås afsluttet med sikkerhedshasp. Vægt ca. 6,8 g. Front B. 0,3 cm. L. 18,5 cm. ...

Varenr: 6121303
DKK 14.500 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:38
DKK 11.500
C. Brumberg Hansen. Moderne armlænke af 14 kt. guld
C. Brumberg Hansen. Moderne armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "CBH 585". L. ca. 18 cm. B. ca. 11 mm. Vægt: ca. 27,7 gr. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6113178
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:42
DKK 7.400
Brillant -tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt 12.26 ct
Brillant -tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 41 brillantslebne diamanter i champagnefarvede lyse nuancer, i alt ca. 12.26 ct. Klarhed: VS-SI. Skjult sikkerhedslukke. B. 0,42 cm. Vægt ca. 13,8 g. L. 18 cm. Etui medfølger.

Varenr: 6128060
DKK 76.000 DK, Vejle, Dandyvej 09-12-2021
20:47
DKK 60.000
12345...8»