Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   217 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kranz & Ziegler Story, armbånd med blå kvarts
Kranz & Ziegler "Story" armbånd med 5 rækker perler af lyseblå kvarts. Længde ca. 60 cm. Magnetisk lukke.

Varenr: 5633724
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
12:22
Kurt Nielsen, armlænke model Crayfish, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Crayfish" Længde ca. 19½ cm. Bredde ca. 2,2 cm. Vægt ca. 762 gram. Vejl. udsalgspris er 5.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen.

Varenr: 5635639

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
12:36
DKK 850
100 charms med emaljedekoration (100)
100 Charms med kerne af sterling sølv, dekoreret med glas, eller emalje. Lille variation af perler kan forekomme. Modelfotos.(100)

Varenr: 5623791

DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
12:36

Varenr: 5623773

13:37
Kurt Nielsen, armlænke model Dew Drop, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Dew Drop" Længde ca. 18 cm. Bredde ca. 3 cm. Vægt ca. 122 gram. Vejl. udsalgspris er 6.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf. Modelfotos.

Varenr: 5598534

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
13:42
Anker armlænke af 14 kt. guld, 21 cm.
Klassisk Ankerarmlænke udført i 14 kt. guld, monteret med karabinhagelukke. Længde ca. 21 cm. Vægt ca. 4,54 gram.

Varenr: 5576422

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
13:58
Armlænke med cubic zirkonia, 8 kt. gild
Armlænke udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Længde justerbar på ca. 16, 17½ og 19 cm.

Varenr: 5585339

DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:11
Ankelkæde af 14 kt guld, 25 cm.
Ankelkæde / Armlænke udført i 14 kt. guld, Pansermønster. Længde ca. 25 cm. Vægt ca. 5,30 gram.

Varenr: 5576426

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:37
Tennisarmbånd m/ diamanter, 14 kt guld, 4.00 ct
Tennisarmbånd udført af 14 kt guld prydet med 67 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 4.00 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI1. Diamantfatning af hvidguld. Længde ca. 18 cm, bredde ca. 2,58 mm. Monteret med integreret lås og to sikkerhedshasper. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by ...

Varenr: 5504503

DKK 48.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
14:45
DKK 26.000
Armband, 14k guld, med diamant och ametister, vikt ca. 5,10 g.
Armband, 14k guld, med diamant och ametister, vikt ca. 5,10 g. Längd ca. 17 cm. Bruksslitage.

Varenr: 5608712
DKK 2.062 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 07-04-2020
14:51
DKK 206
Armband, 14k guld, med rubiner, vikt ca. 14,60 g.
Armband, 14k guld, med fem rubiner. Fem ovalslipade naturlig rubiner, total vikt ca. 4 ct. Längd ca. 18,5 cm. Bruksslitage.

Varenr: 5606876
DKK 4.536 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 07-04-2020
14:51
DKK 309
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 18 cm. Bredde ca. 20 mm. Vægt ca. 39 gram.

Varenr: 5634737

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
15:17
Guldsmycken
SMYCKEN, 4 delar, bestående av: kedja 14 k guld, vikt 0,7 g, hänge samt örhängen, 2 par, 18 k guld, varav en del av orhängen med bl. a. turkoser, total vikt ca 5,8 g

Varenr: 5634046
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
17:30
Se mere
Georg Jensen. 'Extra' armring af sterlingsølv af Lina Falkesgaard
Georg Jensen. 'Extra' armring af sterlingsølv udført af Lina Falkesgaard. Indvendig mål: 6,5 x 5,4 cm. Bredde: 2,2 cm. Vægt 74,2

Varenr: 5630680
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
17:48
18 troldekugler med glasdekoration (18)
18 Troldekugler, alle udført med kerne af udført med kerne af sterling sølv, med forskellig farverige glasdekorationer. (18)

Varenr: 5600754

18:17
Diamant armbånd m/ dråber, 9 kt. rosaguld, 0.11 ct.
Armbånd udført af 9 kt rosaguld prydet med 5 'dråber', hvoraf de tre er monteret med 15 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: S-P. Variabel længde fra 15-17,2 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varenr: 5620466

DKK 1.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
18:19
Kurt Nielsen, armring model Oceans Colliding, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, modernistisk armring udført i sterling sølv, model " Oceans Colliding" Indvendig diam. ca. 15½ cm. Vægt ca. 65 gram. Udstillingsmodel med små spor deraf. Vejl. udsalgspris er 3.590,-. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen.

Varenr: 5583693

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
18:38
Palle Friis Erlandsson. Bismarckarmlænke 14 kt. - 11,8 g.
Palle Friis Erlandsson, Borup 1962-74. Bismarckarmlænke af 14 kt. guld monteret med skjult kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 17,4 cm. B. 7,5 mm. Vægt: 11,8 g. Fremstår med brugsslitage.

Varenr: 5602667
DKK 3.400 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
18:40
GIFA. Murstensarmlænke af 8 kt. guld, ca. 18,3 g
GIFA. Murstensarmlænke af 8 kt. guld. Længde 19 cm. Bredde 0.9 cm. Vægt ca. 18,3 g

Varenr: 5631417
18:44
DKK 1.900
Armring med ciseleringer i double
Armring med ciseleringer i double, monteret med indskudslås med sikkerhedshasp. Indvendigt mål Ø6.0x5.5 cm. Alm. brugsspor

Varenr: 5633520
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
18:59
Bismark armbånd i 14 kt. guld 11.7 gr.
Bismark armbånd i 14 kt. guld med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp. L. 18.5 cm, vægt 11.7 gr. Alm. brugsspor

Varenr: 5632128
DKK 2.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-04-2020
19:04
DKK 1.200
Armbånd af 14 kt hvidguld med brillanter 0.04 ct
Armbånd af 14 kt hvidguld monteret med kasselås og dobbelt sikkerheds hasper, prydet med Akoya saltvands kulturperle samt to diamanter, der er brillant slebet på i alt ca 0.04 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI2, stemplet BL samt 585. Vægt 17,7 gram. L. 18 cm. Fremstår med almindelig ...

Varenr: 5603347
DKK 4.000 DK, Aalborg, Nibevej 07-04-2020
19:12
'True Love' brillantarmbånd - ca. 0.91 ct.
Et 'True Love' brillantarmbånd af orange snor med hjerteformet lukke af sterlingsølv prydet med 36 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.91 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-P1. Justerbar længde: op til 20 cm. Bredde: 1,8 cm.

Varenr: 5480733
DKK 2.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
19:20
Montblanc bangle
MONTBLANC, bangle, sterlingsilver samt resin, längd 6,5 cm, vikt 42,6 g, originaletui samt certifikat

Varenr: 5634112
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
19:21
Se mere
Halskæde med integreret vedhæng med rav, 14 kt. guld
Halskæde med integreret vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en ravperle. Længde 42 cm. Vægt ca. 3,4 gram.

Varenr: 5553167

DKK 2.400 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
19:27
DKK 450
Aage Albing. Armbånd af 14 kt guld, ca. 27,4 g
Aage Albing (Guldsmedje 1951-1987). Armbånd af 14 kt guld, integreret fjederlås og to sikkerhedshasper, B. 11 mm, L. 18 cm. Vægt ca. 27,4 g.

Varenr: 5612534
DKK 6.400 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:30
Kurt Nielsen, Ripple armbånd af 22 kt. forgyldt sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, "Ripple" armbånd udført i 22 kt. forgyldt sterling sølv, bred i en klassisk model. Bredde ca. 4 cm. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 84 gram. Vejl. udsalgspris er 9.890,-. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen. Udstillingsmodel med minimale spor deraf.

Varenr: 5634581

19:32
Brillant armlænke, ca. 0.53 ct. 14 kt. hvidguld
Tennisarmlænke udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 79 brillanter. Samlet ca. 0.53 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P1. Lukke er forsynet med sikkerheds hasp. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 8,3 gram. Vejl. pris er 16.995,-. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.

Varenr: 5594870

DKK 10.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:38
Lapponia. Armbånd af sterlingsølv
Lapponia. Armbånd af sterlingsølv med glassten. Mål: 6,4 x 5,3 cm. Vægt ca. 33,6 g

Varenr: 5630676
19:45
DKK 1.800
Knud Hejl. Armring af 14 kt. guld, ca 27,5 g.
Knud Hejl. Armring af 14 kt. guld prydet med ciseleringer. B. 1,0 cm. Indvendig mål: 6,0 x 6,5 cm. Vægt ca 27,5 g. Sikkerhedshaspe mangler

Varenr: 5626549
DKK 6.600 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:45
DKK 700
12345...8»