Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...6»   Varer pr. side   160 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Murstensarmbånd af 8 kt guld
Murstens armbånd af 8 kt guld med kasselås og dobbeltsikkerhedshaspe, mulighed for påsætning af charm. Dobbeltmester stempel: SVG for S.V. Glymers Eftf. og 8 kt guld. L. 19,5 cm. B. 5 mm. Vægt 10 gram. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6145797
DKK 1.900 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
18:10
DKK 1.700
Brilliant- / tennisarmbånd af 14 kt hvidguld, 1.50 ct
Brilliant / tennisarmbånd af 14 kt hvidguld med kasselås og dobbelt sikkerhedshasper, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 1.50 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS-SI2, L.18 cm, B. 2,3 mm, Stemplet 14 K samr SDX, syretestet til 14 kt guld, vægt 4 gram. Ligger i æske. Ny og ...

Varenr: 6111618

DKK 9.800 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
18:30
DKK 7.800
Dulong Piccolo Golden Dawn armbånd med rå ædelsten - guld 18K
Dulong Fine Jewelry

 DKK 6.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Toftegaard. 'Moonmountain' armbånd i kautschuk med bånd i sterlingsølv
Toftegaard. 'Moonmountain' armbånd i kautschuk (gummi) med påsat prydbånd i satineret sterlingsølv og magnetlås i oxideret sterlingsølv. Omkreds 18,5 cm, B. sølv 2,5 cm, B. armbånd 3,2 cm. Fremstår med håndteringsspor.

Varenr: 6123865

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
18:31
Brillant armbånd af 14 kt guld, 0.54 ct
Armbånd af 14 kt guld prydet med diamant, der er brillant slebet på 0.54 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1. Kæden kan reguleres i længde 16,5-19 cm. Vægt 1,25 gram. Ligger i sort velourpose. Ny og ubrugt

Varenr: 6081032
DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 24-01-2022
18:32
DKK 3.400
Van Cleef & Arpels. Retro armlænke af 18 kt. guld, ca. 1960'erne
Van Cleef & Arpels. Leddelt retro armlænke af 18 kt. guld, integreret lås med sikkerhedshasp. Stemplet på låsen Van Cleef et Arpels nr. 3516 CS samt sidste led med franske stempler og 750. Vægt ca. 74,6 g. B. 1,1 cm. L. 21 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6135898
DKK 64.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:03
DKK 50.000
Diamonds by Frisenholm. Et diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. En diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på ca. 0.51 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed SI. Vægt 2,1,g. Har justerbar længde 17,5-16,0 cm. Vægt 2,1 g.

Varenr: 6148887

DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
19:08
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt., to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret og satineret hvidguld prydet med dråbeformet onyx. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M (L. inkl. knude 39 og 38 cm). Art. nr. hhv. A2633-502, A2518-002 og A2537-002. Medfølges af Ole Lynggaard-æske. ...

Varenr: 6141974

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:18
DKK 3.200
Georg jensen. Offspring armring af 18 kt. guld
Georg Jensen. Offspring armring af 18 kt. guld Designer Jacqueline Rabun Indvendig mål: 6,4 x 4,1 cm cm. Str. M Omkreds/længde ca. 17 cm. Vægt 17,2 g. Designår: 2019. Original etui medfølger.

Varenr: 6145678

DKK 15.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:22
DKK 8.000
Dulong Kharisma armring - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 2.500,00
NYHED LAURITZshop

BNH. Armlænke, 14kt, 20,41g
Armlænke af 14 kt guld. 'Ankerkæde', L. 19 cm, B. 5 mm, monteret med integreret lås og to sikkerhedshasper. Vægt ca. 20,41 g. Stemplet BNH/ 585.

Varenr: 6145324
DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
19:32
DKK 5.200
Armlænke af 18 guld prydet med slebne agater
Armlænke med aflange polerede agatperler monteret med kædeled og lås i 18 kt. guld. L. 20,5 cm. Alm. brugsspor.

Varenr: 6108685
19:35
Tennisarmbånd i 14 kt. guld, 1.18 ct.
Tennisarmbånd i 14 kt. guld prydet med 60 brillantslebne diamanter på tilsammen 1.80 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: SI-P. L. 19,5 cm, B. 0,3 cm. Vægt 7,3 g. Alm. brugsspor.

Varenr: 6145246
DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
19:52
DKK 10.000
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld, hhv.6.12 og 0.62 ct.
Armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med ovale, facetslebne rubiner på tilsammen ca. 6.12 ct. og brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.62 ct. i vekslende forløb. Diamanter farve: Wesselton-Top Cape (H-K/L), klarhed: VS og SI. L. 17 cm. B. 0.4 cm. Vægt 13,3 g. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 6135092
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
DKK 15.500
Tahiti pearl bracelet
Tahiti pearl bracelet. Color: GreenShape: RoundSurface: Clean Shape: Near round Luster: GoodSize: 9.5x11mmBracelet is adjustableCerificate included.

Varenr: 6125808
DKK 4.470 BE, Antwerpen 24-01-2022
20:02
DKK 2.235
Arabisk armring af 22 kt. delvist satineret guld
Arabisk armring af 22 kt. guld, prydet med bl.a. satineret mønster. Indvendige mål: ca. 6,4 cm. Vægt: ca. 38,1 gr. Fremstår med brugsspor, ujævnhed langs rand.

Varenr: 6145601
DKK 22.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:07
DKK 17.000
Dirks, København. Knyttet armbånd med kugler af onyx, sorte og hvide brillanter
Dirks. Armbånd af knyttet sort snor hvorpå monteret 3 kugler af 18 kt. mørkrhodineret hvidguld med brillantpavé af sorte diamanter samt 10 kugler af matpoleret onyx på knyttet sort snor. Endvidere medfølger løst 2 kugler af 18 kt. hvidguld med pavé af hvide brillanter. Justérbar L. 15-20 cm. Ø ...

Varenr: 6145266
20:10
DKK 15.000
House of Amber. 8 armbånd af sølv med rav, ca. 22 g (8)
House of Amber. 8 armbånd af sterling sølv, prydet med rav. Længde fra ca. 11-20 cm, alle med justerbar størrelse. Samlet vægt ca. 22 g. (8) Vejl. udsalgspris 5.160 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs...

Varenr: 6145312

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
20:15
DKK 650
Dulong Aura armring - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.500,00
NYHED LAURITZshop

Diamonds by Frisenholm. Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld med brillantslebne diamanter ialt ca. 1.03 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed SI. Længde 17,5 cm. B. 0.4 cm. Vægt 7,9 g.

Varenr: 6149060

DKK 12.500 DK, Herlev, Dynamovej 24-01-2022
20:20
DKK 10.000
David andersen. Armring af sterlingsølv
David andersen. Armring af sterlingsølv. Indvendig mål: 6,0 x6,4 cm. Stemplet David Andersen. Vægt 50,7 g.

Varenr: 6146212
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
20:20
DKK 450
Jens Ib Ifver Bluitgen. Retro armring af hammerslået sterlingsølv
Jens Ib Ifver Bluitgen. Retro armring af hammerslået sterlingsølv, stemplet "IB 925S". Indvendig L. ca. 20 cm. Diameter ca. 6,4 cm. Vægt: ca. 40 gr. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6144959
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:20
Tennisbracelet 14kt with brilliant cut diamonds 1.75ct
Tennisbracelet in 14kt rose gold set with brilliant cut diamonds 1.75ctColour: (H) Wesselton Clarity/ VS Length: 18cm

Varenr: 6137669

DKK 21.605 BE, Antwerpen 24-01-2022
20:33
DKK 11.175
Bredt guld armbånd af 14 kt. guld, 33,0 g.
Bredt guld armbånd af 14 kt. guld, med Y-mønster med dobbelt sikkerhedshaspe. Bredde 1,5 cm. Længde: 18,5 cm. Minimale brugsspor. Vægt 33,0 g.

Varenr: 6144079

DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
20:42
DKK 8.000
Italiensk guldsmed. Armlænke i 18 kt. rødguld, ca. 1950'erne
Armlænke i 18 kt. rødguld med blomsterformede led. Stemplet med italienske stempler, ca. 1950'erne. L. 19 cm, B. 1,2 cm. Vægt 15 g. Alm. brugsspor.

Varenr: 6145258
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-01-2022
20:46
DKK 6.000
Diamant armbånd af 14 kt. hvidguld
Diamant armbånd af 14 kt. hvidguld prydet med enkeltslebne diamanter. Ialt ca. 0.21 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). L. 19,0 cm. B. 0.6 cm. Vægt 12,5 g.

Varenr: 6144602

DKK 4.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2022
20:59
DKK 3.400
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 13,1 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 13,1 g. Indvendig dia. 5 cm. Vejl. udsalgspris. 7.800 DKK / 1.040 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter,...

Varenr: 6127107

DKK 2.600 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
09:49
Dulong Piccolo Daybreak armbånd med rå ædelsten - guld 18K
Dulong Fine Jewelry

 DKK 7.500,00
NYHED LAURITZshop

Tahiti perlehalskæde med sølvlås
Tahiti perlehalskæde med sølvlås med barokke Tahiti kulturperler. Perlemål: 17,3 x 14,3 mm. L. 45,5 cm. Se og byd på alle værkerne her. Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over eksklusive ure, stilfulde smykker og elegant vintage fashion i december. Se og byd på alle værkerne ...

Varenr: 6121805
DKK 10.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2022
10:36
DKK 7.000
Diamantarmbånd, 9 kt guld, 0.11 ct
Brillant armbånd af 9 kt guld med fem runde led heraf tre led prydet med pavefattede brillanter ca. 0.11 ct. Justerbar længde ca. 15-17,5 cm. Modelfoto.

Varenr: 6100312

DKK 2.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2022
11:31
DKK 1.800
Gifa. Geneve armbånd af 14 kt. hvidguld med brillanter
Gifa. Geneve armbånd udført i 14 kt. hvidguld prydet med seks brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton-Top wesselton (H-G). Klarhed: Si-P1. Indstikslås med sikkerhedskroge i begge sider. Længde: 18.5 cm. Bredde: 5-11 mm. Vægt: 17 gram.

Varenr: 6134419
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 25-01-2022
17:10
DKK 5.000
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med onyx og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med cabochonslebet onyx og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M og S (L. inkl. knude 39 og 36 cm). Art. nr. hhv. ...

Varenr: 6139467

DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 25-01-2022
18:31
DKK 3.200
Anker armbånd af 14 kt guld
Anker armbånd af 14 kt guld med karabinlås. L. 19 cm B. 8,1 mm. Vægt 4,2 gram. Stemplet 585 samt PHR. Ligger i sort velourpose. Ny og ubrugt.

Varenr: 6134152

DKK 4.400 DK, Aalborg, Nibevej 25-01-2022
18:54
DKK 3.400
Armbånd af 14 k guld
Armbånd af 14 k guld med matteret mønster og facetterede yderkanter, stemplet 585 samt TOM, vægt 12,9 g. H.5 mm Ø 6,5 cm. Alm. brugsspor.

Varenr: 6149799
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2022
19:01
12345...6»