Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   170 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Randers sølv, armring af sterling sølv
Armring udført i sterling sølv, prydet med 6 runde facetslebne cubic zirkonia. Lukke er forsynet med en sikkerheds hasp. Omkreds ca. 17 cm. Bredde ca. 7,4 mm. Vægt ca. 33 gram. Fremstår ubrugt.

Varenr: 6120908

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
14:38
DKK 700
Diamant tennisarmbånd, 14 kt hvidguld, 3.00 ct
Diamant tennisarmbånd udført i 14 kt hvidguld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 3.00 ct. Farve: Wesselton – Top Crystal (H-I). Klarhed: VS. Monteret med integreret lås og sikkerhedshaspe. Stemplet 585/ GIA, Længde ca. 18 cm. Udstillingsmodel. Minimalt brugspræg. ...

Varenr: 6123833
DKK 35.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-11-2021
15:30
DKK 25.000
Dulong Piccolo Golden Dawn armbånd med krystalperler - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.500,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

House of Amber. Charms af rav, sølv og emalje, ca. 18 g (6)
House of Amber. Fem charms af rav og sterling sølv. Aftageligt 'cover' af sølv/forgyldt sølv samt tre med emalje. Ø ca. 1,6 cm. Vægt ca. 18 g. (6) Vejl. udsalgspris 5.370 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs....

Varenr: 6111640

DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
18:00
DKK 950
House of Amber. Armbånd af rav, ca. 26 g
House of Amber. Armbånd af ovale perler af cognacrav på bånd af elastik. H. 3,3 cm. Indvendigt Ø ca. 6 cm. Vægt ca. 26 g. Vejl. udsalgspris 4.995 DKK / 666 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om...

Varenr: 6120465

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
18:12
DKK 450
Hans Hansen. Armring af sterlingsølv
Hans Hansen. Armring udført i sterlingsølv. Indvendig mål: 5,5 cm (svarer til ca. til omkreds 17,0 cm). Bredde: 16 mm. Vægt: 67 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6122112
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
18:54
DKK 1.700
Brillant- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.36 ct
Brillant- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 364 baguetteslebne og brillantslebne diamanter, i alt ca. 3.36 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Stemplet TGC med London import gold Hallmarks. Vægt ca. 14,4 g. B. 0,5 cm. L. 17,3 cm.

Varenr: 6104699
DKK 32.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
18:59
DKK 25.000
House of Amber. Armbånd af polerede ravperler, ca. 14 g
House of Amber. Armbånd af polerede cognacfarvet ravperler, Ø ca. 1 cm. Indvendig Ø ca. 5,5 cm. Vægt ca. 14 g. Vejl. udsalgspris. 7.800 DKK / 1.040 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Varenr: 5899605

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:02
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af sterlingsølv samt to armbånd i silke (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm i oxideret og delvist satineret sterlingsølv med dråbeformet onyx og 3 brillantslebne diamanter på i alt 0.03 ct., farve Top Wesselton (G), klarhed VS1. H. 2,8 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i silke, str. M (L. inkl. knude 38 og 39 cm). Art. nr. hhv. ...

Varenr: 6105356

DKK 4.800 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:09
Dulong Kharisma armbånd - Sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 2.400,00
NYHED LAURITZshop

Vintage armlænke af 8 kt. guld
Vintage armlænke udført i 8 kt. guld. Længde ca. 19½ cm. Vægt ca. 3,6 gram. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6123063
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 29-11-2021
19:15
DKK 700
Fem-radet brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt 3.64 ct
Brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 135 større og mindre brillantslebne diamanter i fem rækker med navetteformede led monteret på kæder, i alt 3.64 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Afsluttet med integreret skydelås med to sikkerhedsøskner. 1900-tallets anden halvdel. Stemplet 750 ...

Varenr: 6110819
DKK 50.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:39
DKK 39.000
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med onyx og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med cabochonslebet onyx og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M og S (L. inkl. knude 39 og 36 cm). Art. nr. hhv. ...

Varenr: 6105355

19:39
DKK 3.800
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat armring af 9 kt. hvidguld monteret med ring
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat armring af 9 kt. hvidguld med åben front monteret med ring, prydet 141 små brillantslebne diamanter, i alt ca.1.30 ct. Stemplet Gaydamak 375. Vægt ca. 17,8 g. Omkreds ca. 15,5 cm. Ringstr. 56/18. Armring B. 0.21 cm. De kreative kræfter bag Gaydamak brandet ...

Varenr: 6106051
DKK 11.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:41
DKK 9.000
Ole Lynggaard. Lille Kugle Lotus ring med brillanter i 18 kt. guld
Ole Lynggaard. Lille Kugle Lotus ring udført i 18 kt. guld med centreret kugle prydet med talrige pavéfattede brillanter - i alt ca. 0.19 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS. Ringstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 4.6 g.

Varenr: 6086582
DKK 19.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
19:49
DKK 15.000
Tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 2.34 ct
Italiensk brillant-tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld prydet med 71 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.34 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS-SI. Monteret med dobbelt sikkerhedshasp. Stemplet med italiensk Milano gold Hallmarks. Vægt ca. 6,6 g. B. 0,22 cm. L. 18 cm. Minimale brugsspor.

Varenr: 6101614
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:56
DKK 16.000
Hans Hansen. To armringe af sterlingsølv (2)
Hans Hansen. To armringe udført i sterlingsølv. Ene armring - dessin 200 med oxidering. Bredde: 6 mm. og 9 mm. Vægt: 27.9 gram og 30.1 gram. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 6122114
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
19:57
DKK 700
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat Line Foundation stand-out håndarmring af 9 kt. hvidguld
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat Line Foundation stand-out håndarmring af 9 kt. hvidguld med åben front hvorimellem ni kæder, håndring og kæder prydet talrige små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.68 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet Gaydamak 375. S. Vægt ca. 11 g. ...

Varenr: 6105886
DKK 10.500 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
19:57
DKK 8.000
Dulong Kharisma diamant armring - guld 18K med brillant (0,13 ct. F/G, vs2, Ex. cut)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 26.900,00
NYHED LAURITZshop

Tresor Paris. Brillant- og safirarmbånd af 18 kt. guld
Tresor Paris. Tresor Paris. Brillant- og safirarmbånd af 18 kt. guld front prydet med rund charm sat med talrige pavéfattede runde facetslebne safirer, i alt 0.25 ct. omkranset af brillantslebne diamanter i tre rækker, i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Monteret med lille rund ...

Varenr: 6108389
20:07
DKK 3.800
House of Amber. Charms af rav, sølv og emalje, ca. 18 g (5)
House of Amber. Fem charms af rav og sterling sølv. Aftageligt 'cover' af sølv/forgyldt sølv samt to med emalje. Ø ca. 1,6 cm. Vægt ca. 18 g. (6) Vejl. udsalgspris 5.170 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under ...

Varenr: 6111641

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-11-2021
20:13
DKK 700
Jade- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld
Jade- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, front prydet med plader af sleben grøn jade flankeret af tre rosetter sat med 21 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Oplukkelig i siden med to sikkerhedshasper. Vægt ca. 10,9 g. Roser Ø. 0.55 cm. ...

Varenr: 6104703
DKK 9.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:17
DKK 7.000
Bismarks armlænke af 14 karat
Bismarks armlænke af 14 karat. Vægt 23 g. Længde 19 cm.

Varenr: 6112339
DKK 7.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
20:18
DKK 5.600
Toftegaard. Armring af oxideret sterlingsølv med monteringer af 14 kt. guld
Toftegaard. Armring af oxideret sterlingsølv, prydet med monteringer af 14 kt. guld, indvendige mål: ca. 50 x 68 mm. Vægt: ca. 31,1 gr. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6121160
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:20
DKK 6.000
Bernhard Hertz, København. Vintage armlænke af 14 kt. guld, ca. 1940'erne
Bernhard Hertz, København. Vintage armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med sikkerhedshasp, stemplet "BH 585", udført ca. 1940'erne. L. 19 cm. B. ca. 19,5 mm. Vægt: ca. 18,2 gr. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6112663
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:25
DKK 5.200
Tahiti kulturperlearmbånd af 18 kt. hvidguld. Perle Ø 9,5 - 10 mm.
Tahiti kulturperlearmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 5 runde sølvgrå Tahiti saltvandskulturperler monteret på kæde. Vægt ca. 8 g. Perle Ø 9,5 - 10 mm. L. 20,5 cm. Minimale brugsspor.

Varenr: 6119491
DKK 4.400 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:28
DKK 3.400
Italiensk vintage armlænke af 18 kt. guld, ca. 54,8 gr.
Vintage armlænke af 18 kt. guld, massiv italiensk leddelt design udført med indstikslås og dobbelt sikkerhedshasp. Front mål: 1,7 cm. L. 19,5 cm. Vægt: ca. 54,8 gr. Armlænken fremstår med lette brugsspor. Armlænken er en del af et komplet smykkesæt, hvor der også tilkommer ørelokker og ...

Varenr: 6109510
DKK 19.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:40
DKK 15.000
Dulong Aura armring - sølv
Dulong Fine Jewelry

 DKK 3.500,00
NYHED LAURITZshop

Armbånd af guld
Armbånd af 14kt guld. L. 18,5 cm. Vægt 4 gram.

Varenr: 6119534
DKK 1.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-11-2021
20:41
Brillant- tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.98 ct.
Tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 60 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 2.98 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VS, enkelte SI. L. 17,5 cm. B. 0,3 cm. Vægt 10.6 g. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 6100490
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
20:54
DKK 24.000
Toftegaard. Armbånd af 14 kt. guld med brillanter, ca. 0.89 ct.
Toftegaard. Armbånd udført i 14 kt. guld prydet med centreret brillant på ca. 0.29 ct. samt seksten mindre brillanter på tilsammen ca. 0.60 ct. - i alt ca. 0.89 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS-P. Monteret med indstikslås med sikkerhedskroge i begge sider. Bredde: 3-17 mm. Vægt: 34.4 ...

Varenr: 6083768
DKK 14.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29-11-2021
20:55
DKK 10.000
Toftegaard. 'Between' armbånd i kautschuk med bånd i sterlingsølv
Toftegaard. 'Between' armbånd i kautschuk (gummi) med påsat prydbånd i delvist satineret sterlingsølv og magnetlås i oxideret sterlingsølv. L. 17,8 cm, B. sølv 2,4 cm, B. armbånd 2 cm. Fremstår med håndteringsspor. Vejl. udsalgspris 3.075 DKK.

Varenr: 6123863

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 29-11-2021
21:02
GIFA. Bred armring af 14 kt. guld, ca. 20,0 g.
GIFA. Bred armring af 14 kt. satineret guld med lukke med sikkerhedshaspe. Indvendig mål: 6,2 x 5,2 cm. B. 1,4 cm. Vægt 20,0 g. Alm brugsspor

Varenr: 6119117
DKK 5.800 DK, Herlev, Dynamovej 29-11-2021
21:22
DKK 4.800
Armlænke af 18 kt. guld
Armlænke af 18 kt. guld, med kasselås og dobblet sikkehedshaspe. L. 18,5 cm. B. 0,9 cm. Vægt 16,4 g. Fra Italien.

Varenr: 6099200
DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 30-11-2021
08:46
DKK 4.800
12345...6»