Vurdering
   Varer pr. side   6 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Børnelænestol model Blair
Børnelænestol model Blair. H. 48, Sh. 26 cm. Udstillingsmodel

Varenr: 5860199

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
15:52
Paar Kinderstühle der 1970/80er Jahre aus Schichtholz (2)
Paar Kinderstühle der 1970/80er Jahre. Konstruktion aus formgebogenem und klar lackiertem Buchenschichtholz. Maße ca. H. 43 cm, B. 28 cm, T. 27,5 cmAltersgemäße Gebrauchsspuren, sämtliche Holzoberflächen mit Flecken Bestoßungen und Kratzern.

Varenr: 5901562
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-01-2021
20:41
DKK 298
Kindersitzbank, Sperrholz, 1950er Jahre
Kindersitzbank, Sperrholz, 1950er Jahre. Zweisitzer-Kinderbank aus Sperrholz mit Armlehnen und gerundeten Rückenlehnen, H.45,5cm, Sitzhöhe: 25cm, L.76cm, B.42cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Holzabrieb, sowie partielle Fehlstellen.

Varenr: 5905934
DKK 1.490 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-01-2021
21:57
DKK 447
Foldebar kravlegård
Foldebar kravlegård af bøgetræ. 1960/1970'erne. H. 72 L. 100 B. 78 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser.

Varenr: 5895002
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27-01-2021
19:42
Tipi/Wigwan legetelt
Tipi legetelt Wigwam. Størrelse: 130cm bred, 130cm dyb og 180cm høj. Bunden er af bomuld. Materiale: bomuld og metalstænger. Farve: natur

Varenr: 5840552

DKK 1.600 DK, Aalborg, Nibevej 29-01-2021
18:49
Fåtöljer ett par Visingsö Carl Malmsten
CARL MALMSTEN, "Visingsö", fåtöljer ett par, furu, brännmärkta CM, sitthöjd ca 37 cm

Varenr: 5917737
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 30-01-2021
13:28
Se mere