Kategori  Vurdering
  ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fatboy. Par junior sækkestole samt original barbapapa sækkestol (3)
Fatboy. Par junior sækkestole af nylonstof samt original barbapapa sækkestol af mønstret stof. 120 x 95 cm. Fremstår med lettere brugsspor, barbapapa sækkestole med flere pletter. (3)
Varenr: 5440702
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:45:00
Barnestol, hardwood med flet, 1900-tallet
Høj barnestol af hardwood med flet og bakke som kan løftes, 1900-tallet, H. 94 cm. B. 39,5 cm. Sædehøjde 63 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, løse samlinger samt skade på trin.
Varenr: 5441263
DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
17:09:00
Flexa, Skrivebord
Skrivebord, hvidlakeret fyrretræ og birk, fra FLEXA. Str ca: B. 122 cm, H. 74 cm. Brugsspor (2)
Varenr: 5430272
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
20:02:00
Kristian Vedel, Torben Orskov, Stuhl / Kinderstuhl / Tisch / Kindertisch, Entwurf 1950er Jahre
Kristian Vedel (1923-2003) für Torben Orskov, Stuhl / Kinderstuhl / Tisch / Kindertisch, Holz, polychrom gefasst, Entwurf 1950er Jahre. Konstruktion aus gebogenem Sperrholz mit zwei polychrom gefassten Platten, Sitzhöhe variierbar, H. 40cm, B. 45cm, T. 64cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...
Varenr: 5440706
DKK 3.725 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:35:00
DKK 410
Harry Bertoia, Knoll International, zwei Stühle / Sessel / Kinderstühle (2)
Harry Bertoia (1915-1978) für Knoll International, Paar Stühle / Sessel / Kinderstühle. Konstruktion mit einem Untergestell aus mit Rilsan beschichteten, schwarz lackierten Edelstahlstäben und einer weiß lackierten Sitzschale, H. 60cm, B. 40cm, T. 40cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, ...
Varenr: 5436334
DKK 4.098 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22-09-2019
20:35:00
DKK 522
Flexa, Skrivebord
Skrivebord, hvidlakeret fyrretræ og birk, fra FLEXA. Str ca: B. 122 cm, H. 74 cm. Brugsspor
Varenr: 5430271
20:53:00
NOFRED. Mus børnestol - grå
NOFRED. Mus børnestol - grå. MDF, birketræ og giftfri miljøvenlig maling. H 45 cm x B 35 cm x D 28 cm. Siddehøjde: 25 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris 1.299 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under ...
Varenr: 5441360

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2019
14:50:00
DKK 450
Kravlegård, 1900-tallets midte
Kravlegård af bøgetræ, 1900-tallets midte.
Varenr: 5443769
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-09-2019
20:21:00
ferm LIVING Kids. Børnebord, model Little Architect
ferm LIVING Kids. Børnebordi fineret asketræ, blålaseret. B. 76, H. 48, D. 55 cm. Model Little Architect. Udstillingsmodel. Fremstår med delvis løshed, samt enkelte ridser. Vejledende udsalgspris 1.899 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og ...
Varenr: 5443967

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 24-09-2019
16:15:00
Barnmöblemang
BARNMÖBLEMANG Böjträ, 3 dlr, skrivbänk samt två stolar,
Varenr: 5444591
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 24-09-2019
21:32:00
Se mere
bObles. Et par tumlemøbler model 'Elefant' (2) .
bObles. Et par tumlemøbler model 'Elefant' af EVA skum. Original emballage. Vejledende udsalgpris 1.998 DKK (2) . Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. ...
Varenr: 5442093

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
16:40:00
KlipKlap. Børnestol.
KlipKlap børnestol med koldskum betrukket med slidstærkt polyester. Højde ryglæn: 50 cm Sh. 14 cm D. 20 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris 1.700 DKK Denne vare er en del af en auktion over møbler, lamper og inventar fra ’Casanova ApS under Konkurs’. Ringsted : ...
Varenr: 5444814

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2019
19:30:00
bObles. Tre tumle- / legemøbler. (3)
bObles. Tre tumle- / legemøbler af EVA skum i form af en Elefant, en Kylling samt en Krokodille. Original emballage. Vejledende udsalgspris 2.047 DKK. (3) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under konkurs. Læs mere om ...
Varenr: 5442092

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 26-09-2019
18:50:00
DKK 850
ferm Living kids. Stol samt to tæpper (3)
ferm Living kids. Little Architect Chair. B: 32 x H: 51 x D: 30 cm, Sæde H: 30 cm. 2 x Cone Quilted Blanket - Grey, 70 x 100 cm. Udstillingsmodeller. mærker og ridser kan forekomme. Vejledende udsalgspris samlet 1.997 DKK. (3) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ...
Varenr: 5442076

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 26-09-2019
18:55:00