Vurdering
12345...6»   Varer pr. side   173 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sæt kunstige træer (3)
Bambustræ med fem realistiske stammer/kraftige grene med blade af polyester, potte af plastic. Højde: ca. 200 cm. Højde på potte: 12 cm. Oliventræ med polyester blade, frugter af kunstmateriale, realistisk bark stamme og potte af plastic. Højde: 160 cm. Højde på potte: 18 cm. Lykkekastanje ...

Varenr: 5629357
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-04-2020
09:17
DKK 850
Kunstige oliventræer og bambustræ (3)
Bambustræ med fem realistiske stammer/kraftige grene med blade af polyester, potte af plastic. Højde: ca. 200 cm. Højde på potte: 12 cm. To kunstige oliventræer med polyester blade, frugter af kunstmateriale, realistisk bark stamme og potte af plastic. Højde: 160 cm. Højde på potte: 18 cm. ...

Varenr: 5629352
09:17
Dekorelement
DEKORELEMENT, Kina, 1900-tal, skuret trä, förgylld och bemålad, ca 80x20 cm

Varenr: 5633875
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:48
Se mere
Kylare/ ytterfoder
CHAMPAGNKYLARE/ YTTERFODER, vitmetall, längd ca 55 cm

Varenr: 5633911
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
13:00
Se mere
Fågelbur
FÅGELBUR på benställning, 1900-tal, bemålad metall, utdragbar lådbotten, total höjd ca 150 cm, 59x48 cm

Varenr: 5633932
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
13:42
Se mere
Skrivuppsats Spanien
SKRIVUPPSATS, brons, Spanien, omkring år 1800, med pennställ, bläckhorn, sandströare, klocka samt ljusstake, höjd ca 17 cm

Varenr: 5633939
13:56
Se mere
Hay Loop dobbelt seng med 2 Jensen madrasser, samt et May, sengetæppe / bedcover
Hay Loop dobbelt sengeramme, dertil 2 Jensen madrasser, i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Samt et Hay May Bed Cover/ sengetæppe af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor. Bemærk at ...

Varenr: 5538383
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:02
2 europæiske hvide lammeskind (2)
2 europæiske lammeskind. Mål ca. 105x60 cm. Tyk og blød kvalitet. Bemærk at stole medfølger ikke. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)

Varenr: 5464459

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
14:12
Buddha bronserad och bemålad
BUDDHA, 1900-talets andra hälft, bronserad metall, höjd 36,5 cm

Varenr: 5633948
14:14
Se mere
Aladåbform koppar
ALADÅBFORM, 1800-tal, koppar, krönt med monogram, längd med handtag ca 40 cm

Varenr: 5633970
14:58
Se mere
Skrin 5 st
SKRIN, 1800/1900-tal, 5 st, olika modeller och träslag, samtliga med beslag i metall, längd 19-28 cm

Varenr: 5633972
15:02
Se mere
Georg Jensen. Kander (2)
Georg Jensen. To stk. Legacy kander af blankt rustfrit stål. H. 28,4 cm. B. 13,1 cm. D. 18,6 cm. 1 liter. Designet af Philip Bro. I originale æsker. (2)

Varenr: 5536127

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
15:08
DKK 450
Tobaksdosor 17/1800-tal
TOBAKSDOSOR, 2 st, 17/1800-tal, mässing/ koppar, en dosas lock med texten "Frideric Georg Henrich Ferdinand Stretten für das Vatterland", längd ca 15,5-16 cm

Varenr: 5633975
15:08
Se mere
Kärl 1800-tal koppar
KÄRL med lock, 1800-tal, koppar, hänklar i järnsmide, invändigt förtennad, lock med uppvikt kant, höjd ca 37, diameter ca 47 cm, medföljer blåsbälg med träskuren dekor

Varenr: 5633982
15:22
Se mere
25 stk. filtre til vandrenser OM3 Shungite. (25)
25 stk. filtre til vandrenser OM3 Shungite. Fremstår i original emballage. (25) Nb .Tekst ændret.

Varenr: 5601417
DKK 5.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
15:32
2 melerede islandske lammeskind, str. XL. (2)
2 islandske lammeskind - lyse melerede. Tyk og blød kvalitet. Bemærk stole medfølger ikke, 125 x 92 cm. og 105 x 71 cm. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er...

Varenr: 5557233

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 07-04-2020
15:45
Wesco. Skraldespand, Kickmaster 40L
Wesco. Skraldespand, Kickboy 40L Rød Wesco. Skraldespand, Kickboy, stål med flap i rustfrit stål, metalhåndtag og pedalfunktion, 40 L. H. 75 cm. B. 43 cm. Fremstår i original emballage.

Varenr: 5391941

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 07-04-2020
16:01
Georg Jensen. Boligartikler. (7)
Georg Jensen. Boligartikler. Vinsæt bestående af skænkeprop og vinprop af blankt rustfrit stål og ABS-plastik. Skænkeprop: H: 13,5 cm. Ø 3 cm. Vinprop: H: 6,1 cm. B. 7,2 cm. D. 4,7 cm. Designet af Thomas Sandell. Glow skål i blankt rustfrit stål. H. 4,1 cm. Ø. 17 cm. Designet af Maria Berntsen. ...

Varenr: 5536085

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
16:26
Vas Theresia Hvorslev
THERESIA HVORSLEV, nysilver, vas, vågformad, signerad Theresia, höjd ca 21, längd ca 27 cm

Varenr: 5634021
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
16:40
Se mere
Skylt
SKYLT, samtida, skuren trä, "Dom Perignon" 43x39 cm

Varenr: 5634031
17:00
Se mere
Tamburmajor i mässing
TAMBURMAJOR, omkring 1900-talets mitt, stomme i mässing, höjd ca 180 cm

Varenr: 5634073
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 07-04-2020
18:24
Se mere
Andreas Wargenbrandt
ANDREAS WARGENBRANT (född 1967): Dalahäst, patinerad metall, signerad och daterad 2017, höjd ca 34, längd ca 32 cm

Varenr: 5634082
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
18:42
Se mere
Vinkylare
VINKYLARE, 1900-tal, sannolikt Frankrike, pläter, hänklar i form av musselskal, mynningens kant med pärlbård, diameter ca 21, höjd ca 20 cm

Varenr: 5634087
18:52
Se mere
2 azurgrønne islandske skind (2)
2 indfarvede azurgrønne langhårede islandske lammeskind. Mål ca. 84x60 cm. Modelfotos. (2)

Varenr: 5464454

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 07-04-2020
19:05
Georg Jensen. Ambience lysestager (2)
Georg Jensen. To stk. Ambience lysestage af blankt rustfrit stål. H 27,7 cm. B. 11,2 cm. D. 11,2 cm. I originale æsker. (2)

Varenr: 5615404

19:11
Josef Frank Vänskapsknuten Firma Svenskt Tenn
JOSEF FRANK, "Vänskapsknuten", ljusstake, mässing, Firma Svenskt Tenn, för 3 ljus, höjd ca 13, diameter 22 cm

Varenr: 5634104
19:13
Se mere
Georg Jensen. Boliginventar (3)
Georg Jensen. Vase af blankt rustfrit stål. Str. Medium. H. 23,7 cm. Ø 16,4 cm. Design Ilse Crawford. Glow skål af blankt rustfrit stål H. 4,1 cm. Ø 17 cm. Design Maria Berntsen. Ambience lysestage af blankt rustfrit stål. H 27,7 cm. B. 11,2 cm. D. 11,2 cm. I originale æsker. (3)

Varenr: 5539219

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:14
Popcornmaskine. Bordmodel.
Popcorn maskine - Bordmodel af rustfrit stål samt rødlakeret metal. Integreret lys og varmelegme. H. 68 L. 50 B. 36 cm. Brugsanvisning medfølger. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 56x41x71 cm. Vægt: ca.25,5 kg. Modelfoto.

Varenr: 5511278

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 07-04-2020
19:15
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld.
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4)

Varenr: 5560431

DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 07-04-2020
19:16
Georg Jensen. Harmony lysestager (2)
Georg Jensen. Harmony lysestager af rustfrit stål belagt med 18 kt. guld. H. 14,3 cm. B. 41,9 cm. Ø: 1,6 I originale æsker. (2)

Varenr: 5259218

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-04-2020
19:18
12345...6»