Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hay / Peter Johanson, 2 Metro sideborde / skamler, samt 2 Left Right væg / natbordslamper
Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler af sort pulverlakret stål. Model Metro H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Samt 2 Left or Right, to væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Designet af Konstantin Slawinsky for Julian Appelius. Modelfotos. (4)
Varenr: 5437543
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
15:45:00
Transportstol
Sammenklappelig transportstol max vægt 120 kg. Mindre brugsspor.
Varenr: 5418713
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:15:00
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion. Fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli)
Varenr: 5422766
DKK 3.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:31:55
DKK 2.800
Rejsesæt bestående af barbersæt (2)
Rejsesæt bestående af barbersæt i originalt emballage. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 5424315
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
16:35:35
Rejsesæt bestående af barbersæt.
Rejsesæt bestående af barbersæt. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varenr: 5421776
16:36:03
Dyson Cinetic Big Ball Musclehead støvsuger (10)
Dyson Cinetic Big Ball Musclehead støvsuger med 9 dele tilbehør. Enkelte brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5435827
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
16:54:00
Georg Jensen. Julepynt og lysholdere (42)
Georg Jensen. Julepynt og lysholdere bestående af: 2 stk. juleuro 'Snefnug' 2017, zink alloy belagt med 18 kt. guld, art. nr. 10009104. 6 stk. juleuro 'Magnolia krans' 2016, messing belagt med 24 kt. guld, design Helena Rohner, art. nr. 3588216. 1 stk. juleuro 'Magnolia krans' 2016, messing ...
Varenr: 5403402

DKK 3.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
17:19:00
DKK 1.200
Unika vase af glas og teaktræsrod med udskåret ansigt
Unika vase fremstillet af mundblæst smeltet genbrugsglas formet over teaktræsrod, rod dekoreret med udskæring i form af ansigt. H. 52 cm.
Varenr: 5431007

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 21-09-2019
17:33:00
Skål jugend
SKÅL, nysilver, jugend, omkring år 1900, mått 27x17 cm, total höjd 10 cm
Varenr: 5439500
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
17:33:00
Se mere
Fogstrup. Elefant 'stor' farve 'Cognac'
Fogstrup. Elefant 'stor' H. 45 cm. L. ca. 83 cm. Farve 'Cognac' Bøffellæder.
Varenr: 5354415
DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
18:28:00
DKK 950
Kay Bojesen Abe og kanin ældre modeller. (2)
Kay Bojesen 1886-1958. Abe af teaktræ og limba. H. 20 cm. Ustemplet. ældre model. Kanin af teaktræ H. 12,5-14 cm. stemplet Kay Bojesen Copyright Denmark, ældre model. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5436950
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:04:00
2 blå islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede mørkeblå islandske lammeskind. 102x100 cm. 119x93 cm. Modelfoto. Bemærk: Stole medfølger ikke Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)
Varenr: 5384067

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
19:08:00
Herbert Krenchel. Krenitskål, rød / orange
Herbert Krenchel. Krenit skål af rød /orangefarvet emaljeret metal. Formgivet i 1953. Ø 25 cm, H. 14 cm.
Varenr: 5399858
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:18:00
Holger Nielsen for Vipp. Vipp17 - Pedalspand 30 L, sort
Holger Nielsen for Vipp. Vipp17 - Pedalspand 30 L, sort. H. 72 cm. B. 30 cm. Pulverlakeret stål, rustfrit stål, silikone. Udstillingsmodel. Enkelte mærker og ridser kan forekomme. Modelfoto. Vejl. pris: DKK. 2.999. Denne auktion er del af en større temaauktion Danish Design Sommerballet i ...
Varenr: 5434851
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
19:20:00
Georg Jensen. Cobra lysestager (7)
Georg Jensen. Georg Jensen. 7 stk. Cobra lysestager i rustfrit stål. H. 16-24 cm. Design Constantin Wortmann. I originale æsker. (7)
Varenr: 5383657

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
19:24:00
Rauchertisch
Rauchertisch Holztisch mit Metallapplikationen, steckbare Holzbehälter, 20. Jahrhundert Maße: ca. H. 93 cm, B. 40 cm, T. 34 cm. altersgemäßer Zustand.
Varenr: 5386910
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2019
19:30:00
DKK 298
Egill Jacobsen. Udstillingsplakat, Asbæk 1985
Egill Jacobsen. Udstillingsplakat, Galerie Asbæk 1985. Offset-tryk. Usign. 99 x 68 (104 x 73) cm.
Varenr: 5399685
DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:32:00
Jens Harald Quistgaard. Skål, teaktræ
Jens Harald Quistgaard. Skål af massivt stavlimet teaktræ. 1960'erne. H. 12 Ø 33 cm. Brændestempel under bunden. Dansk international Designs Denmark - IHQ. Fremstår med lettere brugsspor, herunder bl.a. enkelte mindre tørrevner.
Varenr: 5422081
19:40:00
DKK 500
Konvolut Kerzenständer (3)
Konvolut Kerzenständer (3) Drei Kerzenständer, einer aus Metall, zwei aus bemaltem Holz, alle mit kunstvoll gefertigter Kerze. Maße mit Kerze: H. 49 -112 Gebrauchsspuren vorhanden, Bestoßungen und Abrieb an Ständer und Kerze
Varenr: 5428430
19:45:00
DKK 298
Kay Bojesen Gyngehest af bøg
Kay Bojesen. Gyngehest af bøgetræ, stemplet Kay Bojesen. Formgivet 1936. H. 56, L. 84, D. 24 cm. Fremstår med brugsslitage.
Varenr: 5420357
DKK 2.600 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:53:00
DKK 700
Jens H. Quistgaard m.fl. Stager (3)
Jens H. Quistgaard m.fl. Stager af støbejern og messing. Ø 14-18-22, H. op til 14 cm. NB. Beskrivelse rettet 19.09. (3)
Varenr: 5426868
19:57:00
DKK 900
Digsmed. Isspand, teak
Digsmed. Isspand af massiv teaktræ, indsats af plast. H. 27 cm.
Varenr: 5426889
DKK 2.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
19:57:00
DKK 450
Shapu. Japansk knivsæt S1, fem knive samt strygestål (6)
Shāpu: Japansk S1 knivsæt, bestående af: 1 stk. kokkekniv, ca. 20 cm lang blad. 1 stk. Brødkniv, ca. 20 cm lang blad. 1 stk. Forskærerkniv, ca. 20 lang blad. 1 stk. Universalkniv, ca. 13 cm lang blad. 1 stk. Urtekniv, ca. 8,5 cm lang blad. 1 stk. Strygestål, ca. 31,5 cm. Knivene er ...
Varenr: 5413889

DKK 3.600 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2019
20:00:48
DKK 650
Georg Jensen. Ambience lysestager (2)
Georg Jensen. To stk. Ambience lysestage af blankt rustfrit stål. H 27,7 cm. B. 11,2 cm. D. 11,2 cm. I originale æsker. (2)
Varenr: 5387809

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
20:13:00
Georg Jensen. Boligartikler. (7)
Georg Jensen. Boligartikler. Vinsæt bestående af skænkeprop og vinprop af blankt rustfrit stål og ABS-plastik. Skænkeprop: H: 13,5 cm. Ø 3 cm. Vinprop: H: 6,1 cm. B. 7,2 cm. D. 4,7 cm. Designet af Thomas Sandell. Glow skål i blankt rustfrit stål. H. 4,1 cm. Ø. 17 cm. Designet af Maria Berntsen. ...
Varenr: 5387806

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
20:18:00
DKK 1.200
Jørgen Høj for PP møbler. Tre bakker i ahorn. (3)
Tre bakker af birketræ, mrk. Design. Jørgen Høj. Udført hos PP-Møbler. L. 40/22 cm, B. 15/10,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (3)
Varenr: 5423783
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
20:25:00
Figur / Skulptur, Affe, Ton
Figur / Skulptur, Affe, Ton. Sitzender Gorilla, H.28cm, B.20cm, T.22cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, Kratzer, Bestoßungen.
Varenr: 5410516
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-09-2019
20:32:00
DKK 298
Lucie Kaas. Samling figurer (5)
Lucie Kaas. Samling figurer bestående af, Kanin, stor. And, lille. Pelikan. Spurv, eg, mellem. Elefant, gummitræ. Original emballage åbnet. Vejledende udsalgspris samlet 2.575 DKK. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS...
Varenr: 5442451

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2019
20:37:00
DKK 700
Vipp 13 pedalspand, hvid
Vipp15 pedalspand, hvid. Udført af af lakeret og forkromet metal. H. 25 cm. Ø 20 cm., 4 liter. Modelfoto, i uåbnet original emballage. Vejledende udsalgspris 1.599 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra Casanova ApS under ...
Varenr: 5442342

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
21:00:00
Snäckor
SNÄCKOR, 4 st., 1900-talets första hälft, varav en i form av bordslampa, höjd ca 12-16 cm
Varenr: 5439607
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
21:54:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 11  >>