Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   218 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hübsch Samling boliginteriør(11)
Hübsch Samling boliginteriør, bestående af vase af rosa farvet glas H. 18 cm. To fyrfadsstager af rosa farvet glas. To fyrfadsstager af blommefarvet porcelæn. Brevpresser af glas med ponk dekoration. Bordlampe af sortlakeret metal med røgtonet kuppel H. 51 cm. Knagerække med spejl af rødlakeret ...

Varenr: 5859883

DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
09:19
SEIN. Et par stager model VNKL 2, kobber. (2)
SEIN. Et par stager model VNKL 2 af sort stål med kobber holdere. Original emballage. Nye og ubrugte (2)

Varenr: 5786683
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
10:32
Reflections Copenhagen Memphis fyrfadsstage
Reflections Copenhagen

 DKK 1.650,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Champagneställ sannolikt 1800-tal
CHAMPAGNESTÄLL, sannolikt 1800-tal, trä, fällbart, för 120 flaskor, uppfälld höjd ca 145, 90x72 cm

Varenr: 5912864
DKK 1.828 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 25-01-2021
11:08
Se mere
Hübsch Samling boliginteriør(12)
Hübsch Samling boliginteriør bestående af grå vase af porcelæn H. 20 cm. Fire lågkrukker H. 10 cm. To opbevaringsposer med print. Pendel af blankpoleret metal H. 42 cm. Fire puder med fyld, broderet grafisk dekoration. Alle dele er fremstillet af Hübsch og er nyproduceret og uden brugsspor. ...

Varenr: 5859585

DKK 1.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:15
Paraplyställ gjutjärn
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn,1900-tal, dekor av bladverk, botten i form av snäckskall, höjd ca 57 cm

Varenr: 5912869
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 25-01-2021
11:18
Se mere
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, kobber. (2)
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2 af sort stål med kobber holdere. Original emballage. Nye og ubrugte (2) Første billede er modelfoto.

Varenr: 5856984
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
11:29
Skissblock Carl Johansson
SKISSBLOCK, 4 st., Carl Johansson, 1880/90-tal, bland annat Elfvik, Sollefteå, Norrtälje, Lysekil, Ångermanland, Södertälje, ca 11x18-24x32 cm

PROVENIENS: Ulf Johansson, konstnär

Varenr: 5912902
DKK 1.097 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
12:36
Se mere
SEIN tre lysestager, to vnkl1 stager samt en vinkl2 stage. Udført i sort og krom(3)
SEIN tre lysestager,to vnkl1 samt vinkl 2. Udført i sort og krom. Fremstår ubrugt i original emballage (3)

Varenr: 5811592
12:37
Lyngby Porcelæn Lyngbyvase - blomster (15 cm)
Lyngby Porcelæn

 DKK 499,95
NYHED LAURITZshop

Varenr: 5811595
14:04
Badenymfer af polyplast (2)
Badenymfer af polyplast i form af to badenymfer i beige badedragter. Steder er prikker og stjerne hullede. H. 16/21 cm, B. 19/37 cm.

Varenr: 5707281

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
14:17
Mogens Lassen for By Lassen. Kubus bowl. (2)
By Lassen. To Kubus bowl stor -model, senere bemalet H: 23 cm. B: 23 cm. D: 23 cm. Enkelte afskalninger. (2)

Varenr: 5747887
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-01-2021
14:17

Varenr: 5786680
14:31
2 brune skandinaviske lammeskind (2)
2 skandinaviske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de brune lammeskind. Mål ca. mellem 100x75 cm. og 105x80 cm. Modelfotos. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. Stole medfølger ikke. Der er ikke ...

Varenr: 5900102

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
14:35
Ett par ljusstakar Louise Roe Köpenhamn
LOUISE ROE COPENHAGEN, ljusstakar, grön sten samt mässing, höjd ca 9,5 cm

Varenr: 5912954
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 25-01-2021
14:44
Se mere
2 svenske hvide lammeskind (2)
2 hvide svenske lammeskind. Mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.

Varenr: 5903480

15:04
DKK 850

Varenr: 5859884

15:10
Lyngby Porcelæn Lyngbyvase - guld (20 cm)
Lyngby Porcelæn

 DKK 999,95
NYHED LAURITZshop

Badenymfer af polyplast (2)
Badenymfer af polyplast - H. 16/20 cm, B. 14/34 cm.(2)

Varenr: 5707296

15:12
Skylt "Hermès"
SKYLT, trä, "Hermès 24 faub s honore Paris New York 1 east 33 Strees", 60 x 40 cm.

Varenr: 5912969
DKK 2.193 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 25-01-2021
15:24
Se mere
2 krukker af glaseret keramik (2)
2 krukker af glaseret keramik, H. 69/66 cm. Ø. 52/31 cm. Fremstår med krakeleringer og enkelte afslag. NB: Højst antageligt ikke frostsikrede. (2)

Varenr: 5914296
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-01-2021
15:32
Uppsats i gjutgods
UPPSATTS, patinerat gjutgods, 1900-tal, underrede med festonger samt kulfötter, höjd ca 43 cm, diam ca 15 cm

Varenr: 5912977
15:40
Se mere
Gunnar Kanevad ljusstake samt skulptur
GUNNAR KANEVAD, 2 dlr., ljusstake samt skulptur, trä, signerade Kanevad 1995 resp 1972, höjd ljusstake ca 39 cm, höjd skulptur ca 23 cm, manschetter medföljer

Varenr: 5912979
15:44
Se mere

Varenr: 5859874

16:01

Varenr: 5859881

16:04
Hübsch Samling boliginterør(12)
Hübsch Samling boliginterør bestående af grå vase af porcelæn H. 20 cm. Fire lågkrukker H. 10 cm. To opbevaringsposer med print. Pendel af blankpoleret metal H. 42 cm. Fire puder med fyld, broderet grafisk dekoration. Alle dele er fremstillet af Hübsch og er nyproduceret og uden brugsspor. ...

Varenr: 5859579

16:12
Holmegaard Design With Light Lanterne - Smoke (29 cm)
Holmegaard

 DKK 799,95
NYHED LAURITZshop

Varenr: 5859583

16:15
Badenymfer af polyplast (2)
Badenymfer af polyplast materiale i form af en badenymfe siddende m/bold og en liggende. H. 14/22 cm, B. 16/34 cm.(2)

Varenr: 5707303

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-01-2021
16:24
Stolsitsar barock
STOLKLÄDSLAR, 2 st, 1700-talets mitt, karolinsk/senbarock, broderad dekor av Jupiter respektive Mars med tillhörande attribut inom kartuscher, ylletråd mot yllebotten, huvudsakligen utfört i schattersöm, ca 48x53 cm

Originalklädsel till stolar med auktionsnummer 867671 samt förlaga till nuvarande klädsel.

Varenr: 5912996
16:28
Se mere
By Fogstrup. Elefant af sort læder.
By Fogstrup. Elefant af sort farvet læder. H. 45 cm. L. ca. 83 cm.

Varenr: 5677678
DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 25-01-2021
16:41
DKK 1.200
Spegel med konsolbord
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld och bronserad, 1900-talets mitt, empirestil, med stenskiva, fasettslipat glas, höjd ca 126+73 cm

Varenr: 5913007
DKK 1.462 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25-01-2021
17:00
Se mere
SEIN. Et par stager model VNKL 1 & 2, messing. (2)

Varenr: 5786636
17:04
12345...8»