Kategori  Vurdering
12345...9» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Champagnekylare tenn
CHAMPAGNEKYLARE, tenn, något svängd form, godronnerade dekor, dekorhänklar, höjd ca 20, diameter ca 22 cm
Varenr: 5558125
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 19-01-2020
10:08:00
Se mere
Kassaskåp
KASSASKÅP, 1930-tal, vitmetall, invändig lackerad i röd, höjd ca 11, 31x22 cm
Varenr: 5558130
DKK 1.426 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 19-01-2020
10:18:00
Se mere
Hay May, 2 sengetæpper / bedcovers (2)
Hay May Bed Cover. 2 sengetæpper af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor. Bemærk at senge medfølger ikke, her er kun tale om 2 sengetæpper. Modelfotos.
Varenr: 5559822
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2020
10:53:00
Excel: Fruit on wheels
Excel: Fruit on wheels - klar bund. Fremstillet af stål og glas. H 17,5 cm, Ø 24,5 cm. Fremstår ny og ubrugt i originalemballage.
Varenr: 5223784

DKK 1.200 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2020
11:38:29
Bordsduk linnedamst
BORDSDUK, sekelskiftet 1800/1900, linnedamast, dekor av strödda blommor, dubbel bård, den inre med blommor, den yttre med palmetter samt ekollon, broderat monogram under krona, ca 650x210 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varenr: 5558177
DKK 1.782 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
12:04:00
Se mere
NEED sengetøj, to sæt - Grey Stone (2)
NEED Sengetøj: Mål dynebetræk: 140×200 cm . Mål pudebetræk: 60×63 cm. 100% Økologisk bomuld – GOTS certificeret Eksklusivt økologisk sengelinned fra NEED er mere end dobbelt så tæt vævet som normalt sengetøj. Vævning måles i TC ”Thread Count”, NEED´s er på hele 300. Højt Thread count betyder ...
Varenr: 4987081

DKK 1.600 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2020
12:10:52
Borsduk och servietter 1800-tal
BORDSDUK samt 9 SERVETTER, linnedamast, dekor av vinrankor och plommon, bård med palmetter, broderat monogram (ML) samt servetter med numrering, dukens storlek ca 320x200, servetterna 90x80 cm. PROVENIENS: Stopalo. .
Varenr: 5558191
12:32:00
Se mere
Oljelampa
OLJELAMPA, 1800-tal, mässing, 3 ljuspunkter, höjd ca 52 cm
Varenr: 5558195
DKK 1.069 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
12:40:00
Se mere
2 azurgrønne islandske skind (2)
2 indfarvede azurgrønne langhårede islandske lammeskind. Mål ca. 80x55 cm. Modelfotos. (2)
Varenr: 5464452

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
12:42:19
To petroleumsovne. (2)
To petroleumsovne af sort- og blålakeret metal, montering af messing og metal. H. 54 og 65 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (2)
Varenr: 5550024
DKK 1.200 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2020
13:57:00
SERVIETTER 1800-tal
SERVETTER, 7+3+1 st, 1800-talets andra hälft, linnedamast, broderade monogram, delvis under krona, riklig dekor, ca 90x77, 91x78 respektive 75x75 cm. . . . PROVENIENS: Stopalo
Varenr: 5558237
DKK 1.426 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
14:14:00
Se mere
Hay / Peter Johanson, 2 Metro sideborde / skamler, samt 2 Left Right væg / natbordslamper
Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler af sort pulverlakret stål. Model Metro H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Samt 2 Left or Right, to væg / natbords lamper med hylde, udført i hvidlakeret metal. Mål ca. 32x19x16 cm. Designet af Konstantin Slawinsky for Julian Appelius. Modelfotos. (4)
Varenr: 5544594
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
14:20:00
Arne Jacobsen. Lysestager af aluminium (3)
Arne Jacobsen for Georg Jensen. Tre stk. lysestager med hver 3 'arme'. Udført i aluminium. H. ca. 6,5 cm. B. ca. 19 cm. I originale æsker. (3)
Varenr: 5536550

DKK 2.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2020
14:34:00
2 indfarvede vinrøde lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede vinrøde islandske lammeskind. 74x65 cm. og 82x56 cm. Modelfotos. Bemærk stol og skammel medfølger ikke. (2)
Varenr: 5494562

14:45:00
Rejsekuffert/kiste og golftaske (2)
Golftaske af kernelæder og rejsekuffert / kiste af træ beklædt med lærred, beslag af metal og læder. Golftaske L. 90 cm. Rejsekiste H. 45, L. 79, D. 43 cm (2)
Varenr: 5533782
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2020
14:51:00
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt og barometer (25)
Georg Jensen. Bernadotte bestiksæt i rustfrit stål. 6 knive, 6 gafler, 6 skeer, 6 teskeer. Designet af Sigvard Bernadotte. Koppel Barometer. Ø 10 cm. Fremstillet af rustfrit stålog ABS plastik. Designt af Henning Koppel. (25)
Varenr: 5538238

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2020
15:45:00
DKK 850
PRYDNADSHUND
PRYDNADSHUND, Afghanhund, 1900-tal, lackad samt bemålad bemålad glasfiber, höjd ca 79 cm
Varenr: 5558307
16:44:00
Se mere
Bordsdukar linnedamast
BORDSDUKAR, 2 st, 1900-talets början, linnedamast, dekor av diverse blomster, broderat monogram under krona, ca 550x220 respektive 275x220 cm. PROVENIENS: Stopalo
Varenr: 5558334
17:42:00
Se mere
Skulptur grönpatinerad brons
SKULPTUR, "Garbo", design RR Sweden, grönpatinerad brons, signerad RR, höjd ca 37 cm
Varenr: 5558347
DKK 2.139 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
18:12:00
Se mere
Kerzenständer (2)
Kerzenständer (2) Edelstahlkonstruktion mit Filzuntersetzern. Maße: H. 65/ 45, Sockel Ø 11 cm. Geringe Gebrauchsspuren, angelaufene Oberfläche.
Varenr: 5534319
DKK < 1.000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2020
18:22:00
DKK 335
Ikea "Regnaholm" lampett
IKEA, lampett "Regnaholm", ur 1700-talsserien, uppsvängt genombrutet krön, förgyllda, med en svängd ljusarm av mässing, brännmärkta, höjd ca 58 cm
Varenr: 5558366
18:50:00
Se mere
Carlsberg lysskilt
Carlsberg lysskilt i ophæng af smedejern. H. 90, D. 88 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5558824
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2020
18:50:00
DKK 650
Domicileculture. Limited Edition puder med Asger Jorn-mønstret betræk (2)
Domicileculture. Limited Edition puder med Asger Jorn-mønster, betrukket med jacquardvævet stof i 71 % bomuld og 29 % uld, Fyld af 90% andefjer og 10% andedun. Mønster 'Macbeth'. Mål 60 x 60cm. Fremstår ubrugt. Stoffets mønster gengiver et motiv fra Asger Jorns værk 'Macbeth´. Læs mere om ...
Varenr: 5538278

DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 19-01-2020
18:52:00
Georg Jensen. Boligartikler (3)
Georg Jensen. Boligartikler. Lille skål af messing. Designet af Ilse Crawford. H. 6,2 cm. Ø. 12,5 cm. Bonbonniere af egetræ. Designet af Henning Koppel. H. 15,2 cm, Ø. 15,7 cm. Alfredo vase af mundblæst glas H. 20 cm. Ø. 20,4 cm. I originale æsker. (3)
Varenr: 5507256

19:05:00
Varenr: 5553791

19:11:00
Kristian von Hornsleth. Bemalet VIPP sæbe dispenser, (cd)
VIPP sæbe dispenser bemalet af Kristian von Hornsleth (f. 1963), signeret Hornsleth og numereret 17/50. H. 14 cm. Ubrugt.
Varenr: 5553005
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2020
19:15:00
DKK 1.700
Dior penna
DIOR, tuschpenna, sterlingsilver, 1980/90-tal, numrerad BCJ427, inkl. originaletui samt tag, längd 13,5 cm
Varenr: 5558385
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
19:17:00
Se mere
Georg Jensen. Harmony lysestager (2)
Georg Jensen. Harmony lysestager af blankt rustfrit stål. H. 14,3 cm. B. 41,9 cm. Ø: 1,6 I originale æsker. (2)
Varenr: 5261831

DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2020
19:18:00
2 sorte islandske lammeskind (2)
2 islandske sorte lammeskind. Tyk og blød kvalitet. 100x84 cm. 101x68 cm. Bemærk: stole medfølger ikke Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (2)
Varenr: 5557248

DKK 1.300 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
19:20:00
Varenr: 5539220

19:20:00
12345...9»